Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט ליאון קופרה במהירות המגיעה ל-260 קמ"ש?

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 1416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 36 דקות, green כתב:

זאת רק ההרגשה שלך, תעשה בדיקה ממשית בפועל כמה זמן אתה מחזיק בנסיעה רציפה על מהירות 120 קמ"ש (בערך 125 קמ"ש במד המהירות בלוח המחוונים) ותחזור עם תשובות.

רצוי אפילו עם סרטון ממצלמת דרך.

שוב בכל שעה ביום ולא באמצע הלילה ובכל כביש שאינו ליד הגבולות של מדינת ישראל :)

כביש 2 צפונה מנתניה וכל כביש בינעירוני בסביבות חיפה, אחרי שעות העומס של הבוקר - אין שום מניעה לנסוע גם יותר, קבוע. המדינה לא נגמרת בגוש דן.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לחלק את זה לשתי אפשרויות:

אפשרות אחת היא כאמור נסיעה שגרתית לעבודה וכיוצ"ב במהירות של 120 קמ"ש ואז שעות העומס הן הרלבנטיות ולא כל שעה ביום. ואז לא יעזור אם המהירות בישראל תהיה גם 200 קמ"ש אתה לא תסע יותר 110 קמ"ש ברציפות אפילו במקרה הטוב גם בקטעים לא פקוקים אלא סתם עמוסים במכוניות.

אפשרות שניה נסיעה במהירות של 120 קמ"ש או יותר מכך בשביל הכיף או בנסיעות חד פעמיות בשעות היום אבל לא בשעות העומס ולא באמצע הלילה ואז אולי בחלק מהכבישים הבינעירוניים בישראל תצליח להתמיד ב- 120 קמ"ש ליותר מדקה אחת, אולי 2, 3 דקות ברציפות עד שרכב יעכב אותך במסלול השמאלי (המספרים לא מדוייקים, סתם הערכה גסה שלי, וגם אז זה יתאפשר אולי עם זיגזוגים הלוך ושוב, ציפצופים, הבהוב אורות גבוהים וסינון קללות באמצעות רמקול חיצוני :-)). 

אולי אני טועה. סרטון דרך של שעה נסיעה בינעירונית יראה את המצב בפועל.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, green כתב:

נסיעה במהירות של 120 קמ"ש או יותר

לא מבין מה כיף לנהוג 120 קילומטרים לשעה בקו ישר במקום 110.

• מעניין 2
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, green כתב:

צריך לחלק את זה לשתי אפשרויות:

אפשרות אחת היא כאמור נסיעה שגרתית לעבודה וכיוצ"ב במהירות של 120 קמ"ש ואז שעות העומס הן הרלבנטיות ולא כל שעה ביום. ואז לא יעזור אם המהירות בישראל תהיה גם 200 קמ"ש אתה לא תסע יותר 110 קמ"ש ברציפות אפילו במקרה הטוב גם בקטעים לא פקוקים אלא סתם עמוסים במכוניות.

אפשרות שניה נסיעה במהירות של 120 קמ"ש או יותר מכך בשביל הכיף או בנסיעות חד פעמיות בשעות היום אבל לא בשעות העומס ולא באמצע הלילה ואז אולי בחלק מהכבישים הבינעירוניים בישראל תצליח להתמיד ב- 120 קמ"ש ליותר מדקה אחת, אולי 2, 3 דקות ברציפות עד שרכב יעכב אותך במסלול השמאלי (המספרים לא מדוייקים, סתם הערכה גסה שלי, וגם אז זה יתאפשר אולי עם זיגזוגים הלוך ושוב, ציפצופים, הבהוב אורות גבוהים וסינון קללות באמצעות רמקול חיצוני :-)). 

אולי אני טועה. סרטון דרך של שעה נסיעה בינעירונית יראה את המצב בפועל.

