Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 2922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הטכנולוגיה בעולם הרכב הולכת ומשתכללת אבל תעריף ביטוח הרכב נקבע על סמך ממוצעים ונתוני עבר וכתוצאה מכך אנו הצרכנים משלמים יותר. עד היום שילמנו ביטוח על הרכב לשנה מראש ללא התחשבות במספר הק"מ אשר נסענו או בהתחשב בהתנהגותנו על הכביש.

אנחנו רוצים לעבור לביטוח חכם המבטח את הנהג ולא את הרכב ולצורך כך צריכים את עזרתכם

- אנא ענו על הסקר ושתפו אותו. להלן הקישור לשאלון הקצר.

בתודה מראש,

דורון

https://docs.google.com/forms/d/1WaKC9JoKLSHDvmGCGhRnKtGGcu1AqylYp2_iUB1DgzI/viewform?usp=fb_send_fb

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי.

לא בדיוק ברור מה אמורים לנטר וכמה זמן המידע ישמר ואיך הוא ינותח. מחר המאגר ייפרץ ואישתי תגלה שבכל יום אני מבלה שעתיים בצהרים ברחוב החרמנים פינת הבוגדנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מתכננים הפרדה בין זהות הבעלים לשאר הנתונים, כך שגם אם המאגר ייפרץ לא יוכלו להסיק על מעלליך :)

בעזרת הסמארטפון נוכל לקבל את מיקומך, מהירות הנסיעה וכו' ובעזרת האלגוריתם שבנינו נוכל לדעת מספר משתנים גדול ולהסיק איך אתה נוהג - נהג שמרבה להאיץ ולבלום לעומת נהג שנוסע במהירות אחידה ובולם לאט למשל.

בסופו של דבר נוכל לדרג את כל אחד מהנהגים וכך להציע לו ביטוח המותאם הן למספר הק"מ שהוא נוהג והן לאיכות הנהיגה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי.

לדעתי חשוב לפרסם באופן שקוף את האלגוריתם או לפחות את הספים (Thresholds) כך שאדע לפי מה נקבעה הצעת המחיר ואוכל לשפר את צורת הנהיגה שלי בהתאם.

בעיית פרטיות אחרת שאני רואה היא במקרה של תאונה. מה נותן לידי שחברת הביטוח לא תשיג את המידע, תחליט שנהגתי באופן לא זהיר ותשלול ממני את הפיצויים? חוץ מזה שגם אני מבלה לא מעט ברחוב החרמנים פינת הבוגדנים וחושש שבלש פרטי ישיג גישה למאגר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על המענה!

עם התקנת האפליקציה ותחילת המדידה, כל נהג יקבל חיווי מדויק על איכות הנהיגה ועצות לשיפור הנהיגה והדירוג שלו. אנחנו רוצים להביא לחיסכון בעלות הביטוח וגם בשיפור תרבות הנהיגה ע"י תמריץ כספי.

לחברת הביטוח אין גישה לנתוני הנהיגה של הנהגים! הם יקבלו אך ורק את הדירוג של הנהג ולפיו יקבעו מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי, נקודות למחשבה:

מה יקרה אם אני שוכח להפעיל אפליקציה/ סוללה ריקה/ מחליף מכשיר ועושה תאונה

איך מוודאים שאני לא לוקח את הטלפון של הבן החייל כדי לצבור ״נהיגה בטוחה״

חשש לפריצה למאגר

נוסע הרבה אז ההצעה כנראה לא תהיה אטרקטיבית

איך מפרידים בין נסיעה מבוטחת (רכב פרטי) לנסיעה לא מבוטחת (רכב חברה)

מה קורה אם אני עושה תאונה בנהיגה ברכב מזדמן יקר במיוחד - או שמדובר רק ברכבים ״שלי״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו עובדים על פתרון למקרים בהם אין קליטה/נגמרה הסוללה או מתן חלופה אחרת להפעלת הביטוח.

הביטוח יהה על רכבים המושייכים לך ואתה תבחר את הרכב טרם הפעלת הביטוח - אנו חייבים לשייך נהג לכב הנוסע.

במידה ואתה נוהג על רכב חברה- החברה רכשה ביטוח שנתי, אין לך צורך להפעיל את הביטוח, במידה ואתה נוהג על נהג שאינו רכב החברה פשוט עליך להפעיל את הביטוח על הרכב הספציפי.

אתה נוסע הרבה, אך במידה והבן/בת שלך יקבלו עתה רישיון הביטוח יעחה בכ-3000 ש"ח לשנה, יכול להיות שיהיה לך שווה לעבור לביטוח זה בשביל נסיעות הילד/ה.

כמובן שננקוט במירב האמצעים הטכנולוגיים ע"מ למנוע את פריצת המאגר וכן, כפי שציינתי קודם המאגר עצמו לא יכלול את פרטי הנהגים עצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי.

לא בדיוק ברור מה אמורים לנטר וכמה זמן המידע ישמר ואיך הוא ינותח. מחר המאגר ייפרץ ואישתי תגלה שבכל יום אני מבלה שעתיים בצהרים ברחוב החרמנים פינת הבוגדנים.

היי נעים מאוד אני יבגני ונכון לעכשיו אני אחראי על פיתוח טכנולוגי של המוצר.

אני רוצה לציין מספר נק' ולענות על התשובה בכנות המתאימה.

1. נכון להיום ישנם כמה תוכנות שמנטרות בצורה זו או אחרת כמו ויז.

לצורך הדיון כל תוכנה שאתה מזין מידע על מיקום יכולה להיפרץ ולשמש לציון המיקום שלך לא משנה איך אתה שומר את המידע שלך.

למעשה לצורך דיון אפילו ללא תוכנה ניתן למצוא את מיקומך בעזרת ניטור כמו שמהשטרה ובלשים פרטיים עושים.

