Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור "כמה הם חסכו על זה?"

matanff
שימו לב! השרשור הזה בן 655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא צריך חומרה מיוחדת, בדרך כלל יש הכנה בלוח שעונים לזה. 

כן, אבל עדיין היה צריך איזשהו מוט עם גלגלת מסתובבת שירוץ מהקראנקשאפט לתוך הדשבורד, לא?

והיה את השעון הטורים המכני עצמו, שגם עולה כסף.

זה במכוניות שלפני OBDII, אם אני לא טועה. אחר כך היית מתחבר לOBD, ומקבל את הטורים בצורה דיגיטלית.

הרכב האחרון בלי שעון טורים שראיתי היה דייהו רייסר שנת 95. וכמובן פריוס ואיוניק (ששם עדיין היה אפשר להפעיל שעון טורים בהגדרות, רק שאין טעם). וכמובן רכבים חשמליים.

אבל בכל רכב ICE מסוף שנות ה90 ואילך שראיתי, היה שעון טורים, גם אם היה שם גיר אוטומטי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, motior כתב:

ביונדאי I30 שהייתה לי ב-2012-2014 (אם אני לא טועה בשנים) לא היה זמזם. בהתחלה האורות היו נכבים אוטומטית כשכיביתי את הרכב, אבל בשלב מסוים בגלל איזה פעולה שעשיתי (בנוסח,  פתח את הדלת, סגור את הדלת, הוצא את המפתח, פתח את הדלת...) הם הפסיקו לכבות ופעמיים גיליתי ששכחתי אורות דלוקים.

לחבר שהייתה לו I20 מעט חדשה יותר קרה דבר דומה

זה יכול לקרות אם מכבים את הרכב ולא יוצצאים מדלת הנהג (למשל, כשחונים במקום צר ויוצאים מהדלת הימנית)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא צריך כלום, החיבור של המד סלד הוא חשמלי בלבד והולך לסליל הצתה. 

הם בונים את זה בצורה שיהיה קל לייצר את שתי הווריאציות. 

זה אותו דבר כמו פנסי ערפל בהרבה מכוניות, החיווט כבר קיים רק צריך מתג ופנסים מתאימים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, SlowRide כתב:

חייב ידית מעל הנהג, אחרת זה לא סימטרי. מעצבן שיש רק 3.

הסיבה שבדרך כלל אין ידית מעל הנהג - היא בטיחותית, שיאחוז את ההגה בשתי ידיים

לפני 19 שעות, vadim6385 כתב:

אוטומטי בלי מד סל"ד אני יכול להבין. למרות שברכבים ישנים דווקא בדגם האוטומטי היותר מאובזר היה מד סל"ד, ובידני הבסיסי לא.

אבל עדיין, שם היה צריך חומרה ייעודית לזה, ולתקוע שעון או כלום במקום מד סל"ד היה מוזיל עלויות.

אבל היום, המד סל"ד זה מידע שאתה גם ככה מקבל ממחשב מנוע, וזה עניין של להוסיף כמה שורות קוד שיוציאו את המידע למסך. מה חסכו בזה, לא ברור

באיוניק 2018 פרימיום אין מד סל"ד (עד כמה שזכור לי בדגם הסופרים עם לוח שעונים דיגטלי, יש מד סל"ד במצב ספורט)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, mottis כתב:

באיוניק 2018 פרימיום אין מד סל"ד (עד כמה שזכור לי בדגם הסופרים עם לוח שעונים דיגטלי, יש מד סל"ד במצב ספורט)

יש לי איוניק סופרים 2017 ונכון יש מד סלד במצב ספורט בלבד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 21 שעות, mottis כתב:

הידיות האלה זה בשביל שלמבוגרים יהיה קל לצאת ולהיכנס לא? לא בשביל להחזיק בנסיעה.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.2.2022 בשעה 16:28, zaf כתב:

למה צריך ידית מעל הנהג? 

הלכתי יום אחד עם נכה מבוגר לקנות רכב.

הוא היה נעול על פולקסווגן פולו (בדיוק יצא הדגם הנוכחי, ובעבר היתה לו פולו אחרת) ורצה להזמין.

אמרתי לו אתה לא מזמין עד שאתה יושב ברכב ומנסה. רציתי שייצא לנסיעת מבחן אבל הוא לא הסכים לנהוג ברכב שהוא לא מכיר.

באנו לאולם תצוגה של VW אמר יופי נזמין.

אמרתי לו שב במושב הנהג.

מנסה לשבת, לא מצליח בגלל שאין ידית מעל מושב הנהג. נדמה לי שאפילו במושב הנוסע לא היה.

אמרנו שלום והזמנו יאריס בסוכנות טויוטה.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, SlowRide כתב:

הידיות האלה זה בשביל שלמבוגרים יהיה קל לצאת ולהיכנס לא? לא בשביל להחזיק בנסיעה.

זה בשביל שחמותך תסמן לך שאתה נוהג לא טוב בפסיב אגרסיב

עריכה אחרונה על ידי Mech Morphix
  • אהבתי 1
  • מצחיק 6

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.1.2022 בשעה 22:49, DROR748 כתב:

יונדאי i10 משנת 2019 דגם פריים- אין צפצוף לכיבוי אור ראשי כאשר הרכב כבוי.

כמה מצברים כבר נגמרו בגלל זה?

האורות נכבים אוטומטית ב-i10 כאשר מוציאים מפתח מהסוויץ'.

נבדק אתמול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב חסכון: הנה בדיוק ההפך (או סתם חוסר היגיון)

שכרתי בהולנד גולף ידנית חדשה (2021), בניגוד לסטנדרט שנוצר שם משנות הטלפיים המוקדמות בערך, אין בקרת שיוט, לא אדפטיבית ולא רגילה (בכ״ז, גרסאת השכרה ערומה) מה שמו במקום כפתור בקרת השיוט? כפתור נוסף לשליטה על כיבוי והדלקה של מערכות הבטיחות, וכך נסעתי ברכב שבו יש 2 כפתורים אותו הדבר בדיוק, במרחק קצר זה מזה, שעושים את אותה הפעולה

• מצחיק 1

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, KoF-sHeLeG כתב:

האורות נכבים אוטומטית ב-i10 כאשר מוציאים מפתח מהסוויץ'.

נבדק אתמול.

גם אני בדקתי אתמול והם לא נכבים. שוקל תביעה יצוגית 😅 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, DROR748 כתב:

גם אני בדקתי אתמול והם לא נכבים. שוקל תביעה יצוגית 😅 

אני מניח שזה כמו ב-I30 שהייתה לי לפני שנים - הם נכבים אוטומטית עד שעושים באופן בלתי מודע איזה פעולה שגורמת להם להישאר דלוקים...

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, motior כתב:

אני מניח שזה כמו ב-I30 שהייתה לי לפני שנים - הם נכבים אוטומטית עד שעושים באופן בלתי מודע איזה פעולה שגורמת להם להישאר דלוקים...

כמו במיצובישי לנסר שהייתה לי - נכבה קצת בדיליי, אלא אם עושים מניפולציה כלשהי עם האורות

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...