Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמה דיגיטלית - מעוניין לרכוש וזקוק לעזרה

yosi2u2
שימו לב! השרשור הזה בן 2597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני כרגע בתהליכי קניית מצלמת DSLR, המחירים יקרים יותר בארה"ב מאשר בארץ.

CANON 6D עולה בארה"ב לפני משלוח ומיסים כ5200 ש"ח שזה אותו מחיר בארץ ובאילת כ4200 ש"ח.

תקנה יד שניה בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בחזרררררררה לנושא השרשור -

חפרתי קצת ומצאתי שלגיסי יש את אותה מצלמה מדוברת (1200 / Rebel T5),

ופשפשתי קצת בתמונות שלו. לא אעלה לכאן מכיוון שמדובר בתמונות משפחתיות וכו׳.

אחלה חיישן, עדשת קיט בסדר גמור, קנייה בטוחה. בסביבות ה-1400 ש״ח לגוף + עדשת קיט בארץ.

אני מתחיל להרגיש רע עם מה ששילמתי על הסוני...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוסיף קצת מניסיוני

אני מצלם כבר כמעט שלוש שנים עם הקנון 1100D. בגדול מה שהאנס כתב זה נכון, איכות תמונה טובה במיוחד ביחס למצלמות קומפקטיות (השתמשתי לפני זה בקנון קטנה). המעבר היה מדהים-פוקוס הרבה יותר מהיר,איכות התמונה,איזו גבוה,צילום יותר מהיר,RAW (שוב הכל ביחס לקומפקטית). הבעיה היחידה היא שהמשקל קצת מרתיע ומבאס, אבל אם רוצים הכל אפשרי (עשיתי איתה את שביל ישראל על הכתף בהצלבה) אז אולי שווה לשקול מירורלס (מעבר לתקציב ואני לא יכול להמליץ אני מחוץ לנישה הזו של הצילום). אם תרצה אוכל לצרף כמה תמונות רק תבקש

אין כמו הבית (קארס פורום) :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי 1200D בערך שנה. מצלמה לא רעה יחסית למחיר. כמובן שאין מה להשוות ל"דמויה" שהייתה לי קודם (בעיקר בגלל הזום).

קניתי בארץ בגלל הפרש מחירים קטן. את העדשות (סיגמה 17-50 ופריים 50) קניתי מאיביי במחיר יותר זול מהארץ.

Sent from my JY-S3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמצלמה עם חיישן 1" תעשה את העבודה, זה איזון סביר בין גודל, איכות ומחיר.

למשל סוני RX100 תעשה יופי של עבודה, זמינה לרכישה למשל בקאמרה ונכנסת לתקציב. נכון שיש דגמים מתקדמים יותר לRX100, אבל גם יקרים יותר. דגם הראשון גם מספק את הסחורה לדרישות.

מצלמות קומפקטיות עם חיישן קטן זה סוג נכחד. לא רואה הצדקה לקנות כזה דבר כיום.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייש נו. אתה באמת מצפה שאני אנהל איתך דיון? עזוב. אני אגיד ישר: כן, יקירי. אתה צודק, יקירי. זה לא יקרה יותר, יקירי.

לאחרים אני אספר בשקט שגם לעדשה יש חלק בתמונה. לפוקטים של סוני ודמויים של פנסוניק יש עדשות כמה רמות מעל הפלסטיקים בעדשות קיט. אבל כאמור, זה לא מכוון אליך, חלילה.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

אתה יכול להמשיך ולהתנגח עם falou, אבל הבחור צודק.

ה-RX100 אמנם מצלמה טובה מבחינת איכות תמונה, אך היום כבר קיים דור חמישי. הדור הראשון מיושן כבר.

מעבר לכך הכי קרוב לדמוי רפלקס שבאמת ראויה להיקרא כך היא הסוני שאינני זוכר את הדגם שלה, אבל יש לה אשכרה עדשה כמו עדשה במצלמת רפלקס ולא איזו טבעת חשמלית ששולטת על העדשה וחיישן 1", שזה הכי קרוב שתמצא לרפלקס.

מעבר לכך, דמוי רפלקס זה לרוב קומפקטיות עם עדשה עם טווח מטורף ואיכות לא מבריקה.

