Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצולם: חידוש פנסים באמצעות ספריי לקה, טויוטה יאריס T SPORT

פוסטים מומלצים

אם כבר מדברים על תאוריות, מישהו יודע למה כשהשתמשתי בטרפנטין אחרי שיישמתי את הלכה הזו, נוצרו שברים כאילו הפנס עומד להתפוצץ? השתמשתי בדיי הרבה טרנפנטין ועדיין לא הצלחתי להוריד את הלכה, בסופו של דבר שייפתי עם 600 וגם זה לא הוריד הכל.. אבל לפחות החליש מעט את הסדקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לדעתי היית צריך להשתמש בטינר, לא טרפנטין.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה אחינו!

בכללי אני הלכתי לפי ההסבר של הבחור הזה מיוטיוב והלך לי דיי טוב.

ובוידאו אחר שלו הוא אומר שהלקה עדיין מחזיקה לו גם אחרי שנה וחצי. אז אני מקווה לטוב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, השימוש בלקה אקרילית לפי ההמלצה שלך יכול לשפר את התהליך ובכפוף לכך שאת אותה הלקה ניתן יהיה להשיג במיכל רגיל ולא בתרסיס ושיהיה מדלל מתאים שיביא את הלקה למצב מימי שזה תנאי יסוד להצלחת התהליך.

דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מה שעלה לי בראש שקראתי את זה. אם הבעיה היא הלקה, לא ניתן למצוא לקה אקרילית נוזלית ולדלל אותה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שזה בהחלט אפשרי. אני העדפתי לקחת ספריי שבטוח יתאים למשימה אחרי שראיתי את הסרטון שצורף בהודעה #18 ואת סרטון העדכון אחרי שנה שהראה שהפנסים נשארו באותו המצב ולא שבו והצהיבו.

אני לא בטוח עם מה מדללים לקה אקרילית, אולי עם טינר, אצטון או מים, צריך לקרוא קצת בדוקטור גוגל או את מה שרשום על אריזת הלקה.

יכול להיות שיחס דילול של 1:1 יעבוד גם כאן. אם מישהו מתנדב לעשות ניסוי ולעדכן זה יהיה מצויין.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בקרוב צריך לעשות לחבר חידוש לפנסים של לנד קרוזר,

שאחקי שנה התחילו להצהיב שוב. אני אשאל בחנות חומרי

הבניין ליד המשרד שלי עם מה מדללים לקה אקרילית.

יש להם מבחר גדול מאוד של לקות וחומרי בניין, מניח

שתהיה להם תשובה לנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי ניסיון קטן, יש ברשותי לקה על בסיס מים מתוצרת hydroclear הגרמנית יבוא של יעקבי.

זו לקה שהיצרן טוען שאיננה מצהיבה ושיש לה עמידות גבוהה לשריטות.

דיללתי את הלכה במים ומרחתי על מכסה פלסטיק שקוף של מעדן חלב, קיבלתי תוצאה שקופה לחלוטין.

בחידוש הפנסים הבא שיגיע אלי בכוונתי להשתמש בחומר הזה.

עריכה - אושרי, אתה מוזמן אלי לבצע את העבודה עם הלקה שלי, אם תתעקש עם האופציה המסורתית אז ברשותי גם יאכט וורניש.

עריכה אחרונה על ידי dorki
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושרי אין טעם לשבור את הראש על זה כלכך, הספריי הזה מאוד משתלם (אני אישית השגתי ב20 שח ומספיק לדעתי ל10 רכבים לפחות) פשוט צריך משנה זהירות וריסוס נכון, אני אישית סולד מכל מה שקשור לריסוס ויש לי ידיים שמאליות בנושא הזה, אבל בסופו של דבר התוצאה טובה ועם קצת יותר ניסיון וידע, הספרי של RUST OLEUM זה לדעתי הפתרון הטוב ביותר לנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה איך זה ייצא עם מריחת לקה כמו בשיטה הקלאסית, של נוזל מדולל. התחושה שלי שהספריי פוגם במרקם

שמתקבל, והשיטה הישנה דווקא יעילה יותר, ונותנת שקיפות ומראה טובים יותר. יהיה מעניין לראות את זה.