האמת אני שוקל לעשות איזשהו ניסוי של לינסוע מהדרום עד הצפון במהירות שתואמת את הדרך ואת אותה נסיעה על מהירות חוקית של 90 קמש כדי להציג את האבסורד אבל האמת היא שיש בי צד גדול שחושש לעלות כזה דבר לרשת מחשש לדוחות חמורים(בכל זאת לך תעלה נסיעה של כמה שעות על מהירות של אפילו 114 כדי לא לקבל נקודות זה עדיין יכול להסתיים בטח בכמה דוחות או משהו משמעותי יותר) ושוב אני גר בדרום אני יכול להגיד לך שרוב הזמן אתה יכול לנסוע על 120 בקבוע בלי סיכון,תסכול או כעס(פחות משתמשים על הדרך) כן כמובן יש שעות ספציפיות בהן זה יהיה מאתגר יותר אבל מדובר במיעוט בכל אופן

אתם מדברים על מהירות של 110.. אתה קולט ש 110 קמש זה 20 קמש מעל המותר והמהירות הזאת לרובנו תהיה לגיטימית

שוב אנשים מגיבים אבל הייתי רוצה שכל מגיב יציין גם אם הוא נוהג במהירות של 90 קמש ללא קשר לתנאי הדרך בכבישים בין עירוניים(כמובן כאשר תנאי הדרך מאפשרים אף יותר ולא במצב של פקק ניצחי)

כי לפי החוק המהירות המותרת היא עד 90 קמש יעני כשהכביש ריק תיסע עד 90 קמש אחרת אתה יכול לקבל דוח(זה שלא תקבל כי כולם מבינים את המצב זה משהו אחר) וזה המצב הקיים

לפני 28 דקות, חן ג. כתב:

לא מבין מה כיף לנהוג 120 קילומטרים לשעה בקו ישר במקום 110.

התת דיון שנפתח הוא על ההיגיון בלנהוג עד 90 קמש 

לצורך העניין זה כמו שאני אגיד לך שאני לא מבין מה הכיף בלנסוע בקו ישר במהירות 110 במקום 90..

כן כנראה ששוטר לא יעצור אותך ומצלמה לא תצלם אותך מתחת ל 100 קמש אבל אתה מבין שזה לא חוקי?

ובין 90 ל 120 יש 30 קמש הבדל.. אפילו בין 90 ל 110 יש 20 קמש הבדל, זה אחוז משמעותי

עריכה אחרונה על ידי online
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, online כתב:

ובין 90 ל 120 יש 30 קמש הבדל.. אפילו בין 90 ל 110 יש 20 קמש הבדל, זה אחוז משמעותי

ההבדל בין 90 ל-120 אינו רלוונטי כי אף אחד לא יעלה את המהירות המותרת בכביש דו-מסלולי שאינו מהיר ל-120 וגם לא ל-110. אולי יום אחד יעלו ל-100, אם כי אני בספק. העלאת מגבלת המהירות רלוונטית אך ורק לדרכים מהירות, שבהן המגבלה כבר לפחות 110.

ההבדל בין דרך מהירה לבין זו שאינה מהירה הוא מהותי.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, green כתב:

כל הדיון נראה לי תיאורטי בישראל, אין כביש בינעירוני בישראל, באזור נורמלי ובשעה נורמלית, שאתה יכול לנהוג בו בנסיעה שגרתית על 120 קמ"ש מעבר לדקה ברציפות וגם זה באופטימיות רבה.

מההההה? הלו, התקשרו אליי מכביש שש, הם מתפקעים מצחוק.

בכביש שש אתה יכול להיות עם המחוג קבוע על 140 במשך 45 דקות ועדיין יעקפו אותך. יש מקטעים שלמים שבהם גם ב-160 אתה מרגיש לגמרי אחד מהחבר'ה, בלי שום פחד או לחץ ובלי שזה נראה מוזר או מיוחד.

ככה בנו את הכביש הזה - ממש כמו אוטובאן גרמני.

