Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה ברכישת רכב מסוג פיאט גרנדה פונטו

QUAD-X
שימו לב! השרשור הזה בן 5544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

התענינתי בנושא החלפת לוח השעונים בגלל שבנוכחי אין שעון חום מנוע, אך ככשהתברר לי שברכבים החדשים אין שום צורך בשעון חום מנוע, ירדתי מכל העיניין. כעת מותקן הלוח המקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסף על כך- שים לב שעל 100 קמ"ש הסלד נמצא באיזור ה- 3000 סל"ד והמנוע לא ממש שקט (או ככה זה היה לפחות ברכב שנהגתי עליו)- בעוד הפאביה משייטת ב- 100 קמ"ש על 2100 סל"ד בלבד. אומנם יש לי הילוך נוסף (6 הילוכים), אך אם אם אני נכנס למצב הידני ומשייט על 100 קמ"ש בהילוך 5 בלבד, המנוע לא מגיע בכלל ל- 3000 סל"ד והוא נשמע יותר שקט מהפונטו.

מן הסתם שזה יהיה ככה. אל תשכח שהגיר שלך זה לא אותו גיר כמו בפיאט שפשוט הוסיפו לו הילוך. יחס ההעברה אצלך בהילוך 5 שונה מזה של הפונטו, מעצם העובדה שהגיר שונה כי הוא מחולק אחרת.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא, קבל עצה ידידותית - אני במקומך הייתי נמנע מלהגיב בשרשורים שעוסקים בגרנדה פונטו.

ישנה תחושת אנטגוניזם קשה שמלווה את מה שאתה כותב כלפי הרכב הזה, כך שתגובותיך נראות כלא ענייניות בעלעיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גל, תודה, אבל הבעיה היא קצת שונה לפי נקודת מבטי:

רוב האנשים כאן נעלבים בעצמם כאשר רושמים משהו רע על הרכב בו הם נוהגים, או על המותג שיש להם בחניה, והם יוצאים להגנתו בכל מחיר, גם אם זה כרוך בהכנסת מילים לפה לזה שהגיב להם קודם, למרות שהמילים שהוכנסו לפה כלל אינן נכונות.

ראה את "סטודנט", החליט על דעת עצמו שלא נהגתי ברכב, החליט שאני מתעב את הרכב בגלל המקרה בסוכנות באוגוסט בלי שאמרתי זאת, והחליט על דעת עצמו שהפאביה עברה רק "כמה מאות", בלי שראה לא אותי ולא את הרכב.

אז אני מאוד מצטער (מכל הלב) לקלקל את התאוריה שנבנתה, אבל בהזדמנות הראשונה אני חוזר חזרה לפיאט. לא שאני לא מרוצה מהפאביה, להיפך, אבל פיאט זו פיאט.

במידה וסמל"ת תאפשר ייבוא הגרנדה פונטו עם כל האבזור המקובל באירופה במחיר שפוי והגיוני, מחר בבוקר אני מבצע את ההחלפה.

הגרנדה פונטו היא מכונית טובה. מה זה טובה- מצויינת. אבל ספציפית למדינה שלנו החליטו על ייבוא הגרסאות החלשות והלא מאובזרות, ומכאן כל הבלאגן בנושא. אגב, אני רציתי בזמנו לבצע הזמנה מיוחדת עם מנוע בנזין 16V, אמרו לי שההנהלה בת"א לא מאפשרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת תם(בל):

אם אתה כל כך אוהב את הגרנדה-פונטו (ולאחר שנהגתי בה לאורך כמה מאות קילומטרים, אני בהחלט מבין את מקור האהבה הזאת) ובד בבד מפריע לך שהיא לא מגיעה ארצה בגירסאות היותר מאובזרות, מדוע אינך שוקל לעשות ייבוא אישי של דגם מאובזר יותר?

אינני יודע כמה שילמת עבור הפאביה שלך, אולם אם בתוספת מחיר זניחה היית יכול לרכוש את גרנדה-פונטו חלומותיך, זה לא היה שווה לך את כל המרירות הזאת שכרגע יש לך?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא ייבוא האישי נבדק עוד לפני הזמנת הפאביה, אחרי שהייתי בסוכנות.

על ייבוא אישי של הרכב הזה עם כל רשימת האבזור שרציתי: (מנוע בנזין 16V, ר"ד מקורי, בקרת אקלים, 4 חלונות חשמל, חישוקי סגסוגת קלה, פנסי ערפל קדמיים, מושבים יותר נוחים עם ריפוד שונה, ניקלים ללוח שעונים וכ') השערת המחיר היתה 120,000 ש"ח וזה עוד היה יכול להשתנות, כאשר על הפאביה שילמתי 104,500 ש"ח.

