Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות לגבי שיפוץ הונדה סיוויק 93'

Maximiliano
שימו לב! השרשור הזה בן 1465 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברי קארספורום. ב2013, קצת לפני הגיוס קניתי הונדה סיוויק 93' מחבר פורום כאן, והיא שימשה אותי עד השחרור + שנה. אחרי זה כבר קניתי לעצמי סובארו אימפרזה 2006 מנוע 2000 ידנית. גם ההונדה ידנית.

נתתי אותה לאבי והוא החזיק בה עוד 3 שנים, עד שהוא קנה לעצמו משהו אחר. הרכב כרגע ירד מהכביש בגלל 3 סיבות, בוחן רכב הוריד אותו. הראשונה היא שהאוטו מונמך. יש עליו קפיצי KYB שיושבים שם מעל לעשור, צמיגים לא תואמים, ועוד איזו נזילה. הרשיונות מוקפאים כמובן. האוטו כרגע חונה בצמוד לבית עם כיסוי ולא נראה שהוא מפריע יותר מדי לעיריה או לאנשים אחרים. 

הרכב במצב טוב, מניע ונוסע, קצת מקרטע כי אבי פירק אותו, אבל במצב לא רע בכלל. בגלל שאני אוהב רכב החלטתי לא לנסות למכור אותו (גם כי פשוט אין לי כוח לקהל היעד שהוא מיועד לו, 500 שקל אני בא מחר, 1000 שקל גרירה על המוכר וכו', מעבר לזה שחבל לי למכור אוטו שאשכרה נוסע ועוד נוסע טוב ויש לו ערך סנטימנטלי לא קטן עבורי. לכן כל עוד העיריה לא מציקה, אני כן רוצה להתחיל פרויקט.

ההבנה שלי בנושא של רכבים ומכניקה היא טובה מאוד תיאורתית משנים של ניסוי וטעייה, קריאה בקארספורום ובפורומים אחרים בחו"ל. מעשית אין לי הרבה ידע, ואני בדר"כ נמנע מלעשות דברים בגלל שאני פוחד שאני אהרוס משהו, או שאין לי את הכלים לכך. בגלל שהאוטו לא בשימוש, אני דווקא כן מוכן לעשות את הדברים האלה. אני יכול לפתוח יוטיוב ולנסות לחקות את המכונאים שם, אבל אני בטוח שיש גם הרבה דברים מעבר. יש לי שנתיים וחצי בערך, אולי פחות אם אעבור דירה ואז זה יקשה על הפרויקט. כל עוד יש לי זמן ואני רוצה לנצל אותו בשביל לעשות משהו כיפי ומעניין.

השאלה היא כזאת, אני מאוד מעוניין בלבנות מנוע טורבו. אני חושב שמצד אחד אני יכול רק לשפץ את הרכב עצמו ובשנת 2023 להעלות אותו חזרה לכביש כרכב אספנות במצב תצוגה, וישמש בתור רכב שני\שלישי בבית בגלל עלות אחזקה מאוד נמוכה. אבל מצד שני.. זה משעמם אותי. אני רוצה לקחת את השלדה הזאת מעבר, יודע ומכיר את האפטרמרקט. 

אז בואו נאמר ואני רוצה לבצע פרויקט טורבו. מאיפה להתחיל? מה לקנות, מה להחליף, למה אני זקוק?

מצורפות תמונות של הרכב.. גם שהתגייסתי בשיזפון..

1522086_10204314242640046_8634606373294894585_n.jpg

1536601_10203137025410351_967092156_n.jpg

10615622_10204606551667589_6792830977944726416_n.jpg

11986991_10207702283338946_5744560888517611394_n.jpg

15894225_10211763770753593_4037385799827247932_n.jpg

עריכה אחרונה על ידי Maximiliano
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לך שרכב שירד מהכביש בגלל בוחן תנועה על שינוי מבנה  ,

אין מכון רישוי אחד שיעלה אותו בחזרה עם מנוע טורבו , 

גם אם מירי רגב בכבודה ובעצמה תבוא איתך לטסט. 

אז התהליך יהיה קודם להחזיר אותו למצב סטוק , להעלות אותו לכביש ואז לשחק איתו אם אתה עדיין רוצה. 

אפשרות נוספת אולי תהיה להוציא לו רישיון אפור בלבד , אבל אז זה אומר שהוא יוכל לנוע בכבישי הארץ רק על גרר. ולנסוע רק באחד משלושת המסלולים המוכרים בארץ. זאת לדעתי אפשרות רק לבעלי כיסים עמוקים. 

אני אישית לפני שהייתי מתחיל הכל הייתי מוודא שהרכב יכול לנסוע על הכביש. רשמת שבוצעה הורדה מהכביש. אני לא יודע מה זה אומר , רק תוודא קודם שאתה יכול להעלות אותו בחזרה. 

אחרת זה יהיה כואב מאוד להשקיע את כל הסכום. ואז לגלות את העובדה המצערת הזאת. 

בקשר לשאלות היכן להתחיל בבניה של המנוע , אני הייתי שואל בפורום שיפורים, שם ידעו לענות לך יותר טוב. 

עריכה אחרונה על ידי YaronNahum

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוחן רכב תפס את אבי והוריד אותו בגלל שהאוטו מונמך (צריך להחליף קפיצים) צמיגים לא תואמים (מידה 205\55\15 כשבכלל צריך להיות 195\50\15), ונזילה קטנה מאיזו ההגה. הרוב שטויות, הצמיגים חדשים והוחלפו בטעות (סוג של טעות.. טעות של "מקסימום יתפסו) וקפיצים גם ככה אני מתכוון להחליף, ואת הנזילה אני מן הסתם אתקן.

כן אני מכיר את זה שהאוטו לא יעבור טסט, כרגע אני פחות רוצה להעלות אותו לכביש כי הוא לא יסע, וב2023 אוכל להפשיר את הרישיון ולהעלות אותו כאספנות. אז עד אז לא מפריע לי שהרישיונות מוקפאים.

אני יודע שיש כל מיני קומיבנות כאלה ואחרות, לכן אני מתלבט אם פשוט להחזיר אותו למצב רגיל "תצוגה" או פרויקט טורבו. זה לוקח אותך לכיוון חוקי ופשוט לבין לא חוקי וקומיבנות כאלה ואחרות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1465 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...