Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פאסאט 2000: אני שוכח לכבות לפעמים את הפנסים הקדמיים, הבעייה שאין צפצוף שמתריע

NadavNew
שימו לב! השרשור הזה בן 4839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא חבל על הכסף ? :-)

אכן הפיתרון בקישור שצירפת ידוע מזה שנים ובוצע על-ידי מספר פעמים.

במוסך נהוג להחליף את כול המנגנון ולא להתעסק עם הלחמות והחלפת מיקרוסוויצ'ים.

תוכל לרכוש מיקרוסווי'צים מתאימים ב-EBAY אך רובם אינם אטומים למים/לכלוך לכן אורך החיים שלהם קצר יותר.

בהצלחה

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איזה כסף? פחות מ-100 ש"ח :-) .

השאלה היא האם עדיף לפתוח את המנגנון הקיים ולנסות לעבור על ההלחמות (יש לי מלחם מקצועי לעבודה) או לרכוש מראש את המיקרוסוויץ הזה שדיברו עליו (זה שמדליק את האורות בפתיחת הדלת בצד הנהג ובעצם גם יזמזם לי במידה והאוטו מכובה והאורות הקדמיים דלוקים).

לעבור על ההלחמות זה משחק ילדים בשבילי אבל אין מצב שאני אצליח להגיע למנגנון הזה בלי התערבות בעל מקצוע שגם יועיל בטובו להחזיר לי את הדלת למצבו הקודם, אני אשקול האם לעשות זאת בעצמי.

לקנות את המיקרוסוויץ הזה שדיברו עליו בקישור השני (בסוף הקישור הראשון) זה לא בעייה רק שאני צריך להעמיק קצת בקישור שצירפתי ולהבין יותר האם זה באמת מה שאני צריך והאם ניתן להתאימו בקלות יחסית.

אגב אני חושב שדבק אפוקסי (DP-100) שיימרח מסביב למיקרוסוויץ יכול לאטום אותו דיי טוב ובלי שום קשר אני חושב שמומלץ לרכוש תרסיס ניקוי ולהשתמש בו פעם ב.. לניקוי המגעים השונים באוטו שזקוקים לזה כמו מגעי נעילת הדלת .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

חברים, אחרי שקראתי כמה מאמרים ותגובות ותיקנו לי לבסוף את החלון שעשה לי רעשים בצד הנוסע (ראיתי איך מפרקים את הדלת) החלטתי שסוף סוף יש לי מספיק ידע בשביל לנסות לפתור את הבעייה הזאת בעצמי.

(בעיית האורות שלא נדלקים+היעדר צפצוף התרעה בפתיחת דלת הנהג)

לפני שאני ניגש לפתרון הבעייה אני צריך שתעזרו לי בדבר אחד קטן כי זה מה שבעצם מבדיל בין ניסיון מאוד מהיר לתיקון הבעייה לבין ניסיון מסובך ויותר זמן לפתרון הבעייה.

אני צריך לדעת בוודאות מה מצב הסוויץ כאשר פותחים את הדלת, האם הפין של הסוויץ לחוץ או משוחרר?

אני צריך לדעת מה בעצם מדליק את האורות? הפין הלחוץ או הפין המשוחרר?

(בדר"כ פין לחוץ\כפתור לחוץ סוגר מעגל אך זה לא מחייב!)

ההבדל הוא שייתכן שריסוס מאסיבי של ספריי מגעים תוך כדיי פתיחה וסגירה של הלאטץ החיצוני בדלת יוביל לשחרור הפין (שאולי הוא תקוע ולחוץ קבוע מרוב לכלוך שאולי יש עליו) ככה שלא יהיה שום צורך בפירוק הדלת ובעצם בהתעסקות בהחלפת המיקרוסויץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה, אתה בטוח מכיר אותם .

התמונה הראשונה מימין מראה את הלאט'צ כפי שרואים אותו מהדלת החיצונית של הנהג (הלאט'צ גלוי וניתן להזיזו למעלה ולמטה על מנת לדמות פתיחה ונעילה).

התמונה השנייה מראה את המיקרוסוויץ עצמו (פלסטיק מרובע שיוצאים ממנו 2 חוטים), מעל המיקרוסוויץ יש את ה-Door Latch, כאשר מזיזים את הלאט'צ החיצוני למעלה ולמטה מתבצע בעצם סיבוב של הלאט'צ שבכיוון מסויים הוא לוחץ על הפין ובכיוון ההפוך הוא עוזב את הפין והפין משתחרר .

התמונה השלישית מראה מכיוון שונה את הלאט'צ החיצוני (אמצע) והמיקרוסוויץ בחלק התחתון.

