Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת נוזל קירור במאזדה 2 2008

adidas1
שימו לב! השרשור הזה בן 3670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש שיטה טובה מאו לניקוז אויר פשוט למלא את הנוזל מאוד לאט זה דורש סבלנות וכוח בידים להחזיק את המיכל נוזל קירור במצב של הזלפה איטית

זה נותן לאויר זמן להתפנות מהמערכת כמעט לחלוטין

לאחר מכן להניע עד שמאוורר רדיאטור עובד ולהשלים חוסר לאחר שהמנוע מתקרר לגמרי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שאלות נוספת לגבי ניקוז האוויר במערכת:

1. יש צורך לנקז את האוויר במערכת או שאולי אין צורך?

2. מספיק רק ללחוץ על צינורות נוזל הקירור כדי להוציא את האוויר?

3. השיטה שכתבתי בפוסט הראשון לגבי ניקוז האוויר טובה או לא טובה?

4. אולי מספיק רק לעשות כמה נסיעות קצרות ברכב ובמידה ויש חוסר בנוזל קירור למלא?

תודה,

תעשה בדיוק מה שחבר הפורום דנידין כתב לך בהודעה מעליי.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לאחר מכן להניע עד שמאוורר רדיאטור עובד ולהשלים חוסר לאחר שהמנוע מתקרר לגמרי"

לגבי השורה למעלה. צריך להניע את הרכב כשהפקק של הרדיאטור או המיכל הרזרבי פתוחים? או כאשר המערכת סגורה?

מה זה אגב "הזלפה איטית" מבחינתכם? כמה זמן אמור לקחת למשל למלא 4 ליטר? 5 דקות? 10 דקות?

שוב תודה רבה.

עריכה אחרונה על ידי adidas1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להסביר את עניין המיכל הרזרבי? לא הבנתי איך אני יודע אם המיכל הרזרבי שלי הוא חלק סגור מהמערכת או חיצוני.

ממה שידוע לי יש לי רדיאטור ויש לי מיכל רזרבי שמחובר אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיכל הרזרבי יש פקק פלסטיק. זה אומר שאני סוגר את פקק הרדיאטור ופותח את פקק מיכל העיבוי? או ששני הפקקים סגורים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים לא מובנים לי. יש לי 2 פקקים, אחד של הרדיאטור ואחד של המיכל הרזרבי. לשיטתך, בזמן הנעת הרכב אחרי מילוי נוזל הקירור 2 הפקקים צריכים להיות סגורים?

דבר נוסף, אמרת להשלים את מפלס הנוזל ישירות דרך הרדיאטור. אני לא אמור להשלים דרך המיכל הרזרבי? למלא ישירות לרדיאטור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכל רזברי שיהיה בו נוזל בין הקוים של מקס ומינ ופקק יכול להשאר סגור אבל אחרי החלפת נוזל פעם פעמים יהיה צורך בהשלמת מפלס ישירות לרדיאטור ועושים זאת כשהמנוע קר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה, תודה רבה לכולם על העזרה והתשובות. היום החלפתי את נוזל הקירור הישן בחדש. למען הדורות הבאים :) אני כותב כאן את הצעדים שביצעתי, מי שמעוניין, בבלוג בחתימה שלי כתבתי את ההוראות באנגלית כולל תמונות.

ריקון נוזל ישן:

1. וודא שהמנוע קר, לפחות שעה מהנסיעה האחרונה

2. פתח את בורג הריקון בתחתית הרדיאטור ותן לו להתרוקן במשך 10 דקות

3. פתח את מכסה הרדיאטור העליון כדי לרוקן את כל הנוזל, אחרת תהיה זרימה איטית

4. הסר את המיכל הרזרבי, רוקן את הנוזל שבתוכו, על הדרך אפשר לנקות אותו במים

5. לשים לב להפטר מהנוזל הישן בצורה מסודרת, לא לשפוך אותו לביוב או לאדמה, זה חומר רעיל. אני אגרתי אותו בבקבוקים ואקח אותו למוסך

