Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזילת שמן לאחר טיפול 10K

ami123
שימו לב! השרשור הזה בן 6980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עשיתי השבוע טיפול 10K לבד לרכב, חלק מהטיפול היה החלפת השמן ברכב.

הפעם במקום לשים 20W50 רגיל שמתי 10W40 חצי סינטטי ויום לאחר הטיפול גילתי שהתחילה נזילה מאזור הקרטר שמן.

מה יכולה להיות הסיבה לנזילה? והאם יש מצב שהיא תיסגר מעצמה?(ככה אמר לי מוסכניק שעברתי אצלו בגלל הנזילה).

תודה

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למרות שזה הטיפול הראשון שאני עושה לבד ואין לי שום ידע מוקדם ברכבים את הטיפול עצמו עשיתי בצורה כמעט מושלמת וזה כולל הסגירה של בורג הניקוז.

וכדי להיות שקט ירדתי שוב מתחת לאוטו וניסיתי שוב לסגור אותו, הוא סגור עד הסוף זו לא הבעיה.

הנזילה גם מגיעה מעליו וטיפה קדימה.

הפילטר שמן גם סגור מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנזילה היא לא כל כך חזקה, אולי טיפה שתיים כל פעם שאני מחנה את האוטו.

החזרתי את כל השייבות על הבורג ואפילו הוספתי טפלון, הנזילה היא לא ממנו אלא טיפה לפניו ומעליו.

למישהו יש רעיון? יש מצב שזה יסגר בעצמו כי כשהחלפתי שמן הוא המיס כל מיני לכלוכים שהיו בקרטר ועכשיו יש נזילה קטנה?

יש לי גם הזעה מהנשם מנוע.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן לא מתפקד כממס במנוע, אלא ככלי לסיכה ולשינוע לכלוכים שונים.

מה שכן יכול להיות זה שכאשר ניקזת את השמן מהקרטר יצאו כל מיני לכלוכים, אבל זה נראה לי מוזר שהלכלוכים יצאו מהחור של הנזילה ובכך חשפו את הקרטר לנזילה...

כמו שאמרו כאן - תעשה דאבל צ'ק על העבודה שעשית. יכול באמת להיות שחסרה לך שייבה על הבורג ניקוז, או שהפילטר יושב עם מרווח, או עקום וכו'....

או שאולי סגרת את הבורג עקום. לך תדע!

תבדוק את הנושא.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תופעה ידועה, במהלך השנים השמן המינרלי נאסף ואוטם כל מיני נזילת. שמן סינטטי מכיל חומרי ניקויי ומיני דטרגנטים, כאשר מחליפים משמן מינרלי לשמן סינטטי באוטו ישן הוא ממיס את שאריות שמן המינרלי וזה מתחיל לנזול. אדוארד אטלר כתב על זה מאמר שלם לפני איזה חודש.

בעיתון הארץ שמו המלצה להחליף שמן ממינרלי לסינטטי, אדוארד אטלר ירד עליהם חזק, וכתב שהם רוצים להרוס לקוראיהם את הרכבים. בעקבות זאת הם התחילו להסתכסך...

בברכה נדב.

נ.ב. נראה לי שמה שצריך לעשות זה להחזיר לשמן מינרלי ולחכות שהנזילות יפסיקו.

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אמרת דבר דומה למה שאמר לי המוסכניק אבל בצורה יותר יפה.

אם אני אחזור לשמן מינרלי אז אני חוזר גם לחיסרונות שלו וכולם אומרים לי שסינטטי טוב יותר, אין מצב שהשמן הסינטטי עם הזמן גם יסתום את הסדקים שנוצרו עם השנים בגלל הבלאי?

והאם בגלל הנזילה כדאי לי לחזור לשמן מינרלי רגיל או ששוה לי לחכות קצת?

תודה:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי כדאי לך לחזור לשמן מינרלי! מה החסרונות שלו? אתה הרי לא שם שמן סינטטי כדי לגדיל את מרווח הטיפולים. תקנה שמן מינרלי מאיכות טובה וזה אמור לעשות את העבודה. אל תשכך ששמן סינטטי הוא דליל יותר, יכול להיות מצב בו השימון שהוא יתן לא יספק לאומת הסינטטי...

אני ממליץ לך להכנס לאתר של מקור ראשון ולקרא את הכתבה של אדוארד אטלר.

בברכה נדב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קשור, אלה שיטות של אבא שלי, והם עובדות מצויין.:-)

מישהו יכול לתת לי את כתובת האתר שהוא דיבר עליו?

חוץ מזה היה בעבר שרשור של מישהו שהוציא את הסווי'ץ שלו ותיקן אותו לבד, מישהו יכול לתת לי קישור לשרשור הזה כי עשיתי חיפוש ואני לא מוצא. תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנזילה היא לא כל כך חזקה, אולי טיפה שתיים כל פעם שאני מחנה את האוטו.

החזרתי את כל השייבות על הבורג ואפילו הוספתי טפלון, הנזילה היא לא ממנו אלא טיפה לפניו ומעליו.

למישהו יש רעיון? יש מצב שזה יסגר בעצמו כי כשהחלפתי שמן הוא המיס כל מיני לכלוכים שהיו בקרטר ועכשיו יש נזילה קטנה?

יש לי גם הזעה מהנשם מנוע.

תודה

הטפלון לא נועד לחיות בסביבה של שמנים ודלקים, אלא בסביבה של מים. תוריד אותו.

אגב, השמן הסינטטי הוא דק יותר, לכן הוא יכול לעבור בקלות דרך סדקים באטמים לעומת השמן המינרלי.

(לגבי סיכוך הוא יעשה את העבודה יותר טוב דווקא).

תעשה שטיפה למנוע (אם הוא לא נקי), תשים נייר עיתון פרוש מתחת לכל המנוע, ותניע אותו (ותשאיר אותו לעמוד במקום) ותראה מאיפה בדיוק הוא מזיע / דולף.

אני מהמר שאחד האטמים לא ממלא את תפקידו.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה:

הכתבה הראשונה:

http://www.makorrishon.net/article.php?id=3114

תגובת הארץ:

טוב לא מצאתי, חיפשתי 10 דקות, כנראה מתוך חוסר תשומת לב :wink: אפשר לקרוא את כל המאמרים שלו, גם כך הם מעניינים. מה שחשוב נמצא!

בברכה

נדב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה את ההחלטה שלך אבל יש עוד אופציה וזה במקרה שאתה מחליט להשאר עם הסינטטי.

מה שתעשה זה ככה: תקנה אטם חדש לקרטר, ותרוקן את השמן מנוע. תפרק את הקרטר (האגן שמן) ואז תשים את הגומיה החדשה כי יכול להיות שהגומיה הנוכחית עשתה את שלה והיא לא אוטמת טוב בכמה מקומות. אם אתה רוצה להיות בטוח שלא יהיו לך נזילות לאחר הרכבת האטם החדש, אז תשים בנוסף לאטם RTV, זה שפורפרת סיליקון שהוא מתייבש מהר, (יש בצבע שחור, אדום. עדיף לך את השחור).

:wink: באותה הזדמנות אתה גם יכול לנקות את הקרטר משבבים שהצטברו בו.

תעדכן אותנו מה עשית בסופו של דבר.

בהצלחה!!!

I feel LEGACY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...