Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי מידות צמיגים / ג'נטים

kompy

פוסטים מומלצים

מציע לפתוח אולי שרשור נפרד בתת הפורום הטכני לנושא שלך.

ציין שם בבירור אם מדובר בקארט או באגי, כמו גם מידות צמיגים ברורות.

תמונות יכולות לסייע גם.

בהצלחה. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לפתוח אולי שרשור נפרד בתת הפורום הטכני לנושא שלך.

ציין שם בבירור אם מדובר בקארט או באגי, כמו גם מידות צמיגים ברורות.

תמונות יכולות לסייע גם.

בהצלחה. :-)

אני לא יודעה איך לפתוח שרשור אבל אני אשמח שתלמד אותי

אני מדבר על קארט המידות המדויקות הם 30 סנטימטר מבחוץ (כל הגלגל) 11 מבפנים (גלגלים קידמים)

ו26 סנטימטר מבחוץ (כל הגלגל) 14 מבפנים (גלגלים אחורים) (רק שתדע אין לי עוד מנועה וגם בזה אני צריך הזרה)

DSCN0543[1].JPGDSCN0544[1].JPGDSCN0545[1].JPGDSCN0546[1].JPGDSCN0547[1].JPG

עריכה אחרונה על ידי taikires
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • שבועיים מאוחר יותר ...

שלום

האם אפשרי להחליף צמיגים לכאלה עם אותן מידות, רק חתך שונה במקצת?

הדוגמאות שלי - אינפיניטי G37 - צמיג קידמי במידה בעייתית של 225/50/18. האם תהיה לי בעייה בטסט עם צמיג במידה 225/45/18?

תודה!

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סהר (הבחור עם הסיוויק) - נסה לחפש את דגם הרכב שלך כאן: http://car.mot.gov.il/index.php?option=com_customproperties&view=show&task=show&Itemid=29&bind_to_section=5&content_element=content&cp_calendar_year=2012&cp_manufacturing=&cp_text_search=CIVIC&submit_search=%D7%97%D7%A4%D7%A9

גיא - לסרן הקדמי באינפיניטי מאושרת בעקרון רק המידה שציינת (במידה 18").

http://car.mot.gov.il/ORIL/2012/3/12-0695.pdf

באתר Tiredeal יש שני צמיגים שלכאורה זמינים, Toyo C1S ו-Bridgestone Potenza RE050.

באתר Tires4U מופיע גם צמיג Yokohama ADVAN.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איני יודע איך הצמיגים שהצעתי בהשוואה לברידג'סטון (מה שכן, הטויו במחיר של פחות מחצי מהבריג'סטון אולי שווים התנסות). יתכן ותוכל לייבא דרך אחד מחנויות השיפורים או דרך אחד מיבואני הצמיגים מישלין סופר ספורט (או אחרים לצורך הענין).

כן. נסיעה במידת צמיגים אחרת מזו המצויינת ברשיון אמורה להכשילך במבחן רישוי, כמו גם ליצור בעיה בעת בדיקה משטרתית.

יכול להיות, אם כי לא סביר, שאם תיגש למכון רישוי, תוכל לשכנע את הבוחן לאשר את המידה שאתה מעוניין בה (בין השאר לאור העובדה שהיא מאושרת בסרן האחורי). שים לב שהשינוי יגרור שינוי קטן (3.5%) במהירות סיבוב הגלגל (נסיעה במהירות 100 לפי המד מהירות תהיה בפועל 96.5).

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הגודל הכי גדול של ג'אנט שאפשר לשים לפיג'ו 206 ? (שנת 2007) ואני רוצה לשים גם קפיצי הנמכה ( לא משהו מוגזם) אז איזה גודל של ג'אנט מומלץ לשים כשהאוטו מונמך לדוגמא ב40 מ"מ ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

רכשתי CX-5 ואני חושב להחליף את צמיגי ה-17 אינץ' ל-19, ולו רק כדי לקבל עוד 5 ס"מ בגובה על הכביש. זה נשמע אולי מוזר, אבל כמישהו שנהג עד כה ברכב גבוה מזה אני יכול להעיד שיש הבדל בראות ובתחושה גם של 5 ס"מ וזה הבדל לא מבוטל.

כמה שאלות בבקשה:

1) האם אני צודק שאקבל עוד 2 אינץ' נטו גובה על הכביש, או שמתלים, סרנים, לא יודע מה, ישתנו בהתאם ובעצם לא יהיה הבדל?

2) האם הפגיעה באיכות הנסיעה תהיה מורגשת? יש מישהו שנסע על שני דגמי ה CX-5 ויכול להעיד?

3) כיוון שהצמיגים כמעט חדשים זה הגיוני שאוכל למכור אותם?

