Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דלק מוטורס התחילו לבצע שדרוג מערכת מולטימדיה במאזדה לתמיכה ב-Car Play/Android Auto

Johnik
שימו לב! השרשור הזה בן 951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

^

מחזק לגבי AA. דווקא אצלי באסטרה אופל לא התקמצנו והתקינו את המערכת הטובה ביותר לזמנה (2016). יש יופי של רזולוציה, גודל מסך, מהירות תפעול ואינטואיטיביות.

ובכל זאת, ביקשתי (ישירות מאופל גרמניה) וקיבלתי התקנת AA ברכב. מאותו רגע - אין לי שימוש במערכת של הרכב. נכנס, מחבר את הנייד ומאותו רגע אני בתוכו, על גבי מסך המולטמדיה. ווייז (או GMAPS), ספוטיפיי, טלפונים וכל מה שבעצם צריך.

החיסרון היחיד הוא מחסור בתמיכת עברית (למשל מקלדת) שאצלי זה לא בא לידי ביטוי משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

באופן כללי Android Auto מאוד נוח.

התירוץ של חיבור כבל לא רלוונטי.

שאתם נכנסים לרכב ושמים וויז, אתם לא מחברים את הפלאפון למטען?

רוב האנשים שאני מכיר יש להם מטען ברכב והם מחברים את הפלאפון במטען בכל נסיעה.

בעניין זמן הטעינה, אפסי לחלוטין. בSKODA מחברים את הכבל, המערכת מסתנכרנת לבד, פותחת בטלפון את הAndroid Auto באופן אוטומטי וזהו.

כמה שניות והכל מוכן לעבודה.

זה בהחלט נוח מאוד, אינטואיטיבי ולא דורש שום השקעה(מעבר לחיבור הכבל שכולם עושים כדי להתחבר למטען) מיותרת.

באיזו סקודה? כי בסקודה פאביה (לא זאת שבסמלון, אלא הדגם הנוכחי :-P) יש גרסא מיושנת של mirrorlink שלא עובדת בשום צורה. מנצל את השרשור, האם ידוע למישהו אם ניתן לעדכן גרסא?

עריכה אחרונה על ידי eviatar99
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

אהלן , הייתי באולם תצוגה של מאזדה לגבי cx-5 דגם הקומפורט (שעודכן לאחרונה בפיצרים שלו)

בכל מקרה הסוכן אמר לי שיש לרכב קארפליי אבל הוא מסתייג מזה שקיים אנדרואיד אוטו בטענה שאין תמיכה בארץ (מה שלא נכון ,לפי העדויות פה)

לצרכים שלי אנדרואיד אוטו חשוב מאוד

במידה ויש קארפליי פועל זה לא אומר שגם אנדרואיד אוטו צריך לפעול? זה לא אותו החלק שמציעים לשדרג פה?

לא ברור לי כל העניין ממש

אשמח להסבר נוסף , תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש קאר פליי אז בדרך כלל יש גם אנדרואיד אוטו. חלק מהיבואנים לא מציינים את האנדרואיד במפרט כי רשמית זה לא נתמך בישראל.

ספציפית לגבי מאזדה, אני הפעלתי את האנדרואיד אוטו בדגמים המעודכנים של מאזדה 6 ו-CX3 כך שסביר להניח שגם ב-CX5 זה יעבוד, כדאי לבדוק בוודאות בנסיעת המבחן שתבצע.

אם כבר אנדרואיד אוטו, אז השליטה בנסיעה דרך הגלגלת לא הכי אינטואיטיבית ודיי קשה ליצור דיווח בוויז למשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השתובה , אכן זה המצב , נכון ליוני 2019 - הרכבים מבית מאזדה (מאמין בכולם , אבל אני בדקתי פיזית בCX5) מצויידים ב carplay בצורה רישמית מלאה , חבר והפעל.

