Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לי לערער על דו"ח מהירות שקיבלתי על ידי ממל"ז ?

שימו לב! השרשור הזה בן 1479 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא משפטן ולא עוסק בתחום.

לדעתי האישית נקודות זה דבר מסוכן כי איכשהו תמיד אחרי שחוטפים 10 נקודות חוטפים עוד 10 ואז אתה קרוב מאוד לכל מיני ארועים לא נעימים כמו קורס נהיגה מונעת או גרוע יותר. בנוסף, הנקודות לא באמת נמחקות ואם בעתיד יהיה לך משפט תעבורה, השופט רואה את כל ההיסטוריה שהייתה לך מיום שהוצאת רישיון וזה בטוח לא בריא שיש שם כל מיני עבירות עם הרבה נקודות.

אם אתה נוהג מהר זה לא ישתנה בקלות ויש סיכוי שבשנים הקרובות תקבל עוד דו"חות.

לכן, כדאי לעשות סקר שוק ולראות האם העלות של עורך דין טוב משתלמת לך. זה כמובן תלוי גם בעומק הכיס שלך.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגובה מיותרת של מישהו משועמם שמחפש איך לצאת יפה נפש על גבי הפורום.

אתה בטח אף פעם לא עברת על המהירות המותרת, נכון? או בכלל- על שום חוק, כן?

האם אני תמיד נוהג במהירות המותרת בדיוק? לא.

האם אני מרשה לעצמי לנהוג 50 קמ"ש מעל המותר? לא, ואפילו לא קרוב.

הטפתי לפותח השרשור על מהירות הנהיגה? גם לא. מה שכן אמרתי זה שיקח אחריות על ההשלכות של המעשים שלו. לשמחתו המחיר זה דוח ונקודות ולא חיי אדם.

אני גם לא מבין מה ההתהלבות של אנשים פה לעזור לאדם להתחמק מעונש שכולם כאן יודעים שהוא קיבל בצדק. מילא היה ניתן לטעון שהוא נסע במהירות התנועה והמשטרה סתם צדה אותו מתוך עדר המכוניות... ב50 קמ"ש מעל המהירות המותרת ברור לכולם כאן שזה לא המקרה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי ליד ניידת שבדיוק השוטרת נכנסה לתוכה וחשבתי שחמקתי ממנה, אך מהר מאוד הבנתי שקלטו אותי בממל"ז.

הניידת מהר מאוד צברה תאוצה והגיעה אליי ועצרה אותי (תמיד חשבתי שזה בזוגות בכלל)

קיבלתי 10 נקודות ו-1500 שקל..

השוטרת הייתה לבד מחוץ לניידת ולא לזרה מתוך מושב הנהג?

כי אם הבנתי נכון, אין שום מצב שהיא יכולה לשמור על קשר עין וזה הפתח שלך לביטול הדוח.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אני תמיד נוהג במהירות המותרת בדיוק? לא.

האם אני מרשה לעצמי לנהוג 50 קמ"ש מעל המותר? לא, ואפילו לא קרוב.

הטפתי לפותח השרשור על מהירות הנהיגה? גם לא. מה שכן אמרתי זה שיקח אחריות על ההשלכות של המעשים שלו. לשמחתו המחיר זה דוח ונקודות ולא חיי אדם.

אני גם לא מבין מה ההתהלבות של אנשים פה לעזור לאדם להתחמק מעונש שכולם כאן יודעים שהוא קיבל בצדק. מילא היה ניתן לטעון שהוא נסע במהירות התנועה והמשטרה סתם צדה אותו מתוך עדר המכוניות... ב50 קמ"ש מעל המהירות המותרת ברור לכולם כאן שזה לא המקרה.

אם השרשור היה במקומו הראוי - שזה הפורום המשפטי, החוקים שם אומרים בפירוש:

הפורום המשפטי נוצר במטרה לאפשר לכותבים בו לחוות את דעתם כלפי סוגיות משפטיות שונות בצורה עניינית מחד, וקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ובלתי מחייב מאידך.

