Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוצאת מפתח הרכב בזמן נסיעה או על D בעמידה.

ozal5
שימו לב! השרשור הזה בן 1417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

שאלה שמטרידה אותי,

ברכב מסוג קיה נירו 2020 - דגם ליסינג, יש מספר רכבים שנבדקו, שבנסיעה ניתן להוציא את המפתח מהסוויץ' ולכבות את הרכב,

כמו כן, בעת עצירה על D, ניתן לעשות את אותו הדבר,

אחת העובדות עם הרכב מתלוננת על כך ואני שומע הכל מהצד ושואל,

האם ברכב בשנת 2020, אין מנגנון נגד זה?

מבדיקה שעשינו באוקטביה, אין אפשרות להוציא את המפתח בזמן נהיגה או לכבות את הרכב על D.

בנוסף, אשמח לדעת אם קיימת תקנה כל שהיא בנושא, שאשמח לקרוא,

תודה ושבוע טוב,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכולה להיות לזה תקנה מכיוון שב 100% מכוניות עם גיר ידני (שהן כחצי מהמכוניות בעולם) אין שום מנגנון שמונע את זה. מה הבעיה בעצם? 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Buki כתב:

לא יכולה להיות לזה תקנה מכיוון שב 100% מכוניות עם גיר ידני (שהן כחצי מהמכוניות בעולם) אין שום מנגנון שמונע את זה. מה הבעיה בעצם? 

לא רק שאני לא מבין מה הבעיה עם זה, במצבי חירום זה יכולה להיות דרך יעילה לעצור את הרכב כאשר הדרכים המקובלות יותר לא עובדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי מעבר מD לN באמצע נסיעה - למה הידית מאפשרת את זה?

אני לא רואה איך זה לא מסוכן ויכול לקרות בטעות בזמן נסיעה, להבדיל מלהוציא מפתח מהסוויץ'

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אסביר, העובדת טוענת שהיא גרה באזור חיפה, באזור בשיפוע מאוד חד, הפחד שלה, זה שאחד הילדים יכבה את הרכב וישאיר אותו על D,

מה גם שהאמברקס חשמלי ולטענתה, הוא לא נכנס אוט', אלא יש צורך להפעילו בכל נסיעה או להפעיל בתחילת נסיעה את כפתור ה-Break Hold ואז הרכב לא יזוז כאשר יכובה על D.

כמו כן, סיפרה שביתה נהגה ברכב עם ילדה קטנה שהחליטה למשוך את המפתח, משם נבע הסיפור,

הנושא מאוד סקרן אותי, האם זה דבר שהוא תקין?

ובמקרה של קצין הרכב, איזה תשובה מספקת הוא יכול לתת לה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לגבי מעבר מD לN באמצע נסיעה - למה הידית מאפשרת את זה?

אני לא רואה איך זה לא מסוכן ויכול לקרות בטעות בזמן נסיעה, להבדיל מלהוציא מפתח מהסוויץ'

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

אני אתן לך דוגמא טובה מבעיה שהייתה לטויוטה (אולי עדיין קיימת). הרכב היה מאיץ ללא שליטה וכל מה שהיה צריך לעשות להכניס הגיר לN ולאט בביטחה בצד.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן לך דוגמא טובה מבעיה שהייתה לטויוטה (אולי עדיין קיימת). הרכב היה מאיץ ללא שליטה וכל מה שהיה צריך לעשות להכניס הגיר לN ולאט בביטחה בצד.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

זכור לי גם מקרה לפני מספר שנים של משפחה בעלת מיצובישי גראנדיס שהברקסים לא עבדו בירידות המפותלות של טבריה, מי יודע ושימוש במצב הטיפטרוניק היה מציל חיים. לא הייתי שם באותם רגעים, אך אני משער שמתוך לחץ או פניקה לא בוצעו הפעולות הנכונות. שרק נהיה בריאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, 4Real כתב:

היה סיפור דומה עם יונדאי I10 שהכבל דלק 'נתפס' והאיץ בלי שליטה.

רק המעבר ל-N עצר את הרכב.

מיצובישי גרנדיס 2005 | שברולט אפלנדר 2007

בתאריך 1.8.2021 בשעה 17:55, m3x7r3m3 כתב:

איך יודעים שפוליטיקאי משקר? השפתיים שלו זזות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Avi135 כתב:

היה סיפור דומה עם יונדאי I10 שהכבל דלק 'נתפס' והאיץ בלי שליטה.

רק המעבר ל-N עצר את הרכב.

בI10 לחיצה על הבלם מנתקת את ההצתה אז לא יודע איך "רק" המעבר לN עצר את הרכב

• אהבתי 1

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לגמרי הגיוני שהרכב יכיל דרכים להשבית אותו בחירום.

העובדת צריכה להשתלט על הילדים שלה ולא לאפשר להם למשוך את המפתח. באותה מידה הילדה היתה יכולה להזיז את ידית ההילוכים או לגעת בהגה.

• אהבתי 5

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע שהיא נוסעת עם ילדים לא חגורים, אחרת איך הם בכלל אמורים להגיע למפתח הרכב? יש הרבה אמצעי בטיחות ברכב, אבל אין אחד מוצלח נגד טמטום וחוסר אחריות. 

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ז"א, שמבחינת שליפת המפתח, אין פה שום בעיה ביטחותית?

היא הציגה לקצין הרכב את הסעיף הנ"ל - שלדעתי, אין קשר בכלל לשליפת המפתח.

ק' (מס' 14)  תשס"ה-2005

(ג)   רכב כאמור בתקנת משנה (ב) ששנת ייצורו בהתאם לרשום ברשיון הרכב לפני שנת 1972 שנרשם עד כ"ד באב תשל"א (15 באוגוסט 1971) וכן רכב שמשקלו הכולל המותר אינו עולה על 3,500 ק"ג יהיו מצויידים במנעול בטחון או במכשיר נעילה שיהיו תקינים בכל עת.

)  מנעול בטחון יותקן ברכב בצורה שיאפשר סגירה מיכנית של ההגה או תיבת ההילוכים, וברכב למעט אופנוע יהיה משולב עם מתג ההצתה כך שהפעולה של הוצאת המפתח ממתג ההצתה, תגרום לנעילת המיתקן, האמצעי או המכשיר האמור.

(ה)  מכשיר נעילה יהיה מיתקן נפרד ממכלל הרכב והוא יותקן ברכב בצורה שלא ייעשו ברכב הלחמות או ריתוכים ויותקן כך שלא יהיה ניתן לפתוח אותו או להפסיק את פעולתו על נקלה, במהירות או בחבטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כל קשר בין נעילת הגה או ידית הילוכים בעת כיבוי המנוע בעת חניה, לבין אפשרות שליפת המפתח כשהמנוע פועל ובעת נסיעה.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...