Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני חדשה ידנית

Kooper
שימו לב! השרשור הזה בן 915 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פרקטית, אין היום שום יתרון לגיר ידני. לא בצריכת דלק, לא בעלויות טיפולים ואפילו עלויות הייצור כנראה מושפעות ברמה זניחה (וגם ככה הכל במימון, אז אף אחד לא יחסוך את ה-50 ש"ח בחודש האלו).

מצד שני, לכל מי שנאלץ לעמוד בפקקים שעה כל יום, זה כנראה פחות כיף.

מצד שלישי, גם מי שאולי היה קונה ידני לעצמו, לא יכול כי במקרה הטוב הוא יישן על הספה ובמקרה הרע הוא יגיע לרבנות.

אז נשארו רווקים (או כאלו שבת הזוג שלהם אוהבת לנהוג על ידני, או שאין לה רישיון, או שהם בכלל בקטע אחר), שלא עומדים הרבה בפקק, שקונים רכב חדש ושממש נהנים לנהוג על גיר ידני. זה בערך שניים וחצי אנשים, בלחץ.

• מצחיק 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

וזו בדיוק הבעיה.

רוב האנשים שאני מכיר בגיל שלי בערך (27-30~) נוהגים על רכב אוטומטי. יש גם כאלו שהוציאו רישיון על אוטומט מראש ולא יודעים מה זה לנהוג על ידני אפילו.

יש רק שניים שעדיין מספיק משוגעים כדי לנהוג על גיר ידני. אחד מהם גם קנה רכב אוטומטי והרכב הידני הוא הרכב השני כדי לנסוע איתו לעבודה.

גם אני אחרי 8 שנים כמעט עם רכבים ידניים החלטתי שמספיק לי וחזרתי לאוטומט. לא היה מפריע לי נגיד רכב ידני לסופ"שים או משהו בסגנון הזה, אבל לא בא לי את זה כרכב דיילי.

ועל אף שאני רווק ולא עומד הרבה בפקקים לא רציתי יותר רכב ידני. גם כי ההיצע היה מוגבל וגם כי החלטתי שאני לא רוצה יותר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, pooh-bear כתב:

פרקטית, אין היום שום יתרון לגיר ידני. לא בצריכת דלק, לא בעלויות טיפולים ואפילו עלויות הייצור כנראה מושפעות ברמה זניחה (וגם ככה הכל במימון, אז אף אחד לא יחסוך את ה-50 ש"ח בחודש האלו).

מצד שלישי, גם מי שאולי היה קונה ידני לעצמו, לא יכול כי במקרה הטוב הוא יישן על הספה ובמקרה הרע הוא יגיע לרבנות.

אז נשארו רווקים (או כאלו שבת הזוג שלהם אוהבת לנהוג על ידני, או שאין לה רישיון, או שהם בכלל בקטע אחר), שלא עומדים הרבה בפקק, שקונים רכב חדש ושממש נהנים לנהוג על גיר ידני. זה בערך שניים וחצי אנשים, בלחץ.

ויש אופציה נוספת, קונים לאישה רכב אוטומטי, ולנו קונים ידני שאוהבים. 😀

האמת אם הייתי עומד לפני רכישת רכב חדש עדיין הייתי שוקל ידני מטעמי פאן.

• אהבתי 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, pooh-bear כתב:

מסכים בהחלט,

לרכוש ידני היום זה נטו עניין של העדפה וטעם אישי.

רוב (אם לא כל) הגירים האוטומטיים עושים כבר עבודה הרבה יותר טובה מידני, וכפי שציינת ההבדלים בצריכת הדלק הם בעקך מלפני 20 שנה

זה גם אחד השיקולים שלי, ההנאה מהרכב בלהעביר הילוך והדוושה השלישית😉

• אהבתי 2

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כן מי שקונה ידני היום הוא לא עושה את זה מהכרח או כי זה מה יש, ויותר מזה מבחינת תפעול הרכב זה אקסטרא סיבוך

ככה שעד כמה שאני רואה, מי שקונה ידני עושה את זה מבחירה לקנות דווקא ידני, כי הוא אוהב יותר ככה, וזה יותר כיף לו.

עוד נקודה שאולי היא נסיבתית אבל לדעתי יש לה משמעות בכביש,

אמנם ידני זה "אקסטרא התעסקות" בזמן הנהיגה, אבל נראה שדווקא מי שנוהג בידני נוהג יותר נכון ופחות מתעסק בדברים שלא אמורים להתעסק בהם.

לצורך העניין אם היה מקובל לנהוג על ידני ורוב הנהגים היו נוהגים על ידני יש לי תחושה חזקה שהיינו רואים הרבה פחות אנשים שתמעסקים בדברים שלא אמורים להתעסק בהם בזמן נהיגה אלא נוהגים.

