Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעשים מוזרים ורעידות כשהרכב מונע. (פיאט פנדה - מצורף סרטון*)

THELAD
שימו לב! השרשור הזה בן 3352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

מדובר בפנדה מודל 2005.

בעקבות גל הקור בשבועות האחרונים, הופיעו מן רעשים מוזרים שאין לי מושג מהיכן הם בוקעים, שמלווים להם מן רעידות.

מה שמוזר הוא שהרעשים והרעידות הללו מופיעים כמעט אך ורק כאשר הטמפ' נמוכה וכשהמנוע קר (דהיינו - בשעות הבוקר המוקדמות או שעות הלילה המאוחרות) כאשר המנוע מגיע לטמפ' עבודה הם הרבה פחות באים לידי ביטוי.

כמו כן הרעשים והרעידות מופיעים אך ורק כשהרכב מונע ועומד במקום, בשניה שאני מתחיל להאיץ כל הרעשים הללו נעלמים וכך גם הרעידות.

אני מצרף סרטון המתעד את הרעשים המוזרים הללו...

https://www.youtube.com/watch?v=B3EuhG8qqPg&feature=youtu.be

רעיונות לגבי מקור הבעיה?

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אני מפעיל חימום בימים קרים המנוע לא מגיע לטמפ' עבודה, כך שהרעש נמשך באותה עוצמה, לא מתחזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על כמה טורים המנוע נמצא בזמן התקלה?

האם בדקת את חוטי ההצתה?

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטורים בסדר גמור, אין שינוי בטורים בזמן התקלה.

חוטי הצתה לא הוחלפו בזמן כהונתי, כלומר בשלוש שנים האחרונות. אני משער שאינם הוחלפו מעולם... המצב שלהם לא משהו.

חוטי הצתה תקולים יכולים לגרום לכאלו רעשים על מנוע קר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין זה חלש יחסית אבל יכול להיות שמשהו השתחרר ודופק מהרעידות בסרק. זה הדבר היחיד שעולה לי בראש אם כל שאר הזמן הרכב בסדר.

:turn-l:מכונאי וחשמלאי אופנועים מוסמך :turn-l:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי בסל"ד נמוך התדר של הרעידות הכי נמוך. אז יכול להיות שרק בתדר הזה אתה תקבל את הרעש כי רק אז אותו חלק שמרעיש רוטט מספיק.

גש למוסך שיבדקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון! הבנתי מהו מקור הרעש...

על המנוע יש מן חלק פלסטיק גדול עם קליפסים בצדדים שבתוכו יושב פילטר האוויר. החלק הזה רופף. הבנתי שזה כך בכל רכבי פיאט.

הנעתי היום את הרכב בבוקר, כאשר לחצתי מלמעלה על החלק הזה, הרעש נעלם כלא היה.

האם ניתן לשים ספוג כלשהו בין המנוע לבין החלק בכדי לתת "קונטרה" לחלק הזה ולמנוע את הרעידות שלו ואת הרעש?

PANDA.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שאולי יש לך קליפס שבור שם? בתאוריה אתה יכול. רק שים לב שזה יהיה חומר עמיד בחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצות כלשהן לחומר מתאים? (הקליפס לא שבור)

עריכה אחרונה על ידי THELAD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...