אני באופן אישי מעדיף להתפשר על טווח ולהינות מרפלקס זולה או ממירורלס זולה.

כמו שנאמר כאן כבר, בתנאי תאורה לקויים ואפילו לא צריך לקפוץ לערכי ISO גבוהים, החל מISO400 התמונות שתוציא בדמוית רפלקס סטנדרטית יהיו באיכות נמוכה, והניקון D40 שהייתה לי התמודדה עם זה בלי מלח אפילו וזאת מצלמה שמבוססת על ניקון D100! טכנולוגיה בת 12-13 שנים. אני לא מדבר על הניקון D90 שהייתה לי אחריה או הD7100 שבאה אחרי הD90, אלו מצלמות שאכלו בלי מלח גם ערכי ISO גבוהים משמעותית, למעשה הD7100 הוחלפה רק כי נמאס לי מהמשקל ועברתי למירורלס, הייתי מאוד מרוצה מהתוצאות ואין שום קומפקטית שיכולה לעשות את זה.

אני מרשה לעצמי להגיב ככה כי הייתי במקום כזה לפני פחות משנה, כשהחלטתי שנמאס לי מהמשקל של רפלקס עם 5 עדשות ופלאש ועברתי למירורלס, אבל תאמין לי שעשיתי סקר מקיף, בדקתי את כל המירורלס האפשריות, בדקתי קומפקטיות איכותיות ואף אחת מהקומפקטיות לא תוכל לתת לי את מה שאני מקבל ברפלקס או במירורלס טובה.

אז עם כל הכבוד למצלמות כמו RX100 שכבודן במקומן מונח, וסביר להניח שהייתי רוכש לעצמי אחת כזאת כגיבוי למירורלס או כמצלמה פחות חשובה אם היה לי עודף כסף, עדיין למי שמחפש החלפת עדשות זה לא יתאים והחיישן עדיין נחות מזה שתמצא במירורלס או ברפלקס.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמצלמה עם חיישן 1" תעשה את העבודה, זה איזון סביר בין גודל, איכות ומחיר.

למשל סוני RX100 תעשה יופי של עבודה, זמינה לרכישה למשל בקאמרה ונכנסת לתקציב. נכון שיש דגמים מתקדמים יותר לRX100, אבל גם יקרים יותר. דגם הראשון גם מספק את הסחורה לדרישות.

מצלמות קומפקטיות עם חיישן קטן זה סוג נכחד. לא רואה הצדקה לקנות כזה דבר כיום.

איך rx100 מתאימה לדרישות, אם הדרישה היחידה היא לעדשות מתחלפות?

ואם כבר מצלמת 1אינטש, למה לא קנון, g 9x?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור, הצד הכי נכון יהיה ללכת עם אשתך ביחד לחנות צילום, ולתת לה להרגיש את המצלמה לראות אם היא מתאימה מבחינה ארגונומית (אני יכול להגיד לך שה5d היתה סיוט בשביל אשתי והפוגי מתאימה לה מעולה).

לתת לה לבחור מבן הדגמים, כי בסוף היא זאת אשר תסתובב עם המצלמה.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך rx100 מתאימה לדרישות, אם הדרישה היחידה היא לעדשות מתחלפות?

ואם כבר מצלמת 1אינטש, למה לא קנון, g 9x?

הקנון יקרה. לגבי "עדשות" מתחלפות, לדעתי - מיותר (בטח ובטח בתקציב המדובר). עצמיות טובות עולות הרבה כסף, במקרה כזה, אם כבר DSLR, עדיף ללכת על FF (כי המעבר במוקדם או במאוחר גם ככה יהיה, חבל יהיה להחליף את כל הסט), אבל זה פשוט כסף אחר.

לעצמיות פשוטות, אין טעם במתחלפות. עם מפתח 5.6, עדיף כבר עצמית מובנית סבירה שתעשה את אותה העבודה אפילו אולי בצורה טובה יותר. קיט בסיסיות לרוב ממש לא משהו אצל קנוניקון.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הקנון זולה מהסוני

2. ל-dslr ברמת כניסה יש אותו חיישן כמו הגרסאות הבכירות. שם לה עדשה טובה יותר, תקבל אתה איכות תמונה כמו הגרסאות הבכירות. איך זה מיותר?

