Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

*אזהרה- תמונות גרפיות* זיהוי - באיזה רכב נסע בדרכו האחרונה בכיר הגרעין האיראני שחוסל ?

beamvelavan
שימו לב! השרשור הזה בן 1244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדען הגרעין הבכיר מוחסן פחריזאדה - שתואר כ"אבי הפצצה האיראנית" - חוסל ביריות ליד טהרן. 

כתוב על זה בכל אתרי החדשות בליווי צילומים מאתר ההתנקשות. 

הרכב בו נסע/נהג מופיע בצילומים אחדים ונראה כרכב מנהלים גדול, לא חדש במיוחד אבל מדגם שאינו מצוי כלל בכבישי ארצינו. 

הסמל בגריל חסר כך שהזיהוי אינו טריוויאלי. 

מי מזהה באיזה רכב מדובר ? 

image.png.a91cdf6854414feec59a48d457124187.png

201127-iran-scientist-mc-1536_c04a72b9a007dc5a1c64668cf00ffa1c.fit-2000w.jpg

AP_20332553248004.webp 605730.webp 605735.webp

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח.  אני חובש במד"א וסטודנט לסיעוד וראיתי דברים, אבל זה עדיין לא אומר שאני נהנה לראות אותם,  אני רואה אותם כי זה חלק מהמחוייבות שלי.

אז בזמני הפנוי שאני גולש בפורום עם כוס קפה בניחותא ממש לא בא לי לראות חתיכות בשר מפוזרות על הכביש, תודה.

• מעניין 1

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגלה לך סוד קטן - באיראן יש הרבה פרסים.

כמה מהם מדעני גרעין אפילו.

מפתיע, אני יודע. זה כמו לראות רוסי מכין קנאפה.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • מצחיק 3

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים שכמעט בכל תמונה משם יש איזה 405/605 ברקע ואיזה קיה פרייד/פורד פסטיבה סדאן. אני יודע שהפיג'ו ייצרו שם בשלב כלשהו בשביל השוק המקומי הרבה אחרי שהייצור הופסק בצרפת. מעניין מה הקיבעון בדגמים הללו ספציפית.

אחרי בדיקה, גם הפרייד/פסטיבה יוצרו שם אחרי הפסקת הייצור בקוראיה וספרד בהתאמה.

עריכה אחרונה על ידי Taipan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-405 עדיין מיוצרת בימים אלו, פשוט מסרבים להפסיק לייצר אותה. כנראה הגיעו למצב שהיא עושה את מה שמצפים ממנה במחיר זול ואמינות סבירה. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר הנושא הזה עלה , לא עדיף היה לחטוף את האיש ? אני מבין שמבצעית זה סיפור אחר ,אבל היה לו ידע הכל כולל הכל על תוכנית הגרעין ,הוא היה שם מההתחלה ועד סופו .

:fadein:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לידיעה תעשיית הרכב האירנית היא לא כ"כ קטנה וזניחה כפי שחושבים.

למעשה, מדובר על תעשייה מאוד מפותחת שמייצרת כמעט כמיליון רכבים בשנה, החמישית בגודלה באסיה אחר יפן קוריאה סין והודו, ואחראית על נפח גדול (בסביבות ה-5%) בתחום התעסוקה ועל כמעט 10 % מהתל"ג האיראני. כמות הייצור ירדה בגלל הסנקציות של "השטן הגדול". לפני זה היא הייתה יותר גדולה. למעשה איראן איפול מייצאת כלי רכב למדינות עולם שלישי באזור.

היא תעשייה די וותיקה שעוד קיימת משנות ה-50. הפיתוח שלה החל בתקופת "המהפכה הלבנה" של השאה ובהתחלה התבססה על הרכבת דגמים ישנים של פיז'ו ורנו שהורכבו ברישיון במפעלים של ח'ודרו (רכב בפרסית) ושל סייפה (זה ר"ת של משהו בצרפתית, ידוע שהשאה המנוח היה פרנקופיל, אפילו בדרכון הפרסי היה רשום בצרפתית empire del iran, דהיינו האימפריה האירנית).

עוד רכב נפוץ היה הפייקאן, ייצר ברישיון של הילמן האנטר שהיה הסובארו DL בתקופתו.

יש גם ויטארה המיוצרת באיראן, ובעבר היו רכבים של ניסן גם.

כיום הרבה מאוד יצרני רכב לוטשים עיניים לעבר השוק הזה ונמנעים רק בגלל הסנקציות. בתקופת אובמה יצרניות הרכב הצרפתיות תכננו להפוך את התעשייה האירנית למשהו מקביל לדאצ'ה של רנו. גם יצרניות הרכב הסיניות לוטשות עיניים.

כפי הנראה, כיום שהממשל בארה"ב השתנה יש סיכוי טוב שנשמע על שגשוג בתעשיית הרכב האירנית.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, dotan123 כתב:

אפילו בדרכון הפרסי היה רשום בצרפתית empire del iran, דהיינו האימפריה האירנית).

סטיה קלה מהנושא, אבל בכל זאת: צרפתית היתה השפה הבינלאומית של דרכונים משך עשורים. גם הדרכון הישראלי היה דובר צרפתית. הדרכונים שלי שהונפקו עד 1980 היו בעברית וצרפתית, דרכון של אשתי שהונפק ב-1981 היה כבר באנגלית.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.11.2020 בשעה 18:30, trademark כתב:

Nissan Teana

מדובר על דגם שמיועד למדינות מתפתחות? רשום שלא שווק באירופה וארה"ב, אה וגם רשום שהוא מיוצר באיראן...

לפני 20 דקות, sperial כתב:

סטיה קלה מהנושא, אבל בכל זאת: צרפתית היתה השפה הבינלאומית של דרכונים משך עשורים. גם הדרכון הישראלי היה דובר צרפתית. הדרכונים שלי שהונפקו עד 1980 היו בעברית וצרפתית, דרכון של אשתי שהונפק ב-1981 היה כבר באנגלית.

בתקופה הזו עוד לא הייתי בתכנון (קצת אחריי), אבל השאה היה פרנקופיל ברמות קשות,  עד לרמה של אדריכלות צרפתית בחלק ממתחמי הארמונות שלו, דיבור בצרפתית ליד ילדיו, שימוש בשיטות ממשל צרפתיות ועוד...

אין קשר לפורום רכב רק להעשרת ידע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...