Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני חדשה ידנית

Kooper
שימו לב! השרשור הזה בן 918 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצב מעצבן, אבל יבואן לא מחזיק את כול הגירסאות לנסיעות מבחן.

בכול זאת תוכל לקבל תחושה גם אם לא מדויקת לגבי הביצועים,נוחות,בידוד.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מחוץ לקופסה ומחוץ לתקציב - ג'ימני. תקבל בונקר של שמירת ערך.

צריכת הדלק שלו כמובן הכי גרועה מיתר המתחרות אבל הוא חיה אחרת.

חוץ מזה? המצב דיי דרעק בגזרת הידניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שהדרישה שלו היא לרכב חדש והתקציב עד 90 אלף ש״ח.

גימני ידני עולה 140 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה לא מעוניין ברכב יד 2? אתה מוזמן לחפש סיאט איביזה משנים 2016 ידניות, בתור בעלים לשעבר של רכב כזה לשעבר, אמין וחסכוני מאוד. אם יתמזל מזלך תמצא גם קופרה 2016-2017 שמורה. או לאון 1.4.

יש לך גם יונדאי I20 למינהן, ידניות. בגזרת הרכבים החדשים אתה קצת בבעיה כי אין כל כך היצע.

עריכה אחרונה על ידי Yossi dashti
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.7.2021 בשעה 22:12, Kooper כתב:

תודה רבה לכל העונים.

לאחר בירור קל הבנתי שהפולו/סקודה והסוויפט מגיעות ללא נסיעות מבחן.

מישהו יודע האם התופעה זהה לשאר המועמדות ולקליאו בפרט (כנראה שחביבת הקהל)

תודה.

לפני כשנה ביצעתי נסיעת מבחן על קליאו ידנית – אך הסוכנות נדרשה להיערך לכך מראש, כיוון שהייתה רק מכונית ידנית אחת (שנוידה בין הסניפים).

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, yulianx כתב:

שים לב שהדרישה שלו היא לרכב חדש והתקציב עד 90 אלף ש״ח.

גימני ידני עולה 140 אלף.

נכון, הוא חורג מהתקציב וגם כתבתי בהודעה שלי.

לפי netcar הוא עולה 125, אבל אני בטוח שאם הוא ימכור אותו בסוף התקופה הארוכה בה הוא מתכוון להחזיק ברכב אזי ג'ימני ישמור על ערכו פי כמה וכמה יותר מכל מיני/סופרמיני שהערך שלה תהיה אלפים בודדים. וגם המכירה של ג'ימני יד ראשונה בן 10 תיקח בערך 10 דקות...

מעבר לכך היכולות של ג'ימני אם יש לו בהן שימוש נותנות הרבה ערך מוסף.

לשיקולו...

לא הייתי מציע סתם רכב יקר בלי לנמק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי אתר סוזוקי, הגימני עולה 140, הרבה מעבר לתקציב.

אבל הכי חשוב, ביקשו רכב בטיחותי, הגימני לא הגן בצורה טובה על הנוסעים.

לשבת מאחור בגימני ולהיכנס לשם תהיה פחות נוחה מאשר בסופר מיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.7.2021 בשעה 22:01, Dudi2 כתב:

כלומר, יתנו לי ללנהוג על מה שלא אקנה : )

בחיי שלא ידעתי את זה.

לא ברור לי היחס הזה של היבואנים לנושא הידניות. אז נכון שהביקוש קטן, והדגמים שהם כן טורחים להביא הם ברמות גימור נמוכות,

משם ועד זלזול בלקוחות זו כבר הגזמה.

היחס מעצבן ומבאס ומצד שני ברור.

הביקוש לא קטן, הוא מאוד מאוד קטן. לא מכיר כמעט אף אחד שרוצה לקנות סופר מיני ידנית חדשה.

אתה יכול להסתכל בנתוני המכירות בקטגוריית המיני וקטגוריית הסופר מיני, סביר מאוד להניח שתגלה שעל כל רכב ידני נמכרים מאות רכבים אוטומטיים.

• מעניין 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.7.2021 בשעה 21:10, pooh-bear כתב:

אהלן ותודה רבה לעונים.

קודם כל אכן הג׳ימני לא בשקלול מבחינתי בכלל כפי שאחד מחברי הפורום ציין.

לאחר בירור מעמיק בכל הסוכנויות הרלוונטיות, רק קבוצת רנו (ניסאן, רנו, דאציה) נותנים נסיעות מבחן על הדגמים הידניים שלהם. הנטייה שלי לכיוון הקליאו, אבל אם יש סנדרו ידנית (שמעתי שהיא מגיעה עם 6 הילוכים ולא 5) אז היא אופציה יותר כדאית לדעתי.

