Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה טסט על אופנוע עולה פי 3.5 יותר משיעור? (לא כולל אגרה)

Charge
שימו לב! השרשור הזה בן 2761 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, אני כרגע לפני שדרוג רשיון האופנוע שלי מA2 לA1 מה שמחייב אותי ב8 שיעורים מעשיים וטסט, המורה שאליו פניתי הסביר לי ששיעור נהיגה של 40 דק' עולה 100 ש"ח וש"העמדת האופנוע לטסט" שזה בעצם המבחן המעשי שלוקח פחות מ40 דק' עולה 350 ש"ח פלוס 150 ש"ח אגרת טסט - 500 ש"ח.

אני שואל מה זה השטויות האלה? אין שום הבדל בין שיעור נהיגה עם המורה מחוץ למגרש שעולה 100 ש"ח לבין "העמדת אופנוע לטסט" שזה בעצם אותה נסיעה בעיר רק עם טסטר ולא עם המורה רק שפה המחיר הוא כבר 350 ש"ח, לפעמים הטסט אפילו יותר קצר מאורכו של שיעור הנהיגה! אז איך לכל הרוחות מורי הנהיגה ניפחו את המחיר של אותו ה"מוצר" פי 3.5? :roll:

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר הטסט נקבע ע"י הממשלה והוא בפיקוח. מחירו 300 ש''ח לא 350.

גם האגרה 141 ש''ח זה מחיר ממשלתי.

תבוא בטענות לממשלה...

100 ש''ח לשיעור לאופנוע כבד זה מחיר הוגן לגמרי כי שיעור ברכב פרטי עולה 120.

והרבה יותר יקר להחזיק אופנוע כבד מבחינת ביטוחים ותחזוקה מרכב פרטי . חוץ מעלות הדלק כמובן...

עריכה אחרונה על ידי ko11
20
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך סימוכין למה שאתה אומר?

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Ko11

צריכת הדלק של אופנוע 650 היא 1:15 בתנאי לימוד נהיגה, צריכת הדלק של קיה דיזל דומה עד כדי זהה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Ko11

צריכת הדלק של אופנוע 650 היא 1:15 בתנאי לימוד נהיגה, צריכת הדלק של קיה דיזל דומה עד כדי זהה.

אתה צודק לגמרי. הוא משדרג ל A1 לכן הנחתי שהוא לומד על אופנוע 250 סמק שהצריכת

דלק שלו קטנה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול להביא סימוכין לכך שהממשלה הגבילה מחיר טסט לאופנוע ל300 שח ושזה נכנס לתוקף? מורה הנהיגה מתעקש על 350 שח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העמדה למבחן של רכב פרטי (טסט מעשי) ע"י מורה לנהיגה נכללת בצו הפיקוח על מצרכים ושירותים כפי שפורסם בקובץ התקנות (רשומות) ב-5.11.14.

צו הפיקוח מפרט את תנאי העמדת הרכב לרשות התלמיד לביצוע המבחן ואת המחיר המרבי שיגבה המורה מהתלמיד עבור שרות זה כלהלן:

עד 30.5.15 – 300 ₪.

מ-1.6.15 עד 29.2.16 – 265 ₪.

מ-1.316 – 229 ₪.

אין לי מושג מה קורה עם אופנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי את זה עכשיו ואני טעיתי- רכב פרטי נכנס לפיקוח וירד ל 300 שח. משאיות ודו גלגלי

לא נכנס לפיקוח. למעשה המורה שלך יכול לגבות כל מחיר שבא לו...

באופן פרדוקסלי טסט במגרש לקטנוע 125 שלוקח 3 דקות גג-עולה יותר מטסט לרכב פרטי !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר לי למה בכלל ליצור מושג כגון "העמדת רכב לטסט" פרט לעושק של תלמידי נהיגה? הרי אין הבדל בזמן ובשימוש בין טסט לבין שיעור נהיגה (אם כבר הטסט יותר קצר) ושניהם צריכים להיות באותו מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר לי למה בכלל ליצור מושג כגון "העמדת רכב לטסט" פרט לעושק של תלמידי נהיגה? הרי אין הבדל בזמן ובשימוש בין טסט לבין שיעור נהיגה (אם כבר הטסט יותר קצר) ושניהם צריכים להיות באותו מחיר.

לא יודע לגבי אופנועים אבל לגביי רכב צריך להגיע לטסט 20 דקות לפני (לפי דרישת משרד הרישוי) הזמן של הטסט ואחר

כך לנסוע ריק לתלמיד הבא כך שהרכב מושבת לאיזה שעתיים. למעשה אתה משכיר את הרכב.

לכן משרד התחבורה לקח חשבים שיחשבו מה העלות של זה הגיע לתוצאה הזו, והחליט להטיל פיקוח ולהוריד במדרגות את המחיר(מה שיגרום לייקור השיעורים בוודאי)

אתה שואל אם זה צודק? לא יודע להגיד לך . כמו שה141 שח אגרה עוד יותר לא מוצדקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד משהו: לא הטילו פיקוח על משאיות ואןפנועים כי יש להם בניגוד למורי הנהיגה לרכב פרטי מהלכים

במשרד התחבורה. יו''ר ארגון המורים מחזיק מספר משאיות ...ועוד חבר ועד מחזיק אופנועים. זה מה שנאמר לי ממקורות יודעי דבר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
מישהו יכול להביא סימוכין לכך שהממשלה הגבילה מחיר טסט לאופנוע ל300 שח ושזה נכנס לתוקף? מורה הנהיגה מתעקש על 350 שח.

השערוריה עוד יותר חמורה. גם לטסט במגרש (מבחן שליטה) גובים בתי הספר את המחיר השערורייתי של 400 שקל. ככה זה בבתי הספר בקריות. צו של משרד התחבורה קבע מחיר מירבי שבתי הספר יכולים לגבות והעמיד אותו החל מחודש יוני 2016, על 226 שקלים. בתי הספר מצפצפים בגדול. לטענתם קטנוע הוא לא כלי רכב ולכן זה לא מחייב אותם. מדובר על טסט של 5 דקות במגרש סגור, בלי לצאת לכביש ! זה שוד לאור היום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2761 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...