Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה כרטיסי אשראי אתם מחזיקים? למה?

sorvall
שימו לב! השרשור הזה בן 1645 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אפשר בקלות, כך אנחנו מתנהלים, בשני חשבונות נפרדים.

יש הגדרה ברורה מה סוג ההוצאות שחל על כל חשבון, ומחזיקים כרטיס אשראי אחד של השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

יש לנו חשבון משותף ושניים פרטיים, אחד לכל אחד. זה מעולה, לא צריך לשים את כל הביצים באותו סל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

נסו להמחיש בבקשה. לא מחטטנות, מתוך עניין.

זה מצריך בקרה ומעקב קפדניים וטיפוסים כמוני עם הפרעות קשב וריכוז משוכללות יוצאים מאיפוס אחרי 2 דקות :|

נניח:

כל אחד מבני הזוג מרוויח 10 נטו.

הוצאות ברזל: משכנתא 3K.

גנים לשני ילדים 2K.

אוכל ב-2K.

חשמל מים 0.5K.

חילקתם את זה פחות או יותר באופן שווה, עד פה זה די פשוט לעיכול כי אלו הוצאות קבועות וידועות.

מה מעבר לזה? פתאום ביטוח ואגרת רישוי לאוטו שמפרים את האיזון ואולי גם סותמים מסגרת אשראי. מה אז? מתחשבנים?

קניות מרוכזות לבית הספר; חופשה יקרה יחסית; בלת"ם על הבית.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד לכמה כרטיסי אשראי שמחויבים מאותו חשבון בנק, ושבהם שימוש בכרטיס הלא נכון יגרור נזק מכסימלי של כמה שקלים בדמי השימוש, הרי שניהול כמה חשבונות עו"ש לאותו משק בית הוא כאב ראש לא קטן, שכן מדובר במעקב הדוק על מנת למנוע עלויות משיכת יתר בחשבון אחד כאשר האחר ביתרת זכות.

כמובן שאם יש עסק הוא צריך להתנהל בנפרד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אנחנו מעבירים 90% מהמשכורות לחשבון משותף, ממנו משלמים את כל עלויות המחייה בחודש ואת השארית סוגרים בחיסכון בסוף החודש. 10% מכל משכורת נשאר בחשבונות הפרטיים וזה מיועד לעניינים אישיים, הפתעות, מתנות וכו'. בצורה הזאת יש לכל אחד יותר אינטרס לחסוך את ה10% האלה לדברים משמעותיים ולא לבזבז את זה על שטויות שלא באמת צריך כמו נעליים שלובשים יומיים בשנה או קישקושים שנראים יפה בחנות אבל בבית זה פתאום מכוער. אם יש מקרה חרום והכסף בחשבון המשותף לא מספיק, יש את הרזרבות האלה. לנו זה עובד.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסו להמחיש בבקשה. לא מחטטנות, מתוך עניין.

זה מצריך בקרה ומעקב קפדניים וטיפוסים כמוני עם הפרעות קשב וריכוז משוכללות יוצאים מאיפוס אחרי 2 דקות :|

נניח:

כל אחד מבני הזוג מרוויח 10 נטו.

הוצאות ברזל: משכנתא 3K.

גנים לשני ילדים 2K.

אוכל ב-2K.

חשמל מים 0.5K.

חילקתם את זה פחות או יותר באופן שווה, עד פה זה די פשוט לעיכול כי אלו הוצאות קבועות וידועות.

מה מעבר לזה? פתאום ביטוח ואגרת רישוי לאוטו שמפרים את האיזון ואולי גם סותמים מסגרת אשראי. מה אז? מתחשבנים?

קניות מרוכזות לבית הספר; חופשה יקרה יחסית; בלת"ם על הבית.

אצלנו החלוקה הזו התחילה דווקא מוויכוח והאשמה של בת זוגי שאני פזרן (אי אפשר לומר שאין בזה קמצוץ אמת) ובהתגוננות שלי שיש הרבה הוצאות ומצד שני בת הזוג חסכנית יתר :)

אז התחלקנו בצורה הבאה:

אני משלם את כל ההוצאות השוטפות. שכר דירה, הוצאות דיור, הוצאות רכב, ביטוחים, תקשורת, מזון והכל מהכל. יש לבת הזוג כרטיס אשראי שלי וכמובן היא יכולה לרכוש דברים בקטגוריה הזו על חשבוני.