כאשר כותב כלשהו מבקש עזרה או ייעוץ לגבי עבירה שלכאורה ביצע, מותר לענות לו באופן ענייני או לא להגיב, במידה ולדעתכם הוא העבריין השפל ביותר עלי אדמות.

זכרו: אין זה מתפקידו של הפורום לשפוט איש - בשביל זה הוקמה מערכת בתי המשפט.

הודעות שיחרגו מהכלל הזה,

ובפרט הודעות שיש בהן משום הטפת מוסר, תימחקנה.

משתמשים שיעברו באופן עקבי על הכלל הזה יוכנסו למעקב.

והקפיצה הלוגית שעשית ממהירות מופרזת ביחס לחוק ועד לחיי אדם, היא זהה לזו של אור ירוק ומשטרת התנועה, כמה חבל שהיא מהווה גניבת דעת שלא מגובה בשום נתון, אפילו לא זה של משטרת התנועה עצמה (שמשוקפים דרך הלמ"ס).

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעלה דוח בלי פרטים מזהים.

נראה מרחק לזירה ואיפה עצרו אותך.

נראה מה כתבה השוטרת.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M3XXX היה לנו לא מזמן דיון על המשמעות של חריגה קלה מהמהירות המותרת לעומת חריגה קיצונית. אפילו קיבלנו הסבר על מקדמי הבטיחות מפי מהנדס הכבישים שבפורום. אני חושב שאפילו ממהרי הפורום הסכימו שיש חריגה ויש גוזמה שגם מסכנת חיי אדם.

אבל כדי לחזור למטרת השרשור ולכללי הפורום, בלי לראות את הדוח (בטשטוש פרטים מזהים) יהיה קשה להתיחס אליו.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שטויות מוחלטות, ואם אתה רוצה אפשר לנהל דיון בנושא, אבל אין שום קשר בין המהירות המותרת ובין מקדמי הבטיחות.

מה שאתה מתכוון אליו זה מהירות גבוהה ביחס לתנאי הדרך ולא מהירות גבוהה ביחס לחוק.

הם שני דברים שונים לחלוטין, אין ביניהם שום קשר, ועובדה שאצל בוחני התנועה יש את שתי האופציות (בין היתר), ועובדה שלמרות זאת, תאונות הנגרמות כתוצאה ממהירות גבוהה ביחס לתנאי הדרך בממוצע הן בערך פי 2 מתאונות הנגרמות ממהירות גבוהה ביחס לחוק, וזאת למרות ההטייה המובנית של המשטרה בגלל אינטרסים (כגוף אכיפה היא אוכפת מהירות גבוהה ביחס לחוק מצד אחד, כגוף חוקר היא קובעת סיבות לתאונות, יותר תאונות כתוצאה ממהירות גבוהה ביחס לחוק = יותר תקציבים לאכוף מהירות גבוהה ביחס לחוק).

ואחרי כל זה מהירות מופרזת ביחס לחוק כמעט ולא גורמת לתאונות, פעם אחרונה שבדקתי זה היה סביב 2%.

בקיצור - מדעית "מהירות גורמת לתאונות" זה חרטא בפיתה. וזה עוד על בסיס נתונים Biased לחלוטין.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית מספיק גבר לנהוג 50 קמש מעל המותר, תהיה מספיק גבר לקבל את הנקודות ולשלם את הקנס.

תפסיק להיות בכיין וקח אחריות על המעשים שלך.

אנחנו לא פורום חינוך פה. זה פורום ייעוץ משפטי. יש לך משהו חכם להגיד שיכול לעזור משפטית לפותח השרשור עם השאלה שלו? מצוין. אין לך? תימנע מהטפות מוסר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שטויות מוחלטות, ואם אתה רוצה אפשר לנהל דיון בנושא, אבל אין שום קשר בין המהירות המותרת ובין מקדמי הבטיחות.

מה שאתה מתכוון אליו זה מהירות גבוהה ביחס לתנאי הדרך ולא מהירות גבוהה ביחס לחוק.