כרגע הכיוון הוא הקליאו

נכון כמעט ואף אחד לא רוכש ידניות חדשות, אך לפחות לציין שלא קיימת נסיעת מבחן לדגם, במקום לתת ללקוח להתיש את עצמו מול מוכרים, "א' ב' של ג' ד' " לדעתי.

בכל מקרה תודה רבה לכולם על הייעוץ המקצועי.

בשורות טובות.

עריכה: קיים ציטוט ריק שלא הצלחתי למחוק, נא להתעלם.

עריכה אחרונה על ידי Kooper

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, dorsht כתב:

אתה יכול להסתכל בנתוני המכירות בקטגוריית המיני וקטגוריית הסופר מיני, סביר מאוד להניח שתגלה שעל כל רכב ידני נמכרים מאות רכבים אוטומטיים.

זה מעגל שמזין את עצמו, יבואנים מפסיקים להביא או מביאים גרסאות ערומות מאבזור , אנשים מתבאסים ומתייאשים מהם, יבואנים כבר לא טורחים להביא כי לא משתלם להם, הביקוש יורד עוד עד שבסופו של דבר לא יהיה גם למעט שרוצים.

טבלאות המכירות היום מראות את התוצאה יופי ויש יבואנים שפשוט העלימו את האופציה הזו כליל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שזכור לי, הקליאו 4 עם מנוע 0.9T הגיעה גם ברמת גימור גבוהה ועדיין לא נמכרה הרבה. כך שאני לא בטוח שזה רק הנושא של רמות הגימור הנמוכות.

בעבר גם היה אפשר לקבל פאביה או איביזה מרמות הגימור הגבוהות עם גיר ידני, משהו שאי אפשר להשיג היום. את האיביזה הידנית הפסיקו לשווק לפני כמה חודשים (לפחות לפי האתר) ואת הפאביה מביאים רק ברמת הגימור הבסיסית (שגם מחסירה אבזור מסוים לעומת רמת הגימור הבסיסית האוטומטית).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, dorsht כתב:

כמה שזכור לי, הקליאו 4 עם מנוע 0.9T הגיעה גם ברמת גימור גבוהה ועדיין לא נמכרה הרבה. כך שאני לא בטוח שזה רק הנושא של רמות הגימור הנמוכות.

בעבר גם היה אפשר לקבל פאביה או איביזה מרמות הגימור הגבוהות עם גיר ידני, משהו שאי אפשר להשיג היום. את האיביזה הידנית הפסיקו לשווק לפני כמה חודשים (לפחות לפי האתר) ואת הפאביה מביאים רק ברמת הגימור הבסיסית (שגם מחסירה אבזור מסוים לעומת רמת הגימור הבסיסית האוטומטית).

אתה אכן צודק,

באמת לפי הסקר שוק שעשיתי, המותג היחיד (שאני הצלחתי למצוא) שמשווק את הגרסה הידנית באותה גרסה כמו האוטומט זה סוזוקי,

אבל יש להם את החסרונות שלהם...

בכמ אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה מה שנקרא

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, dorsht כתב:

את הפאביה הפסיקו להביא ברמת גימור נורמלית ב2015. התחילו להביא אותה ברמה נורמלית רק בשנה האחרונה ולדעתי גם את השיווק שלה הפסיקו.

לונג סטורי שורט מצד אחד אני מסכים איתך שהביקוש הכללי לגיר ידני יורד ומצד שני תולה את האשמה על המבחר הדל והמאובזר בקמצנות שהיבואניות הביאו כשהן עוד טרחו להביא שגם תרם לזה.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל גם כשהביאו דגמים מאובזרים כמו במקרה של ה-208 (שנמכרה ברמת גימור אקטיב ולא רק אקסס) או הקליאו (שאני לא זוכר את שמות רמות הגימור, אבל הגיעה גם ברמת גימור יותר גבוהה מהבסיסית) הן לא נמכרו יותר מדי.

אז מה האינטרס של היבואנים לייבא דגמים שימכרו מעט ולהיתקע איתם?

לדעתי, קיים סיכוי שהביקוש לגיר ידני יורד גם בגלל הנושא של צריכת הדלק, אם פעם רכב אוטומטי היה צורך הרבה יותר דלק מהמקביל הידני וגם מציע ביצועים פחות טובים, היום ישנם גירים אוטומטיים יעילים מאוד שמספקים צריכת דלק מאוד דומה לגיר ידני לצד ביצועים שלא נופלים מהגרסה הידנית או עולים עליה אפילו.

רואים את המגמה הזו גם באירופה, יש עליה במכירת רכבים אוטומטיים בשנים האחרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 918 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...