Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 26 דקות, ניקו פ. כתב:

אנחנו גם היינו כאלו פעם. ההרתעה שלנו הגיעה מעצם העורמה והחכמה, בתחבולות תעשה לך מלחמה וכו'. לפעמים אויב שחושב שהוא חזק או מרתיע זה יתרון בשבילך. זה תלוי באויב, במטרות שלך איתו ובהרבה גורמים נוספים. בסוף אי אפשר להיות חד מימדיים ולהתייחס לכולם אותו דבר. האיראנים הם לא ערבים וזו תהיה טעות להתייחס אליהם ככאלו. 

זאת צורת חשיבה מסוכנת ומשחק באש. זה פחות או יותר מתאר את חמאס טרם ה-7.10 וראינו לאן זה הוביל. אולי לפעמים זה יכול לעבוד, אני אישית לא הייתי רוצה לנסות את זה מול האיראנים.

לפני 4 דקות, יובל .מ. כתב:

באחת הכתבות רשמו שסינוואר מחכה לראות את התגובה של איראן. היום המוסד פירסם שהוא סירב.

השיחת טלפון הבאה של ביבי צריכה להיות לביידן ולהגיד לו "זורם איתך לא מגיב לאיראן, מחר בבוקר כוחות צה"ל מפרקים את רפיח". 

את הכור שיתקפו עוד איזה חודש או משהו שיגידו שזאת התגובה.

למה רק אחד כשאפשר לבצע את שניהם במקביל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4789

• SlowRide

4632

• פינדר

3648

• m3x7r3m3

2926

אם אפשר רק להזכיר לי איזו ״טקטיקה״ חכמה של תגובה מאוחרת בזמן הנכון מייחסים לארה״ב בתקיפת השטח שלה.

כי להיות ערמומי על חשבון אחרים גם אני יכול…

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, stx כתב:

לא מתקיפים בסיסים שלה כבר כמה חודשים?

יש הבדל בין להתקיף בסיס בחור תחת עם הודעה מוקדמת לפינוי כדי שהכול יהיה מתואם, לבין לתקוף בסיסים בארה״ב להשבית מדינה ולהכניס את האוכלוסיה שלהם לחרדה…

אני לא אומר שהתגובה של איראן לא נראית כמו ניסיון לרדת מעץ והם באמת השתדלו לעשות הכול בגבולות גזרה.

אבל אם טיל בליסטי 1 משוגר נגיד על בסיס בשטח ארה״ב, אני חותם לך שהתגובה תהיה לא ״טקטית״ בכלל…

מצד אחד נכנסים בממשלה(ואני ממש לא בצד שלה) שפספסו את הזדמנות להיכנס לרפיח בהתחלה שהיה קייס

מצד שני, יש כאן הזדמנות לפתור בעיה הרבה יותר חמורה וכולם רוצים לחכות ״לזמן המתאים״…

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

מלחמה עם חיזבלה תהיה בין כה וכה. הם לא שם לקישוט. ככל שדוחים את זה יותר, התוצאה תהיה קשה יותר עבור ישראל. ביבי דחה מלחמה עם חמאס במשך שנים וקיבלנו מה שקיבלנו. מלחמה עם איראן התחילה מזמן, כבר תקפנו להם מדענים וכור אטומי. הם בונים על זה שלא נגיב כי די ברור שהמתקפה הזו היתה בתיאום עם האמריקאים בשביל להוריד את חמינמי מהעץ. 

האמת שאני לא יודע מה יותר גרוע, לתקוף ללא תמיכה מאמריקה או לא לתקוף בכלל.

אני לא חושב שלא תהיה מלחמה עם חיזבאללה מתישהו. אני חושב שלנסות לנהל מלחמה בכל הזירות בו״ז במצב הנוכחי זו טעות קטסטרופלית. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהתגובה האמריקאית משתנה לפי הגובה בו עף הטיל שמשוגר אליהם.