הם שני דברים שונים לחלוטין, אין ביניהם שום קשר, ועובדה שאצל בוחני התנועה יש את שתי האופציות (בין היתר), ועובדה שלמרות זאת, תאונות הנגרמות כתוצאה ממהירות גבוהה ביחס לתנאי הדרך בממוצע הן בערך פי 2 מתאונות הנגרמות ממהירות גבוהה ביחס לחוק, וזאת למרות ההטייה המובנית של המשטרה בגלל אינטרסים (כגוף אכיפה היא אוכפת מהירות גבוהה ביחס לחוק מצד אחד, כגוף חוקר היא קובעת סיבות לתאונות, יותר תאונות כתוצאה ממהירות גבוהה ביחס לחוק = יותר תקציבים לאכוף מהירות גבוהה ביחס לחוק).

ואחרי כל זה מהירות מופרזת ביחס לחוק כמעט ולא גורמת לתאונות, פעם אחרונה שבדקתי זה היה סביב 2%.

בקיצור - מדעית "מהירות גורמת לתאונות" זה חרטא בפיתה. וזה עוד על בסיס נתונים Biased לחלוטין.

ואו.

תראה לי כביש אחד שבו סטיה של 50 קמ"ש מעל המהירות המותרת עדיין אינה גבוהה ביחס לתנאי הדרך. שלייקעס הסביר לא מזמן שכבישים מתוכננים ל-10 קמ"ש מעל המהירות המותרת, אם כי זה מתחשב בנהג ורכב לא אופטימליים. אז נגיד שאתה נהג מושלם עם רכב בעל שליטה משופרת ושאין בכביש ובסביבתו אף רכב, רוכב אופניים או הולך רגל העלולים לגרום לתאונה, האם עדיין סטיה של 50 קמ"ש מהמהירות המותרת בתמרור או בתקנות נראית לך סבירה? וכיוון שבכבישי הארץ הריבוד בדרך כלל באיכות ירודה, נוהגים בהם נהגים לא מיומנים על רכבים לא מתוחזקים הרי שנהיגה בחריגה כה גדולה תהיה מסוכנת.

אבל כל זה רלוונטי לפורום הכללי. כאן אנחנו בפורום המשפטי ובו המהירות המותרת בחוק היא הגורם הקובע.

עריכה: בדקתי מה הענישה על סטיה של 60-50 קמ"ש מהמהירות המותרת בכמה מקומות

בגרמניה - קנס של 240 אירו וחודש שלילת רשיון.

בשווצריה (מעל 35 קמ"ש) - הזמנה לדין ו-3 חודשי שלילת רשיון מנהלתית.

בצרפת - קנס עד 1500 אירו ושלילת רשיון עד 3 שנים. במקרה שני - מאסר עד 3 חודשים.

בהולנד (מעל 25 קמ"ש) - קנס 232-248 אירו. בחלק מהמקרים הזמנה לדין.

בדנמרק (חריגה של 41 קמ"ש) - קנס 270 אירו (מחוץ לעיר. בתוך העיר יכול להגיע עד 870 אירו. כמובן שמדובר בהמרה מקרונות).

בנורווגיה - 18 ימי מאסר ללא משפט.

מבין באיזו חומרה מתיחסים לעבירות כאלה בעולם?

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

בצרפת רכב עולה X יורו בארץ 2X יורו.

מה מעניין מה החוק מתיר להעניש כי אני מניח שלא בדקת פסקי דין אלא את החוק.

גם כאן השמים הם הגבול ( כמעט ) אם תגיע למשפט , ולמהירויות נמוכות יותר קנסות לפי החריגה מהמהירות ואליהם נקודות.

צבר נקודות מביא לאמצעי ענישה נוספים.

ועכשיו ירצה פות"ש לעלות את הדו"ח אפשר יהיה לנסות לעזור לו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה מכוונת ל-M3XXX כדי שיבין שהתאוריות שלו לא מקובלות גם מחוץ למדינת ישראל.

ואני חוזר על מה שכתבתי קודם, ומתאים לרוח של הודעתך - נסחפנו כאן מדיון שמתאים לפורום המשפטי לדיון שמתאים לפורום הכללי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואו.