נ.ב. לא קניתי מראש את הדגם עם גלגלי ה-19 כי הפער במחיר היה גדול ובגלל סיבות נוספות.

תודה רבה על תשובתכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הגודל הכי גדול של ג'אנט שאפשר לשים לפיג'ו 206 ? (שנת 2007) ואני רוצה לשים גם קפיצי הנמכה ( לא משהו מוגזם) אז איזה גודל של ג'אנט מומלץ לשים כשהאוטו מונמך לדוגמא ב40 מ"מ ?

בקובץ המצורף ישנן מידות משנת 2008, אני מאמין שהמידות זהות גם בהתייחס לשנתון 2007 (יש לוודא זאת לפני רכישה-מול מכון רישוי לדוגמה): http://car.mot.gov.il/ORIL/2008/3/07-0436.pdf

את שאלתך לגבי קפיצי הנמכה, יתכן שעדיף לשאול בתת הפורום של שיפורים. ובכל מקרה, מאחר והקוטר הכללי של הגלגל לא אמור להשתנות יותר מדי, הדגש לדעתי אמור להיות כלפי נתון האופסט.

Indigo121 -

1) אתה טועה. ההבדל בין המידה הקיימת (225/65/17?) לבין המידה הגדולה יותר (225/55/19) הינו 7 מ"מ בגובה הכללי של הגלגל, מה שאומר הגבהה של הרכב ב-3.5 מ"מ.

תוכל להיעזר באתר http://www.rimsntires.com/specspro.jsp כדי להיווכח בעצמך.

2) לא יודע לענות.

3) את הצמיגים יתכן ותוכל למכור כתלות במצבם הכולל (לאו דוקא לפנצ'ריה). לגבי הג'אנטים, ישנם מקומות שיעשו איתך טרייד אין עליהם, או שתצליח למכור אותם בשוק הפרטי. איני יודע כמה תוכל לקבל עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Indigo121 -

1) אתה טועה. ההבדל בין המידה הקיימת (225/65/17?) לבין המידה הגדולה יותר (225/55/19) הינו 7 מ"מ בגובה הכללי של הגלגל, מה שאומר הגבהה של הרכב ב-3.5 מ"מ.

תוכל להיעזר באתר http://www.rimsntires.com/specspro.jsp כדי להיווכח בעצמך.

נראה שאתה צודק. לתומי חשבתי ש-19 זה קוטר ולכן זה ההבדל. זה גם מסביר למה במפרט גובה הרכבים זהה. אני רואה כפי שכתבת שזה בעיה מבחינת רשיון אז בכל מקרה אוותר על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

19" הוא אכן הקוטר, אבל של הג'אנט בלבד. חתך הצמיג משתנה (עם או בלי שינוי רוחב הצמיג) כדי לשמור על קוטר הגלגל הכללי.

וזה נכון לכל הרכבים באופן עקרוני.

* אגב, גם אם היית צודק במחשבתך, מאחר ומדובר בקוטר, ההגבהה היתה 1" בלבד, או 2.54 ס"מ.

לא הבנתי למה אתה חושב שזו בעיה מבחינת הרשיון?

מידות שמאושרות לרכב ניתן לאשר באופן קבוע בכל מכון רישוי (לפעמים תמורת עלות סמלית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

19" הוא אכן הקוטר, אבל של הג'אנט בלבד. חתך הצמיג משתנה (עם או בלי שינוי רוחב הצמיג) כדי לשמור על קוטר הגלגל הכללי.

וזה נכון לכל הרכבים באופן עקרוני.

* אגב, גם אם היית צודק במחשבתך, מאחר ומדובר בקוטר, ההגבהה היתה 1" בלבד, או 2.54 ס"מ.

לא הבנתי למה אתה חושב שזו בעיה מבחינת הרשיון?

מידות שמאושרות לרכב ניתן לאשר באופן קבוע בכל מכון רישוי (לפעמים תמורת עלות סמלית).

אתה מתבלבל בין קוטר לרדיוס. אם זה היה קוטר אז זה כן היה 2 אינץ', אבל זו טעות בכל מקרה. :)

עכשיו כששני מסתכל שוב על האתר המעניין ששלחת אני מבין את כל העניין. וגם רואים ויזאולית כמה שהצמיג דק יותר וכמה שהג'אנט יחסית גדול יותר. אפשר להבין את הירידה באיכות הנסיעה שקראתי עליה, בגלל הצמיג ה"דק" יותר ופחות ריכוך.

משום מה אבל בתי הגלגלים ב- CX5 ענקיים וזה נראה בתמונות שה-19 כן ממלאים אותם יותר. מוזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...