Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ניתן לעשות משהו כדי לשנות תפקיד בצה"ל?

ilan 206
שימו לב! השרשור הזה בן 4963 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבנתי. אתה במצב קצת בעייתי :?.

הפרופיל שלך מתאים לקרבי אבל לא קיבלת קרבי בגלל הבן יחיד.

הציעו לך מקצועות טכניים, אבל בגלל שאתה פרופיל 97, מ"כ טירונים מבחינת הצבא בעדיפות גבוהה יותר.

"שמעתי שהיציאות לא טובות" זה לא תירוץ מספיק חזק למה אתה לא רוצה מ"כ טירונים (מטעמי משפחה, מקשה על ההורים וכד'). יגידו לך שמקסימום המפקד הישיר שלך יתחשב בך יותר ויהיה בסדר או שתקבל איזו הקלת ת"ש. אין לך יותר מדי אפשרויות לדעתי פרט ליצירת קשר עם לשכת הגיוס והבהרה שאתה "מאוד רוצה לתרום מקסימלית לצה"ל" כי אתה "הנדסאי מצטיין עם התמחות במערכות בקרה אלקטרוניות" ויש לך "יכולות גבוהות שאפשר לנצל במערך הטכני", למשל בחיל האוויר, ואתה מאוד מבקש שינוי שיבוץ למערך הטכני.

תביא בחשבון שגם המערך הטכני בחיל האוויר רחוק מאוד מלהיות פיקניק ואתה תראה את הבית פעם בשלושה שבועות במשך תקופה ארוכה (שלישים הפוכים או במקרה הטוב 11-3), תוך שאתה מתקן אמצעים אלקטרואופטיים במעבדה (במקרה הטוב) או מזווד מטוסים (במקרה הפחות טוב) עד 9 בלילה ומנצח עליך איש קבע דפ"ר בדרך כלל,אבל לטעמי זה יותר טוב ממ"כ טירונים.

קשר"ג הוא בהחלט קרבי (למרות שבהגדרה זה תפקיד תומך לחימה בחיל הקשר, אני פחות מכיר איך זה בירוקים...), אתה לא תוכל כנראה להגיע לתפקיד כזה בגלל הבן יחיד.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשרתי ללכשת הגיוס והסברתי להם שאני והתפקיד שנתנו לי זה כמו שמיים וארץ, כל המיונים שהיו לי היו של אלקטרוניקה, למדתי 3 שנים בתיכון H.T וכו'...אבל שום דבר לא עזר, כאילו לא דיברתי בכלל, ישר היא נתנה לי תשובה של "אין מה לעשות. בגלל שהתפקיד עורפי אז אי אפשר לשנות את השיבוץ ותצטרך לראות קצין מיון ביום הגיוס".

אז באמת אין לי מה לעשות עד הגיוס וגם אז זה לא בטוח בכלל שיתחשבו בי?

ומה זאת אומרת לראות קצין מיון ביום הגיוס? אני מגיע לבקו"ם ושם אני הולך אליו?

ועוד שאלה-לא זוכר איפה שמעתי שלבן יחיד ההורים שלו יכולים לחתום לו על קרבי אבל עם הגבלות, נגיד הוא יכול ללכת לקרבי אבל רק אם זה תפקיד X זה נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תעבור לשיטה של להפגיז בפקסים, כתובים היטב שמסבירים שאתה תתבזבז בתפקיד שאינו טכני ואתה מבקש לשרת בתפקיד שיביא למיצוי יכולותיך. תאמין לי שבמערך הטכני יש כל כך הרבה חיילים שמתים לעוף משם שזה יהיה פשע לא לתת לך את מה שאתה מבקש.

באופן כללי לא בטוח שיתחשבו בך בכלל, הצבא לא מבטיח לאף אחד שום התחשבות אבל מנסים ליצור מפגש רצונות. ככל הידוע לי כל מגויס אמור לראות קצין מיון ביום גיוסו, אם לא - פשוט אל תתפנה ותדרוש להגיע לתפקיד טכני, מקסימום תשב במעצר יום יומיים ואז תקבל מה שרצית.

