Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתנה לילד (בוגר לגילו) בן 50

windsurfer
שימו לב! השרשור הזה בן 1407 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתחיל מהסוף, הילד הזה הוא אני :wave:

המועד הוא לקראת סוף השנה כך שיש זמן...

תקציב, יש לי קרן השתלמות כבר הרבה מאד שנים בה חסכתי סכום רב, התקציב לקניה בשלב זה בסביבות 200 אש"ח אך יש גמישות, בכל מקרה מדובר בכסף קיים וזמין ולא בהלוואה.

מעולם לא הוצאתי סכומים כאלה על רכב ומעולם לא רכשתי רכב חדש.

צרכים:

נסיעה לעבודה בד"כ לבד, 70 ק"מ ביום קריות-משגב, כולל נסעה עירונית בין עירונית ועליה נחמדה.

חשובה הנאה מהנסיעה ולא סתם להגיע. לפני שנתיים עברתי לפוקוס אקובוסט 1.6 ידנית 2012 ומאוד מרוצה מהנוחות, הכח והחיסכון (בהחלט יהיה קושי להיפרד...)

מערכות בטיחות מקוריות

עדיפות לרכב חדש (משומש קלות במקרים מיוחדים)

מרכב סופר-מיני עד משפחתי (לא קריטי)

אפשרות לגיר ידני או אחר

החלום:

טסלה (יש חניה בשטח הבית - דו-משפחתי), אך נראה שהן ברמת המחירים והן ברמת היתכנות, זה הולך ומתרחק

רכב ספורטיבי:

קראתי די הרבה שרשורים עושי חשק על BRZ או מיאטה, אך בו נודה, אני לא הולך לעשות ימי מסלול מחד, והשימושיות חשובה מאידך כך שכנראה לא רלוונטי.

רכב חשמלי אחר:

לא ראיתי משהו מלהיב כמו הטסלה ברמת המחירים הנדרשת, אם אני מפספס משהו, אשמח שיאירו את עיני, זו בהחלט יכולה להיות אופציה.

פלג-אין הייבריד:

מישהו אמר 330E? נכון, קצת יקר אך מתמודדת מובילה נכון להיום.

רכב מייבוא:

עקבתי אחר השרשור של MICHAZZZ שדי עשה לי חשק אבל האמת שדי חושש שמשהו ישתבש (בכל זאת מדובר בסכום לא מבוטל)

לכל מי שהצליח להגיע עד כאן (כל הכבוד), המטרה בשלב ראשון לבחון מספר דגמים ולראות מה הכי מתאים לי.

אז תרגישו חופשי לזרוק, כולל דגמים שצפויים להגיע במהלך השנה.

תודה

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מודה, לא לגמרי הבנתי מה אתה מחפש.

אני, באופן אישי לגמרי, לא הייתי מוציא את כל הסכום על רכב. לא חושב שתקבל מספיק Value מצד אחד, ושתמצא אחלה רכבים שיהיו שדרוג משמעותי מהפוקוס בסכום נמוך משמעותית. הייתי חושב על 308GTI משומשת קלות (בהנחה שאתה מבין את עלויות התחזוקה) שהיא כנראה גם מאחרונות ההוטהאץ' הידניות, וגם נמכרת במחירים יחסית סבירים לקטגוריה.

אם אתה מחפש קצת יותר גודל והנעה אחורית, הג'וליה (גם משומשת קלות) אולי גם יכולה לבוא בחשבון (לא מכיר אישית). עוד רכב מעניין שאני (לצערי) לא מכיר - וולוו S60 פולסטאר, דור קודם, רק באמת כדאי לנסות להבין כמה עולה להחזיק דבר כזה, זה עלול להיות קטסטרופה.

אבל זה בעיקר שאלה של מה אתה מחפש, כאמור.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי שווה לבדוק 308GTI, חדשה נמצאת בתקציב שלך אבל זה רכב שמקבל ירידת ערך די קשה בשנה - שנתיים הראשונות אז משומשת תתן אחלה תמורה. זה רכב מהיר ופרקטי.

יש אחת כזאת עכשיו בלוחות מ 2019 עם קילומטר נמוך מאוד ועם גג פנורמי שאפשר להוציא בכיף ב 160 ככל הנראה, ככה תהנה גם מזן שלצערי הולך ונכחד ושלא יצא לך להתנסות בו, אחרי שתמצה את הרכב כבר יהיו לך המון אפשרויות חשמליות בשוק עם פריסה נורמלית מבחינת תחנות טעינה והמעבר יהיה יותר טבעי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, pooh-bear כתב:

מודה, לא לגמרי הבנתי מה אתה מחפש.