לעומת זאת - גם אנדרואיד אוטו קיים , ופועל ישירות אבל אין בו אפשרות לוויז למשל, הפתרון שהסוכן הביא לי היה פשוט מאוד ועבד

פשוט להוריד לסלולר אנדרואיד APK ספציפית של התקנת אנדרואיד אוטו - שאיתה הכל עובד יפה , ולא זאת שבפליי סטור (שגם ככה אין בחנות הישראלית)

אז במילים אחרות יש גם קארפליי וגם אנדרואיד אוטו בדגמים החדשים ישירות מהחברה (תקנו אותי אם זה רק ב CX5)

לפי הבנתי יש איזה באג במערכת mzconnect עם הגירסא הרגילה מהפליי סטור ומישהו סידר את זה ב APK הספציפי

אם תרצו לינק לגירסא שעבדה לי אשמח לתת בפרטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, התכוונתי wifi , בלוטות׳ לא מספיק להעברת רוחב הפס הדרוש. בלוטות' משמש כדי לאפשר חיבור אוטומטי לWIFI.

הנה משהו שמצאתי בגוגל על זה :

https://www.carplaylife.com/feature/how-to-make-apple-carplay-wireless/

אלה הרכבים שתומכים כרגע בקארפליי אלחוטי :

• BMW 2017 5 Series
  • BMW 2018 3 Series
  • Audi 2019 A6 (unconfirmed)
  • Audi 2019 A7
  • Audi 2019 A8
  • Audi 2019 Q8 (unconfirmed)
  • Audi 2020 e-tron SUV
  • Lamborghini Urus
  • Mercedes 2018 A-Class (Q3 2018)
  • Mercedes 2019 GLE (MBUX system)
  • Mini 2018 LCI Hatch & Convertible range
  • Toyota 2020 Supra

זו מערכת אפטרמארקט של אלפיין (היחידה בשוק) שתומכת (וזה על WIFI) :

https://www.amazon.com/Alpine-ILX-107-Mech-less-Receiver-Wireless/dp/B06XXLL5FL/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1525007167&sr=8-1&keywords=ilx-107

כבר לא היחידים אם מישהו ירצה -

https://www.pioneer-car.eu/eur/products/avh-z9100bt

יש גם בטח לקנווד ול JVC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שחיברתי את הטלפון הממשק עולה אוטומטית והספוטיפיי מתחיל לנגן. במאזדה התרגלתי לתפעול של האנדרואיד אוטו תוך מספר שעות, כל השימוש מאוד אינטואיטיבי.

השימוש כולו מתבצע דרך הממשק והגלגלת במאזדה - להעברת השירים ובחירת פלייליסטים, לבחירת יעדים בווייז, לביצוע שיחות טלפון.

מזה מספר ימים לא נגעתי בטלפון הן בתחילת נסיעה וכן תוך כדי נהיגה. מבחינתי ההתקן המדובר פשוט מבצע את ייעודו ועבודתו נאמנה ללא תקלות שמצויינות לעיל. אולי אפל קרפליי בעייתי? אולי התושבת הנ"ל בעייתית? אולי הטלפון של הבחור עושה בעיות(אני מאוד מופתע ש One Plus 6T עובד בצורה חלקה עם ההתקן מפני שאצל חלק מהמשתמשים בחו"ל היו עמו בעיות שונות ומשונות).

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

החוסר תמיכה במסך המגע ב AA לא מפריע ומוריד מחווית השימוש?

אני מאוד מתלבט אם לבצע את השידרוג אצלי ברכב, מצד אחד הממשק של AA מאוד נח ובעדכון הקרוב שיצא בקיץ אמור להשתדרג עוד יותר.

מצד שני בגלל חוסר התמיכה בטאצ' במאזדה, אני לא בטוח שיש יתרון כלשהו על פני טלפון שיושב על מתקן באותו האזור ומחובר לרכב דרך ה BT, כאשר גם אליו אני יכול להריץ AA אם ארצה.

Peugeot 3008 1.6 Premium 2021
Mazda 2 Pure White 2015

Peugeot 206 XS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר חמישה חודשים של שימוש הדברים שמציקים לי בסדר יורד:

1)כשנכנסת שיחה בזמן ניווט עם וייז, ה Gps מפסיק לעבוד, כשהשיחה מסתיימת אז הלוויינים חוזרים והGps חוזר לעבוד.

2)במידה ואני שומע מוזיקה בספוטיפיי לדוגמא ואני רוצה לעבור לרדיו - אני צריך לצאת מהAA ולבחור ברדיו בממשק של מאזדה, לאחר מכן צריך לגלול חזרה ל AA ולהפעיל אותו.