ניקוי הרדיאטור:

1. פתח את מכסה הרדיאטור העליון, הכנס צינור גינה לתוך הפתח ופתח את המים. הרדיאטור ישטף ומים יצאו מבורג הניקוז בתחתיתו. שיטה זו מנקה רק את הרדיאטור, לא את כל המערכת. איך לנקות את כל המערכת בצעדים הבאים

2. סגור את בורג הניקוז התחתון

3. מלא את הרדיאטור במים מזוקקים או מי ברז

4. סגור את מכסה הרדיאטור העליון

5. הפעל את המנוע

6. הפעל את חימום הרכב על החום הכי גבוה. כאשר מפעילים את החימום, נפתח טרמוסטט שמעביר את נוזל הקירור הלאה לחימום היושבים ברכב. אם לא מפעילים חימום, אין סירקולציה מלאה של נוזל הקירור. להמתין עד שמרגישים חום יוצא מפתחי האיוורור, זה אומר שהטרמוסטט נפתח

7. הסתכל על מאוורר הרדיאטור, ברגע שהוא נכנס לפעולה זה אומר שנפתח הטרמוסטט השני שאחראי על העברת נוזל הקירור מהמנוע לרדיאטור לקירור. עכשיו יש סירקולציה מלאה במערכת

8. במשך כל זמן הבדיקה יש לוודא שאין אינדיקציה בקונסולת הרכב לטמפרטורה גבוהה או נזילות מהרדיאטור

9. המתן כמה דקות וכבה את הרכב

10. המתן שעה שנוזל הקירור יתקרר

11. פתח את בורג ריקון הרדיאטור והמתן כ 10 דקות עד שכל המים יתרוקנו

12. סגור את בורג ריקון הרדיאטור

מילוי נוזל חדש:

1. פתח את מכסה הרדיאטור העליון ומלא נוזל חדש. ע"מ למנוע בועות אוויר במערכת יש למלא את נוזל הקירור בזליגה איטית, כ 1 ליטר לדקה.

2. מלא את המיכל הרזרבי בין סימוני המינימום מקסימום

3. שימו לב שאם נשפך חומר קירור על צבע הרכב, לנקות מהר עם מים, החומר הזה לא טוב לצבע הרכב

בדיקה:

1. הפעל את המנוע ובדוק את טמפרטורת המנוע. כל סימן של טמפרטורה גבוהה או נזילה, כבה מיד

2. צא לנסיעת מבחן קצרה, שוב, כל אינדיקציה של טמפרטורת מנוע גבוהה, עצור מיד

3. המתן כשעה

4. פתח את מכסה הרדיאטור העליון, במידה וחסר נוזל קירור ברדיאטור או במיכל הרזבי, מלא

5. בימים הבאים עקוב אחר מפלס נוזל הקירור, במידה ויש חוסר, מלא נוזל קירור

כמו שכתבתי בבלוג, זה מה שאני עשיתי על הרכב שלי בלבד. לא לוקח אחריות על ניסיונות של אנשים אחרים, כל רכב לגופו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים יישנים היה ברז חשמלי שנפתח עם העברת הכפתור למצב חימום בכדי לאפשר זרימת נוזל קירור לרדיאטור הפנימי. השיטה הזו הייתה קיימת גם בגולף דור 2/פיאט 127 ועוד...

אכן ברכב של פותח האשכול אין צורך לפתוח חימום מכיוון שקיימת זרימה תמידית של נוזל קירור דרך הרדיאטור הפנימי.

בספרות ייצרני הרכב תמיד מופיעה אזהרה לגבי אפשרות שנוזל קירור יפגע בצבע הרכב.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיאט 127 אני זוכר שהיה ברז מכני בכל מקרה לא משנה איזה ברז זה אם יש בכלל זה לא טרמוסטט

נוזל קירור עלול לפגוע בגומי ז"א ברצועות אבל לא בצבע של הרכב

עריכה אחרונה על ידי Dan-idin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...