אם כטב״מ איראני יפגע במחסן תחמושת בבסיס האמריקאי בקטאר ויחסל ארבעים אמריקנים ושלושה F35, אני חושב שחמינאי היה מרטיב את השמלה, וגם אז אני בכלל לא בטוח שהאמריקאים היו מתחילים מלחמה כוללת. אם הייתי צריך להמר, הייתי מהמר שלא.

האמריקאים מגיבים מהראש ולא מהבטן, לפי האינטרס שלהם. זה המצב אצל כל מדינה נורמלית - גם אצל ישראל שהבליגה על ארבעים טילים בליסטיים שנפלו פה במלחמת המפרץ בלי התגרות.

ומצד שני, בריטניה התחילה מלחמה בגלל אוזן של איזה מלח שלה כשזה התאים לאינטרסים שלה (https://he.m.wikipedia.org/wiki/מלחמת_אוזנו_של_ג'נקינס#:~:text=מלחמת "אוזנו של ג'נקינס,בריטי בשם רוברט ג'נקינס.)

גם עכשיו ישראל מגיבה בצורה רציונלית לגמרי, רק לא לפי האינטרסים שלה, אלא לפי האינטרסים האישיים של ביבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, stx כתב:

אני לא חושב שהתגובה האמריקאית משתנה לפי הגובה בו עף הטיל שמשוגר אליהם.

אם כטב״מ איראני יפגע במחסן תחמושת בבסיס האמריקאי בקטאר ויחסל ארבעים אמריקנים ושלושה F35, אני חושב שחמינאי היה מרטיב את השמלה, וגם אז אני בכלל לא בטוח שהאמריקאים היו מתחילים מלחמה כוללת. אם הייתי צריך להמר, הייתי מהמר שלא.

האמריקאים מגיבים מהראש ולא מהבטן, לפי האינטרס שלהם. זה המצב אצל כל מדינה נורמלית - גם אצל ישראל שהבליגה על ארבעים טילים בליסטיים שנפלו פה במלחמת המפרץ בלי התגרות.

ומצד שני, בריטניה התחילה מלחמה בגלל אוזן של איזה מלח שלה כשזה התאים לאינטרסים שלה (https://he.m.wikipedia.org/wiki/מלחמת_אוזנו_של_ג'נקינס#:~:text=מלחמת "אוזנו של ג'נקינס,בריטי בשם רוברט ג'נקינס.)

גם עכשיו ישראל מגיבה בצורה רציונלית לגמרי, רק לא לפי האינטרסים שלה, אלא לפי האינטרסים האישיים של ביבי.

ברור, הפלישות לעיראק ואפגניסטן, ולווייטנאם אם בא לך ללכת רחוק, היו שיא הרציונליות. לעומת זאת התגובות של הממשלה כיום ממש לא לפי שום רציונל, מה אני אגיד לך, אני מניח שזה לא רציונלי עבורך לפלוש לעזה אחרי טבח כמו שחווינו (עזוב לרגע שביבי אידיוט שלא תפס את ציר פילדלפי מוקדם במלחמה ושעדיין לא נכנס לרפיח חצי שנה אחרי, בפרטים הקטנים כנראה שהוא עשה ערימה של טעויות, אבל באופן כללי התגובה של ישראל עד כה הייתה רציונלית לגמרי).

אני חושב שתגובה נחרצת ומהירה לאיראן היא אינטרס ברור של ישראל. על מתקפה מהסוג הזה לא מגיבים "בזמן ובמקום שמתאים לנו", זה לא עוד איזה טיל נ"ט בגליל (עד כמה שגם זה נורא), זאת מתקפה אסטרטגית רחבת היקף על ישראל.

עריכה אחרונה על ידי MostlyWicked
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, יובל .מ. כתב:

טרור היה לפניו ויהיה אחריו, כל אירוע שקורה ואחריו יש התפרצות טרור זאת עילה ולא סיבה אמיתית, והמניע הוא שנאת יהודים טהורה.

