Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שבועיים וחצי עם פיג'ו 301 חדשה - שרשור מתגלגל.

חן פרחי
שימו לב! השרשור הזה בן 2317 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• 11 חודשים מאוחר יותר...

חלפה לה עוד שנה (פחות כמה ימים) ושבתי לעדכן.

מד המרחק עומד על 36K ומד התקלות על 0 עגול, למעט נורת חזית שנשרפה והוחלפה תוך דקות.

צריכת הדלק נותרה בעינה - 14.8 ק"מ לליטר בממוצע, ואילו צריכת השמן הסתכמה בחצי ליטר שירדו מהמדיד.

לא מורגש בלאי משמעותי, הן במצמד והן בכלל, ואיכות הייצור המצויינת מפתיעה בהחלט.

כמו ברבות ממכוניות PSA, הצביעה אינה ברמה גבוהה, ונתזי אבנים קטנטנות גורמות לקילופי צבע.

על אף שהמכונית לבנה, הצבע איבד מהברק שלו, וטיפול בווקס טוב החזיר לו את נעוריו.

השבוע נלקחה המכונית למבחן רישוי ראשון, וקיבלתי כרכב חלופי את אותה מכונית, אך עם מנוע 1.6 ותיבה פלנטארית בת 6 הילוכים, וזו היתה עבורי הזדמנות מצויינת לעמוד על ההבדלים בין המכוניות.

כמובן שמנוע ה 1.6 הרבה יותר חזק ממנוע ה 1.2, והתיבה יפנית עדיפה בהרבה על ה AL4, מעודנת וזריזה יותר.

מנוע ה 1.6, על אף שהוא חזק בהרבה ממנוע ה 1.2, גמיש פחות ונעים פחות, הן מבחינת צלילו והן במבחינת אופי פעולתו.

הביצועים טובים ומפתיעים אפילו, והתיבה פועלת היטב.

מערכת המולטימדיה שכוללת מצלמת רוורס סבירה למדי ושוברת את הדכאון שמשרה תא הנוסעים העגמומי.

ב 80K היא עסקה טובה למדי, אבל לא יותר.

נשוב לעדכן סופית שנה הבאה, כשאחזיר את המכונית.

20171225_202216.jpg20171225_201519.jpg

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה במנוע ה1.6 גמיש פחות ונעים פחות?

זה לא גיר אוטומטי רגיל ולא רובוטי?

לגבי צריכת השמן, אני לא ממלא שמן בכלל ברכב כי בזמן הזה הרכב כבר נכנס לטיפול, אך אכן, שמתי לב שאחרי 15K הבמדיד נמצא באמצע לא מלא עד הסוף,

נכון שזה לא מפריע כי אני לא נוגע ממלא בין טיפולים, אך קצת מאכזב בהשוואה לרכבים אחרים שהיו לי לתקופה ארוכה שלא היתה בהם אכילת שמן בכלל (לא מורגשת אפילו בעין),

כמו הקורולה 2008 שנמכרה אחרי 120K והמיצובישי לאנסר שנרכשה סביב ה120K ונמכרה כאשר עמדה על כ180K ללא צריכת שמן בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע ה 1.6 פחות נעים ומרעיש יותר ממנוע ה 1.2, וזה מורגש בשל בידוד הרעשים הגרוע ממילא.

התיבה ב 1.6 היא אוטומטית "רגילה", אייז'ן יפנית עם 6 הילוכים, זהה לזו שב 308\קקטוס אוטומטית\C3.

גם לפני הטיפול הקודם היה חסר חצי ליטר שמן, וזה כנראה טבעי במנועים האלו, לא רואה שום בעיה בזה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שהבנתי השיווק של ה-301 פסק ואין צפי לדגם המתוח.

מצד שני, השבוע יצא לי לראות מונית 301 מתוחת פנים.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע ה 1.6 פחות נעים ומרעיש יותר ממנוע ה 1.2, וזה מורגש בשל בידוד הרעשים הגרוע ממילא.

התיבה ב 1.6 היא אוטומטית "רגילה", אייז'ן יפנית עם 6 הילוכים, זהה לזו שב 308\קקטוס אוטומטית\C3.

גם לפני הטיפול הקודם היה חסר חצי ליטר שמן, וזה כנראה טבעי במנועים האלו, לא רואה שום בעיה בזה.

אם כך אני שמח שבסוף לא הלכתי על ה1.6 שהיתה בזמנו גם במבצע 86K אם אני לא טועה

ואכן ב301 נמכרת רק למוניות, אין לפרטים או ליסינג. (לפי מה שהבנתי כמובן)

עריכה אחרונה על ידי boobleit
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית רמת הרעש בלתי נסלחת. אולי בנסיעה יומיומית עירונית למרחקים קצרים בלבד זה נסבל, כל קונסטלציה אחרת מעייפת. לא יעזרו שום מתלים מוצלחים או נפח פנימי נאה. פשוט "פחות אוטו" מהשאר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך כנראה שיש לי בעיית שמיעה רצינית,

אני יכול לזהות שהרכב לא הכי מוצלח מהבחינה הזו במיוחד כאשר אני משווה את זה ל208 או לגולף שנסעתי בהן לאחרונה, אך לא כזה מציק לי וגם לא הרגשתי הבדל כזה בינה לבין הקורולה והלאנסר שהיו לי, יכול להיות שבגלל שאין לי אותם כבר אני לא יכול להשוות, אך לא ששמתי לב להבדל כו משמעותי בנושא הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה רעש מציק זה באמת עניין אישי.

וה-301 היא אכן פחות אוטו, ב-הרבה פחות כסף, ועדיין עושה את העבודה.

ואת זה חשוב להבין, כשקונים מכונית משפחתית בעוד אי אלו עשרות (לא מעטות) של אלפי ש"ח, לא משלמים על צורך, משלמים על פינוקים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2317 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...