Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא ג׳ולייטה - סיפור הרכישה וקצת רשמים

MMi
שימו לב! השרשור הזה בן 2425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש. מציאה (תלוי מחיר כמובן...)

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתקן לנייד מצוין. אם כבר מועמד להשלכה היאורה - הקודן. רק צרות.

מסכים לגבי הקודן אבל כשבדקתי מחירי ביטוח ללא קודן צריך להוסיף 3 (!!!) אלף למקיף.

(סקירה לאחר קניה) Alfa Romeo Giulietta 170 2014 Manual

Honda Civic 2006 Manual - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק במקומות הנכונים. אני הוספתי מאות בודדות, 300 או 400, לא זוכר בדיוק. בגדול - ויתרתי על ביטוח כל נהג ועשיתי שמית לי ולאשתי, וזה התקזז. ממליץ על סוכנות "אלמוג" - 08-6466664.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שם גם בדקתי.

גם אצלי זה לא ביטוח לכל נהג אלא רק ל-2 נהגים כשהצעיר בניהם זה אני (בן 29 עם עבר נקי) אז אולי זה עניין של גיל.

אין ספק שהייתי מוכן להוסיף 300-400 ש"ח בשביל להוריד את הקודן הנוראי הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבטח בלי קודן. המתקן שלי שונה, קטן יותר, ויושב על הדשבורד.

הבעיה שטלפון יחסית גדול (5.5' במקרה שלי) רועט יותר מדי במתקנים כאלה שעל הדאשבורד וגם המתקנים האלה משאירים סימן בסוף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

די במהירות עברה לה שנת בעלות ראשונה על האלפא וכמו שרשורים רבים נוספים כאן בפורום שבאים ונותנים עדכון קצר לגבי עלויות אחזקה החלטתי לעדכן גם על מנת לתת איזושהי תמונה לאנשים שאולי שוקלים רכישה של רכב כזה (טוב נו, גם סתם לכאלה שבאו לקרוא, שזה כנראה הרוב).

ביטוח

זה כמובן משהו שמשתנה בין אדם לאדם אבל במקרה שלי (בן 30, עם עבר ביטוחי וללא תביעות ביטוח) העלות לחובה ומקיף היא 5,043 ש"ח לשנה.

טיפולים

השנה הזאת גרמה לי לתהות שמא אולי קניתי טויוטה קורולה כי מלבד טיפולים שוטפים (2 במספר כיוון שאני מטפל כל 10K ק"מ) לא היו שום תקלות.

את הטיפול הראשון (ספט' 2016) ביצעתי כשהקילומטרז' היה 20 אלף ק"מ באוטו איטליה, זהו טיפול קטן ולכן כלל: החלפת פילטר אוויר, פילטר שמן ושמן.

הטיפול עלה 693 ש"ח כאשר את השמן לטיפול הזה הבאתי לבד כי רציתי להשתמש בשמן של SELENIA.

הטיפול השני שביצעתי (יוני 2017) בוצע כשהקילומטרז' היה 30 אלף ק"מ באוטו איטליה גם כן.

זהו כבר טיפול יותר גדול כאשר בנוסף לפילטר אוויר, פילטר שמן והשמן הוחלפו גם הפלאגים ופילטר מזגן.

בטיפול הזה כבר השתכנעתי שהשמן של AGIP שבו משתמשים באוטו איטליה הוא מספיק טוב ולא נופל באיכותו מה-SELENIA.

עלות הטיפול היא 1400 ש"ח.

דלק

את צריכת הדלק אני מודד בכל תדלוק ע"י הכנסת הנתונים לאפליקציה הנקראת Fuelio והיא כבר דואגת להציג כל מיני נתונים, מעניינים יותר או מעניינים פחות לגבי כל תדלוק ותדלוק או בטווח תאריכים, מה שמעניין אותנו זה השנתי.

הקילומטרז' בזמן הקניה עמד על 18,256 ק"מ ולאחר שנה הוא 33,739 ק"מ כלומר נסועה של 15,383 ק"מ בשנה.

צריכת הדלק הממוצעת השנתית היא 10.92 ק"מ/ל' כאשר הנסיעה היומית שלי היא בינעירונית פקוקה בכביש 4.

צריכת הדלק הטובה ביותר למיכל הייתה 13.16 ק"מ/ל' והגרועה ביותר 9.35 ק"מ/ל'.ההוצאה על הדלק היא 8,328 ש"ח ובשילוב עם הטיפולים, המחיר לק"מ הוא 0.65 אג'.

עוד קצת סטטיסטיקות -

מחיר ממוצע ליום - 21.5 ש"חמחיר ממוצע לחודש - 655 ש"חהק"מ הזול ביותר היה 0.45 ש"ח/ק"מ

עד כאן הוצאות החובה.

מעבר לזה היו הוצאות על דיטיילינג(למשל https://goo.gl/QWqpKz) ושדרוג של יחידות התאורה (https://goo.gl/KaSjJ1) אבל אלה כבר מותרות/תחביבים ולכן לא אכלול את זה בהוצאות.

alfa.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...