Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול- דייהטסו סיריון 2011

maor6600
שימו לב! השרשור הזה בן 1178 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם. 

אני רוצה להכניס את הסיריון שלי לטיפול (כרגע עומד על 160 אלף) ואני מתלבט איזה דברים צריך לעשות. 

נוזל קירור: 

החלפתי כשקניתי אותו לפני 3 שנים (כשהוא היה ב- 80 אלף) .

האם צריך להחליף לו שוב? השתמשתי אז במים ירוקים שעשו את העבודה. זה בסדר או שצריך מים אדומים לסיריון? (פשוט ככה ראיתי באיזה פורום..)

שמן גיר:

לא החלפתי לו מעולם, אבל כשקניתי אותו היו בו 2 ליטר שמן גיר עודף שהייתי צריך לנקז אז מאמין שהבעלים הקודמים החליף לו מתישהו. 

האם כדאי להחליף לשמן חדש? (אפילו החלפה חלקית). הבנתי שלפעמים החלפת שמן גיר עלולה להרוס את הגיר😬כרגע השמן שרואים על המדיד לא שחור אלא בצבע ורוד חלש (מצורף תמונה). 

אם כן, זה משנה מאיזה חברה השמן מבחינת הערבוב עם השמן הישן? פשוט אין לי מושג באיזה חברה הבעלים הקודמים השתמשו.. 

והאם קיים פילטר לגיר שצריך להחליף? 

חוץ מזה אני רוצה להחליף פלאגים (עברו כבר 35 אלף מהפלאגים הקודמים), שמן מנוע, פילטר שמן ופילטר אוויר. 

ממליצים על עוד משהו? 

תודה רבה!! 

IMG_20210118_174312.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק שהנוזל קירור שקנית הוא איכותי ויכול להחזיק (בד"כ) עד 5 שנים. 

שמן גיר צריך לבדוק , אתה בטוח שהיו 2 ליטר עודף? זה נשמע כמו יותר מידי ולא הגיוני.

פלאגים זה תלוי , יש יצרנים שממליצים אחרי 60 אלף , 35 אלף זה מוקדם מידי לפלאגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל קירור לא מחליפים לפי צבע, אלא לפי תקן.
אם יש לך גישה לאוטודאטה, או לספר רכב שלך תראה את התקן.

העובדה שהיה לך עודף נוזל גיר של 2 ליטר, מוזרה. אתה בטוח שאתה יודע כיצד לבצע בדיקה של נוזל גיר? ספר לנו כיצד ביצעת את הבדיקה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

לגבי הנוזל קירור החלפתי אז למים ירוקים של zerex. אני לא מצליח להבין אם זה לפי מה שכתוב בספר רכב (מצורף תמונה). זה פשוט מה שהמוכר נתן לי אחרי שאמרתי לו את הדגם של הרכב. 

לגבי השמן גיר- עשיתי אחרי הקניה יישור קו והמוסכניק ראה נזילה בגיר. לפני שעשו משהו פולשני בדקתי את השמן בעצמי אחרי נסיעה כשהמנוע עובד והעברתי את הידית בכל ההילוכים וראיתי במדיד שהשמן הרבה מעל הפס האחרון של ה-hot. 

אמרתי את זה למוסכניק אז הוא רוקן המון שמן מהגיר עד שהגיע לפס העליון, ניקה קצת את הגיר מבחוץ ואמר לי לעקוב. מאז לא הייתה נזילה.. כנראה שמי שהחליף קודם היה לא מקצועי או שסתם הבעלים הוסיף בעצמו שמן וכמעט גרם לבעיות בגיר. 

אז כדאי להחליף שמן גיר? זה לא אמור לגרום להחלקה וכו' או לנזילה מחודשת? 

לגבי הפלאגים- המוכר אמר לי שהם אמורים להחזיק איזה 30/35 אלף. הגיוני? 

יש דברים נוספים שצריך לשים לב אליהם?

IMG_20210121_160605.jpg

IMG_20210121_160012.jpg

IMG_20210121_160557.jpg

עריכה אחרונה על ידי maor6600
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, maor6600 כתב:

לגבי הנוזל קירור החלפתי אז למים ירוקים של zerex

זה בסדר גמור. רק תבדוק מה זמן ההחלפה שרשום בספר. משום מה נתקלתי לא פעם ולא פעמיים בספרים מחו"ל (מצ"ב) שטוענים שיש להחליף כל שנתיים או 30K (בתנאי נסיעה רגילים) וזה נשמע לי מעט מידי. אולי כי זה מתאים לאזורים מסוימים בעולם? תבדוק מה רשום אצלך בספר הוא קיים אצלך.