התמונה הרביעית מראה את מבנה המיקרוסויץ והלחצן\פין .

אשמח בהזדמנות להמלצה על מיקרוסוויץ טוב וחסין מים אם אתה מכיר.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Jetta-Door2022_800x600.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה להסביר את העניין של המיקרוסוויצ'ים אחת ולתמיד :roll:

כאשר דלת הנהג פתוחה המיקרוסווי'ץ בתמונה שצירפת נמצא במצב סגור כלומר ה-LATCH לוחץ על המיקרו' שנכנה אותו מספר 1.

כאשר דלת הנהג סגורה המיקרוסווי'ץ עובר למצב פתוח כלומר הפין של המיקרו' עולה כלפי מעלה.

מצב נעילה/פתיחה של הצילינדר בעזרת המפתח (מיקרו' 2-3)

כאשר מסובבים את המפתח לכיוון שחרור נעילת הדלתות (נגד כיוון השעון) מיקרו' מספר 2 מופעל (נלחץ על ידי הפיקה/זיז שבצילינדר) ופקודה נשלחת למודול הבקרה של הדלתות לפתוח את הנעילה. עם סיבוב המפתח בכיוון הנגדי מופעל (נלחץ) מיקרו' מספר 3 ששולח פקודה לנעול את הדלתות.

מיקרו' 4-5

מיקרוסוויצים 4-5 יש להם שני תפקידים. משוב למודול הבקרה שאכן הפקודה של נעילה/פתיחה בוצעה וגם זיהוי של נעילת ביטחון בזמן הפעלת נעילת הדלתות בעזרת הכפתור בדלת הנהג (הפין בדלת יורד או עולה והוא מפעיל את המיקרו' 4-5).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על ההסבר !

אני מניח שהתכוונת שיש 4 מיקרוסוויצים כאשר מיקרוסוויצ אחד עושה 2 פעולות (מיקרוסוויץ 4-5).

בכל מקרה בתמונות שראיתי יש 3 מיקרוסוויצים במנגנון האלקטרוני ומיקרוסוויץ אחד שמעניין אותי שהוא זה שנמצא בחלק המכני, אם יש מיקרוסוויץ אחד נוסף לא ידוע לי עליו לפחות ממה שמצאתי עד כה.

על פי ההסבר שלך ובדיקות שביצעתי קודם הגעתי למסקנה דיי ברורה שהבעייה אצלי היא במיקרוסויץ שנמצא בחלק המכני (התמונות שצירפתי קודם), וככל הנראה הבעייה היא שהפין שלו נשחק והוא תמיד במצב פתוח.

בפתיחת הדלת האורות בתוך הרכב ובדלת עצמה אינם דולקים כלומר אין לחיצה של הפין ברגע שפותחים את הדלת, זה יכול לקרות רק אם הפין נשחק או שה-Door Latch עצמו נשחק איכשהוא למרות שהסבירות לכך היא הרבה יותר נמוכה.

האם כדאי ללכת על זה:

http://www.radioshack.com/product/index.jsp?productId=2049718#inTheBox

(אגב אני אבדוק אפשרות להשאיר את המנוף במקום לקצוץ אותו כמו שאחרים עשו, המנוף יכול להבטיח שהפין לא יישחק יותר)

או שיש המלצה למיקרוסוויץ טוב יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבירות שהמיקרו' תקול ולא תקלה ב-LATCH.

מיקרוסוויצ'ים דומים לאלא הנמכרים ברדיושייק תוכל לרכוש בחנויות האלקטרוניקה בת"א.

בזמנו לפני כ-6-7 שנים הזמנתי מיקרו' ב-EBAY ולצערי המוכר כבר נעלם.

לפי דעתי המיקרו' בקישור המצורף מתאים יותר (נסה לברר עם המוכר האם הוא שולח לארץ).

http://cgi.ebay.co.uk/Microswitch-Doorlatch-Golf-IV-Passat-Leon-A3-S3-A6-A4-/280549732212?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם תוכל לעדכן אותנו האם המוכר מסכים לשלוח לארץ הקודש מכיוון שנראה לי שעוד אנשים מחפשים מיקרו' תואם למקורי.

אם אתה מתכוון להשאר עם הרכב עוד מספר שנים תרכוש כמה יחידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים המוכר לא חוזר אליי, אבל לאחר בחינה מדוקדקת של הסוויץ שהבאת לי ובהשוואה לסוויצים שאנשים פירקו אני רואה שיש שוני ברור בין 2 הסוויצים.