כביש מס' 1 עמוס ברוב שעות היממה, אבל בלילות ובשבתות הקצב של התנועה דומה - יש אזורים שלמים וארוכים עם 3 מסלולים ושדה ראייה נהדר.

אה ו-431 - עוד כביש נהדר - נהגת בו בכלל?

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, חן ג. כתב:

ההבדל בין 90 ל-120 אינו רלוונטי כי אף אחד לא יעלה את המהירות המותרת בכביש דו-מסלולי שאינו מהיר ל-120 וגם לא ל-110. אולי יום אחד יעלו ל-100, אם כי אני בספק. העלאת מגבלת המהירות רלוונטית אך ורק לדרכים מהירות, שבהן המגבלה כבר לפחות 110.

ההבדל בין דרך מהירה לבין זו שאינה מהירה הוא מהותי.

בכביש דו מסלולי בעל מספר נתיבים שכולל גם הפרדה בנויה אין סיבה שלא יעלו ל 100 ואף ל 110..

לצורך העניין חלום זה הרחבה של כביש 90 שהיה עוד נתיב נסיעה לכל כיוון(לפחות בחלקים ממנו איפה שזו דרך מישורית וישרה בכל מקרה) ואז גם העלאה של המהירות כדי שלא לגרום לאנשים לנהוג במהירות עבריינית של 95 קמש (שוב אחרי הרחבה ובניה מתאימה)

אבל יש עוד מלא מלא כבישים בארץ שכבר בנויים בצורה מתאימה ועדיין המהירות שם היא 90 קמש.. אתה נוהג במהירות הזו? אם התשובה היא לא אז באמת שזה אבסורדי בעיני שאתה כותב משהו נגד העניין..

(הסיבה שכתבתי על כביש הערבה כי בדיוק דיברתי עליו עם חבר ועל כך שיש לו חלק מישורי ארוך מאוד ושחבל שלא משקיעים כסף בשיפוץ של הכביש ופוליטיקה וכאלה שמעניין אם הסיבה לכך היא הקיבוצים מסביב שאולי מתנגדים כדי לקבל כסף על העניין או סתם מעניין מה סיבה אין לנו מושג)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, online כתב:

בכביש דו מסלולי בעל מספר נתיבים שכולל גם הפרדה בנויה אין סיבה שלא יעלו ל 100 ואף ל 110.[...]יש עוד מלא מלא כבישים בארץ שכבר בנויים בצורה מתאימה ועדיין המהירות שם היא 90 קמש.

"כביש דו-מסלולי בעל מספר נתיבים" ≠ דרך מהירה.

רק בדרך מהירה תמצא מגבלות מהירות של 110 ויותר. בכביש דו-מסלולי מגבלת המהירות בכל העולם לא עולה על מאה לכל היותר, ולא בכדי.

ההבדל בין שני סוגי הכבישים הללו הוא מהותי, ברמה של פי ארבע או חמש יותר התנגשויות ונפגעים בכביש דו-מסלולי לעומת דרך מהירה באורך ונפח תנועה דומים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, חן ג. כתב:

"כביש דו-מסלול בעל מספר נתיבים" ≠ דרך מהירה.

רק בדרך מהירה תמצא מגבלות מהירות של 110 ויותר. בכביש דו-מסלולי מגבלת המהירות בכל העולם לא עולה על מאה לכל היותר.

סבבה זה המצב, האם לדעתך צריך לשנות אותו או שאתה נוסע במהירות של 90 קמש גם כשהכביש ריק כי ככה אתה מרגיש הכי בטוח ולא עובר גם על החוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אפשר להעלות למאה, אני לא יודע. מבדיקה זריזה שערכי, מגבלת מאה בכביש דו-מסלולי קיימת בכמה וכמה מדינות, אבל תמיד כשמעלים מהירות צריך לעשות זאת בשיקול דעת כי ברוב המקרים (75%) כן תהיה עליה בכמות ההתנגשויות והנפגעים.

