Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זיוף מד ק"מ, כיצד לבדוק וכיצד לפעול משפטית?

Michael1996
שימו לב! השרשור הזה בן 1431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

קניתי רכב לפני כשנתיים וחצי מסוחר רכבים. האוטו עבר 123 אלף ק"מ, שנתון 2012. לאחר חצי שנה כבר נאלצתי לבצע החלפת מחשב גיר והתחילו לצוץ כל מיני תקלות רציניות. המון כסף הושקע ברכב לצערי. 

האוטו היה בהשכרה לפני. התברר לי שבין השנים 2012-2014 האוטו נסע 50 אלף בשנה! וכבר ב2014 הוחלף מחשב גיר, כאשר לאוטו היו 120 אלף ק"מ. 

לי מכרו את האוטו כאשר היו לו 123 אלף. משמע שבמשך 4 שנים נסעו בו רק 3 אלף ק"מ?...

אני לא מצליח להשיג פרטים נוספים מאף מקום, רישיון הרכב הישן ביותר הוא מ2014. אין לי את 15,16,17. 

מה ניתן לעשות במקרה כזה? הרי למכור לאדם פרטי-לא אמכור, יש לי מצפון. אני לא יודע אם הק"מ זוייפו או שלא, אבל לא אקח סיכון שכן ואמכור לאדם פרטי. מה כדאי לעשות במקרה הנ"ל? 

יש לי את פרטי הסוחר, הוא אפילו מוכן לקנות בחזרה את הרכב. להעלות מולו את עניין זיוף הק"מ? 

עריכה אחרונה על ידי Michael1996
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר רכשת את הרכב קיבלת את הרשיונות הקודמים, לפחות האחרון. מה כתוב בהם?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשכרות עושים הרבה תרגילים עם הק"מ של הרכב ויש להם נבלות לא קטנות למכירה פעם נפלתי על אחת כזאת.

הם לא רוצים למכור את הרכבים בעצמם מחשש לתביעה ומעבירים אותם במחירים מצחיקים לסוחרים.

גם אם תברר קילומטראג' כל שנה במשרד הרישויי הכל יהיה  על-פניו "תקין". לפני הטסט הם מסדרים את הקילומטראג'. ולא כל חברות ההשכרה עושות את זה רק ברגע שיש להם רכב בעייתי ושנוסע הרבה כל שנה.

גם הרבה טיפולים "פייק" לא יודע מאיפה יש להם חשבוניות אצלי היו חשבוניות על 2 טיפולי טיימינג בעלות של 2800ש"ח כל אחד והרכב עבר רק 90 אלף ק"מ. לי נראה שלעולם נעשה טיימנג - מיילא.

וזה לא הקילומטראג' הבעיה אלא שקורעים אותם בהשכרות.

עריכה אחרונה על ידי dorban3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, sperial כתב:

כאשר רכשת את הרכב קיבלת את הרשיונות הקודמים, לפחות האחרון. מה כתוב בהם?

היה רק מ2014 שלא טרחתי לבדוק אז בזמנו בגלל תמימות יתר וטמטום, היה מצויין בו 104 אלף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה למשרד התחבורה ונסה להשיג את רישום הק״מ בשנים החסרות.

אתה יכול לעשות זאת תמורת 10 שקלים גם דרך עמדות רישוימט בסופר פארם.

ואם היה זיוף אתה יכול לתבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Be roo כתב:

פנה למשרד התחבורה ונסה להשיג את רישום הק״מ בשנים החסרות.

אתה יכול לעשות זאת תמורת 10 שקלים גם דרך עמדות רישוימט בסופר פארם.

ואם היה זיוף אתה יכול לתבוע.

משרד הרישוי והתחבורה לא נותנים מענה בנושא ולא נותנים רישום כזה...

לגבי רשיומט-לא זכורה לי אופציה כזאת שם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Be roo כתב:

יש היסטוריץ רכב בעמדות הריושמט. אם הן לא כוללות את הפרטים הללו, לך למשרד התחבורה עצמו, אתה בעלי הרכב, וזכותך לקבל את המידע הזה.

כבר ביררתי לגבי זה עם משר'ד הרישוי-זה לא מידע שיתנו לי. לא יודע למה יש התנהלות כזאת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות להלחם. הרי הוסיפו את רישום הקילומטרז׳ מסיבה מסויימת, מה הטעם להוסיף אם לא ניתן להעזר בזה כדי לגלות זיופים?
לדעתי תחת חוק חופש המידע אתה זכאי למידע הזה, השאלה כמה אתה מוכן לריב.
https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/144M1_001.htm#Seif13

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...