Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גרנד סניק 3 - שרשור מתגלגל

Fazer

פוסטים מומלצים

תשובה מלאה ומנומקת! 10/10. דרך אגב, הספוג ששמת יעשה טוב גם לשיכוך ויברציות וקירקושים מעצבנים מהלוחית כשעומדים בסרק.

לפני 8 דקות, דובצע כתב:

זה מיקרה מיוחד שכשאתה מוכר את האוטו אתה משכנע את הלקוח שהפגוש לא מקורי

זה רכב שאפשר לקנות על עיוור, בלי לראות אותו בכלל או לפגוש את המוכר.

• אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 232
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

א. יצא מדהים

ב. 6,000 ש"ח על פגוש, לא כולל הזמן והעבודה שלך

כמה זה היה עולה אצל הפחח הכי טוב בארץ?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, avargel כתב:

כמה זה היה עולה אצל הפחח הכי טוב בארץ?

לא יודע מה זה "הפחח הכי טוב בארץ" - כשבררתי על פחחים קיבלתי לפחות 10 שמות שונים מאנשים, כשכל אחד מאמין באמונה עיוורת ב"פחח שלו", אבל הצעות המחיר שקיבלתי מפחחים מומלצים (כולל פגוש חדש) היו בין 7000-9000 ש"ח. לא חיסכון אסטרונומי, אם בכלל, אבל זה מההתחלה לא היה עניין של חיסכון כספי.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הפרויקט הבא:

קיטרתי כבר מזמן על זה שהריפודים בדלתות לא שורדים יפה את השנים, זה אומנם לא נוראי, אבל הספוגים כבר הלכו לעולמם בעיקר במקומות שיד אדם מונחת עליהם באופן יחסית קבוע, ויש היפרדות של הבד מהספוגים במקומות אחרים, בקיצור - מציק בעין.

הלכתי למקום שמתמחה בזה, והם רצו בערך 5000-6000 ש"ח על ריפוד מחדש של הדלתות, לא סכום עתק בהתחשב בכמות העבודה, אבל גם לא גרושים, וזה עוד לריפוד בבד ולא בדמוי עור, אז החלטתי לנסות להתמודד עם זה לבד.

כיון שאין לי עניין להרוס את הדיפונים של הרכב שלי על נסיונות, הזמנתי מאיביי דיפון דלת משומש, שיהיה שפן הנסיונות שלי, כשהמטרה היא לנסות לעשות כמה שיותר לבד, וכנראה שרק את תפירת הריפוד החדש אני אאלץ להוציא החוצה כיון שזה משהו שדורש ניסיון וציוד מתאים, ומשפיע מאוד על התוצאה הסופית. מקווה שתוך שבועיים-שלושה יגיע המשלוח, ואז אוכל להתחיל לנסות לשחק עם זה.

דיפון הדלת בסניק מורכב משישה חלקים שונים, שמולחמים אחד לשני בהלחמות פלאסטיק:

image.png.b81162bf6de83391fe6d7432b1004d0b.png

Renault Scenic MK3 2009-2016 LH UK Passengers Rear Door Card Panel Black - Picture 6 of 6

אז השלב הראשון יהיה לפרק בעדינות את החלמות הפלאסטיק ולבדוק כיצד מחזירים את זה למקום (כנראה עם ברגים במקום ההלחמות האלו), והשלב השני יהיה לפרק את הריפודים על מנת לראות את הצורה שלהם, ולחשוב על איזה חומר אני רוצה במקום הבד - עור מלא? עור מחורר? להישאר עם בד אני פחות רוצה.

והכי חשוב: בחירת הצבע לריפוד. הטריוויאלי יהיה שחור (פחות בא לי) או אפור, אבל אני חושב גם על צבע קאמל. המטרה היא שהרכב יראה יותר נעים בפנים, בלי להראות OTT. שיראו משהו נעים, אבל שלעין הלא מבינה יראה סטוק.

image.png

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי בעבר פרוייקט דומה

בהתחלה ניסיתי לבד וזה נראה כמו הצרות שלי
אני חושב שמה שאתה צריך לעשות זה את כל עבודת הפירוק ולגשת לרפד (לא חייב רפד רכב) שירפד לך רק את המשענת ואז המחירים יהיו הרבה יותר נמוכים
אתה גם יכול להביא את הבד/עור שלך ואז רק העבודה... אני מניח ש 1000 ש"ח סוגרים פינה בהגינות לדיפון

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת כל הכבוד, קצת חבל שלא מדובר באיזו שכיית חמדה נחשקת שאז ההשקעה, גם בזמן גם בממון הרבה יותר משתלמת, אבל הפדנטיות והפרפקציוניזם, ראויים באמת לשבח.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, סולל הדרך כתב:

לעשות זה את כל עבודת הפירוק ולגשת לרפד

היתה לי מחשבה כזו - אני עדיין משתעשע ברעיון לפרק רק את החלקים שדורשים ריפוד (2 ו 3 בתמונה למעלה), ולשלוח אותם לאיזה רפד רכב באנגליה שאני עוקב אחריו בפייס ועושה עבודות לרכבי אספנות. יש לי תחושה שזה יהיה גם יותר זול וגם יותר איכותי מריפוד בארץ. בכל מקרה, השלב הראשון יהיה לפרק את הלחמות הפלאסטיק, ולפני שאני שולח לריפוד את החלקים אני אעשה פיילוט של לחבר אתם בחזרה ולראות שהכל יושב כמו שצריך.

לפני 8 שעות, סולל הדרך כתב:

עשיתי בעבר פרוייקט דומה

אהבתי את הפרויקט שלך!