אני, באופן אישי לגמרי, לא הייתי מוציא את כל הסכום על רכב. לא חושב שתקבל מספיק Value מצד אחד, ושתמצא אחלה רכבים שיהיו שדרוג משמעותי מהפוקוס בסכום נמוך משמעותית. הייתי חושב על 308GTI משומשת קלות (בהנחה שאתה מבין את עלויות התחזוקה) שהיא כנראה גם מאחרונות ההוטהאץ' הידניות, וגם נמכרת במחירים יחסית סבירים לקטגוריה.

אם אתה מחפש קצת יותר גודל והנעה אחורית, הג'וליה (גם משומשת קלות) אולי גם יכולה לבוא בחשבון (לא מכיר אישית). עוד רכב מעניין שאני (לצערי) לא מכיר - וולוו S60 פולסטאר, דור קודם, רק באמת כדאי לנסות להבין כמה עולה להחזיק דבר כזה, זה עלול להיות קטסטרופה.

אבל זה בעיקר שאלה של מה אתה מחפש, כאמור.

שלום

אני שמח שהגבת, יצא לי לדבר איתך טלפונית לפני שנתיים ומשהו לפני הקניה הקודמת (אנו בעלים של רכב זהה כיום ובעבר היתה לנו C5....)

התשובה הפשוטה היא: גם אני לא ממש סגור.

מלבד הרצון להתחדשות, הכסף שקיים והארוע המתקרב, אין לי כיוון ספציפי.

אחרי 2 רכבים מPSA כאמור C5 בעבר הרחוק ולפני הפוקוס 206, אני לא ממש שש להיכנס להרפתקאה נוספת (בשני המיקרים "נהנתי" מנפלאות הAL4 המוכר), אני יודע שהגיר הנ"ל לא רלוונטי לרכב שהצעת, בכל זאת נשארה צלקת...

בכל מקרה אצור קשר עם הנציג בפורום ואתאם נסיעת מבחן.

ייתכן ובאמת שווה לחכות לחשמלית מעניינת בעוד כמה שנים, אך כמו שאני מכיר את עצמי אני אתקשה להוציא סכום כבד נוסף ללא ארוע משמעותי.

מבחינת משהו כמו פלאג אין היבריד (330E למשל) יש דעה?

תודה על ההתייחסות

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכור לי :)

מבין לגמרי את עניין הצלקת, בטח בתור בעלים של 5 רכבי PSA עד היום - לא מכולם ליקקתי דבש. איכשהו נפלאות ה-AL4 פחות היו מטרידות אותי אם הייתי חושב על רכב ידני, אבל כן חשוב להבין את עלויות האחזקה של 308GTI, זכור לי שהברקסים הקדמיים עולים בערך כמו מנוע משומש של פוקוס (ואם כבר אנחנו בעניין, אחרי שהשקעת את ה"טיפול הגדול מאוד" של כל 60KKM בפוקוס, לא חבל עכשיו למכור?)

העניין הוא שאתה הולך להוציא סכום משמעותי, די חשוב להבין מה אתה רוצה להשיג בסכום כזה, אחרת אתה יכול לקנות רכב מעולה אבל כזה שפחות יתאים לך. וגם די קשה להמליץ בלי כיוון מדויק.

אין לי שום מושג לגבי ה-330E. יכול להיות של- @robertf יש אחת כזו? (מנפלאות הפורום החדש)

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי (בתור מישהו שגם נוהג על האקובוסט וגם חולם חלומות) האפשרות הטובה ביותר היא הi30N.
יש לה את כל ה essentials: מחמאות על גיר\הגה\בלמים\שלדה. 
צליל אמיתי ולא דרך הרמקולים. 
דיפרנציאל, מתלים עם קשיחות נשלטת, בקרת יציבות שניתן לכבות באמת.
קסטומיזציה של ההגה\מתלים\תאוצה\צליל אומרת שסביר שלא יהיו לה פאולים גדולים שאולי מגלים עם הזמן 

