Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איפה מתחילים? פחחות קשה לשיפוץ הסאאב 96 שלי

dekela
שימו לב! השרשור הזה בן 5014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, בגלל שהנושא הזה של פחחות וצבע עלול לעניין רבים חשבתי שכדאי לפתוח אותו מחוץ לשרשור של יומן השיפוץ.

הגעתי לשלב שבו עלי למצוא אדם מתאים לעבודת הפחחות הרבה שיש לי ברכב, וכאן אני זקוק לעצתכם בכמה בעיות.

הבעיה הראשונה היא העלות כמובן, כידוע אני חייל בצה"ל ל3 שנים הקרובות והמשכורת הצבאית לא מכסה עבודות פחחות כאלו כל כך בקלות ולכן רציתי לתייעץ אתכם.

כיצד אוכל להוריד את עלות הפחחות הכללית?

האם יעזור שאני אעשה את כל עבודות ההכנה עבור הפחח? או אעשה שלבים מהעבודה כמו שפכטל וצביעה?

הבעיה השניה שלי היא בהערכת המצב של הבודי, אני זקוק לפתרונות בנוגע לנקודות מסויימות ברכב שבהן המצב קשה מאוד.

אשמח אם תוכלו לעזור לי ולהציע דרכי התמודדות עם הבעיות שבתמונות המצורפות.

לחילופין אם יש פה מישהו בפורום בעל ידע מקצועי בתחום שיוכל לפנות מעט מזמנו ולהעיף מבט ברכב כדי לייעץ או אפילו לבצע הערכת מחיר כוללת לתיקונים קשים מסויימים במידה ויש באפשרותו לעשות זאת (תלאים,יציקת ריצפה וכו').

בעיה נוספת היא כיצד מעבירי את הבודי לפחח במידה ואני אצליח למצוא בעל מקצוע מתאים? האם אני פשוט יכול לשים את הבודי אצל בעל מקצוע בלי גלגלים או עגלה שתאפשר לעבוד עליו מכל הכיוונים?

תמונות מצורפות בהודעה הבאה עקב תקלה, צריך להעלותן ממחשב אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד את האמת מהתמונות לא הבנתי אם זה רכב בכלל המצב נראה לא טוב.

צלם את כל הרכב שנקבל ראיה מרחבית יותר.

אני חושב שתגמור את ה 3 שנים בצה"ל בינתיים תחסוך ותאסוף חלקים מכנים וקוסמטיים.

אחרי זה תמשיך תצטרך הרבה כסף לשחזר רכב במצב כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב ניראה באמת קשה צריך לשקול כדאיות גם מבחינה כספית וגם איך לשמור על השילדה לאחר השיפוץ שהמצב לא יחזור

החלודה ניראית סופנית על החלקים שהעלית לפורום .

הרכב נמכר ועכשיו יש חלקים למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי ואווי!:shock::shock::shock: לא רוצה לבאס אותך- אבל מצב המקומות שפרסמת נראה אף יותר גרוע מהאסקורט שלי- ואני לא מעיז אפילו לחשוב על השיפוץ שלה בזמן הקרוב, אם בכלל! לא רק, שהשיפוץ ממצב כזה יעלה המון- אלא שצריך למצוא בעל מקצוע ש: 1) בכלל יסכים לגעת במצב כזה. 2) יעשה באמת עבודה איכותית, כדי שהמצב לא יחזור ואף יחמיר כבר אחרי זמן קצר!

בקיצור- אני מסכים עם אבישי (שבד"כ דווקא אופטימי!)- הפרוייקט הזה לא בשביל חייל- "תפרן"- תנסה לחסוך כסף או להשיג אוטו אחר במצב יותר טוב- עם כל הכאב, אני יודע- אבל לא רוצה לתת לך תיקוות שוו, ואני מאאאאד מאריך את מה שאתה מנסה לעשות!

ואם אתה בכ"ז מוצא בעל מקצוע שיעשה את העבודה הזו בצורה איכותית ובמחיר סביר (וסביר מבחינתי זה לא 3-5 אלף שקל- זה הרבהההה יותר!)- תגיד לו שיש לו לפחות עוד לקוח בדרך! אני רציני!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי ואווי!:shock::shock::shock: לא רוצה לבאס אותך- אבל מצב המקומות שפרסמת נראה אף יותר גרוע מהאסקורט שלי- ואני לא מעיז אפילו לחשוב על השיפוץ שלה בזמן הקרוב, אם בכלל! לא רק, שהשיפוץ ממצב כזה יעלה המון- אלא שצריך למצוא בעל מקצוע ש: 1) בכלל יסכים לגעת במצב כזה. 2) יעשה באמת עבודה איכותית, כדי שהמצב לא יחזור ואף יחמיר כבר אחרי זמן קצר!

