Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך המזגן מקרר ברכבכם ? שרשור מזגנים.

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1046 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מוטב לציין בשרשור בן כמה היה הרכב כשנבדק כי אולי המזגן כבר לא תקין. להשלמת התמונה

איביזה 98 (1600 8 שסתומים 75 כ"ס, נראה לי). היתה בבעלותי 2001-2005: מקפיא מיידית ולא משנה מה קורה.

פוקוס 2002 (1600) שנת 2002. היתה בבעלותי 2005 עד 2014: מקפיא מיידית תמיד

סיוויק 2012 (דור 2012-2017. בבעלותי 2014 עד היום): מזגן עובד כנדרש אבל לא מעבר. מקרר בכל תנאי אבל בימים חמים מאוד לוקח לו זמן (אני שם לב ששונה ממה שחלק כתבו כאן שהתייחסו אליו כמאוד מקרר. אולי אני בררן בתחום)

אלטו (שני רכבים: חדש מ 2010 בבעלות עד 2014 ו 2012 שנרכש ב 2014 ועד היום): כצפוי לא מדובר במקרר ולוקח לו לעיתים קצת זמן. אבל בסוף יקרר גם ביום מאוד חם.

קליאו 0.9 ו 1.2 טורבו: ראו הודעה קודמת

לדעתי זה שרשור מאוד חשוב. בתכלס הדבר הכי חשוב לי ברכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 223
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הבעיה באמת שללא ציון הטמפרטורה זה באמת מדד מאד סובייקטיבי.

בד"כ, אני לא בנאדם שממש סובל מחום אבל בזמן שהייה ברכב ככל הנראה בגלל "אפקט החממה" של החלל הסגור, והישיבה הממושכת באותו המקום זה מאוד חשוב לי שיהיה טמפרטורה נעימה במהלך השהייה ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פונטו איבו 2010 מנוע 1.4 - מזגן מזעזע בימים חמים, וזה לא רק אצלי.

לאנטיס 01 - מזגן טוב, בימים חמים קצת מתקשה אבל מתגבר על זה די טוב, בהחלט עדיף על הפונטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיוויק 2013- בקיץ המזגן הקפיא לי את העצמות כבר על חצי עוצמה ב 24-5 מעלות.

אני רגיש לחום אבל רגיש יותר למזגנים ומעדיף בלעדיהם אלא אם אני מגיע לטבריה/אילת.

בבית בחום יולי אוגוסט מעדיף במקום המזגן פשוט להתלבש אחרת...:shock:

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ, אני לא בנאדם שממש סובל מחום אבל בזמן שהייה ברכב ככל הנראה בגלל "אפקט החממה" של החלל הסגור, והישיבה הממושכת באותו המקום זה מאוד חשוב לי שיהיה טמפרטורה נעימה במהלך השהייה ברכב.

ברכב אתה נמצא בכלוב פלדה עם בידוד חום דקיק עד לא קיים, שנמצא תחת שמש ישירה, לכן מיזוג אוויר ברכב הרבה יותר חשוב ממזגן בבית, פלוס יש גם את הענייו של ייבוש שמשות מאדים, וזה שבנסיעה מהירה האווירודינמיקה של הרכב מאוד נפגעת מחלונות פתוחים. ברכב סגור אתה גם יכול להגיע ל60-70 מעלות (ברכב סגור מונע כנראה עוד יותר), בגלל זה המזגן ברכב הוא לא פינוק, אלא מערכת בטיחות מצילת חיים של ממש.

בבית יש בידוד טרמי הרבה יותר טוב (כי אין חשיבות למשקל, ואין צורך בבידוד טרמי קל ויקר), בבית אפשר לפתוח חלונות ולקבל זרימת אוויר נעימה (גם ברכב, אבל עד מהירות מסויימת). בית לא עומד על משטח שחור וחם יחד עם עוד קופסאות פח שאוגרות חום ופולטות חום נוסף (ברוב המקרים), בבית אין מנוע שמתחמם ל150-200 מעלות ודורש איכשהו להקרין לפחות חלק מהחום הזה החוצה.

ככה שאפילו אם בבית אתה מסתדר בלי מזגן, ברכב הוא חובה, ולכן בישראל, רכב בלי מזגן הוא דיל ברייקר, גם חדש וגם משומש, וזה ש"צריך רק למלא גז" זה שקר אחד גדול, כי אפילו שונאי מזגן הכי גדולים ימלאו גז כשצריך, כי לנסוע בלי מזגן בחמסין או שרב שווה ערך לעינוי.

אלא אם יש צורך בתיקון בכמה אלפים, אולי החלפת מדחס/מעבה, ורוצים להיפתר מהרכב. אז מספרים סיפורי מעשיות.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

ככה שאפילו אם בבית אתה מסתדר בלי מזגן, ברכב הוא חובה, ולכן בישראל, רכב בלי מזגן הוא דיל ברייקר, גם חדש וגם משומש, וזה ש"צריך רק למלא גז" זה שקר אחד גדול, כי אפילו שונאי מזגן הכי גדולים ימלאו גז כשצריך, כי לנסוע בלי מזגן בחמסין או שרב שווה ערך לעינוי.

אלא אם יש צורך בתיקון בכמה אלפים, אולי החלפת מדחס/מעבה, ורוצים להיפתר מהרכב. אז מספרים סיפורי מעשיות.

זה היה פשוט סיוט - באמצע אוגוסט המזגן לא עבד לי והייתי נוסע עם חלונות פתוחים. מתקן ואחרי שבוע שבועיים בורח גז ושוב מתקלקל.

