Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי הסרת שריטות מסוגים שונים

שימו לב! השרשור הזה בן 4143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי ברכב (אוקטביה בת קצת יותר משנה) כמה שריטות.

אחת מהן עמוקה-הציפורן שוקעת בשריטה

ועוד כמה שריטות על הדלת במקום בולט ומפריע לעין .

לא הייתי רוצה ללכת למוסך פחחות אלא לנסות להסיר או לטשטש עד כמה שניתן את השריטות .

בחיפושיי ברשת נתקלתי בסרטונים שהעלה מרטין נייט ז"ל

הנה דוגמה:

בדקתי מחירים באיביי של כל החומרים בהם הוא השתמש ויצא יקר .

להלן תמונות הממחישות את הנזק הקיים

http://imageshack.us/photo/my-images/217/0023fv.jpg/

חשבתי גם לעשות פוליש+ווקס (אצל בעל מקצוע) על מנת להגן על הצבע ואולי לטשטש את השריטות הקיימות , אך הרכב רוב הזמן תחת כיפת השמיים , לא יודע עד כמה הפוליש+ווקס יחזיקו מעמד .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות לצבוע את המקום עם מכחול דק, לייבש ולשייף עם נייר שיוף, פוליש נקודתי ווקס. זה בוודאי יטשטש יפה.

פוליש מחזיק לתמיד, וקס מחזיק לזמן מוגבל, תלוי באיכותו. הוקסים של טרטל וקארפלאן למשל מאייס מחזיקים פחות מחודש. יש וקסים שמחזיקים חצי שנה.

וקס איננו חומר מותרות - הוא חומר המגן על הצבע. חובה למרוח באם רוצים לשמר את הצבע לשנים רבות.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המשמחת,כבר חשבתי שאין מנוס מצביעה אצל פחח .

אשמח אם תוכל לפרט לגבי כל תהליך

באיזה נייר שיוף להשתמש ?

את הקוד של הצבע קרוב לוודאי אוכל למצוא בחוברת שהגיעה עם הרכב מהמפעל ,אם לא, האם הצבע רשום במקום כלשהו ברכב ?

כיצד מומלץ לשייף?

כיצד לשים לשים פוליש ? עם מטלית \צמר גפן \דרך אחרת ?

כנ"ל לגבי הווקס

כל פרט הכי קטן שיוכל להביא לתוצאות טובות יותר יתקבל בברכה

אני מראשל"צ ,היכן אוכל למצוא חנות בה אוכל לרכוש את כל מה שצריך בשביל התיקון ?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוליש מחזיק לתמיד,

וקס מחזיק לזמן מוגבל, תלוי באיכותו. הוקסים של טרטל וקארפלאן למשל מאייס מחזיקים פחות מחודש. יש וקסים שמחזיקים חצי שנה.

לפותח השירשור - אל תתבלבל - פוליש הוא הליך של הסרת שכבת צבע. את מה שהסיר אין להשיב. האמירה לגביו של "מחזיק לתמיד", עלולה להטעות... שניה לאחר שבוצע פוליש, הצבע ללא הגנה ויתכן נזק מיידי שוב.

אצלי הקארפלן מחזיק יותר מ"פחות מחודש". העמידות תלויה בין היתר במצב סביבת השהיה של הרכב (כמו סוג החניה) וכן בתדירות ואופן השטיפה.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אעשה מה שמומלץ

בעקרון הרכב עומד בחניה פתוחה ,ז"א ללא גג ,רוב הזמן .

כנראה שצריך סוג של מגן צבע שהצבע לא יינזק .

אם תוכלו להפנות אותי לשרשור או אתר בו דנים לגבי כל הדקויות ומתייחסים לכל מה ששאלתי בהודעה הקודמת ,זה מאוד יעזור

אני מניח שאפשר לשפר את המצב ,אבל צריך ללמוד את העניין לעומק

אודה לכם אם תוכלו לעזור לי בתהליך הלמידה

סוף שבוע נעים לכולם

הכביש רטוב ,שמרו מרחק !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיטה טובה זולה ויעילה נגד שריטות לא עמוקות, ספוג הפלא/קסם של סנו.

עושה את העבודה ומעלים שריטות כמו כלום. אחלה דבר.

בנוסף ביררתי ואין בו חומר שפוגע בצבע של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אוכל למצוא בראשל"צ חנות מתמחה לפחחות בה אמצא

בונדו

צבע רכב לפי קוד

ניירות חול (יכל להיות שבארץ הנירר נקרא נייר מים)

וואקס ופוליש

מדובר בצבע מטאלי -כנראה שיש להתאים וואקס לסוג הצבע

אם אין בראשל"צ ,אין בעיה להגיע לת"א והסביבה

אני רוצה לרכז במידת האפשר את כל הקניות במקום אחד

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע לגבי ראשון, אבל בת"א יש את טופ קולור שאיתם יש לי ניסיון טוב מאוד, ויש להם את כל החומרים ויותר. מומלץ להגיע עם הרכב, ואם לא ניתן, אז להגיע עם קוד הצבע של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ניתן לשפוט על עומק השריטה על ידי הסתכלות בעין בלתי מזוימת ?

אסביר למה אני מתכוון ,כאשר ישנה שריטה ,לרוב ישנם שני מצבים

הראשון, רואים פגיעה והצבע יורד ואז רואים לבן

השני,רואים שחור

האם במצב הראשון מדובר בשריטה לא עמוקה ובמצב השני מדובר בשריטה עמוקה ?

האם קיימים פרמטרים אחרים שעוזרים עד כמה השריטה עמוקה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש עוקב אחריי הפרטים כבר , בהמשך למה שדיברנו בהודעות על זה שלא ניתן לאבחן עומק שריטה בעין (מלבד כזו שכבר חדרה מבעד לצבע \ פוצצה את הלכה) , איך הגענו לבונדו וכל אלו?

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"בונדו וכל אלה" הומלצו על ידי ALON123456

אעלה פעם נוספת כמה מהשריטות ,אולי הפעם יהיה יותר ברור (איכות הצילום בפלאפון לא מאפשרת ממש לשפר את איכות הצילום )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק רוצה להוסיף - בונדו הינו חומר פחחים בטבעו. משתמשים בו למילוי שריטות עבות וגדולות - סגנון טמבונים שהשתפשפו במשהו. לחילופין, הוא עוזר להסתיר מכות שכופפו את הפח.

לשריטות קלות (כולל אלו שהגיעו עד צבע היסוד ולא הורידו חלק מהפח), אפשר ואף רצוי לוותר על בונדו. השיטה שאני משתמש בה ותמיד מצליח איתה היא למלא בכבוד את השריטה בצבע עם מכחול, לייבש, לשייף עם נייר מים רטוב עד דרגה 3000 ואז פוליש ווקס.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...