שטויות והתבכיינות, בדיוק כמו שרוסים מתבכיינים שעולם הוא רוסופובי. כן, קיימת אנטישמיות אבל היא לא הסיבה העיקרית לטרור.

לפני 24 דקות, Giant_TA כתב:

יש הבדל בין להתקיף בסיס בחור תחת עם הודעה מוקדמת לפינוי כדי שהכול יהיה מתואם, לבין לתקוף בסיסים בארה״ב להשבית מדינה ולהכניס את האוכלוסיה שלהם לחרדה…

פתחנו במלחמת לבנון הראשונה בעקבות ניסיון התנקשות בשגריר ישראל בבריטניה שלמה ארגוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, Giant_TA כתב:

אני לא אומר שהתגובה של איראן לא נראית כמו ניסיון לרדת מעץ והם באמת השתדלו לעשות הכול בגבולות גזרה.

אבל אם טיל בליסטי 1 משוגר נגיד על בסיס בשטח ארה״ב, אני חותם לך שהתגובה תהיה לא ״טקטית״ בכלל…

מצד אחד נכנסים בממשלה(ואני ממש לא בצד שלה) שפספסו את הזדמנות להיכנס לרפיח בהתחלה שהיה קייס

מצד שני, יש כאן הזדמנות לפתור בעיה הרבה יותר חמורה וכולם רוצים לחכות ״לזמן המתאים״…

אולי פעם זה היה ככה, היום ארה"ב חלשה.

כמה פעמים אפשר להגיד Don't ומצפצפים עליך והמעצמה הכי חזקה בעולם, כביכול, לא עושה כלום? העולם צופה ומבין ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום של לילה.
זאת לא היתה מתקפת פתע. כל אדם עם חיבור לאינטרנט היה יכול לקרוא מתי היא תהיה ולאילו מטרות היא תכוון. כולם התכוננו לזה מראש, אפילו הירדנים והבריטים שהעלו מטוסים לאוויר מבעוד מועד.
בהנחה שישראל מורתעת מלהגיב באדמת אירן בצורה דומה, האירנים ביססו פה את הדומיננטיות שלהם באזור והראו יכולת תקיפה מאסיבית מרשימה לטווח ארוך, משהו שלא בטוח שיש גם לישראל.

ככה זה זה שבמערכת הישראלית לא חושבים מראש.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פריג'י כתב:

בשביל מה היה צריך לבטל את המסגרות להיום ומחר? 

מסגרות לילדים??

הבן שלי החייל(!) קיבל הוראה לא להגיע היום לבסיס..

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

את הכור שיתקפו

אני רואה שמתייחסים פה לכור האירני, לא רק אתה.

אין כזה דבר ה-כור ה-איראני.

יש כורים ואתרים. ברבים. והם מפוזרים על פני מדינה ענקית ורחוקה. וחפורים עמוק באדמה.

אני לא בקי בכל יכולות חייל האוויר שלנו, אבל אני בספק רב אם יש לנו יכולת להשמיד או אפילו לפגוע משמעותית בתוכנית הגרעין האיראנית.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, MostlyWicked כתב:

אני מניח שזה לא רציונלי עבורך לפלוש לעזה אחרי טבח כמו שחווינו

מניח וטועה.

אני הייתי בעד לפלוש ללבנון אחרי ה7.10, ולהשאיר את חמאס לסוף.

שוב, כל זה בהנחה שיש לצבא ולממשלה תוכניות לביצוע מוצלח ותוכנית איך לממש את זה אח״כ למהלך עם תועלת לישראל, לא בשביל לשים את הראש של נסראללה על שיפוד.

לפני 14 דקות, MostlyWicked כתב:

אני חושב שתגובה נחרצת ומהירה לאיראן היא אינטרס ברור של ישראל. על מתקפה מהסוג הזה לא מגיבים "בזמן ובמקום שמתאים לנו", זה לא עוד איזה טיל נ"ט בגליל (עד כמה שגם זה נורא), זאת מתקפה אסטרטגית רחבת היקף על ישראל.