אני משוכנע שהכבישים בארץ היו משמעותית יותר בטוחים אם אנשים היו נוהגים על ידני, מהסיבה הפשוטה שהם היו אשכרה עסוקים בנהיגה

*דברים שלא צריך להתעסק בזמן נהיגה- אכילה, שליחת הודעות, קריאת הודעות, ובעצם התעסקות עם הטלפון, איפור, נרגילות ואני בטוח שתחשבו על דוגמאות נוספות.

עריכה אחרונה על ידי ik3
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב, הרי לא מעבירים גיר כול כמה שניות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, ik3 כתב:

אני משוכנע שהכבישים בארץ היו משמעותית יותר בטוחים אם אנשים היו נוהגים על ידני, מהסיבה הפשוטה שהם היו אשכרה עסוקים בנהיגה

כשלמדתי נהיגה על גיר ידני (ב-2010) ראיתי מישהו לידי עם רכב ידני, יד אחת על הטלפון וביד השניה מעשן.

וברומניה נתקלתי בדברים דומים לפני כמה שנים.

ככה שאני לא בטוח שאנשים היו אשכרה עסוקים בנהיגה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שתמיד יהיו יוצאים מן הכלל, אבל באופן כולל התחושה שלי היא שעם ההתקדמות הטכנולוגית בתחום,

שמה שהיא עושה זה להוריד יותר יותר אחריות מן הנהג(לא רק נושא הגירים האוטומטים אחראי לזה מן הסתם), יש ירידה ברמה של הנהיגה ככלל.

נראה שהנהגים מרגישים יותר בטוחים(והם באמת יותר בטוחים) וכתוצאה מכך העירנות והפוקוס שלהם יורד, ויותר מזה גם מאפשרים לעצמם להתעסק בדברים אחרים בזמן הנהיגה.

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Kooper כתב:

לרכוש ידני היום זה נטו עניין של העדפה וטעם אישי.

לגמרי.

לפני חצי שנה חזרתי לידני אחרי איזה 25 שנים של אוטומט, ואני שמח על הבחירה כי נהנה מאוד מההנהיגה כל יום.

תלוי בצרכים והנוחות של כל אחד והם משתנים. אני נוסע הרבה, מעל 30K בשנה הרוב בינעירוני/פרברי. בפקקים זה לא נורא, באמת  (היום היו לי שניים של 20 דקות).

אבל אם תוואי הנהיגה שלי היה עמוס בפקקים לא הייתי בוחר ידני.

לגבי צריכת הדלק, אכן כבר די מזמן יש תיבות חכמות וחסכוניות עם 6-10 הילוכים, כך זה ממש לא העניין. יצא לי לנהוג מספר פעמים מועט ב dsg והתרשמתי מאוד לטובה, חלק ומהיר מאוד.

רק פחות כייף :)

לפני 9 שעות, pooh-bear כתב:

או כאלו שהפכו לרווקים, איתי זה שלושה וחצי :)

עצוב לקרוא על מה שקורה בגזרה הידנית, אין מה לעשות, מתקדמים הלאה.

אשתדל לשמור על שלי להרבה זמן.

פות״ש, עדכן אותנו בבחירה שלך ושיהיה בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי Dudi2
  • אהבתי 1

I shall explain: dialog it is exactly like monolog, except in the case of monolog, it is one person talking to himself; in dialog - two persons talking to themselves

Shaike Ophir שייקה אופיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב יש פה כמה דיעות נחרצות, אגיד את הפרספקטיבה שלי.
1. מלבד הרכב הנוכחי שלי - מאזדה 3 ספיריט, כל הרכבים שאי פעם קניתי בכספי היו ידניים, גם כאשר הייתי רווק, גם כאשר היה לנו ילד אחד וגם כאשר היו לנו 2 ילדים וזה היה הרכב היחיד במשפחה, אישתי נוהגת בידני בדיוק כמוני, נכון שאולי היא מעדיפה אוטומט אבל זה מעולם לא היה דיל ברייקר - ואני לא רווק ולא גרוש.
2. אמינות - נכון שנזרק פה שזה לאו דווקא יותר אמין, אבל במקרה של כל הוואגיות שאחת התקלות הנפוצות היא בגירים של הDSG או הקלאצים, וכמה שזו תקלה שולית וכאלה היא עדיין קופצת לי כל הזמן בפורומים, מנגד מכיר לא מעט בעלי וואגיות עם ידני שאין להם שום בעיה, השבוע פגשתי חבר עם A1 2011 ידנית שכבר יש לו 10 שנים של שקט, ויש לי לא מעט חברים עם ידניות.
3. זול - אין מה לעשות לחפש סופר מיני ידנית יד שניה חוסך לעיתים 10-20 ואפילו יותר, זה כלכלי יותר בקניה.
4. לא כולם גרים בתל אביב ולא כולם נוסעים בפקקים, בתור ירושלמי, שיש בירושלים פקקים, זה אף פעם לא היה דיל ברייקר.

