Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הולך לקנות את הרכב הראשון שלי, מה אני אמור לדעת ?

צ'מפיון
שימו לב! השרשור הזה בן 1473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 15 שעות, dorsht כתב:

וגם במקרה הזה מומלץ לקחת לבדיקה ולקבל אישור בכתב לגביי האחריות ומה היא מכסה.

אוקי אני מבין....הוא מצידו מתחייב על מנוע גיר שילדה ולא רק על זה אני כמובן ישב איתו על חוזה מפורט על מה יש ומה אין ודרך אגב מה אתה אומר לגבי יונדאי טוסון 2007 /2008 חוץ מזלילת דלק הוא אמין? כי יש לי פטיש לג'יפונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כולם פה, אני ממליץ לך בחום להיעזר בחבר או אבא של חבר עם נסיון, אחרת תוציא הרבה כסף ותתאכזב. רכב הוא הוצאה שיש בה הרבה אלמנטים, אל תקנה מסוחר רכב - גם אם זה החבר הכי טוב של מישהו שאתה מכיר.

בהצלחה.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב אני אומר - אל תסמוך על אף אחד.

קח לבדיקה, חשוב לבדוק שהרכב תקין מכאנית ושלא עבר תאונות קשות, בטח לא כאלו שפגעו בשלדה.

אני באמת לא מבין למה אתה מתעקש על הרכב הזה כשיש את הרכב הזה בשוק היד השניה כשלא תהיה לך בעיה למצוא אחת עם נתונים טובים.

חבל ליפול עם רכב, במיוחד כשמדובר בהוצאה לא קטנה (לרוב האנשים זו ההוצאה השניה הכי גדולה בחיים, אחרי דירה או בית) ובהתחשב בזה שרכב במצב לא משהו יכול להיות בור כלכלי, לבזבז לך לא מעט כסף ולגרום לך להפסיד ימי עבודה. (בלי שום קשר לאקזמפלר הספציפי, באופן כללי)

טוסון כמדומני נחשב כאמין, אבל מה השיקול לקנות אחד כזה חוץ מפטיש לג'יפונים?

אני מציע שתרשום כאן מה הדרישות שלך מהרכב, מה התקציב שלך, כמה אתה מתכוון לנסוע בשנה (בערך), מה חשוב לך ברכב, האם גיר ידני בא בחשבון וכו'.

בהתאם לכך נוכל לכוון אותך לרכבים מתאימים. יכול להיות שיש רכבים הרבה יותר טובים עבורך מאשר טוסון או i20.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שפות"ש לא ממש יודע מה הוא צריך ורוצה ברכב, ובעיקר רוצה כבר רכב.

יש לו 20 אלף שקל בכיס והוא מחפש רכב לפי התקציב, מצא את הI20, שמע שיונדאי זה אמין והחליט ללכת על זה כי הסוחר נשמע 'בחור טוב והגון' למרות שכנראה רוב הסיכויים שהוא אינו כזה.

פות"ש - הייתי ממתין קצת עם הרכישה, בתקופה כזו מתחילות לצוץ כל מיני מודעות של אנשים שמנסים להפטר מרכבים שהם קנו בכסף שאין להם.

לדעתי בתקציב שלך אין מה להתפשר על רכב בלי היסטוריית טיפולים, אל תסתכל עליו בכלל.

אם יש היסטוריית טיפולים והנתונים היבשים נראים בסדר - תתקדם הלאה לבדיקה מטעמך, או שתקח איתך בן אדם שמבין קצת במכוניות.

אני אישית לא אוהב את הI20 מהשנים האלו וממליץ על דגמים אחרים (בהתאם לצרכים שלך, שלא ברורים כל כך.)

למען האמת, הרכב הראשון שלי נקנה מסוחר בנתניה בעבור נזיד עדשים, היו לו כמעט 300 אלף ק"מ ונסעתי איתו 40 אלף ק"מ בשנתיים שהיה אצלי, לא היו שום בעיות מיוחדות ביחס לגיל ומצב הרכב, למרות שהסוחר עצמו כנראה היה אדם מפוקפק. האקסנט הזו הייתה סוסת עבודה ועמדה בשלום במבחן הזמן.

האם כל הסוחרים וכל הרכבים שהם מחזיקים כאלו? לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, צ'מפיון כתב:

אוקי אני מבין....הוא מצידו מתחייב על מנוע גיר שילדה ולא רק על זה אני כמובן ישב איתו על חוזה מפורט על מה יש ומה אין ודרך אגב מה אתה אומר לגבי יונדאי טוסון 2007 /2008 חוץ מזלילת דלק הוא אמין? כי יש לי פטיש לג'יפונים

אחלה שהוא התחייב.

לא עמד בהתחייבות,מה הלאה?-לך תחפש.

הטוסון מטחנת דלק,רכב מיושן ולא רואה משהו שווה בו.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטוסון הגיע עם 2 מנועים ו2 גירים שונים, ב3 גרסאות... ככה שלהגיד באופן גורף שהוא לא חסכוני? תלוי על מה מסתכלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, EliC25 כתב:

הטוסון הגיע עם 2 מנועים ו2 גירים שונים, ב3 גרסאות... ככה שלהגיד באופן גורף שהוא לא חסכוני? תלוי על מה מסתכלים.

וצריכת הדלק שלהם נעה בין מזעזע לקטסטרופה.

