Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מערכת ניהול מודרנית ומערכת ניהול מהעשור הקודם מתייחסות לאותה תקלה (נגד מאוורר)

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 2346 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חד וחלק הישנה. אתה רואה שהטמפ' עולה מעל לגיל, כשתסיים את הסידורים והמטלות, טיול וכד', תגיע למוסך ותסדר את העניין. לעומת זאת הרכב החדש יכול לתקוע אותך בשום מקום באמצע הלילה ללא אפשרות תזוזה ואי אפשרות להגיע ליעד.

נושא Fail-safe מטופל אצל כול ייצרן בצורה שונה. בגולף המזדקנת שלי אומנם אין נגד להורדת מהירות המאוורר אלא בקרת PWM ממחשב ניהול מנוע שאינו מגביל את כוח המנוע אלא מבטל הפעלה של צרכנים אשר עלולים להעמיס על המנוע ולגרום להתחממות ייתר של נוזל הקירור והמשך נסיעה רגילה.

אותי מפתיע דווקא שברכב משנתון כה מתקדם עדיין משתמשים בנגד להורדת מהירות המאוורר כאשר חלק גדול מהייצרנים הגדולים עברו לבקרת מהירות משתנה של המאוורר כבר בעשור הקודם.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגאן 2 בלי מהירות מאוורר נמוכה - אין שום אינדיקציה (מד החום נשאר באותה נקודה)

שמתי לב שמשהו לא בסדר רק כשכיביתי את הרכב לאחר עליה, והתחיל לברוח נוזל קרור דרך מיכל ההתפשטות.

OBD הראה שהמאוורר נכנס ב103 במקום ב98 מעלות (והמאוורר לא נכנס לעבודה לאחר כיבוי המנוע).

אישית הייתי מעדיף שתידלק נורה שמשהו לא בסדר בלי להיות יותר דרמטי מזה (המאורר נשלט על ידי מחשב אז הוא יודע שמשהו לא בסדר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עדיפה ההתנהגות המודרנית, אחרת רוב הנהגים יתעלמו מהבעיה עד שהיא תחמיר ואז כבר יהיה יקר מאוד לתקן את זה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה קוד P0493, תאור - Fan unit.

זהו קוד תקלה של זיהום אויר ולכן אני מסיק שחשיבות המאוורר היא לא רק קירור המנוע, אלא גם קירור של מערכת ה EGR או קירור המנוע בזמן רענון DPF.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מאוורר מנוע פועל תמיד במהירות נמוכה בזמן ריענון DPF וזה כנראה מסביר את הכניסה ל Limp mode, שכן לדור הקודם לא היה DPF.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הסיבוך שקיים, במנוע דיזל במיוחד, עקב תקנות זיהום אויר, ההולכות ומחמירות.

מצב ה LIMP-HOME הוא לא משהו שיצרן הרכב הכתיב, אלא הרגולציה, שמכתיבה לא רק בתוצרים המותרים של זיהום אויר, אלא גם בהתראות ומגבלות הנדרשות, כאשר הרכב מזהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2346 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...