Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הפרוצדורה בלהביא כלב מחו"ל?

Laurence
שימו לב! השרשור הזה בן 4040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סליחה, כמה בע"ח נטושים את מגדלת?

לא יודע אם זה חדשות בשבילך, אבל אנשים מגדלים חיות מחמד כי זה נחמד, לא בשביל לעזור לבעלי חיים.

את רוצה לעזור לבע"ח, תתנדבי בחברה להגנת הטבע.

אני גם אגיד לך יותר מזה, אני בחיים לא אקח כלב מעמותה. העמותות הללו זה בסה"כ מחסנים לכאלה שנוטשים את הכלבים שלהם, שמשמשות מצפוניות לכל מיני כאלה שחושבים שכלבים הם חמודים. העמותות הללו, כולן ביחד, אולי, במקרה הכי טוב, מוצאות בית ל-10% מהכלבים הנטושים, וגם זה בהגזמה.

הן לא פותרות כלום, הן לא משנות מציאות.

מדינת ישראל פותרת עודפים של עשרות אלפי כלבים בשנה - בהמתה.

לא באכיפה של החוקים שאוסרים נטישה, בהמתה.

זו המדיניות של המדינה, ואם זו המדיניות, זה לא מחייב אותי לקחת חיית מחמד אחרת ממה שאני רוצה, רק כי המדינה החליטה שמי שנוטש את הרכב שלו נענש, אבל מי שנוטש את הכלב לא.

אז אני לא במשחק הזה.

אני את הכלב הבא שלי, וכל אחד אחריו, לוקח ממגדל אחראי, שמגדל את הכלבים שלו באהבה ומשמש לכל אחד מהגורים שנולדים אצלו כבית לעת צורך. בקיצור, אני קונה כלב רק ממי שלא מייצר כלבים חסרי בית ולא משווק כלבים נטושים בשביל אנשים שנטשו אותם. אני מחוץ למעגל.

ואם זה אומר להביא כלב מחו"ל - עוד יותר טוב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פאלו, אם המדינה נוהגת לטענתך בחוסר אחריות, זה לא מסיר אחריות מן הפרט, להיפך.

חיית מחמד זה נחמד, אך הרעיון הבסיסי הוא אהבת חיות ולא ללמד את המדינה לקח.

אנו פועלים בתוך אילוצי מציאות. החלטה ראציונאלית המנותקת מן המציאות מעמידה אותך שלא במקרה יחד עם חסרי כל ראציונליות.

נראה לי שלקחת את הראשון באפריל ברצינות יתרה, כתרגיל מחשבתי מציע לך לכתוב פוסט המנמק ההיפך ממה שכתבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהמדינה נוהגת בחוסר אחריות, אני חושב שהמדינה החליטה שחיי כלב שווים בדיוק כמו כל חיה אחרת, כמו אלו שמשמשות למאכל, ולכן הורגת עודפים.

ביננו, ההבדל העקרוני היחיד בין שתי הקטגוריות זה שכלבים כיף לגדל.

תבין, בבריטניה, שיש בה 8 מיליון כלבים רשומים, הרשויות הורגות כמה אלפי כלבים בשנה. בישראל, עם כ-400 אלף כלבים רשומים, הורגים עשרות אלפים (לפי נתוני העמותות). צא וחשב, במספרים סבירים של גידול ותחלופה טבעית, כמה כלבים מיותרים מייצרים כאן בשנה. עכשיו תחשוב לכמה כבר העמותות מוצאות בית...

חפש ותמצא כמה בעיית להקות הפרא מאיימת על שמורות וחיי הטבע בארץ (אם כי בכלבי פרא אסור לירות יותר, כי... לך תדע).

אז אני צריך לקחת על עצמי איזה כלב שמישהו אחר זרק... למה?!

באמת, למה?!

כי הוא מסכן?

על כל אחד כזה יש עוד 10 (בלי להגזים) שפשוט חיסלו.

אז שיחסלו עוד אחד.

מה זה כבר משנה?!

אני את הכלב שלי אקח ממישהו שהכלבים שלו מטופלים מ-א' ועד ת' מיומם הראשון ושהוא דואג להם גם לאחר שנמכרו, כי אני לא מוכן להיות חלק מהמערכת שמייצרת כלבים מצד אחד ומוציאה אותם להורג מצד שני (עם פעילות שוליים זניחה שמצילה איזה פרומיל, בשביל שאפשר יהיה להגיד שעושים משהו).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכן, אם יש ביכולתך לפעול לשנוי שיטה במישור העקרוני, פעל. לא רק בנושא זה.

אם אין ביכולתך, עדיין תוכל לפעול בקטן. לא תשנה את העולם אך תשנה במעט ואם רבים ינהגו כמוך, גם זה משהו.

אם תציל כלב אחד זה כמובן לא ישנה סטטיסטית. כדבריך, אחרים יומתו.

אבל הוא...ינצל.

יינצלו גם אחרים אם תשכנע אנשים שכך כדאי לפעול, הנה כבר תרמת במשהו.

באשר לפיסקה האחרונה שאינך מוכן להיות חלק מן המערכת, אם הנך רוכש ממגדל כלבים, ודאי וודאי שאתה חלק מן המערכת.

שנית, כפי שהבנת, יש דרכים שונות להגדיר" חלק מהמערכת״. לא בטוח שזה צריך להיות השקול. עצם זה שאתה מתייחס למערכת, לחיוב או לשלילה, אולי הופך אותך לחלק. אני מתייחס לצורך הענין לכלב ולא למערכת.