אז כנראה שאתה הולך להתאכזב, כי אני בספק שתהיה כזו.

זו גם לא מתקפה אסטרטגית, זו מתקפה בשביל לרדת מהעץ. מתקפה אסטרטגית זה כשאיראן מחמשת את חיזבאללה, את החות׳ים, מערערת את השלטון בירדן ודוחפת נשק לשטחי הרשות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דילמת האסיר קלאסית.

ללא ארה"ב כנראה שבנבטים לא היו נשארים לנו חמקנים בשביל לתקוף איתם. עם ארה"ב אנחנו מוזהרים לא להגיב בחזרה.....

בעיניי אי תגובה לאיראן היא צעד נוסף בנרמול התוקפנות נגדנו, אני מניח שבפעם הבאה שיתעופפו לכאן טילים בליסטיים חמינאי יחשוב קצת פחות לפני. 

והכי חשוב לפני החיסול האיכותי הבא אנחנו נחשוב ה-ר-ב-ה יותר!

בקיצור למרות כישלון המתקפה הצבאית אם ישראל לא תגיב איראן ניצחה. מדינה שלמה משותקת+מאות מליונים על יירוטים+הרתעה.

אם לוקחים בחשבון שהפעם היינו במוכנות שיא למתקפה יחד עם שותפות רבות בכלל המשוואה שונה.

מילה לגבי תזמון מתקפה באיראן- אם נמתין ליום שבו כל הכוכבים יסתדרו כנראה לעולם לא נתקוף שם. ואם נמתין לאישור אמריקאי אז לא כנראה, בטוח לא נתקוף שם!

מה אני הייתי רוצה לראות- מתקפת ראווה ישראלית כמו השמדת מתקני נפט/טיבוע ספינות רבות של הצי האיראני/פצצה אלקטרו מגנטית שתשתק אלקטרונית את טהרן.

בניסיון להפגין יכולת ואומץ  עם סוג של ניסיון להימנע מגרירה למלחמה מלאה- את המחיר שנצטרך נשלם כי גם ככה נשלם אותו מתי שהוא. לפחות כרגע צה"ל ערוך במלואו מול זרוע הנקמה העיקרי בצפון.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 28 דקות, יבגניפ כתב:

אני לא חושב שלא תהיה מלחמה עם חיזבאללה מתישהו. אני חושב שלנסות לנהל מלחמה בכל הזירות בו״ז במצב הנוכחי זו טעות קטסטרופלית. 

זה בטוח, אבל לא חושב שזה נכון להסתפק בתגובה דיפלומטית. אנחנו לא חייבים להגיב בפזיזות רק כדי שליצני הממשלה יוכלו לשחק אותה גברים בטוויטר. יש לנו זמן, ויש לנו שכנים באזור שאחרי מופע הזיקוקים אתמול ישמחו לסייע בהפלת המשטר באיראן.

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, MostlyWicked כתב:

ברור, הפלישות לעיראק ואפגניסטן, ולווייטנאם אם בא לך ללכת רחוק, היו שיא הרציונליות.

עוד לא ירד לך האסימון שישראל לא בליגה של ארה"ב וישראל לא תוכל לנהל עכשיו מלחמה רב זירתית כאשר אנחנו כבר חצי שנה במלחמה, כלכלה במצב גרוע, מעל ל-100,000 מפונים, יישובים שלימים שצריך לשקם מחדש. להגיב רק לשם התגובה זה לא דבר חכם, לפתוח עוד חזיתות כאשר את זו בעזה עוד לא סיימת זה לא דבר חכם, בכלל, לפעול באופן חכם זה לא בלקסיקון של ישראל בתקופת ביבי. 

ישראל פגעה אין ספור פעמים באיראן, כולל המון חיסולים ולא חטפת את זה כלום, את האגו והכבוד תשמור לחברי הליכוד האפסים והמצביעים האפסים שלהם ושל בן גביר, מדינה צריכה לפעול חכם. 

• אהבתי 3
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...