תראה לי כביש אחד שבו סטיה של 50 קמ"ש מעל המהירות המותרת עדיין אינה גבוהה ביחס לתנאי הדרך. שלייקעס הסביר לא מזמן שכבישים מתוכננים ל-10 קמ"ש מעל המהירות המותרת, אם כי זה מתחשב בנהג ורכב לא אופטימליים. אז נגיד שאתה נהג מושלם עם רכב בעל שליטה משופרת ושאין בכביש ובסביבתו אף רכב, רוכב אופניים או הולך רגל העלולים לגרום לתאונה, האם עדיין סטיה של 50 קמ"ש מהמהירות המותרת בתמרור או בתקנות נראית לך סבירה? וכיוון שבכבישי הארץ הריבוד בדרך כלל באיכות ירודה, נוהגים בהם נהגים לא מיומנים על רכבים לא מתוחזקים הרי שנהיגה בחריגה כה גדולה תהיה מסוכנת.

אבל כל זה רלוונטי לפורום הכללי. כאן אנחנו בפורום המשפטי ובו המהירות המותרת בחוק היא הגורם הקובע.

עריכה: בדקתי מה הענישה על סטיה של 60-50 קמ"ש מהמהירות המותרת בכמה מקומות

בגרמניה - קנס של 240 אירו וחודש שלילת רשיון.

בשווצריה (מעל 35 קמ"ש) - הזמנה לדין ו-3 חודשי שלילת רשיון מנהלתית.

בצרפת - קנס עד 1500 אירו ושלילת רשיון עד 3 שנים. במקרה שני - מאסר עד 3 חודשים.

בהולנד (מעל 25 קמ"ש) - קנס 232-248 אירו. בחלק מהמקרים הזמנה לדין.

בדנמרק (חריגה של 41 קמ"ש) - קנס 270 אירו (מחוץ לעיר. בתוך העיר יכול להגיע עד 870 אירו. כמובן שמדובר בהמרה מקרונות).

בנורווגיה - 18 ימי מאסר ללא משפט.

מבין באיזו חומרה מתיחסים לעבירות כאלה בעולם?

אחד אחד

לגבי החריגה - מהירות של 160 או 170 או אפילו 200 לא זרים לכביש 1 הישן (לפני המעבר ל-3 נתיבים), או ל-431 או לכביש 6. ולמרות זאת אנשים לא מתהפכים שם בהמוניהם. וזה הרבה יותר מחריגה של 50 קמ"ש.

וגם כאן יש לך טעות קשה - אם כתוב בתמרור 110 אבל בהתחשב בנהג, צמיגים ורכב וכו' המהירות המקסימלית היא 50 קמ"ש, ונגרמה תאונה, הגורם הוא חריגה מהמהירות ביחס לתנאי הדרך ולא ביחס לחוק.

כנ"ל אם המהירות המותרת היא 110, נסעתי על 150 ולא קרה כלום, האצתי ל-170 ואיבדתי שליטה - האשם בחריגה מהתמרור? ברור שלא, אלא האשם בחריגה מתנאי הדרך.

את הפיזיקה לא עניין מה כתוב בתמרור כן?

ומצד שי המכוניות והכבישים והצמיגים הם לא כמו שהיו לפני 30 ו-40 שנה, אבל המספר בתמרור כן - מה אתה מסיק מזה בתור בוגר טכניון?

גם עניין התכנון של הכביש 10 קמ"ש מעל המותר מצוץ מהאצבע ובוגר טכניון היה אמור לראות את זה בקלות, החישובים הפיזיקליים שמקבלים בהם תוצאות עגולות נגמרים בכיתה י"ב, נראה לך שהחישוב של כביש יוצא 90 או 100 עגול?

יותר מזה לפני כמה שנים כץ בתור שר התחבורה העלה באופן שרירותי בכמה כבישים את המהירות ב-10 קמ"ש.אף אחד לא סלל אותם מחדש, וזה לא "אכל" את המרווח בטיחות.

לעניין אם זה נראה לי הגיוני - זה לא רלוונטי, אנחנו מדברים על עובדות ולא על השקפות עולם.