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

I30N פתרון מושלם אבל נמכר במחיר חזירי בארץ שחורג מהתקציב ולהשיג ביד 2 זה נדיר בגלל הכמויות המזעריות שנמכרו עקב המחיר החזירי של הרכב בארץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר לא מאוד רחוק מהתקציב, יש מקום גם להנחה.
הייתי גם בודק את האפשרות להזמין גולף gti ידנית חדשה (אולי בהזמנה מיוחדת) 
עד סוף השנה הגיוני שזה יתבהר

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקראתי את הפוסט זה נראה שבא לך לטעום קצת מכל קצוות עולם הרכב, דיברת על ספורטיבי, דיברת על חשמלי וגם נגעת בהייבריד,
אני אפילו לא יודע למה אבל זה הרכב הראשון שקפץ לי לראש שיכול לעמוד בתקציב שלך מבלי לרדת יותר מידי בשנתונים, הרכב הוא Lexus IS300H.

לדעתי הוא יוקרתי מספיק כדי להתחרות עם הBMW, הוא חסכוני מספיק כדי לשמש אותך בנסיעות היומיומיות שלך (הייבריד), הוא ללא ספק מפנק ויוקרתי וגם בעל צורה ספורטיבית יחסית לרכב משפחתי. נזכרתי ברכב הזה רק בגלל שציינת 330E. ואז נשאלת השאלה? הייתה מעדיף להוציא מעבר לתקציב או שהיית מעדיף לעמוד בתקציב ולרדת שנה שנתיים אחורה? (ראה דוגמאות 2018-2019 באתר יד 2).

בכל אופן זו היא המלצתי ודעתי האישית בלבד.  לא מתבסס על ידע או נסיון עם הרכב.

עריכה אחרונה על ידי SmallbutClean

2005 VW Passat B5.5 2.0l 115hp 
1991 VW Golf Mk2 1.3l 55hp 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודות למגיבים

פניתי לספונסר של לובינסקי בפורום, עדיין לא ענו לי

I30N יש לראות רק בתל-אביב (ואני מהקריות)

פניתי לסוכנות ראשית צ'מפיון חיפה ושם הם טוענים בתוקף שאין ולא תהיה השנה גולף GTI ידנית (וDSG לא בא בחשבון)

IS300H הסתכלתי בלוחות ויש רק בלבן :classic_sad: וגם כך היברידי רגיל פחות קורץ לי

אבל יש נקודת אור, יש 330E באולם בנשר, אולי אלך לראות מחר

כפי שאתם רואים אני לוקח אתכם מאד ברצינות אז... די תמשיכו...

עריכה אחרונה על ידי windsurfer

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הIS300H נוחה ומרגיש איכותית יחסית אבל פונה לנהג הרגוע. לא חושב שהיא מתאימה לכיוון שלך אם אתה מחפש רכב עם נטייה ספורטיבית.

עוד הוט האצ' שלא עלתה היא הסיוויק טייפ R, אבל הדור הקודם ידוע כמאוד נוקשה לנסיעה יומיומית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התייחסת לוולוו.

שווה לך להסתכל על S60 או V40בגרסת ה R design T5 משומשות קלות.

לא הכי ספורטיבי בחבורה, אבל מדובר על רכב מפנק ברמות 245 כ''ס, וגיר פלנטרי 8 הילוכים של אייסין (ציינת שאתה חושש מ DSG).

בנוסף ישאר לך עודף מהתקציב שאותו הגדרת.

אני גר לא רחוק ממך (טירת הכרמל), אז אם יתחשק לך להתרשם מ S60 מוזמן לקפוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, windsurfer כתב:

פניתי לסוכנות ראשית צ'מפיון חיפה ושם הם טוענים בתוקף שאין ולא תהיה השנה גולף GTI ידנית (וDSG לא בא בחשבון)

היא נמכרת עם DSG7 רטוב - הגרסה האמינה של הגיר הנ"ל.

לא הייתי חושש מהגיר בגרסה שמשווקת עם ה-GTI, בניגוד לDSG7 היבש שנמכר בגרסאות עם המנועים הקטנים (1.0 - 1.5).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זורק לאויר:
אודי A3 (יש מלא גרסאות, תראה אולי תתחבר למשהו)
פיג'ו 508 (מנוע 1.6T עם 180-225 כ"ס, גיר אוטומטי יפאני 8 הילוכים פלנטרי) - מכונית באמת קצת שונה מהעדר שאתה רגיל לראות ולדעתי היא יכולה לשמש לך קרוזרית מצויינת (גרסת הפרמיות 200K ש"ח, גרסת ה GT עולה 240K שח).

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1407 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...