כאשר משקללים נמוקים שונים ומגיעים למסקנה,, ניתן לחזור לרגע להתחלה ולבדוק ההגיון הבסיסי. במקרה דנן אדם רוצה כלב, באותה הזדמנות הוא יכול להציל חיים או לא, פשוט.

זכותו להחליט כרצונו, כמובן. שהמדינה תעשה ותדאג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא שייך לאסכולה הבלתי מתפשרת, כמובן שאם רצונו של אדם לרכוש כלב גזעי, זכותו.

אני רק יוצא נגד ה"תמחור" של כלבים מעורבים, כאילו מדובר בצמיג סיני.

היו לי בעבר כלב גזעי (מאימוץ, אגב) וכלבים מעורבים (האחרונה גורה שנאספה תשושה מהרחוב). בחלק מהגזעים לדעתי יש משהו מלאכותי וקצת מעוות (קטנים מאוד, חזקים מאוד וכו').

בכל מקרה המחשבות שלי הן בכוון של גידול גור ככלב נחייה לעוורים (שגם הם גזעים מבוקשים, אבל זה כבר סיפור אחר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים,

הבנתי את הבעד ונגד, הפנמתי ועדיין אני רוצה להביא כלב מחו"ל.

עכשיו, אפשר בבקשה לענות על השאלות שאיתם פתחתי את השרשור?

תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Laurence, כאן לשרשורים יש חיים משל עצמם, יש אנשים ששאלו שאלות ובמשך 10 דפים אנשים רק הביעו דעה בעד ונגד בלי להתייחס ממש לשאלה.

ברגע שיסיימו להתווכח אולי יתפנו לעזור לך :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המציל נפש אחת מהמתה, כאילו הציל עולם ומלואו. מבחינתי, העמותות עושות עבודות קודש. תקראו לזה מחסן של כלבים נטושים, אבל אני רואה את כמות האהבה והמסירות שהמתנדבים מעניקים להם. רק היום אשתי הצילה כלב מהכלבייה העירונית שהיה מועמד להמתה עוד השבוע, והעבירה אותו לעמותה באזור הצפון שהסכימה לקלוט אותו.

אנחנו עושים מה שאנחנו יכולים, גם אם זה לבוא לביקור בעמותה באזור המרכז פעם בשבועיים כדי להוציא את הכלבים לטיול. ולמרות כאב הראש שאנחנו הולכים לעבור ולמרות שיקולי הבעד והנגד (בעיקר הנגד), בשבוע הבא אנו מתכוונים לאמץ כלבה שלישית למשפחה, בתקווה לתת לה ולנו חיים קצת יותר טובים.

בקיצור, עשו מצווה ותצילו כלבים נטושים. מבטיח לכם שאת כמות האהבה שאתם מחפשים, תמצאו גם אצלם.

Kia Niro, 1.6 (141), Hybrid Crossover, Rich Espresso, 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה יקרה אם אני לא אקח כלב בארץ ולא אביא מחו"ל?

גם "תרמתי" ?

הכתבה הזאת יוצאת נגד קניית כלבים גזעיים. גם עם זה אני לא מסכים.

מי שרוצה להוציא כסף כדי לקבל כלב שהוא יודע מראש מה יהיו התכונות שלו, המחלות האופיניות לגזע, המזג שלו, הנוחות עם הילדים וכו, משלם על כלב גזעי.

כלב מעורב הוא "חתול בשק" (מצחיקה ההקבלה לחתול, אבל לא אני המצאתי את צרוף המילים הזה).

אני לא רואה את עצמי כמתקן עולם ומצד שני לא כמקלקל עולם.

אני ממחזר בקבוקים וזבל, תורם בגדים ופריטים אחרים לנזקקים, משלם ה-מ-ו-ן מיסים, משרת במילואים ועושה עוד דברים לטובת הכלל (כמו מרבית האנשים). לעניין אימוץ כלבים נטושים - לי זה לא מתאים.

גם הרכב שלי בדרגת זיהום גבוהה לא כי אני רוצה, כי זה פועל יוצא של מנוע גדול ועתיר כח שמשרת את האינטרסים שלי.

מה לעשות, העולם הוא אוסף של פשרות, לוקחים מפה ונותנים שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתם כלב? הרגתם אחר!

ומה יקרה אם אני לא אקח כלב בארץ ולא אביא מחו"ל?

גם "תרמתי" ?

אתם יודעים מה?

את דעתי לגבי אימוץ ממכלאות וכלבים מעורבים רשמתי והיא ידועה.

אבל אני לא יודע אם זה העורך האומלל של טמקא (וואינט) או עורך הדין האומלל של תל"ל שכתב את טור הדעה הנ"ל והחליט על כותרת כל-כך סנסציונית.

במקום לעודד לאמץ גם כלב מכלבייה, מטילים אשם על רוכש כלב גזעי כאילו הוא הוא הצורר הגדול של כל הכלבים והחתולים בכל המכלאות.

אלה אותם אנשים שמשחקים על המצפון של אוכלי בשר, במקום לעודד למשל הפחתת צריכת בשר, או צמחונות של יום בשבוע, שעשויים להיות הרבה יותר אפקטיביים.

יש לי בטן מלאה על הארגונים האלה ואני מתכוון להרחיב על כך באשכול נפרד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...