חיפשתי וחיפשתי והסוויץ הכי הכי דומה שמצאתי למקורי זה זה:

http://uk.farnell.com/saia-burgess/v4ns/microswitch-v4-plunger/dp/1162608

דגם:

Burgess V4NS

או

V4NC

אבל עדיין יש הבדלים מוזרים בין המכלול המקורי לדגמים שציינתי עד שהבנתי שהמיקרוסוויץ המקורי מגיע מוכן עם חוטים, המיק המקורי מורכב מפלסטיק עליון (זה שמכיל גם את הלחצן) ומפלסטיק תחתון שהוא זה שבעצם מחזיק ומכיל את כל המנגנון של המיקרוסויץ.

כל מה שצריך לעשות זה להחליף את הפלסטיק העליון של המיקרוסויץ המקורי (הוא נשלף בקלות כי יש לו 4 תפסנים קטנטנים שמחזיקים אותו) עם הפלסטיק העליון של הסוויץ החדש שאמור להתאים פרפקט.

אני עדיין מחפש מאיפה לקנות את ה-V4NC או ה-V4NS, בינתיים רק מידע ותמונות יפות יש, אין מוכרים.

אפשר להתפשר על דגם ה-V4NT7 (או עם 8 או 9 בסוף, זה לא משנה לשלושתם יש אותה כיפה עליונה) רק שבדגם הזה הלחצן לא נראה כמו המקורי.

PassatMicroswitch.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכול מקרה דע לך שעלות משלוח מפרנל לארץ היא כ-20 לירות שטרלינג.

בחודש הקרוב אני מבצע הזמנה של חלקי אלקטרוניקה מפרנל ובמידה תרצה את המיקרו' פנה אלי בפרטי ואני הוסיף את החלק שלך להזמנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

המוכר חזר אליי, הוא אומר שהחלק אינו החלק המקורי אך הוא זהה לצפיציפיקציות של המקור, אני חושב שאולי המיקרו הזה פשוט לא מצריך הרחבת חורים במתכת והוא תואם לחורים הקיימים, בכל זאת יהיה פה צורך בהלחמת הרגליים (עבודה מכוערת).

הוא מוכן לשלוח לארץ ב-2.2 יורו יחד עם מחיר המיקרו זה יוצא כ-55 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להזמין את המיקרוסוויץ של רדיושייק

http://cgi.ebay.com/RadioShack-275-016A-SPDT-Submini-Lever-Switch-/200505024003?pt=LH_DefaultDomain_0

כל מה שצריך לעשות זה רק לפרק את הרגל מברזל והוא מתאים אחד לאחד.

אני כבר הזמנתי אחד ויצא לי 5 דולר לקנות אותו

מחכה שיגיע ואז נעבוד על הדלת שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא "רק" לפרק את הברזל :wink:.

המיקרוסויץ של רדיושייק אינו המקורי.

זה אומר שאתה תיאלץ להרחיב את החורים הקיימים במתכת לכיוון מסויים (תלוי בסויץ) ולהתאים את המיקום המדוייק כך שברגע הפתיחה של הדלת ה-Latch ילחץ על הלחצן במלואו וברגע הסגירה ה-Latch ישחרר את הלחצן.

אתה תצתרך לוודא שהכל עובד בצורה חלקה כי אם הלחיצה לא תיהיה חלקה אז הפין של הלחצן יישחק לך הרבה יותר מהר ותצתרך לחזור על הניתוח בעתיד הקרוב.

וכמובן תצתרך לעשות עבודת הלחמה (עדיף שתעשה את ההלחמה מראש בחוץ עם חוטי הארכה כי עם החוטים הקיימים יהיה לך מאוד קשה לתמרן).

תוודא שאתה מלחים את החוטים המתאימים לרגליים המתאימים אחרת הסוויץ יעבוד לך הפוך (צפצוף התרע\האורות דלוקים בעת סגירת סגירת הדלת).

* השתדל לבודד איכשהוא את הרגליים המולחמות אחרת אבק\לכלוך\מים\סגירת דלת עלולים להרוס\לשבור את ההלחמה.

הסוויץ של Burgess הוא המקורי ולדעתי יהיה הרבה יותר קל להתאים אותו (בלי חורים בלי התאמות ובלי הלחמות), בכל מקרה אני אזמין גם את הסוויץ המלא שמגיע עם החוטים למקרה ולא אצליח להסתדר עם הסוויץ הראשון.

בכל מקרה מדובר בסויצים שלדעתי הם יותר איכותיים וחסיני מים\אבק.

שיהיה בהצלחה, תעדכן אותנו :mm_yeah: .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...