2. אנחנו עובדים עם משרד המשפטים כפוף לכל הנהלים לצורכי ניהול מאגרי מידע ונעמוד בתקנות מחמירות אפילו יותר.

3. המידע שאנחנו מחליטים לשמור אינו כולל מיקום שלך בכל זמן נתון כי זה מיותר וטיפשי.

זה מידע זבל שתופס מקום מטורף שאין מה להשיג איתו.

מה שכן רלוונטי לשאלה שלך ואותו אנחנו שומרים הוא קילומטרז ומהירות לצרכי מדידה, אישתך יכולה להשיג מידע דומה בעזרת דף נייר וקילומטרז של הרכב.

אנחנו מתכוונים לשמור את הקילומטרז עד לתקופה שתחדש את הביטוח והמהירות לצרכי בקרה ומדידה ולכן נכון לעכשיו אין לי מושג אמיתי לכמה זמן אבל שוב זה לא רלוונטי לשום דבר אישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי.

לדעתי חשוב לפרסם באופן שקוף את האלגוריתם או לפחות את הספים (Thresholds) כך שאדע לפי מה נקבעה הצעת המחיר ואוכל לשפר את צורת הנהיגה שלי בהתאם.

בעיית פרטיות אחרת שאני רואה היא במקרה של תאונה. מה נותן לידי שחברת הביטוח לא תשיג את המידע, תחליט שנהגתי באופן לא זהיר ותשלול ממני את הפיצויים? חוץ מזה שגם אני מבלה לא מעט ברחוב החרמנים פינת הבוגדנים וחושש שבלש פרטי ישיג גישה למאגר.

היי נעים מאוד זה יבגני אני אחראי על הפיתוח הטכנולוגי של המוצר.

לגביי החלק הראשון של השאלה.

אנחנו מאוד רוצים שתנהג זהיר ולכן ברגע שיהיה מידע רלוונטי שיכול לעזור לך לנהוג זהיר יותר נשמח לידע אותך.

לגביי החלק השני של השאלה.

נכון לעכשיו לפחות, המידע הוא שלך אישי ואינו שייך לחברת הביטוח שמקבלת מאיתנו רק את דירוג הנהיגה שלך, אתה יכול לחלוק את המידע של התאונה כדי לעזור לעצמך לקבל שיפוי מידי ומהיר.

אתה צריך לזכור כי חלק מהעובדה שאתה מקבל מחיר ביטוח נמוך יותר משקף את העובדה כי אתה סיכון מופחת וזה כולל את העובדה שאתה חולק איתם מידע כדי להראות את האמינות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי על הסקר.

למיטב הבנתי, המידע העיקרי שתוכלו "להשיג" הוא קילומטראז' ממוצע (+-) ומהירות נסיעה (+-).

מהם תוכלו להסיק על קצב הנסיעה ואופי הנסיעה. בזה זה נגמר.

אם אני סוטה מנתיבים (יש סף טעות מאוד גבוה לדיוק ה GPS החינמי), מתעלם מתמרורי זכות קדימה, גונב רמזורים, או בכלל, בלי סוללה כרגע בנייד, כל הקונספט הולך לפח.

אני כבר לא מדבר על sniffing\tampering\spoofing שניתן יהיה לבצע כדי לשנות, לערוך או בכלל לעקוף את הערך שחוזר מהAPI של המכשיר,מן buffer בין האפליקציה שלכם והערך שחוזר מה API, יזרים מידע "ערוך", בdelay קטן, הוא בתורו, ייעגל שינויי מהירויות קיצוניים, וכך יוצגו לכם נתונים שיקריים.

מעבר לזה שאני מעריך שהמודל העסקי פה הוא לגזור קופון על ה"תיווך" של המידע ממכם אל חברת הביטוח, מה שיחזיק בול חודשיים שלוש, עד שיקומו 100 אפליקציות שעושות בדיוק את אותו הדבר, מבלי להעסיק עובדים ומבלי לנהל מאגרי מידע, ממרתף של ילד בן 15 שלמד אתמול קורס ANDROID, הרי זה לא תורה מסיני למיטב ידיעתי, במיוחד אם האלגוריתם יהיה חופשי-חופשי, מן הסתם, בתמיכת חברות הביטוח, שיעדיפו לקבל את המידע בדרך הזולה ביותר, מבלי לשלם פערי תיווך.

בהצלחה בכל אופן, באם תצליחו, למרות האתגרים, מבורך.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למיקום ומהירות שמוציאים מהgps יש למכשיר סנסורים של תאוצה שמראים כמה אתה בולם ואז בתיאוריה אם לאדם אין בלימות חדות הוא כפי הנראה נוהג יותר טוב ופחות מועד לתאונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל זה שאלה של נוחות/כסף. אם תקבל הנחה של 100 שקל בשנה, עדיין לא בטוח שכדאי לבזבז סוללה ואופרציה של היישום בטלפון. אם תקבל הנחה של 1000 שקל בשנה, אז כנראה זה יותר משתלם.

זה מזכיר קצת את אחד מחברות הביטוח בארץ, שנותנת הנחות לפי מדידת נהיגה עם התקן ברכב.

יש פה מישהו שקיבל באמת את ההנחה?

שמעתי ברדיו איזה תוכנית שאמרו שאנשים מתלוננים שהציון שלהם נמוך והם לא מבינים מדוע.

אי אפשר לדעת, כי הם לא מפרסמים את האלגוריתם. ובצדק מבחינתם.

יכול להיות שמספיק שתסע בכביש 6, במהירות 120, או תאיץ/תבלום פעם או פעמיים בשנה בחוזקה כדי למנוע תאונה והציון יורד.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...