שוב, אני מאוד מרוצה מהפאביה, רכב מעולה, אבל פיאט צריכים להשכיל ולייבא את כל רמות האבזור והמנועים של הרכב במחיר הגיוני, כדי שיהיה משתלם לרכוש את הרכב.

מה שמעניין הוא ששבוע לפני שביקרתי בסוכנות פיאט אני הרמתי אליהם טלפון, ונאמר לי שניתן לעשות הזמנה מיוחדת לרכב שרציתי, אך שהייתי שם התברר שלא ניתן. לא יודע מה היה האינטרס לשקר. בכל מקרה אני ממשיך להתעדכן ולעקוב אחרי התפתחויות היבואן בארץ, וממשיך לקוות שייבוא הגרנדה עם כל האבזור והמנועים יתאפשר במחיר נורמלי- כדי שהרכישה תהיה כדאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה להיכנס לניסוחים מעליבים או בעייתיים, אבל לאור הנתון שכתבת, אני מוכרח לציין שההיגיון שלך מאוד מעניין (אני בוחר בניסוח פוליטקלי קורקט).

ההפרש בין מה ששילמת בפועל לבין המחיר של הגרנדה-פונטו שרצית עומד על 15.5K ש"ח.

בפאביה שלך אין לך ר"ד מקורי ובקרת אקלים אלקטרונית דו-איזורית כפי שיש בפיאט. נניח שערכן של שתי התוספות האלה בשוק הישראלי עומד על כ-5.5K ש"ח. במילים פשוטות, אתה ויתרת על החלום שלך בשל תוספת של פחות מ-10%.

בהנחה שהסכום הנ"ל היה ברשותך, אני מגיע למסקנה שאין לך על מי להלין, אלא על עצמך בלבד.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, ביררתי אפשרות לוותר על בקרת האקלים, ההשערה היתה הוזלה של רק 3.5K במחיר. בנוסף, נאמר לי שהמחיר יכול (ורוב הסיכויים) שיעלה, נתון ה- 120K ש"ח הוא השערה ראשונית של הסוכן. חוץ מזה שאני הייתי צריך לטפל בעצמי בכל הנושא של שחרור הרכב ורישוי (זה הריי יבוא אישי), וזה עוד תוספת של 1100 ש"ח.

בקיצור- ויתרתי על הרכב בגלל הבדלי המחיר המשמעותיים. יש לי רכב מעולה לא פחות, אבל זה לא פיאט- וחבל.

אגב, מאוד מעציב אותי לראות ולקרוא על זה שסמל"ת מייבאת דגמים מפוארים של הגרנדה לקרובי משפחה וחברים (יש כאן גרסאות דיזל מפוארות, ואפילו גרסת האבארט מסתובבת לה) ואם בא לקוח פשוט לא מסכימים. היו יכולים לבוא לקראת הלקוח כמו שבצ'מפיון מסכימים לייבא כל גרסה של הפאביה שאני רוצה- רק תחכה 3 חודשים, זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר, הכל מתחיל ונגמר במחיר. אתה העדפת לרכוש את הפאביה מכיון שמחירה היה זול יותר ממחיר הגרנדה-פונטו, וזאת כמובן זכותך.

העניין הוא שאני חושב שיש טעם לפגם בכך שזאת הסיבה שגורמת לך להשמיץ בכל פעם את הרכב הזה. זה ממש כמו שאני אגיד שאלפא 159 זה חרא של רכב רק בגלל שהיא אינה משווקת בארץ במחיר שאני יכול להרשות לעצמי.

הרי בשורה התחתונה, זה לא שאם היבואן אינו מייבא באופן סדיר לארץ ג"פ מאובזרת, אזי אין אפשרות בכלל לייבא את הרכב - זאת הכל פונקציה של כסף.

אגב, אתה באמת חושב שבמידה והדגם כן היה משווק בארץ, אתה באמת היית משלם (הרבה) פחות? אני בספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה היחידה שגורמת לי להשמיץ את הרכב הזה, היא בגלל היצע המנועים/ איבזור בארץ בלבד. באירופה היא מתחרה של ממש בקטגוריה של המכוניות הקטנות, ויש האומרים ששם אין לה תחרות.

אני עדיין עומד על כך שלא כדאי לרכוש את הרכב הזה עם היצע המנועים הזה, בהשוואה למתחרות בקטגוריה - כל רכב יהיה עדיף מבחינת כוח- ואלו הדרישות של פותח השרשור.

הנה הרשימה של כל המכוניות שנמכרות כיום- האם הפונטו לא הכי חלשה? פותח השרשור רוצה ביצועים.

פיאט גרנדה פונטו, מנוע 1.4, הספק: 77 כ"ס.

