Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורסי השקעות בנדל"ן, משפר אותי או משפר בעיקר מצב החשבון של ה"גורו"?

deltaHF
שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צברתי הון עצמי צנוע שברצוני להשקיע בדירה להשקעה. המטרה לבצע רכישה השנה.

קורא לא מעט בתחום ומתלבט האם קורס השקעות בנדל"ן יהווה השקעה נבונה מבחינת הידע שהוא יעניק לי. האם עקומת הלמידה תהיה תלולה יותר?

או שכל המידע בעצם קיים וזמין והקורסים האלה לא באמת שווים.

חשוב לי לציין שאני מאוד תומך בלרכוש ידע ממקצוענים בתחום תמורת כסף, כאשר יש ערך אמיתי בידע שהם נותנים לי ומייעלים באופן משמעותי את תהליכי הלמידה שלי.

מה דעתכם? יש אנשים שהתנסו בקורסים כאלו? המלצות/דיס על קורסים ספציפיים?

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקר מעשירים את הגורו.

מצחיק שאתמול האזנתי לפודקסט של bigger pockets והמרואין שם סיפר שהוא דיבר עם מישהו פעם במפגש נדל״ן שסיפר שהוא השקיע מעל 80 אלף דולר על סדנאות והרצאות וכו׳ ואז המרואיין שאל אותו כמה נכסים הוא מחזיק והוא אמר אפס. הרבה אנשים שופכים כסף על חינוך אבל ברגע האמת אין להם את האומץ להכנס. אני מאמין שבאינטרנט יש הכל, אם אתה מחפש להשקיע בנדל״ן בארה״ב הייתי ממליץ בחום על bigger pockets ולקרא כמה ספרים בתחום הנדל״ן. אתה יכול גם להאזין לפודקסטים, הם מעניינים ועוזרים מאוד.

נ.ב: אני מחזיק בפורטפוליו מכובד ולא הייתי בהרצאה של גורו אחד. אני משקיע שעות על גבי שעות (מתוך הנאה) בללמוד דרך האינטרנט וקריאת ספרים. יש לי גם חברים בעלי ניסיון רב בתחום ככה שאני לומד ונעזר בהם.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורסים לא נותנים ערך מוסף ללמידה המבוקשת, מלבד הערך המוסף לכיסו של המרצה.

אני ולא מעט חברים כאן מהתחום, חלקם מעולים.

אם יש לך שאלות, שאל.

שנה טובה.

עריכה אחרונה על ידי NirLevi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות והנכונות לעזור.

אשמח כמובן להמלצות על פודקאסטים/קבוצות רלוונטיות/פורומים/ספרים וכו'.

אין חברים או מכרים שמתעסקים בתחום וזו הולכת להיות דירה ראשונה שלי ואת כל התהליך אחווה בפעם הראשונה. לכן אשמח לטיפים מבעלי ניסיון, אולי דברים שצריך להתיחס עליהם ולרוב טירונים כמוני מפספסים.

באילו בעלי מקצוע אתם כן ממליצים להיעזר? יועץ משכנתאות? מתווך? קבלן שיבחן את הנכס?

תודה ושנה טובה

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות והנכונות לעזור.

אשמח כמובן להמלצות על פודקאסטים/קבוצות רלוונטיות/פורומים/ספרים וכו'.

אין חברים או מכרים שמתעסקים בתחום וזו הולכת להיות דירה ראשונה שלי ואת כל התהליך אחווה בפעם הראשונה. לכן אשמח לטיפים מבעלי ניסיון, אולי דברים שצריך להתיחס עליהם ולרוב טירונים כמוני מפספסים.

באילו בעלי מקצוע אתם כן ממליצים להיעזר? יועץ משכנתאות? מתווך? קבלן שיבחן את הנכס?

תודה ושנה טובה

שלח פרטים כללים על הדירה (חדשה/יד שנייה/מס' חדרים), מיקום וכיוצ"ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנסיון שלי -

1. לא הלכתי לקורסים של ״גורואים״, אז לא יכול להעיד על נחיצותם.

2. כן הלכתי למפגשים של נדל״ניסטים, יצרתי קשרים, והידע שקיבלתי שווה לא מעט כסף. המפגשים האלו חינמיים, אבל הייתי שמח לשלם כסף בכניסה (אני מזמין את המארגן למסעדה בערך פעם בחודש, אז אפשר לומר שיש תשלום מסוים).

3. נסיון שווה המון --> כשאני מסתכל על עסקאות שביצעתי, יש גרף עם שיפוע חיובי ברור מבחינת איכות הנכס. במילים אחרות: הdata מראה בצורה שאינה משתמעת לשני פנים שהנסיון שרכשתי מתורגם לכסף בכיס.

הבעיה בדברים האלו היא אמון. קשה לדעת היום מי באמת מציע משהו ששווה כסף - ומי שרלטן. לאדם חסר השכלה ונסיון, שאינו אוטודידקט, אני מעריך שיש מפגשים שבהחלט יצדיקו את התשלום.

כשדנים בהשקעות בכלל והשקעות נדל״ן בפרט, יש המון מיסקונספציות. לדעתי, חשוב לוודא שלומדים דברים מבוססים (data-driven) ומבינים את הנושא לעומק - ולא מסתמכים על אנקדוטות פרטניות.