וכן, בדרך שאינה מהירה אני מציית למגבלת המהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, חן ג. כתב:

אולי אפשר להעלות למאה, אני לא יודע.

וכן, בדרך שאינה מהירה אני מציית למגבלת המהירות.

באמת שלא מכיר בנאדם שככה מציית למגבלות המהירות של 90 קמש, ו 80 לפעמים בהחלט כבוד, אשמח אם יש עוד אנשים שככה מקשיבים למהירות אז אשמח אם תגיבו אולי כדי לנפץ לי סטיגמה או בועה שאני נמצא בה..

בחיי האיישים אני לא מכיר אנשים שיסעו בכבישים בין עירוניים רייקים, יראו מגבלת מהירות 90 קמש וישמרו עליה ולא יעברו באמת..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעייה היא לא המהירות הסופית וגם לא החוק. כפי שאני רואה הבעייה היא בעיקר בשני דברים. תנאי הכביש ובעיקר הנהגים. 

נהגתי ואני נוהג אלפי קילומטרים בארץ ומחוצה לה וזה תמיד מסתכם לאותם שני דברים.

תנאי הכביש כאן בחלקים רבים טובים למדי גם בהשוואה למדינות אחרות. הגורם השני הוא העיקר. וזה כבר דיון בפני עצמו.

דעתי תמיד היא, שיפור הנהג לפני שיפור הרכב. 

אני נתקל לא מעט בנהגים (אני קורא להם מסיעי רכב, כי לא נראה שהם יודעים לנהוג) שהרגלי הנהיגה שלהם ככל הנראה מבובבים על הרגלי הנהיגה של הסבא שלהם. יד את על ההגה ויד שניה בחלון אוחזת המשקוף (סטייל נהגי הסרטים הישנים) , או אלו שנוהגים שיש ימין על גב הכסא שלצידם ואוחזים בהגה ביד שמאל ומאיצים כל פעם שהכביש לפניהם פתוח. זה מה שמפחיד יותר. 

שלא לדבר על אלה שכמעט שוכבים ברכב כאילו היו בכורסה צופים בסרט. 

או אלה ששולטים בהגה כאילו מנגבים אותו ,עם כף יש פתוחה (כי זה הגה מתוגבר, מה שסבא קרה לו הגה-כח) .

המהירות הסופית לכן, היא הגורם הפחות קובע.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

נהגים מכל הארץ רכשו אמצעים שיובאו מחו"ל לשיפור מהירויות  🤦‍♂️  המשטרה המומה

תושב הפזורה הבדואית שבנגב שעל פי החשד נהג על הכביש המוביל לים המלח במהירות שיא של 300 קמ"ש.😵

https://www.mako.co.il/news-law/2020_q2/Article-da6db1031c4e271027.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמה עיתונאית גבוהה, אין ספק. 

לפחות בסרטון, נראה שהשיפור המשוכלל היחיד שהותקן ברכב זה אחד שמזיז את המחט של המהירות בלי קשר למהירות בפועל.

• רעיון טוב! 2

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דו"ח על נסיעה ב-200 קמ"ש – לרכב שלא מגיע למהירות הזו.

שוטרי משטרת התנועה תפסו אתמול נהג שהגיע למהירות של 203 קמ"ש בכביש 6 באזור להבים. אלא שמתברר שהרכב המיושן בו נסע הנהג - לא יכול להגיע כלל למהירות כזו, ולפי היצרן המהירות המקסימלית שהמכונית יכולה להגיע מגיעה ל-185 קמ"ש בלבד.

אין על משטרת התנועה. 😉 הכי טובים. 😜

מדידת המהירות שבוצעה במסגרת האכיפה אמינה, מדוייקת ועברה את מבחן בימ״ש. זהו , בית המשפט הוא מעבדה מדעית מדוייקת ואם פסק שצבע שחור הוא לבן כך יהיה.🤔

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3835691,00.html

עריכה אחרונה על ידי zaf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...