אכן אנחנו בפורום המשפטי, אבל זה לא אומר שמותר להשאיר כאן ללא מענה טקסט שאין לו קשר למציאות והוא עובדתית לא נכון.

שאר ההודעה שלך עם העונשים בחו"ל לא רלוונטית, כיוון שלא טענתי לרגע שחריגה מהמהירות החוקית איננה מהווה עבירה על החוק, אני פשוט טוען על בסיס העובדות הקיימות שזה לא גורם לתאונות דרכים זה הכל.

רוצה לקרוא תיגר על הטענה? אחלה - אבל תקרא תיגר על הטענה ולא על טענה אחרת שלא טענתי

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקס - אני מספיק ותיק בפורום כדי להכיר את ההשקפה הזו. היא מתאימה אולי למסלולי מירוצים, לא לכבישים ציבוריים. הנתונים מראים תוצאות אחרות.

יש מספיק case studies שהראו כיצד הגדלת מהירות מותרת מעלה את מספר התאונות והנפגעים בהן, וגם מדינות בהן הגברת אכיפה (כללית, לא רק מהירות) הפחיתה את מספר הנפגעים. פשוט אין לי כוח להתחיל לחפש אותם בשעת בוקר מוקדמת זו. אבל אם תחפש בהיסטוריית ההודעות שלי תמצא את הרפרנס.

ושים לב שהגברת המהירות המותרת מקטינה בעיה חמורה שנשארת כאשר מדובר בחריגה מהמהירות המותרת - בעיית התפלגות המהירויות על הכביש. ובכבישי ישראל, עם מנהגי ההתנחלות השמאלית, מצב תחזוקת הכבישים וכלי הרכב הבעיה הזו חמורה במיוחד.

לגבי טבלת העונשים - הבאתי אותה כדוגמא לחומרה שבה רוא ההמחוקק האירופי לגווניו את עבירת המהירות החריגה. מילא אם היה מדובר בהכנסות כספיות, אבל אם מישהו קובע בחוק שלילת רשיון אוטומטית ממושכת ואף מאסר ללא אפשרות ערעור יש לכך סיבות טובות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא תראה נתונים, האתר של הלמ"ס פתוח.

אני אפילו אעזור לך קח סיכום של 2018

שים לב לקטגוריית "מהירות מופרזת מעל המותר בחוק" - לפי הלמ"ס זו עבירה שמעורבת ב-31 תאונות בכל 2018, מתוכן 2 קטלניות, 5 קשות ו-24 קלות, כשזה מתוך 22684 תאונות (31 מתוך זה 0.13%!), שהן מתחלקות ל-512 קטלניות (2 מתוך 512 זה 0.39%!), 3088 קשות (5 מתוך 3088 זה 0.16%!) ו-19084 קלות (24 מתוך 19084 זה 0.12%!).

אלה נתונים רשמיים של הלמ"ס, מהירות ביחס לחוק לא גורם משמעותי (בלשון המעטה מוחלטת) בגרימת תאונות.

לשים דברים בפרספקטיבה נכונה, רכב/מטען לא תקין גרם ל-45 תאונות, 1 קטלנית, 5 קשות ו-39 קלות באותה תקופה.

נהג שנרדם גרם ל-64 תאונות, 1 קטלנית, 8 קשות ו-55 קלות באותה תקופה.

מהצד השני אי ציות לרמזור גרם ל-2829 תאונות, 19 קטלניות, 235 קשות ו-2575 קלות.

אי מתן זכות קדימה להולך רגל גרם ל-2120 תאונות, 59 קטלניות, 320 קשות ו-1741 קלות.

אי שמירה על הימין גרמה ל-403 תאונות, 14 קטלניות, 70 קשות ו-319 קלות.

ה-Case studies שלך לא נתמכים על ידי שום נתון מישראל, אפילו לא הרשמי שמגיע ממשטרת התנועה עצמה, אלה שיש להם אינטרס לנפח את המהירות ביחס לחוק כגורם לתאונות.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1479 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...