Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב מהשכרה

Guest Anonymous
שימו לב! השרשור הזה בן 7811 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אלמרה ורנו קליאוB

אני לא מתרגש מחלפים תחליפיים. כבר למדנו שהיבואנים מכריחים אותך לקנות חלפים מקוריים כדי שנעשיר אותם. חלפים תחליפיים באים לרוב מאותו מקור אבל עם שם מותג שונה.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני עם אלדן:

כודם כל, אלדן היא חברת ליסינג והשכרה. עד כמה שידוע לי, הם לא תמיד מדייקים איך באמת חי רכב ספציפי את חייו - בתור זונה לכל דבר (השכרה) או פילגש לא ממש מתוחזקת (ליסינג). כמו כן, לפעמים רכבים עוברים בין ליסינג להשכרה ובחזרה תלוי בדרישות השוק.

מה שכן, רכב בן שנה - שנתיים הוא בד"כ רכב מהשכרה מכוון שרוב חוזי ליסינג נחתמים לשלוש שנים או יותר.

לגבי טיפולים - רכבים עוברים טיפול בד"כ במוסך מורשה, אך לא תמיד ולא תמיד לפי הספר. אם יש לנציגות אלדן דיל טוב עם מוסך בסביבה או "מהנדס רכב" שלהם מחליט שניתן לא להחליף נוזל בלמים במשך 3 שנים (כמו ברכב שלי) - כך יהיה.

בכלל, צריך להבין את ההיגיון הכלכלי מאחורי עסק השכרה/ליסינג: מין הסתם מטרת החברה היא להרוויח כמה שיותר כסף בתקופה שהרכב נמצא בבעלותה ולמכור אותו במחיר סביר (מחירון פחות 15% יהיה סביר ביותר בעיניי חברת השרכה).

ברור שחברה תשקיע ברכב רק את המינימום הנדרש כדי להבטיח שיסע בצורה סבירה ולא יותר מזה. זה אומר חלפים תחליפיים (עם זה גם לי אין שום בעיה) הזולים ביותר שניתן להסיג (אצלי בסובארו הוחלפו הרפידות הבלמים האחוריים לתחליפיים באיכות ירודה ביותר - חוץ מחריקות הם לא עשו כלום. לא הייתה בלימה מאחר בכלל. לקח לי שבועיים של ביקורים יומיים בנציגות אלדן שלנו עד שנשברו והחליפו לסוג אחר, גם תחליפיים אך יקרים בכ100ש"ח ובולמים פחות או יותר סביר). על פחחות בכלל אין מה לדבר - ברוב הרכבים אצלנו חלקי פח שונים חוברו ביניהם עם ניטים ושקעי פח בעומק 1.5ס"ם מולאו ב"חומר" ללא יישור!!!

אחרי שראיתי כל זה לא נראה לי שהסתקן בקניית רכב מהשכרה - ללא עזרה ממישהו מבפנים :D . עובדי חברות עלה יודעים את ההיסטוריה האמיתית של הרכבים - ובהחלט יכולים להמליץ על או להזהיר מפני רכב מסוים. לדוגמא, מישהי שעבדה איתי קנתה פונטו ספייס מאלדן - אחרי שמנהל נציגות שלנו מצא ובדק עבורה את הרכב - אכן, פונטו נ"ל בת שנה מליסינג עברה 3000 ק"ם מכוון שהנהג היה רוב הזמן בחו"ל ונהג בה בארך פעם בשבוע בטיולי השבת:) כמו כן נבדק שלא הוחלף ברכב שום דבר והוא טופל במוסך המרכזי של סמל"ת (מכוון שזה מוסך הקרוב ביותר לחברה)...

מצד שני, בסובארו שהייתה לי, עם 85K ק"ם, טיפולים במוסך של דיהטסו, גיר חצי דפוק ("קיבלנו מכתב מחברה שהכל בסדר"), צמיגי "פדראל" משובחים ושימשה קידמית "חלופית" בגודל לא מתאים - ממש לא כדאי לגעת. :cry:

P.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

60 אלף ק"מ באלמרה שהיתה לי (זה מה שנסעתי אחרי ה 33 אלף בהשכרה) ועוד שתי מכוניות נוספות מהשכרה אצל אחותי ומשפחתה ואין שום בעייה.