3. מצלמת FF היא כבדה, גדולה וצריכה עדשות אחרות, גם יקרות בהרבה, גדולות וכבדות.

אין לזה שום רלוונטיות לדיון פה, ציוד שעולה פי 4,שוקל פי 2 ונותן תוצאות שלא תשים לב שהן יותר טובות, אלא אם תדפיס בגודל גדול.

לא הייתי מסתובב עם משקולות FF אם היית משלם לי.

יש מקצוענים שכבר נשבר להם הגב גם:

https://petapixel.com/2017/03/24/battle-micro-43-camera-outsold-full-frame-dslr/

אם אי פעם היא תרצה להתקדם, FF זה בטח לא הכיוון, אלא אם אתה אוהב 5 קילו על הגב...

תשאל את renaultfreak, שגם משלמים לו על מה שהוא מצלם, איפה ה-FF שלו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונות הללו צולמו עם הפוג'י , הFF מצאה את מקומה בחנות צילום לאחר שראיתי שהיא מעלה אבק.

מבחינתי לחובב צילום יש היום פתרונות הרבה יותר טובים מאשר להסתובב כל היום עם Dslr.

לא שיש משהו רע בdslr , אבל בסופו של דבר כשאתה כל היום על הרגליים זה נחמד שאפשר להוריד קצת משקל מהגב או הכתף.

לגבי חוסן של המירורלס לעומת Dslr?

בוא נגיד ככה שהפוג'י xe2, נפלה על הריצפה, צילמתי איתה בחורף במינוס 6 מעלות, היתי איתה בים ביום צילומים, והיא עדין מתפקדת.

DSCF2383.jpgDSCF2489.jpgDSCF2391.jpg

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם זאת ה-DSLR רמת כניסה היום זולות יותר ממירורלס מקבילות, ולא הרבה יותר כבדות, אם בכלל. רק יותר עבות, והעדשות קצת יותר גדולות.

לא נורא.

המון איכות תמונה, במחיר זול מאוד (בייחוד לדור הקודם, כשיוצא דור חדש).

אם מישהו רק רוצה לצלם קצת את המשפחה באיכות טובה, הייתי ממליץ לקנות Canon G 9X.

אם מישהו רוצה את הצילום כתחביב, עם DSLR לומדים טוב יותר לתפעל מצלמה.

1. לעבוד עם עינית ומד אור (לצלם עם עינית זה אחרת)

2. למדוד אור נכון.

3. לעבוד נכון עם הצמצם (עומק שדה) והתריס (הקפאת/מריחת תנועה)

הנקודה המרכזית היא שההמלצה משתנה בהתאם לדרישות ולתקציב.

יש היום מבחר גדול, וצריך לתפור פתרון לדרישות, לא להפך. לא לאנוס דרישות של אחר לפתרון שמישהו בחר לעצמו.

P1040893.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדרת ה X-T10/X-T20 של פוג'י תדמה DSLR יופי ובשליש הגודל.

כבר המלצתי בשירוש הזה על פוג'י לא בגלל שסחבק מקבל מהם דיבידנדים, אלא מהתנסות נטו. על גופי MFT אני נמנע מלהמליץ בשל הפורמט המשונה (לטעמי) והעובדה שמדובר בחיישן קטן יותר מ APS-C. אולימפוס אולי היחידים שמצליחים לספק תוצאות שקרובות לגופי DSLR מבחינת זריזות פיקוס עם גופי ה MFT שלהם, אבל... הם עדיין MFT.

לפוג'י כאמור יש את יתרון התמחור השפוי של האופטיקה, וזה יתרון חשוב. גם שוק היד השניה (בארץ) לא יותר מדי מאכזב.

באשר לנקודה של ללמוד למדוד אור נכון - היתרון המובהק של המירורלס הוא היכולת לקבל live preview של כל הפרמטרים (לרבות היסטוגרמה) עוד לפני הקליק, בין אם זה דרך העינית (EVF) או המסך.

מי שבאמת רוצה ללמוד את רזי הצילום, שיצטייד ב SLR, כמה רולים של פילם ועדשה ידנית - מעטים החובבים שיתחילו בנקודה הזו כיום, לדעתי. זו שריטה שאולי תתווסף בהמשך, אם וכאשר הם יבינו שהתחום (או יותר נכון, נישה) הזה באמת קוסם להם.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדרת ה X-T10/X-T20 של פוג'י תדמה DSLR יופי ובשליש הגודל.