אז כדאי להחליף שמן גיר? זה לא אמור לגרום להחלקה וכו' או לנזילה מחודשת?

לגבי החלפת שמן גיר:

במידה ולא הוחלף לעולם שמן גיר, יכול להיות שההחלפה שלו תיהיה מועילה ויכול להיות שהחלפה כעת תגרום יותר נזק מתועלת. הגירים של הסיריון די אמינים ואני לא חושב שזה יגרום נזק אבל שוב פעם: זה הימור. לפי צבע השמן כנראה הוחלף כבר פעם אחת שמן אבל הכי טוב זה לנסות לוודא עם הבעלים הקודמים.

החלפה כל 6 שנים או 90 אק"מ, הקודם מבניהם. בתנאי נסיעה רגילים ולא קשים.

יש לבצע החלפה חלקית, יצאו לך בערך 2.2-2.5 ליטר מתוך ה-5 ליטר הקיימים. אין צורך להחליף פילטר.

סוג שמן: דקסרון 3 (עמ' 2/41 בקובץ הגדול)

לגבי הפלאגים- המוכר אמר לי שהם אמורים להחזיק איזה 30/35 אלף. הגיוני?

השאלה היא איזה פלגים קיימים אצלך עכשיו? 

מלבד מה שציינת הייתי מחליף פילטר מזגן ורצועות מנוע, כמובן במידה ואינך יודע מתי הם הוחלפו

daihatsu-sirion-model-m300-series-service-manual-no9890-automatic-transmissionautomatic-transaxle.pdf סיריון טיפולים.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.1.2021 בשעה 09:20, dotan123 כתב:

זה בסדר גמור. רק תבדוק מה זמן ההחלפה שרשום בספר. משום מה נתקלתי לא פעם ולא פעמיים בספרים מחו"ל (מצ"ב) שטוענים שיש להחליף כל שנתיים או 30K (בתנאי נסיעה רגילים) וזה נשמע לי מעט מידי. אולי כי זה מתאים לאזורים מסוימים בעולם? תבדוק מה רשום אצלך בספר הוא קיים אצלך.

לגבי החלפת שמן גיר:

במידה ולא הוחלף לעולם שמן גיר, יכול להיות שההחלפה שלו תיהיה מועילה ויכול להיות שהחלפה כעת תגרום יותר נזק מתועלת. הגירים של הסיריון די אמינים ואני לא חושב שזה יגרום נזק אבל שוב פעם: זה הימור. לפי צבע השמן כנראה הוחלף כבר פעם אחת שמן אבל הכי טוב זה לנסות לוודא עם הבעלים הקודמים.

החלפה כל 6 שנים או 90 אק"מ, הקודם מבניהם. בתנאי נסיעה רגילים ולא קשים.

יש לבצע החלפה חלקית, יצאו לך בערך 2.2-2.5 ליטר מתוך ה-5 ליטר הקיימים. אין צורך להחליף פילטר.

סוג שמן: דקסרון 3 (עמ' 2/41 בקובץ הגדול)

השאלה היא איזה פלגים קיימים אצלך עכשיו? 

מלבד מה שציינת הייתי מחליף פילטר מזגן ורצועות מנוע, כמובן במידה ואינך יודע מתי הם הוחלפו

daihatsu-sirion-model-m300-series-service-manual-no9890-automatic-transmissionautomatic-transaxle.pdf 1.53 MB · 0 downloads סיריון טיפולים.pdf 106.17 kB · 1 download

תודה על התשובה המפורטת! 

למה בעצם אין צורך להחליף פילטר לגיר? 

ולגבי הפלאגים החלפתי בפעם האחרונה לפלאגים פשוטים. לא זוכר בדיוק איזה.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, maor6600 כתב:

למה בעצם אין צורך להחליף פילטר לגיר?

הנחיית יצרן. זה נושא שנטחן פה הרבה בפורום.

דעתי לגבי שמן הגיר: תחליף, כמובן שאני לא אחראי ;-)

לפני 3 דקות, maor6600 כתב:

לגבי הפלאגים החלפתי בפעם האחרונה לפלאגים פשוטים. לא זוכר בדיוק איזה.. 

פלגים פשוטים זה פלגים של 4 ב-40/50 ש"ח שאורך חייהם הם שנה/15K ואתה עברת כבר 35K, אתה צריך להחליף.

אאל"ט בסיריון המק"ט זה 90048-51196 או 7 בסוף. תבדוק בספר רכב שלך מה הדרישה. למצוא פלאג זהה לו ב-NGK/DENSO או חברה מובילה אחרת זה כבר לא בעיה: 

https://www.sparkplug-crossreference.com/convert/daihatsu/90048-51196

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, dotan123 כתב:

הנחיית יצרן. זה נושא שנטחן פה הרבה בפורום.