לגבי טיפולים זולים, אתה חושב שאנשים פרטיים לא מעגלים פינות?

אם הרכב באחריות הוא מחוייב בטיפול במוסך שמאושר על ידי היבואן.

זונה או לא זונה, כל השוביניזם הזה לא עניין אותי וכשקראתי את הסטוריית הטיפולים של האלמרה יכולתי ללמוד מהפלט היכן היא היתה (היא היתה "זונה" טבריינית אצל אלדן) ןמה היא עברה.

מה שלי היה חשוב זה לקבל רכב תקין עם מינימום ק"מ.

ואת זה קיבלתי. אז לכם יש ניסיון מחברים וכו', לי יש את הנסיון שלי.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי טיפולים זולים, אתה חושב שאנשים פרטיים לא מעגלים פינות?

הרבה פחות מחברות השכרה, זה בטוח, כיוון שבחברות ההשכרה עיגול הפניות הוא משהו ממוסד. אני יודע שבחברות הגדולות העניינים ממש לא מבריקים, אני לא בטוח שאני רוצה לדעת מה קורה בקטנות...

אם הרכב באחריות הוא מחוייב בטיפול במוסך שמאושר על ידי היבואן.

זה היה פעם. בשנים האחרונות, עם הרפורמה, לא חייבים לטפל במוסכי היבואן ו/או להשתמש בחלפים מקוריים (אני לא פוסל חלקים תחליפיים, השאלה היא אילו תחליפיים; תכפיל חסכון של 10 ש"ח על פילטר אוויר בצי של עשרת אלפים רכבים ותקבל את התשובה...).

60 אלף ק"מ באלמרה שהיתה לי (זה מה שנסעתי אחרי ה 33 אלף בהשכרה) ועוד שתי מכוניות נוספות מהשכרה אצל אחותי ומשפחתה ואין שום בעייה.

זה לא בדיוק מדגם מייצג. האם שלוש אנשים שיטענו שהפיג'ו (או הפיאט, או האלפא, או הסיטרואן או הלאדה) שלהם לא עשתה בעיות, יגרמו לך להשתכנע שזה אוטו אמין?

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני,

כודם כל, הניסיון שלי הוא שלי ולא של חברים וכו'. למען האמת עף חבר שלי לא קנה רכב מהשכרה עד היום.

לי אישית הייתה אמפרזה מליסינג עד לפני שבועיים, אשר בהגעתה לגיל שלוש הוחלפה בלנטי(כ)ס בת שנה מאותה חב' ליסינג (אלדן). עקבתי אחרי כל הטיפולים והתיקונים שנעשו ברכב וברוב המיקרים נאלצתי להתבקח ולדרוש טיפול נאות. דרך הגב, לנטיס בת שנה שקיבלתי הייתה זקוקה לתיקון זוויות היגוי רציני ביותר - זה אחרי שרכב נבדק ע"י נציג אלדן בנסיעה ונמצא תקין וראוי למסירה!.

אז נכון שאנשים פרטיים מעגלים פינות, אך הם לא מפרסמים בד"כ בטלוויזיה, רדיו ועיטונות שהם "קניה בטוחה מיד ראשונה". חוץ מזה, לא הייתי ממליץ לקנות רכב ממעגלי הפינות כאלה.

ולגבי נסיונך האישי - אני בטוח שלך כמו לעוד רבים יש נסיון חיובי ביותר בקניית רכב מהשכרה. מצד שני, זה לא אומר שניתן לסמוך על חברות אלה בעיניים עצומות - מכוון שכמות מספיק גדולה של רכבים שהם מוכרים אינם ראויים למחיר שנדרש עבורם ודורשים משנה זהירות (ראה ערך אימפרזה שהחזרתי).

בכבוד, P.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7811 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...