סקודה פאביה, מנוע 1.6, הספק: 105 כ"ס.

דייהטסו סיריון, מנוע 1.3, הספק: 87 כ"ס.

ניסאן מייקרה, מנוע 1.4, הספק: 88 כ"ס.

אופל קורסה, מנוע 1.4, הספק: 90 כ"ס.

מאזדה 2, מנוע 1.5, הספק: 103 כ"ס.

פיגו 207, מנוע 1.6, הספק: 120 כ"ס.

הונדה ג'אז, מנוע 1.4, הספק: 100 כ"ס.

סוזוקי סוויפט, מנוע 1.5, הספק: 102 כ"ס.

פולקסווגן פולו, מנוע 1.4, הספק: 80 כ"ס.

רנו קליאו, מנוע 1.6, הספק: 110 כ"ס.

טויוטה יאריס, מנוע 1.3, הספק: 87 כ"ס.

סיאט אביזה, מנוע 1.6, הספק: 105 כ"ס.

שברולט אוואו, מנוע 1.4, הספק: 101 כ"ס.

יונדאי גטס, מנוע 1.4, הספק: 97 כ"ס.

סיטרואן סי 3, מנוע 1.6, הספק: 110 כ"ס.

אלעד- צודק. הכל מתחיל ונגמר במחיר, אני לא הייתי מוכן לשלם את המחיר - למרות שהרכב הוא מצויין. מדובר בעלות מול תועלת- במילא הנסועה מעטה.

במידה והרכב היה משווק באופן סדיר בארץ יש סיכוי שהוא היה נמכר יותר זול- אבל גם אם לא הייתי חוסך את הטרטור והריצות של הייבוא האישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספק זה לא הכל בחיים. נתוני ה-0-100 (שגם הם לא מספרים את כל הסיפור) מלמדים שהפונטו נמצאת איפהשהוא באמצע, וזה גם בגלל הגיר הרובוטי שפוגע פחות בביצועים מגיר אוטומטי רגיל. היא גם מהירה יותר במיאוץ הקלאסי מכמה מתחרות עם גיר ידני והספק גבוה יותר.

בכל מקרה, בין כל המכוניות הללו ההבדלים לא באמת גדולים מבחינת ביצועים. אם זהו גורם ראשון במעלה אין מנוס מלעלות בתקציב. אחרת, הבחירה צריכה להיעשות בעיקר עקב דרישות אחרות.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם אלעד בקטע הזה. אם היו מביאים את הגרנדה פונטו עם מנועים יותר חזקים ועם אבזור כמו שאתה רוצה, היא הייתה עולה לפחות כמו פג'ו 207. אתה היית משלם סכום שכזה?

היבואן, שהינו חברה פרטית לכל דבר, הגיע להחלטה אסטרטגית לא לייבא את הגרסאות היותר יקרות של הגרנדה פונטו, שכן הוא העריך כי זה לא ישתלם לו מבחינה כלכלית. והאמת, יש בזה משהו - תראה כמה יחידות מסוג פג'ו 207 נעות כיום בכבישי הארץ. לא הרבה.

אז אם סמל"ת היו מחליטים כן לייבא את הגרסאות החזקות והמאובזרות יותר, זה אולי היה חוסך מהם ביקורת מאנשים כמוני וכמוך, אבל זה בטוח לא היה עוזר להם למכור יותר. להפך, הם רק היו מפסידים יותר כסף על האחריות והשירות שהם צריכים לתת על הדגמים הנוספים (החזקת חלפים במלאי, התמקצעות טכנית וכו').

אגב, הלקוח הפוטנציאלי של רכב מהסוג הזה פחות מעניין אותו עשירית שניה יותר או פחות בנתוני המיאוץ ל-100 קמ"ש. יותר חשוב לו חיסכון בדלק, אמינות, מרווח פנים ונוחות. אה, ותיבה אוטומטית כשרה למהדרין, מה שחסר בפונטו ומקשה מאוד על המכירות שלה.

אז גיא, גם לי עצוב המצב בארץ של פיאט בפרט ושל איטלקיות בכלל, וגם לי יש טענות כלפי ההתנהלות של היבואן (אני אישית חושב שהם צריכים לשנות לחלוטין את דרך השיווק של המותג), אבל אם תרחיב טיפה את קו המחשבה שלך תראה שלא הכל שחור ולבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שאני רואה את זה, במציאות של היום חשובים שתי דברים בעיקר - בטיחות וצריכת דלק. לג"פ יש ABS, ESP, ו-6 כריות אוויר (ולא נשכח 5 כוכבי בטיחות), כמו גם צריכת דלק לא פחות ממצויינת. למי באמת אכפת מבקרת אקלים, פנסי ערפל, וניקלים ללוח שעונים?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...