בקיצור- אני מסכים עם אבישי (שבד"כ דווקא אופטימי!)- הפרוייקט הזה לא בשביל חייל- "תפרן"- תנסה לחסוך כסף או להשיג אוטו אחר במצב יותר טוב- עם כל הכאב, אני יודע- אבל לא רוצה לתת לך תיקוות שוו, ואני מאאאאד מאריך את מה שאתה מנסה לעשות!

ואם אתה בכ"ז מוצא בעל מקצוע שיעשה את העבודה הזו בצורה איכותית ובמחיר סביר (וסביר מבחינתי זה לא 3-5 אלף שקל- זה הרבהההה יותר!)- תגיד לו שיש לו לפחות עוד לקוח בדרך! אני רציני!

אוקיי, אלו לא בדיוק התגובות שלהן ציפיתי.

לגבי הנקודות שבתמונות, האם זה לא אפשרי "פשוט" לקחת חתיכה מסויימת מרכב תורם ולרתך אותה במקום החלק הנ"ל בכל מצב שלא מדובר בחלק מהשלדה אלה רק במעטפת?

הבהרה חשובה מאוד! כל התמונות פרט לשתיים השמאליות עליונות (ה6 האחרות) מתארות את אותן שתי נקודות מ3 זוויות כל אחת.

נקודות אלו הן החיבור בין הקורות היורדות מן הגג לשאר הגוף (קרוב לצירי הדלתות העליונים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו בהחלט הפתרון- אבל צריך לדעת לעשות את זה! לו אתה יכולת לעשות זאת בעצמך- הכל היה אחרת. גם אני לצערי לא יודע, ובנוסף גם אין לי מקום לעבוד. אני שוב מצטער אם בעסתי אותך- אבל גם אני עברתי (והאמת- ממשיך לעבור) את הסרטים האלה! לך יש אוטו אחד חלוד- לי כמה. פעם באתי לטינו עם הקאפרי שהיה לי (והיה לפי דעתי במצב קצת יותר טוב)- והוא אמר לי: לא כדאי לך, ואני גם לא אעשה את העבודה הזו בשביל האוטו הזה- כי אתה לא תשלם את הסכומים שזה יעלה! חלק מהפחחים שראו את האוטו סרבו לגעת בו, חלק ניסוי "לסבן" אותי בסגנון: אני אשים שם חומר- הכל ייראה חדש (שתבין- במחיר של כ-15 אלף!!!), בקיצור- סרט. אם אתה יודע/רוצה ללמוד לעשות את העבודה בעצמך- זה הפתרון בשבילך, ככה גם יהיה לך כדאי כלכלית, וגם תלמד משהו מעניין!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו בהחלט הפתרון- אבל צריך לדעת לעשות את זה! לו אתה יכולת לעשות זאת בעצמך- הכל היה אחרת. גם אני לצערי לא יודע, ובנוסף גם אין לי מקום לעבוד. אני שוב מצטער אם בעסתי אותך- אבל גם אני עברתי (והאמת- ממשיך לעבור) את הסרטים האלה! לך יש אוטו אחד חלוד- לי כמה. פעם באתי לטינו עם הקאפרי שהיה לי (והיה לפי דעתי במצב קצת יותר טוב)- והוא אמר לי: לא כדאי לך, ואני גם לא אעשה את העבודה הזו בשביל האוטו הזה- כי אתה לא תשלם את הסכומים שזה יעלה! חלק מהפחחים שראו את האוטו סרבו לגעת בו, חלק ניסוי "לסבן" אותי בסגנון: אני אשים שם חומר- הכל ייראה חדש (שתבין- במחיר של כ-15 אלף!!!), בקיצור- סרט. אם אתה יודע/רוצה ללמוד לעשות את העבודה בעצמך- זה הפתרון בשבילך, ככה גם יהיה לך כדאי כלכלית, וגם תלמד משהו מעניין!