הבנתי למה כתבת שזה טוב אבל לא מושלם, אבל כשהתפירה נעשית ביד ולא במפעל - עשו לי כיסא של אופנוע ככה - זה אף פעם לא יוצא מאה אחוז, קשה מאוד להגיע לדיוק אבסולוטי בתפר.

לפני כשעה, רועי5 כתב:

קצת חבל שלא מדובר באיזו שכיית חמדה נחשקת

אם היתה לי שכיית חמדה כזו הייתי שמח מאוד :-) כרגע אני בעיקר עושה את זה בשביל ההתעסקות וההתנסות, ופחות אכפת לי שמדובר ברכב משפחתי המוני, אם כי זו עבודה שצריכה להעשות ולא פרויקט לשם הפרויקט, אני בהחלט שמח לדעת שעשיתי עבודה על הרכב שלי, וכשאני מסתכל על הרכב ורואה את העבודה שלי, אני חייב להודות שזה משמח אותי.

עריכה אחרונה על ידי Fazer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית עם זה - יידרוש ממך להשבית את הרכב לזמן ארוך. אלא אם כן אתה רוצה לעשות פירוק והרכבה פעמיים. 

גם אני חושב שעדיף לך לפרק לבד, לשלוח לאיש מקצוע בארץ, ולהרכיב חזרה לבד. אל תנסה לרפד לבד, זו עבודה שדורשת מיומנות, וגירוד הספוג והדבק הישן זו מטלה מעיקה במיוחד. 

עוד אני ממליץ שתצטייד מראש בכל סוגי הקליפים שקשורים לדיפון הדלת (ויש איזה שישה או שבעה סוגים). 

אגב, אני כבר יודע מה הפרוייקט אחרי הבא שלך: ריפוד הגג.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, קורן בן אשר כתב:

הבעיה העיקרית עם זה - יידרוש ממך להשבית את הרכב לזמן ארוך

לא הבנתי למה שזה ידרוש ממני להשבית את הרכב לזמן ארוך 🤷🏻‍♂️

לגבי הגג: דווקא הגג אצלי (טפו טפו טפו) לא מראה שום סימני בלאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, רועי5 כתב:

באמת כל הכבוד, קצת חבל שלא מדובר באיזו שכיית חמדה נחשקת שאז ההשקעה, גם בזמן גם בממון הרבה יותר משתלמת, אבל הפדנטיות והפרפקציוניזם, ראויים באמת לשבח.

לדעתי יש פה רעיון עמוק שהשכיית חמדה זה מה שאתה אוהב

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לכל פרויקט יש את הטאץ' הסופי שלו, וכמו שכתבתי בעבר, שלי חיכה בפורטוגל והגיע במשלוח מיוחד היום.

כך נראה המקור, שתי מדבקות שמדברות על... אלוהים יודע מה, שנמצאות על הפלאסטיק של ה slam panel, למעשה החלק העליון של הפגוש (כשמכסה המנוע סגור הן נמצאות מתחתיו):

image.thumb.jpeg.6d8c3addbc34c07206aba3f6d74f8342.jpeg

אז גם לדבר חסר חשיבות כמו מדבקות יש מק"ט, ואפשר לקנות אותן כחלקי חילוף מקוריים של רנו:

image.thumb.jpeg.4462a10d9e1aedd8043f0b01b4d22b6b.jpeg

מחר הן יודבקו במקום המקורי, ובכך יסתיים פרויקט הפגוש.

והפרויקט הבא:

אתמול הגיע דיפון הדלת מאנגליה, הוזמן ממוכר שעובד דרך global shipment של ebay, והגיע לארץ בימים ספורים. האריזה קצת נקרעה/נפתחה במהלך המשלוח, אבל ספציפית במקרה הזה פחות אכפת לי כיון שאני הולך להשתמש בפאנל הזה בתור שפן נסיונות בלבד.

image.thumb.jpeg.e8b657d81c2c744ad9207052738f6e3a.jpeg

image.thumb.jpeg.7c21463136c51c00c1065caca544c87a.jpeg

דרמל אומנם יש לי, אבל אני צריך להבין איזה אביזרים שלו צריך כדי לפרק בצורה הכי עדינה את הלחמות הפלאסטיק, ולעבד את הפלאסטיק שישאר שם באופן שיאפשר לחבר את החלקים בחזרה (כנראה עם ברגים ולא בהלחמה).

עריכה אחרונה על ידי Fazer
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה עושה משהו תתייעץ עם רפד. נראה לי שהם לא מפרקים את ההלחמות אלא דוחפים את הריפוד פנימה.איגור רטרו קאר עשה לי עבודות מעולות לכל הגולפים שלי גג דלתות... בפעם האחרונה שהייתי אצלו הוא עשה פורש אספנות קבריולט קומפלט כולל הגג הנפתח. נראה לי שדלתות של סניק קטן עליו. הוא גם מאוד שירותי ונחמד.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם ריפדתי אצל איגור (מי שתכל'ס עשה את העבודה היה עובד שלו).  גם אני לא חושב שהוא פירק את ההלחמות, לפחות זה לא זכור לי.

הבעיה בפלואנס, וכנראה גם במגאן/סניק, שמסיבה טכנית כלשהי (כך איגור אמר לאחר בדיקה) אי אפשר לפרק את ידית פתיחת הדלת מהדיפון ולהרכיב אותה לבד על הדלת, ולנסוע לשלום, בעוד הדיפון ממתין לתורו לביצוע העבודה. אז המשמעות היא לנסוע ברכב בלי אפשרות לפתוח דלת מבפנים. אפשר תיאורטית לפתוח חלון ולפתוח עם היד מבחוץ. אבל גם הפאנל של כפתורי החלונות מפורק יחד עם הדיפון... אז אולי לנסוע עם חלון פתוח? בקיצור, הלוגיסטיקה של העניין הזה מצריכה מחשבה.

• רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...