שיהיה בהצלחה

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך להרחיב את היריעה בנושא השקעות ולצבור ידע גם בנושא השקעות אחרות וכדאיות מול נדל״ן. אני לא יודע מה השיקולים הספציפיים שלך, כמה כסף יש שלך וכמה תהנה ממינוף אבל באופן כללי הרבה מומחים חושבים (וגם מנצקים בעובדות) שיש השקעות טובות יותר לכסף כיום. רק מציע לך ללמוד את עולם ההשקעות לפני שתרכוש דירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לתכנן "תוכנית" לטווח ארוך.

המספרים נראים לא רע על הנייר ומסיפורים של אנשים, אבל בפועל מדירה אחת שקונים להשקעה קשה להתעשר, כמו שהזכיר מישהו בשרשור צריך פורטפליו כדי לראות מספרים שגורמים לתזוזה של חיוך על הפרצוף.

אני רק יכול לתת לך טיפ מהנסיון המאוד מועט שלי על עסקאות בחול. לבדוק את הבסיס הוא התחלה טובה, וכנראה תוכל לפסול בעזרתו המון עסקאות, לא בטוח שהוא יביא לך עסקה טובה אבל בטוח יפסול הרבה "טובות". אז אם מדברים על הבסיס תבדוק טוב טוב את המספרים. ההבדל בין ברוטו לנטו הוא גדול.

ממליץ גם לשקול עוד אופציות. אני חושב שיותר קשה היום למצוא עסקאות עם תשואות דו ספרתיות בתחום הנדל"ן.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מאמין בקורסים האלו כל כך.

במיוחד אלו שטוענים שאין צורך בהון עצמי כדי להרוויח- זה BS אחד גדול.

הייתי בהרצאה של אחד ה"כרישים", כזאת שנותנת טעימה כביכול לפני שאתה נרשם לקורס עצמו, והבחור לא הפסיק לדבר על איך הוא ותלמידים שלו עשו ערימות של כסף מבלי שהיה להם הון התחלתי.

זרקתי מדי פעם שאלות שבסופו של דבר הובילו אותו להודות שכן היה לו נכס מסוים ומזה הוא התחיל.

(כמובן שלא נרשמתי בסוף, חבל על הזמן והכסף)

אם אין לך הון עצמי, אפילו קטן יחסית שהוא לא מהלוואה, אתה לא יכול להיכנס באמת לעולם ההשקעות בנדל"ן.

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אעלה פה עוד נקודה.

אני חבר באיזה קבוצת פייסבוק של משקיעי נדלן באמריקה. אין לי שום דבר רע או טוב להגיד על הקבוצה, אבל יש משהו ששמתי לב אליו כשאני מציץ שם מדי פעם.

בקבוצה הזו בכל פעם משקיע אחר מפרסם את הסיפור שלו, איך הוא נהפך לכריש גיבור. בחלק גדול מאוד מהסיפורים הם מודים שאת רוב הכסף הם עשו ב״ייעוץ״. אולי זה רמז לתשובה לשאלה ששאלת.

לעשות כסף מ״יעוץ״ הרבה יותר קל, מהיר ובטוח מנדל״ן.

לא אומר שזה לא טוב או רע. רק אומר שגם אם אתה משקיע בזה כסף שיהיה במידה מועטה מאוד.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקר מעשירים את הגורו.

מצחיק שאתמול האזנתי לפודקסט של bigger pockets והמרואין שם סיפר שהוא דיבר עם מישהו פעם במפגש נדל״ן שסיפר שהוא השקיע מעל 80 אלף דולר על סדנאות והרצאות וכו׳ ואז המרואיין שאל אותו כמה נכסים הוא מחזיק והוא אמר אפס. הרבה אנשים שופכים כסף על חינוך אבל ברגע האמת אין להם את האומץ להכנס. אני מאמין שבאינטרנט יש הכל, אם אתה מחפש להשקיע בנדל״ן בארה״ב הייתי ממליץ בחום על bigger pockets ולקרא כמה ספרים בתחום הנדל״ן. אתה יכול גם להאזין לפודקסטים, הם מעניינים ועוזרים מאוד.

נ.ב: אני מחזיק בפורטפוליו מכובד ולא הייתי בהרצאה של גורו אחד. אני משקיע שעות על גבי שעות (מתוך הנאה) בללמוד דרך האינטרנט וקריאת ספרים. יש לי גם חברים בעלי ניסיון רב בתחום ככה שאני לומד ונעזר בהם.

באיזה סוג של נדל״ן אתה משקיע? אתה יכול להגיב בפרטי אם אתה מעדיף

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Single family houses - בתים פרטיים בשכונות ברמה C ו- D. יש מרכיב סיכון גבוה יחסית כשעובדים עם האוכלוסיות האלה אבל כגודל הסיכון גודל הרווח. אני כבר שנתיים משקיע והולך לי בסדר גמור.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Single family houses - בתים פרטיים בשכונות ברמה C ו- D. יש מרכיב סיכון גבוה יחסית כשעובדים עם האוכלוסיות האלה אבל כגודל הסיכון גודל הרווח. אני כבר שנתיים משקיע והולך לי בסדר גמור.

לא "כבר" אלא "רק"... עד שלא עברת תקופה של שפל/מיתון אין לך ניסיון אמיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק: כל הבתים שאתה רוכש, השיפוצים שאתה עושה, הדיירים שאתה מחליף, האלמנטים שאתה מתקן, המשכנתאות שאתה לוקח, המו״מים שאתה מבצע -

כל אלו הם דמיוניים בלבד עד שיש מיתון.

itisknown.jpg

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...