היה 2 ו2.7 ועוד אחד דיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק 2.7 ו2 דיזל

הדיזל זה אותו מנוע שיש אצלי.. הוא אוכל 1 ל10-12, שזה אחלה לגיפ 4 על 4 מהשנים האלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, EliC25 כתב:

רק 2.7 ו2 דיזל

הדיזל זה אותו מנוע שיש אצלי.. הוא אוכל 1 ל10-12, שזה אחלה לגיפ 4 על 4 מהשנים האלו

זה מה שהוא צורך אצלך על פרייבט.

ברכב 4*4 שכנראה כבד יותר(לא בדקתי) הצריכה להיות נמוכה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אצלי הוא צורך 1 ל16. דיברתי על טוסון אוטומטית.

כנראה התכוונת לצריכה גבוהה יותר

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, EliC25 כתב:

אני חושב שפות"ש לא ממש יודע מה הוא צריך ורוצה ברכב, ובעיקר רוצה כבר רכב.

יש לו 20 אלף שקל בכיס והוא מחפש רכב לפי התקציב, מצא את הI20, שמע שיונדאי זה אמין והחליט ללכת על זה כי הסוחר נשמע 'בחור טוב והגון' למרות שכנראה רוב הסיכויים שהוא אינו כזה.

פות"ש - הייתי ממתין קצת עם הרכישה, בתקופה כזו מתחילות לצוץ כל מיני מודעות של אנשים שמנסים להפטר מרכבים שהם קנו בכסף שאין להם.

לדעתי בתקציב שלך אין מה להתפשר על רכב בלי היסטוריית טיפולים, אל תסתכל עליו בכלל.

אם יש היסטוריית טיפולים והנתונים היבשים נראים בסדר - תתקדם הלאה לבדיקה מטעמך, או שתקח איתך בן אדם שמבין קצת במכוניות.

אני אישית לא אוהב את הI20 מהשנים האלו וממליץ על דגמים אחרים (בהתאם לצרכים שלך, שלא ברורים כל כך.)

למען האמת, הרכב הראשון שלי נקנה מסוחר בנתניה בעבור נזיד עדשים, היו לו כמעט 300 אלף ק"מ ונסעתי איתו 40 אלף ק"מ בשנתיים שהיה אצלי, לא היו שום בעיות מיוחדות ביחס לגיל ומצב הרכב, למרות שהסוחר עצמו כנראה היה אדם מפוקפק. האקסנט הזו הייתה סוסת עבודה ועמדה בשלום במבחן הזמן.

האם כל הסוחרים וכל הרכבים שהם מחזיקים כאלו? לא.

חחח יאוו כמה שאתה צודק ובהחלט אני יראה כבר מה לקנות

הצרכים שלי הם רכב לנסיעות קטנות לעבודה בתוך העיר בילויים פעמיים בחודש יציאות מהעיר 3 פעמים בחודש קבוע וזה יכול להשתנות גם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה התקצבי?

בן כמה אתה? יש בת זוג? יש תכנון לילדים בקרוב? אתה תסע לבד בד"כ? כמה קמ אתה צפוי לעשות בשנה? מה חשוב לך ברכב? (יש אנשים שפוזה חשובה להם יותר מאמינות למשל...)

צריך שתענה על השאלות האלו כדי שנוכל לייעץ לך מה הרכב שמתאים לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב אני מדגיש לבדוק באתר של סליקת הביטוח הם הרכב עבר בעבר תאונה קשה שהצדיקה אובדן להלכה הבדיקה עולה 10 שקלים ושווה כל כך הרבה מעבר...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, ereznaa כתב:

ושוב אני מדגיש לבדוק באתר של סליקת הביטוח הם הרכב עבר בעבר תאונה קשה שהצדיקה אובדן להלכה הבדיקה עולה 10 שקלים ושווה כל כך הרבה מעבר...

איך אני בודק את זה הולך לדואר?

מתקשר לביטוח לא הבנתי יש לך קישור מדשהו זה יעזור

לפני 12 שעות, EliC25 כתב:

ומה התקצבי?

בן כמה אתה? יש בת זוג? יש תכנון לילדים בקרוב? אתה תסע לבד בד"כ? כמה קמ אתה צפוי לעשות בשנה? מה חשוב לך ברכב? (יש אנשים שפוזה חשובה להם יותר מאמינות למשל...)

צריך שתענה על השאלות האלו כדי שנוכל לייעץ לך מה הרכב שמתאים לך.

אני צעיר בן 20 רווק ללא חברה גם כר עם ההורים מרוויח 7000 נטו כרגע יש לי 20000 מזומן ומה שחשוב לי זה אוטו גדול אמין, ודי יפה מבחוץ 

קילומטר בשנה ממש לא הרבה בקושי 10,000 במצב הזה יכול להיות שזה ישתנה אבל כרגע זה רק לעבודה שהיא בתוך העיר

לפני 8 שעות, ereznaa כתב:

המצב שלי שונה...

אני לא משלם במזומן את הכל אני משלם בתשלומים(צ'קים) נתתי לו מקדמה של 10 אלף וכל חודש 1550 עכשיו עדין לא עשינו העברת בעלות האם אפשר להתחרט? כי גם בדיקה במכון לא היה אפשר כי הכל סגור אני לא מבין בזה למען השם אני חייב מישהו שיעזור לי עם זה כי אתם ממש מלחיצים אותי כאן ואני כל הזמן חושב שכאילו הלך לי הכסף 

אותו סוחר מתחנן אלי שאני יקח את הרכב לבדיקה אני בעצמי. רק שאני ישחרר אותו מהחפירות שלי אני לא יודע אם המצב אצלי שונה משלכם...לא יודע

עריכה אחרונה על ידי צ'מפיון
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...