החיסרון בשיטה הישנה היא נטו הלקה עצמה, שמצהיבה עם הזמן ומחייבת אחרי שנה עד שנה וחצי חידוש של

הלקה, שזה בעצם לבצע את התהליך מחדש.

עריכה אחרונה על ידי Oshri
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה שלא נתיז לכה כזו על הצבע ? היא לא תשמור עליו? יש לי נקודה שהתפוצץ בה הצבע ויש מתכת חתיכה קטנה של חלודה, אולי כדאי להשתמש בספריי הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי.

אתה מתכוון לעשות שכבה נוספת? ספר לי כמה עלה ואיך יצא:shock: ובמה זה עוזר "לשמור על הצבע" זה הופך לחלק מהצבע.

אם תשייף ותצבע בלכה עקרונית זה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*** עדכון ***

כנמו שסיכמתי בהודעה הראשונה התוצאה הסופית הייתה טובה אבל לא מושלמת. אתמול העברתי על הפנסים שיוף נוסף עם נייר 2000 על מנת להוריד לחלוטין את מעט התפוזיות שנשארה פה ושם. לאחר מכן ביצעתי מעבר עם פד הכותנה הגס ופוליש Turtle Wax Polishing Compound, ניקיתי ולאחר מכן מעבר נוסף עם הפוליש ושימוש בפד כותנה דק, כזה שמזכיר במרקם שלו חולצת טי-שירט. התוצאה הסופית טובה מאוד, הרבה יותר טובה מהתוצאה הראשונה. ממרחק של חצי מטר לא ניתן להבחין בשום פגם, אם מסתכלים מקרוב רואים כל מיני פאקים קטנים, אבל זה ממש לא נורא ולגמריי מספק אותי.

IMG_20151023_171001.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדכון נוסף לגבי הלקה, אשתדל לתמצת.

אתמול יצא לי לדבר עם "אחת שיודעת" ומבינה דבר או שניים. בשוק קיימים שני סוגי לקות, לקה על בסיס שמן ולקה על בסיס מים. לקה על בסיס שמן (כמו היאכט ורניש) שאותה מדללים באמצעות חומר מבסיס שמן כמו טרפנטין או טינר, לפי מה שכתוב על אריזת הלקה, יש כאלה שעם טינר ויש כאלה שעם טרפנטין. לקה מבסיס מים מדללים פשוט עם... מים, לא אצטון, לא טינר ולא שום חומר אחר, פשוט מים.

כל הלקות מבוססות השמן מצהיבות, זה החסרון שלהן. היתרון היחסי של לקות מבסיס השמן בעבר היה עמידות טובה יותר נגד מכות ופגעי מזג האוויר, אבל הטכנולוגיה של היום מאפשרת ייצור לכות חזקות וטובות על בסיס מים והשוק צועד בכיוון הזה.

בשורה התחתונה - הלכה המתאימה לחידוש הפנסים היא לקה על בסיס מים. יש להקשיב למה שכתוב על האריזה לגבי דילול וזמני יבוש. לשאלתי איך ניתן לבצע מריחה חלקה שלא ישארו סימני מריחה היא השיבה שהכי טוב יהיה להשתמש בספוג לצביעה (ככה הוא נקרא) והוא אמור להיות הספוג המתאים ביותר למשימה הזו.

חידוש פנסים בספריי כמו שראיתם לעיל הוא גם אופצייה, אבל תיקון הצביעה במידה ולא יצאה טובה (כמו במקרה הנ"ל) יצריך עוד לא מעט עבודה ושימוש במכונת פוליש, זה כנראה בלתי אפשרי לתקן את העסק ידנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...