לא מזכירה אפילו DSLR. תפעול שונה מהותית.

אולימפוס אולי היחידים שמצליחים לספק תוצאות שקרובות לגופי DSLR מבחינת זריזות פיקוס עם גופי ה MFT שלהם, אבל... הם עדיין MFT.

ההבדלים זניחים.

מבחינת מהירות פיקוס, פאנסוניק (היצרן השני של MFT) לא שונה מאולימפוס.

מבחינת נעילה על אובייקט נייח, שתיהן מצטיינות.

לצלם שכבר יודע מה הוא מחפש, האופן בו מתופעלת המצלמה הרבה יותר חשוב מסטופ של רעש ב-ISO גבוה. רעש מול פירוט זו בחירה של עיבוד. לצלם עם מצלמה שאתה לא מצליח להביא אותה במהירות לתצורה שאתה רוצה, זה אומר לאבד את התמונה לגמרי.

פוג'י מ-אוד שונה מבחינה זו. צריך לנסות.

לגבי שימוש בגופי MFT, כמה דוגמאות לצלמים מקצוענים נוספים על הקישור שצרפתי בהודעה קודמת, שמשתמשים ב-MFT.

בכלל, החפירה בפיקסלים ובזוטי זוטות, זה עניין לחובבי ברזלים. צלמים פשוט בוחרים כלי וממשיכים איתו. הם גם יודעים,

צלמים:

פה אתה יכול לראות את רשימת הפרסים:

http://lindsaydobsonphotography.com/blog/category/awards/

פה דוגמאות:

http://www.lindsaydobsonphotography.com/index2.php?v=v1

ג'יי דיקמן הוא צלם של נשיונל ג'אוגרפיק, בין היתר, וזוכה פרס פוליצר בעברו. בשבילו MFT זה מספיק טוב, כדי להמשיך לצבור פרסי צילום בינלאומיים.

http://www.jaydickman.net/Recent-Work/1/thumbs

https://www.damianmcgillicuddy.com/general-showcase

https://www.damianmcgillicuddy.com/big-shoot

http://www.pix.org.uk/frames.html

הנה הפליקר שלו. חלק מהתמונות עם אולימפוס, חלק עם לייקה (למעשה FF)...

כל המבינים מוזמנים לנחש מה צולם עם M43 ומה עם לייקה. בהצלחה...

https://www.flickr.com/photos/terakopian/

_______

באשר לנקודה של ללמוד למדוד אור נכון - היתרון המובהק של המירורלס הוא היכולת לקבל live preview של כל הפרמטרים (לרבות היסטוגרמה) עוד לפני הקליק, בין אם זה דרך העינית (EVF) או המסך.

זה נכון... לא תמיד.

צריך לדעת שבמקרים של אור חזק או חלש ב-settings מסויים, המצלמה סוגרת/פותחת את הצמצם, כדי לאפשר תצוגה טובה בעינית/מסך שלפעמים לא מספקת את ה-preview המדוייק של החשיפה הצפויה.

זה תלוי בהגדרות בתפריטים ו/או בפונקציה באחד הכפתורים, שיכפה את ה-preview הנכון לחשיפה (שגם יבצע בדיקה של עומק השדה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הה. הייתי בסרט הזה של SLR של קאנון עם NPH400 ש״דחפתי״ ל-250iso וכל מיני ניסיונות עם סלילי שקופיות ושחור-לבן.

עם כל הנוסטלגיה שבדבר, ה-1200 או כל dslr ברמת כניסה מניבים תוצאה טובה יותר,

כשמשווים תפוחים לתפוחים ומשתמשים באותן עדשות. על העלות עדיף להחריש :-)

טוב, נו, אולי בשקופיות של iso50 שלא מייצרים כבר 20 שנה יש יתרון. מקבל.

הקושי העיקרי בלימוד רזי הצילום בהשוואה לעבר, הוא תוספת ה-iso הדינמי.

פעם יכולת לשחק בין החשיפה לצמצם, וזהו. היום יש פרמטר שלישי וזה די מבלבל,

אלא אם כן אתה נועל אחד מהם. יקום מי שרואה הבדלים בין iso100 ל-iso400 במצלמות הטובות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...