דעתי לגבי שמן הגיר: תחליף, כמובן שאני לא אחראי ;-)

פלגים פשוטים זה פלגים של 4 ב-40/50 ש"ח שאורך חייהם הם שנה/15K ואתה עברת כבר 35K, אתה צריך להחליף.

אאל"ט בסיריון המק"ט זה 90048-51196 או 7 בסוף. תבדוק בספר רכב שלך מה הדרישה. למצוא פלאג זהה לו ב-NGK/DENSO או חברה מובילה אחרת זה כבר לא בעיה: 

https://www.sparkplug-crossreference.com/convert/daihatsu/90048-51196

👍👍

הצלחתי למצוא את הסוג של הפלגים שהחלפתי:  NGK  (6651) DCPR7EA-9. 

עלו לי 100 שקל ל-4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, dotan123 כתב:

אני לא מכיר פלגים פשוטים במנועים מודרניים שצריך להחליך כל 15.000. 

ספר טיפולים אומר לבדוק כל 30.000  ולהחליף לפי מצבם. 

אם אתה ליד מחשב, תסתכל אם אתה יכול באותו ספר, יש שם המלצה לדגם פלגים מדוייק אבל היא מופיעה לא בקובץ הראשון אלא בחמישי או בשישי עם אייקון ירוק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Buki כתב:

אם אתה ליד מחשב, תסתכל אם אתה יכול באותו ספר, יש שם המלצה לדגם פלגים מדוייק אבל היא מופיעה לא בקובץ הראשון אלא בחמישי או בשישי עם אייקון ירוק. 

מההודעה הקודמת שלי:

בסיריון המק"ט זה 90048-51196 או 7 בסוף.  תבדוק בספר רכב שלך מה הדרישה. למצוא פלאג זהה לו ב-NGK/DENSO או חברה מובילה אחרת זה כבר לא בעיה.

לדוגמא:

https://www.ebay.com/itm/4x-NGK-Replacement-SPARK-PLUGS-DAIHATSU-TERIOS-1-5-lt-All-models-08-No-6651/130736895343?epid=901808083&_trkparms=ispr%3D1&hash=item1e7086b56f:g:fAwAAOSwdd9aaLQn&amdata=enc%3AAQAFAAACgBaobrjLl8XobRIiIML1V4Imu%2Fn%2BzU5L90Z278x5ickkBUIiHwYv5YgVss0WaiENz80vHD9G8RrIVdqO75APWthmbSW3UyXjmYtziaIQkrrld8HJagSpUuhVYyiplWaRDeu%2B%2FT9f%2B8uch62tF2RRtj01oENaPwJeEPh1YGIXEIQ36BMG5cvX%2Fno6%2B1k%2BXtPnj1zZQSJHtLKIJ0WiMUnYyLT9sT2sDRHYZxp%2BMDL5E65hybyQoevwROZp2IEu6%2BnLQlrdHDnGPDoR8YxRIa3U5KYFl7Bid%2BunB06oSABpARPHHScECCYanqED0Jb6oYGqVUtBw6w%2B3iuCWdCKRrrFlwvROuVQ5GMyA5YWxJa7jrUxH8Aj9mnNcP0adBqPcQ1YiNZlrmojmyGwf5lrNWqDQbY1ZNe4iYXYnFAbR7cS1VFiURS3vKGckCVW5zHA844stpN%2BgbkgTSFxVI1JZzd9uWrnUoAhwbBZuSC9xGGmBoMLMF8xtSBVS1ltJ%2FzXArZA22wTUS8guupH4bPSsYrCiCn5Pw5c3dDR1NRq%2BvUKIGRCXyaMe5vJagHOCNI8JFqPKM1t%2F75bSjqXxT8JB0p%2BYy3AJCnBjyZHQbswrY7GHhIPzbM9EI0ZE5xPmCWryj1NDw0Nkb5KzrZo62IU6wJXPwMrQDTvNQrHmogRSfRa9LJPhXzkLa3wSXzQMFsbnssGO%2BLqNkhvDOuETbo9qzz7RWrW3J1hGKvu6fBHWiWIcHuYZSaRPGOplDZEsjhLSDBZoMeZw5yC5oQ75VhOeFdTtW24QHoUBGqsvoklgFsXvzmXCP2ee6C6%2FPaP8iaEjc8mh16tqRumS%2F3n%2B1slmSGfcps%3D|cksum%3A1307368953431ecbea65eb014697ad149840ab74c3b8|ampid%3APL_CLK|clp%3A2334524

1.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1178 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...