Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דייהו לאנוס 2003 מצבר מתרוקן (קצר?)

101_shalom
שימו לב! השרשור הזה בן 4172 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

עד היום לא היו לי בעיות עם המצבר במוצאי כיפור באתי להניע את הרכב והוא הניע לי רק עם כבלים.

בדקתי טעינה עם מד מתח היא תקינה (14.1V) . מתח מצבר תקין 12V .

פתחתי את הקופסת פיוזים ובדקתי עליהם זרם כשהרכב כבוי (!) עם מד מתח וקיבלתי כמה ערכים מוזרים:

1. מהפיוז של המשאבת דלק קיבלתי 18A -והפיוז מתאים עד A15.

2. אותו ערך פחות או יותר קיבלתי מהצופר .

3. וגם מהפיוז של המחשב (זה דווקא הגיוני כי גם שהרכב כבוי הוא מספק זרם למחשב)

עכשיו שתי הראשונים הם המוזרים איך אני מתקדם משם? להוציא משאבת דלק ולפתוח את ההגה? ואיך אני בודק עליהם זרמים??

נ.ב. הלכתי לחשמלאי הוא אומר לי שצריך להחליף מצבר לא נשמע לי הגיוני (אין לי בעיה להחליף אני רק לא רוצה להחליף מצבר רק כדי לפרוק את החדש שוב)

רעיונות?? תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחתי את הקופסת פיוזים ובדקתי עליהם זרם כשהרכב כבוי (!) עם מד מתח וקיבלתי כמה ערכים מוזרים:

1. מהפיוז של המשאבת דלק קיבלתי 18A -והפיוז מתאים עד A15.

2. אותו ערך פחות או יותר קיבלתי מהצופר .

3. וגם מהפיוז של המחשב (זה דווקא הגיוני כי גם שהרכב כבוי הוא מספק זרם למחשב)

1. משאבת הדלק לא אמורה לעבוד כשהרכב כבוי.

גם במצב עבודה אני לא חושב שהיא צורכת 18A

אתה בטוח שמדדת זרם ? אתה יודע שצריך לחבר בטור כדי למדוד זרם, נכון ?

2. בן כמה המצבר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן בטוח שמדדתי זרם

חיברתי את ה + של המודד לבית של הפיוז ואת ה - למצבר וקיבלתי 18A

ואת האמת המצבר בן יותר משנה - רשמתי בתחילת ההודעה 8-9 חודש אבל אחרי זה חשבתי על זה קצת יותר המצבר יותר משנה אצלי.

ומה זה קשור למצבר? אם הוא גמור או מלא הוא לא אמור לספק 18A למשאבת דלק כשהרכב כבוי :?::?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף מולטימטר שאני מכיר לא מודד יותר מ-10 אמפר DC (אלא אם כן זהו מכשיר יעודי למדידת זרמי DC גבוהים,

ומכיוון שציינת שלמודד יש פלוס ומינוס, אנחש שלא בזה עסקינן), לכן אני די בטוח שלא מדדת זרם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף מולטימטר שאני מכיר לא מודד יותר מ-10 אמפר DC (אלא אם כן זהו מכשיר יעודי למדידת זרמי DC גבוהים,

ומכיוון שציינת שלמודד יש פלוס ומינוס, אנחש שלא בזה עסקינן), לכן אני די בטוח שלא מדדת זרם.

כל מודד מתח פשוט אתה יכול למדוד איתו זרם עד 10A זה נכון . אבל זה לא אומר שאם יהיה ערך גבוהה יותר הוא לא יציג אותו הוא יציג לך את הערך יתחמם עד שלבסוף יישרף וזה בערך מה שקרה לי עם המודד רק שהוא לא נשרף כי ישר ניתקתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במולטימטרים (גם בפשוטים שבהם) יש פיוז 10 אמפר שישרף בשנייה שאתה מנסה למדוד זרם שמעבר לאמפרז' הנקוב, ומעבר לזה, השבב במולטימטר שאחראי על מדידת הזרם מדייק עד 10 אמפר (ובפשוטים הדיוק הוא עד 7-8 אמפר, למרות מה שכתוב עליו), מעבר לזה טווח הסטייה שלו עולה בצורה אקספוננטלית (מעריכית) ככה שאין כל טעם במדידת זרמים חזקים יותר, לכן אני די מפקפק במידידה שערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל רב מודד הוא עם פיוז שלי בלי פיוז רשום עליו untuze ועובדה שהוא מציג יותר מ10 . ולא משנה זה כבר תוקן.

רק שעכשיו בסרק הטורים של הרכב לא יציבים :/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לבדוק תקינות מצבר.

אם מצבר תקין (פרוק זה עדיין אופציה לתקין, אחרי טעינה כמובן) , אז יש לבדוק זליגה.

אם יש זליגה, אז יש לבדוק מהיכן.

זאת צורת הבדיקה, ולא כפי שנעשית על ידי פותח שרשור זה.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4172 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...