את היתרה שנותרה לי לאחר כל ההוצאות אני יכול לבזבז כאוות נפשי והיא לא יכולה להתרגז עלי.

היא משלמת את כל ההוצאות החד-פעמיות / לא שוטפות. תיקון רכב, החלפת מקרר, מתנות יום הולדת, טיול לחו"ל, ארוחות במסעדות, החלפת רכב וכיוצא בזה.

את היתרה היא יכולה כמובן לחסוך כאוות נפשה.

כך כולם מרוצים. אף אחד לא מבזבז יותר מדי, יש חסכון נאה, ומעקב ההוצאות לא קשה.

זה התנהל על מי מנוחות במשך 6-7 שנים.

בשנתיים האחרונות השתנו קצת הנסיבות, נולדו לנו 3 ילדים ואנו נזקקים למטפלת ולטיפולים פרטיים לאחד הילדים. את ההוצאות האלה כבר אין דרך להלביש על החשבון שלי, אז באופן חריג היא משלמת אותן עד אשר יסתיימו (כשלוש שנים למטפלת, טיפולים נראה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בעניין חלוקת הבזבזנות אני איתך, גם אצלנו הכף נוטה לכיווני גם כי למדתי לשחרר קצת וגם כי התחביב הזה עם הגלגלים

גובה את העלויות שלו ולה אין משהו מוגדר ועקבי כזה. גם אז אני לא מתפרע, פשוט מוציא יותר ממנה.

דווקא מוצא חן בעיניה הרעיון של חלוקת חשבונות אבל אני לא מסוגל לעכל עוד חשבון,

בטח לא עוד שניים (יש גם את העסקי שאני מנהל לבד).

פשוט סיגלנו התנהלות אחת מרוכזת עם "תעשי/תעשה מה שאת/ה רוצה, אבל נא לזכור שאנחנו לא מתים מחר".

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו אנחנו מחזיקים חשבון משותף ששנינו מתנהלים ממנו כשכל אחד מוציא מה שהוא רוצה בלי "לבקש רשות" כששנינו יודעים לעדכן אחד השניה בהוצאות גדולות או חריגות במיוחד.

חוץ מזה מעבר לחסכונות השוטפים לטווח בינוני וארוך אנחנו מחזיקים חשבון "עודפים" שזורקים לתוכו כל חודש את מה שנשאר (בין 1000 ל 3000 ש"ח) והוא משמש מצד אחד לקאטסטרופות כמו מקרר שהלך ודברים בסגנון ולחופשות ושגעונות מהצד השני.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 כרטיסים-שניהם חוץ בנקאיים.

כראיס אחד עם עמלה זניחה והשני ללא עמלה.

כרטיס ראשון סוחב עליו את רוב ההוצאות עם מסגרת של כמעט 20k כולל הו"ק והשני לגיבוי עם רק 10k.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה שחור? סנטוריון או מקביל?

בארץ דמי המנוי של כרטיס כזה פרוהיביטיביים לאדם מן היישוב.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה שחור? סנטוריון או מקביל?

בארץ דמי המנוי של כרטיס כזה פרוהיביטיביים לאדם מן היישוב.

כן, המקבילה של מאסטרקארד. נקרא world Signia או משהו כזה (והוא זול הרבה יותר מהסנטוריון). מבחינתי, יש שתי הטבות חשובות שהכרטיס שלי מספק - ביטוח נסיעות מורחב ללא הגבלות עד 55 ימים (כולל ביטוח excess לרכב, ביטוח כבודה, ספורט אתגרי, הרחבות למצב רפואי קיים וכ"ו וכ"ו). כניסה ללא הגבלה וללא עלות לטרקלינים של Priority Pass בכל העולם (יש כ-1300 כאלה). מכיוון שאני מבקר בין 4 ל-8 פעמים בטרקלינים שונים בחודש, הכרטיס משתלם לי מאוד (אפילו שהוא בהחלט עולה כסף ולא מעט).

וזה כרטיס בחו"ל - לא בארץ. בארץ כנראה לא הייתי עומד בתנאי הסף לכרטיס. לא יודע, לא בדקתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ הוא שינה את שמו ל-world elite ועולה כ-64 דולר לחודש. ישראכרט לא מפרסמים את תנאי ההצטרפות.

עם דמי כרטיס כאלה צריך סיבות טובות מאד להחזיק בו, אבל לפי התאור שלך אתה כנראה מנצל את ההטבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...