אגיד שרכב שני במשפחה בכל פעם שעולה הרעיון (כרגע אין תקציב) הכיוון הוא תמיד סופר מיני ידנית.
ואנקדוטה מעניינת שהצחיקה אותי, לא מזמן הופיעה לה פולו ידנית חדשה מתחת לבית שלי, בגלל שזו סופר מיני שאני ממש אוהב בגרסתה הידנית חיפשתי לראות מי הרוכש, והופ גיליתי אישה מבוגרת באיזור גיל ה70, הצחיק אותי קצת.

עריכה אחרונה על ידי Yossim
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, Dudi2 כתב:

פות״ש, עדכן אותנו בבחירה שלך ושיהיה בהצלחה

כנראה שאלך על הקליאו שורה תחתונה, ביקורות טובות ועד כה התרשמות טובה מקרסו בתור סוכנות בכללי. (החווית התנהלות מול סוזוקי השאירה אותי דיי בהלם)

בימים הקרובים אקבע נסיעת מבחן וכמובן אמשיך לעדכן.

תודה לכל העוזרים למינהם

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, pooh-bear כתב:

נגיד אתה בא לקנות שואב אבק רובוטי, אומרים לך "יש היום את הדגם המשופר, כזה שיודע לעלות על התקרה ולנקות אותה, בנוסף לרצפה".

-וואלה?

-כן זה אחלה דבר, כולם קונים את זה היום. עולה רק 10% יותר מהדגם הרגיל, אם אתה מחלק את זה לתשלומים זה תוספת רק 50 שקל בחודש ל 3 שנים, לא תקח? 

-אבל אני לא צריך ניקוי תקרה, תכלס היא לא מתלכלכת, מה אני צריך את הפיצ'ר הזה? על מה 10% תוספת, זה משהו שאני לא צריך... 

תביאו את הדגם הרגיל ששואב רק מהרצפה.

-סליחה, אין את הדגם הרגיל, לא מייבאים. כולם קונים את המשופר עם היכולת ניקוי תקרה אז את הרגיל הפסקנו לייבא. 

-מה??? 

-כן זה ככה, אין ביקוש כבר לדגם הרגיל. 

אבל מה אתה מתעצבן, זה רק 50 שקל בחודש, לא תקח? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Buki כתב:

נגיד אתה בא לקנות שואב אבק רובוטי, אומרים לך "יש היום את הדגם המשופר, כזה שיודע לעלות על התקרה ולנקות אותה, בנוסף לרצפה".

יותר כמו "יש את הדגם המשופר שיודע לשאוב מסביב לרהיטים לבד, לעומת הרגיל שצריך להזיז את כל הרהיטים בחדר לפני שמפעילים אותו".

והכי חשוב לא לתת לעובדות לבלבל אותנו, יש ביקוש עצום לשואבי אבק הרגילים, אלו שצריך להזיז את כל הרהיטים בחדר לפני שמפעילים אותם, אבל היבואנים המרושעים יצרו קרטל והחליטו ביחד להפסיק להביא את שואבי האבק האלו, במטרה להביא רק את היקרים יותר ולהרוויח יותר על כל אחד.

בדיוק כמו במקרה של הקקטוס דור שני, מרוב שכל כך הרבה רצו להזמין ידני היבואן לא עמד בעומס והחליט להביא רק את האוטומטי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, yulianx כתב:

ויש אופציה נוספת, קונים לאישה רכב אוטומטי, ולנו קונים ידני שאוהבים. 😀

האמת אם הייתי עומד לפני רכישת רכב חדש עדיין הייתי שוקל ידני מטעמי פאן.

ואז, כאשר מאיזו סיבה, אפילו טיפול תקופתי, צריך להתחלף ברכב אתה בבעיה.

לפני כמה שנים נזקקתי לרכב בתקופה קצת לחוצה כלכלית. הוחלט על סויפט, והידנית עלתה בערך 10K פחות מהאוטומטית. קיבלתי וטו מהאשה - "בגילה ומעמדה היא לא מוכנה לנהוג בידנית". ורק כדי לסבר את האוזן, היה לה ניסיון של לפחות חצי מיליון ק"מ על ידניות. אבל אחרי עשור על אוטומטיות היא לא הסכימה להביט לאחור.

אישית נהגתי לשכור בחו"ל ידניות, גם חוסך במחיר השכירות וגם משמר את המיומנות. נראה לי שכאשר הקורונה תרגע לא אעשה זאת. אם לפני עשור שכירת אוטומטית עלתה כפליים משכירת ידנית מאותו דגם, הרי שכיום הפרש המחיר זניח, ואעדיף אוטומטית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 915 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...