אם כל מה שהייתי מבקש מפחח מנוסה לעשות זה לחתוך ולחבר נניח 3 חלקים שדורשים עבודה רצינית ואת כל עבודת יציקת הרצפה השפכטל וכו' הייתי עושה בעצמי, עד כמה יקר זה כבר יכול להיות? אני לא מתכוון לתת את הרכב הזה לפחח כדי שיוציא לי אותו חדש, כל ההנאה והמטרה שלי בשיפוץ הרכב היא להתמודד עם כל הבעיות שאוכל בעצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שרמזו לך - יש פרויקטים שלא כדאי כלכלית להכנס אליהם. אני לא יודע להעריך בכמה תסיים את השיפוץ הזה, אבל ללא ספק תעבור את ערך המכונית בהרבה.

שיקול נוסף הוא הבטיחותי. לרכב הזה יש שילדת מונוקוק, והחלודות שבתמונה מחלישות את המבנה. אין גם הרבה אנשי מקצוע שיודעים לתקן בעיות כאלה נכון, ולא סתם להטליא טלאים.

אם אתה נעול על הדגם הזה, ניתן למצוא אחת במצב הרבה יותר אנושי בארץ, ואפשר( וגם עדיף לדעתי) להשיג אחת ברמה מצויינת בחו"ל במחיר שיגיע בסופו של דבר לפחות מעלות השיפוץ בארץ.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין השורות קראתי בתגובה שלך שיש תורמת איברים האם זה נכון?

או שאתה מקווה למצא אחת.

כי אם תמצא תרכיב את שלך עליה.

אני גם לא הבנתי איזה רכב זה בדיוק ומה כל כך מיוחד בו, כמו שנמרוד אמר תמצא לך משהו יותר טוב שיעלה לך פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בשרשור הקודם כתבתי לך שלא כדאי להכנס לזה

אבל אתה בחור עקשן

חפש לך אחרת במצב יותר טוב יעלה לך פחות ופחות כאב ראש

חבר צוות פיברקלאב טוב כלב חבר מחבר כלב מיצר צינורות ברקס ממתכת 0522790303

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או קי, אין ספק שכולם צודקים. אבל....

בתמונות שהעלית ראיתי רכב מפורק לחלוטין, אתה עשית את זה? כי אם הגעת לרמות פירוק כל כך יסודיות יש לך פוטנציאל!!

אם אתה רוצה לעשות עבודה רצינית ואמיתית על הרכב הספציפי, יש לך רק דרך אחת לעשות את זה - בעצמך.

במצב כזה הייתי משקיע זמן בדבר5 אחד: ללמוד. למצא בעל מקצוע או קורס (יש זמן בצבא?) שילמד אותך איך עושים את זה.

חוץ מזה אופציה נוספת היא למצא בעל מקצוע שיעשה את עבודות החיתוך והריתוך, ואת כל היתר תעשה בעצמך. קח בחשבון שגם זה דורש מומחיות לא קטנה, ואם אתה הולך בדרך הזו אתה חייב למצא כלים מתאימים וזה לא פשוט, וגם מישהו מקצועי מספיק, אולי מחברי הפורום הנכבדים שיסכים לקחת עליך חסות, להסתכל לך על הידיים מידי פעם, ולהדריך אותך מה לעשות ואיך.

דבר אחד אל תעשה: אל תתחיל לעשות את העבודה בהנחה שאתה מוכשר ויהיה בסדר, כי לא יהיה בסדר...צריך ידע וצריך הדרכה. אם תמצא את אלה, אני מניח שתוכל למצא את הדרך לשיפוץ הזה.

בהצלחה, מכל הלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה פה רכב , אין פח לרתך עליו .

אל תהיה עקשן ותקשיב לחבר'ה פה אל תתחיל אפילו .

כי גם אם תעשה בסופו של דבר ל"רכב" הזה פחחות .

1. לא תוכל להתמודד עם זה בעצמך, רוב בעלי המקצוע לא יצאו מזה

2. גם אם כן תמצא בעל מקצוע זה יעלה המון , במחיר של הפחחות את קונה אחת טובה .

3. תבין ,גם אם תעשה זה לא יכול לצאת כמו שצריך, כי כמו שאמרתי לא נשאר בשר .

אתה תצטער על זה בסופו של דבר ,תחסוך לך הרבה כאב ראש, זמן , וכסף .

תמצא פלטפורמה טובה יותר ,הוא לא כזה נדיר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...