עוד אפשרות :

תפנה לרמ"ד איתור כ"א דרך הפורום של אתר ח"א ותספר את סיפורך וכמה שאתה רוצה לתרום במערך הטכני : http://www.iaf.org.il/Modules/Forums/Forum.aspx?ForumId=114&lang=HE&FolderId=5179

או שתתקשר ישירות אליהם 03-6063197 או לפקס: 03-6067606 ותגיד שאתה רוצה מאוד להתגייס למערך הטכני ויש לך את כל הכישורים ואיך אפשר להגיע לשרת במערך הטכני.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, עזרת לי מאוד. אבל רק דבר אחד החיל שאליו אני רוצה להגיע הוא חיל תקשוב משום שלפי מה שקראתי זה תפקיד משמעותי שכולל בתוכו עיסוק בטכנולוגיה ואלקטרוניקה עם אפשרויות לקידום.

אני אשלח להם פקס שמפרט את הסיבה למעבר תפקיד ונקווה לטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בן יחיד עם פרופיל 97 אני מבין לליבך - גם לי היה את הסרט הזה.

לשכת הגיוס במקרה הזה לדעתי היא בלוק, וכך גם קצין המיון שתקבל בבקו"ם - כי שניהם חושבים על סתימת חורים ולצערך חור גדול מאוד הוא מערך המג"ל.

אם אתה רוצה להגיע למקום מסויים - פנה אל אותו מקום. כמו שאמרו פה קודם - רמ"ד כח אדם בחיל האוויר, בחיל התקשוב או בחיל החימוש - הם הכתובת (חיל החימוש לדעתי הוא עדיפות אחרונה כי אתה תמצא את עצמך עושה 3 שנים באיזה חור באמצע המדבר במקרה הטוב או במחנה נתן בבאר שבע במקרה הרע).

תכתוב מכתבים ותפציץ פקסים לאנשים חזקים במקומות שאליהם אתה מעוניין להגיע ואולי תצליח "להימשך" אל אחת היחידות.

תבין - בצבא הכל מסחרה, בכירים שולחים מיילים לבכירים אחרים ומושכים אליהם את החיילים שהם רוצים.

בקשר לתפקיד הנוכחי שלך - אם ראית את הסרט "כן המפקדת" אז זה בערך החומר האנושי שאיתו תתמודד רוב הזמן. הבסיסים העיקריים של מג"ל נמצאים בצריפין, בניצנים, בזיקים, ומחנה 80 ליד פרדס חנה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשם שלחתי כבר מכתב ב"צור קשר" באותה טענה שלמדתי במגמת היי-ק 3 שנים ויצאתי משם עם 14 יח' לימוד וכו'...

יש עוד משהו שכדאי לי לעשות אולי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, תפסיק להיות ילד וקח אחריות על העתיד שלך.

אני בספק אם מישהו מקדיש תשומת לב למיילים שנשלחים דרך ה"צור קשר" הזה.

קח את המספרים של כל יחידות האיתור הטכנולוגיות שיש בצבא - אמ"ן, תקשוב, חה"א, חימוש וכו' ותתחיל להפגיז בפקסים וטלפונים. אתה אולי חושב שחיל תקשוב זה החיל שהכי מתאים לך אבל האמת רחוקה מאוד מזה. יש בתקשוב יחידות טובות ויש יחידות גרועות כל כך שכבר תעדיף להיות מ"כ. כרגע אתה לא במצב שמאפשר לך להיות בררן.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למלש"ב שלום.

אתה טוען שאתה רוצה דברים מסויימים למרות שמעולם לא התנסית בהם.

אתה רוצה להיות קשר"ג, בחיל הקשר \ המערך הטכני מבלי לדעת מה זה.

קח בחשבון שאתה יכול להגיע לפלוגת קשר שממוקמת בקריה ותעשה יומיות, או מצד שני אתה יכול להגיע להיות קשר טנקים בגדוד שריון, לאכול אבק כל היום ולצאת הביתה כל שבועיים.

הצבא גם עלול לנצל את הידע שלך במכונאות ולשלוח אותך להיות מכונאי נגמשים. לא נראה לי שלזה אתה מכוון.

בקיצור כמו שאמרו לפני - הצבא יישבץ אותך בסופו של דבר איפה שהוא רוצה. יש לך 2 אופציות:

1. לעשות ה-כ-ל כדי להשיג את מה שאתה רוצה (לרוב ייגמר בתסכולים רבים, וריבים עם כל העולם וגם אז כנראה שלא תקבל את מבוקשך), להיות ממורמר ומבואס במשך 3 שנים.

2. להתגייס, לקבל את רוע הגזירה, לתת לצבא צ'אנס ולנסות, לבוא עם ראש פתוח ואולי אפילו להנות מזה.

שפשוף נעים!!!:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...