ואני כבר לא מגזים אם אקנה שוב רכב משומש - אני מכניס לפתח המיזוג מד טמפרטורה, ואם הוא לא מציג לפחות 5 מעלות בזמן עבודה במצב סרק אז אני ישר ממשיך לרכב הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
ברכב אתה נמצא בכלוב פלדה עם בידוד חום דקיק עד לא קיים, שנמצא תחת שמש ישירה, לכן מיזוג אוויר ברכב הרבה יותר חשוב ממזגן בבית, פלוס יש גם את הענייו של ייבוש שמשות מאדים, וזה שבנסיעה מהירה האווירודינמיקה של הרכב מאוד נפגעת מחלונות פתוחים. ברכב סגור אתה גם יכול להגיע ל60-70 מעלות (ברכב סגור מונע כנראה עוד יותר), בגלל זה המזגן ברכב הוא לא פינוק, אלא מערכת בטיחות מצילת חיים של ממש.

אין ספק שמזגן משפר את חוויית השימוש ברכב בצורה משמעותית ביותר אבל קצת פרופורציות.

הסתדרתי מצויין במשך 5 שנים עם רכב בלי מזגן. לא שהמזגן לא עבד, פשוט לא היה.

לא נעים? לפעמים. אבל סיוט?! אביזר מציל חיים?! לא צריך להשתגע.

אתה לא סגור ברכב כמו כלב ששכחו אותו, יש לך חלונות, אתה רוב הזמן בתנועה ויש עליך משב רוח.

בפקק ארוך זה יכול להיות מעצבן וכדאי שיהיה לך בקבוק מים קרים בימים חמים במיוחד.

אנחנו לא חיים בגיהנום, מזג האויר בארץ נחשב נח יחסית למקומות אחרים בעולם. לפני 30 שנה כמעט לאף אחד לא היה מזגן ברכב, שלא לדבר על בבית ואף אחד לא מת מחום באמצע הנסיעה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 שנה היה אקלים פחות חם (יותר נכון פחות שינויי אקלים קיצוניים) והיה פחות רכבים על הכביש.

היום, כשטמפרטורות של פלוס מינוס 40 מעלות בקיץ נהיו נורמה, ונהיה הרבה יותר רכבים על הכביש, והרבה יותר פקקים, הדרך להתייבשות ומכת חום בפקק ברכב בקיץ מאוד קצרה.

חוץ מזה חום מוביל לעצבנות, ועצבנות מובילה לנהיגה בפרעות, בריונות בכביש ואלימות, אלימות מובילה לפגיעות ברכוש, נפש ומוות, אז אביזר שגורם לנהג ונוסעים להיות נינוחים יותר, בהחלט מציל חיים.

טוב שמישהו במשרד התחבורה ב1994 קיבל שכל וקבע מזגן בתור אביזר חובה.

יותר מזה - זה אפילו אביזר יותר חשוב מABS, ESP, בקרת סטיה מנתיב, בלימה אוטונומית וכו', כי זה משפיע על איפה שהבטיחות קודם כל מתחילה - בראש של הנהג.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים, אני מסכים איתך לגמרי.

מה גם שלנסוע במהירות בינעירונית עם חלון פתוח זה בלתי נסבל בעיניי.

וכמו שואדים ציין - חום פוגע בשיקול הדעת בעירנות ולאורך זמן גם גורם לעייפות ולעצבנות.

בהחלט אביזר בטיחותי.

ובחורף כמו שציינו כאן הוא עוזר להפשיר אדים בשמשה.

איך מפשירים אדים מהחלונות בחיפושית לדוג'?

פותחים חלון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 30 שנה עמדת הרבה פחות בפקקים, אז בריזה מבחוץ היתה דבר ריאלי למי שעיקר הנסועה שלו היא עירונית.

לפני 30 שנה לא היה לי רישיון.

לפני 3 שנים היה לי רכב ללא מזגן. לא השתוללתי איתו בכביש, לא נהגתי בעצבים, לא פגעתי באנשים וברכוש ולא התעלפתי מהחום באמצע הנהיגה. היתה לי בסך הכל תאונה קטנה אחת (שתיקנתי לבד!) וזה בכלל קרה כשהיה קר בחוץ.

אז או שאני אלוף בנהיגה (מאד לא סביר), או שאתם פשוט מגזימים.

ברור שכולנו רגילים למזגנים ברכב ואין סיבה לחזור אחורה כמו שאף אחד לא מרתיח מים על הגז כי יש קומקום או תמי4, אבל ממתי הפכנו ליצורים עדינים ורגישים שחייבים להיות בסביבת אקלים מבוקרת 24 שעות ביממה אחרת הם ימותו?

גם עם מזגן ברכב, אני משתמש בו בעיקר בפקקים כשממש חם ואני לא רוצה להגיע מזיע ומסריח ליעד. ככה סתם שהתנועה זורמת, מעדיף חלון פתוח.

מנסיוני, אם אתה נוסע בקיץ למקום פתוח, כשתגיע אתה תזיע יותר ויהיה לך חוסר נוחות גדול יותר אם היית במזגן כל הדרך.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותחים חלון ?

יושבים בפינה חשוכה וממררים בבכי על זה שאין אוטו נורמלי, או לפחות כרטיסיה לאוטובוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותחים חלון ?

בחיפושית המנוע קירור אוויר. יש מאוורר חזק שמסתובב כל זמן שהמנוע עובד. המאוורר הזה מזרים אוויר דרך מחליפי חום שמסביב לאגזוזים. האגזוזים מחממים את האוויר, האוויר משם מוזרם לפתחים שנמצאים למטה ליד מושב הנהג והנוסע ומתחת לשמשה הקידמית.

יש שתי ידיות ליד בלם יד לווסות טמפ' וכמות האוויר ועד ידיות להפעלת הפשרה בשמשה הקידמית.

זו לא מערכת יעילה מי יודע מה אבל היא קיימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1046 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...