סך הכל אני מרוצה מה-AA ולא מרגיש צורך לגעת בטלפון. דרך הגלגלת אני בוחר לחייג לאנשי קשר, להדליק מוזיקה, לבחור פלייליסטים בספוטיפיי, לנווט וכו'.. המערכת סך הכל מבצעת בצורה כמעט מושלמת את עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

נוסע עם AA על ה Cx5 שנת 2015 שלי כבר יותר משנתיים.

צרבתי בעצמי גרסה שפיתחו כמה חברה מהאתר-xda-developers שהחליטו לא לחכות עד שמאזדה תרד לעם.

ה-AA משולב במולטימדיה הקיימת, כמו בגרסה הרשמית, והכל עובד מצוין בלי להחליף חלקים ובלי תשלום נוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסע עם AA על ה Cx5 שנת 2015 שלי כבר יותר משנתיים.

צרבתי בעצמי גרסה שפיתחו כמה חברה מהאתר-xda-developers שהחליטו לא לחכות עד שמאזדה תרד לעם.

ה-AA משולב במולטימדיה הקיימת, כמו בגרסה הרשמית, והכל עובד מצוין בלי להחליף חלקים ובלי תשלום נוסף.

תיקון קטן, את ההוראות מצאתי באתר mazda3revolution.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אחריות על רכב כבר לא קיימת אתה יכול לעשות מה שבא לך עניין שלך אבל למי שעדיין היא קיימת כל שינוי תוכנה שלא בוצע במוסך מורשה יכול להוביל להשלכות לא רצויות. כמו שאומרים הכל טוב כאשר הכל טוב...

נ.ב

אני יודע מחבר שעשה את העדכון הזה כמו שאתה עשית אך היו לו בעיות של דיבורית BT כאשר הוא היה מחובר ל-AA או שלא שמעו אותו או שהמערכת קרסה. אבל זה היה מזמן ויכול להיות שזה כבר תוקן ועובד יציב היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אחריות על רכב כבר לא קיימת אתה יכול לעשות מה שבא לך עניין שלך אבל למי שעדיין היא קיימת כל שינוי תוכנה שלא בוצע במוסך מורשה יכול להוביל להשלכות לא רצויות. כמו שאומרים הכל טוב כאשר הכל טוב...

נ.ב

אני יודע מחבר שעשה את העדכון הזה כמו שאתה עשית אך היו לו בעיות של דיבורית BT כאשר הוא היה מחובר ל-AA או שלא שמעו אותו או שהמערכת קרסה. אבל זה היה מזמן ויכול להיות שזה כבר תוקן ועובד יציב היום.

אכן, אני לקחתי סיכון. אבל אחרי שקראתי טוב את כל האפשרויות לשחזור במקרה של תקיעה.

באמת בגרסאות הראשונות של התוכנה היו בעיות עם ה BT.

בגרסה שיש לי הכול עובד תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

מצטער להעלות את הפורום הזה מהאוב, אבל השאלות שלי שקורות ישירות לדיון כאן..

יש לי מאזדה 2 שנת 2015 (דגם חדש) עם מערכת בגרסה 44. אני רוצה לשדרג לגרסה החדשה ביותר כדי שיהיה לי AA.

התקשרתי לשני מוסכים בירושלים- שניהם אמרו לי שאין תמיכה בAA.

מישהו יודע אם כשהם אומרים "אין תמיכה" הם מתכוונים אם הAA מותקן והם פשוט לא תומכים טכנית או שבכלל לא מותקן AA?

הבנתי גם שמסך הטאצ' פוגע בחווית משתמש כי לא ניתן להשתמש בו תוך כדי נסיעה וזה פחות מוצלח עם הג'ויסטיק..

בקיצור מישהו יכול לייעץ מה אפשר לעשות? אני פחות מעוניין לבצע את השדרוג בעצמי (במיוחד עם החלפת הUSB HUB)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תמיכה משמע הם לא מתחייבים ש AA יעבוד לך, וזה מפני שAA לא נתמך רשמית בארץ. אתה סך הכל תצטרך להוריד Apk ולהתקין פירטית.

אני מאוד נהנה מהמערכת אפילו עם הגלגלת. התקנתי במוסך כפיר באשדוד את ההתקן המקורי.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...