Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה ברכישת רכב מסוג פיאט גרנדה פונטו

QUAD-X
שימו לב! השרשור הזה בן 5544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

.

אני חושב ששוב שוכחים נקודה חשובה.

המצב בישראל למעשה לא מאפשר לרכב עממי כזה להיות משווק ללא תיבה אוטומטית.

אבל לגרנדה-פונטו אין ולא היה מעולם מנוע בנזין, 16 שסתומים עם תיבה אוטומטית (רובוטית).

התיבה הרובוטית קיימת אך ורק במנוע ה-1400, 8 שסתומים, 77 כ"ס. (וגם במנוע דיזל אבל זה עוד פחות רלוונטי לישראל).

פיאט לא ייצרו במיוחד רק בשביל ישראל דגם בנזין 16V עם תיבה רובוטית שלא לדבר על תיבה אוטומטית רגילה שבכלל לא בהיצע של הגרנדה.

נכון שיכלו להביא בנוסף לקיים גם את הדגם 16V ידני בלבד אבל היבואן החליט שזה לא מוצדק בגלל מחיר הדגם הגבוה (כך זה באירופה) וגם בגלל צפי מכירות נמוך. האם הם טועים ?

ול- GOLF, יפה אמרת :mm_yeah::mm_yeah::mm_yeah:

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היבואן, שהינו חברה פרטית לכל דבר, הגיע להחלטה אסטרטגית לא לייבא את הגרסאות היותר יקרות של הגרנדה פונטו, שכן הוא העריך כי זה לא ישתלם לו מבחינה כלכלית.

הטענה שלך נכונה וברורה. השאלה שלי היא אחרת: למה היבואן מסרב בכל תוקף לבצע הזמנות מיוחדות ע"פ בקשת הלקוח, כמו צ'ימפיון שמאוד גמישים בנושא? אין יבוא סדיר כי זה לא משתלם, אז שיעשו הזמנות מיוחדות.

אני לא ביקשתי רכב בחינם, אני הריי משלם על זה ועל כל פריט שמוסיפים יש לו מחיר בקטלוג. בצ'מפיון היו מוכנים לייבא כל דגם/ אבזור של הפאביה, רק שאכין רשימה מה אני רוצה ע"פ הקטלוג שהיה שם ושאחכה 3 חודשים. אפילו הנציג הנחמד אמר לי באילו המילים:

"האינטרס שלנו, סוכני המכירות הוא למכור את הרכבים שכעת נמצאים אצלנו במלאי- שהם גם ככה מאובזרים, אבל אם אתה רוצה לעשות הזמנה מיוחדת עם האבזור שלא מקובל בארץ, אתה יכול- רק תכין לי רשימה, שלם מקדמה, תמתין 3 חודשים ונלחץ ידיים".

מה הבעיה הכ"כ קשה היתה לעשות הזמנה מיוחדת אצל פיאט? רק אלוהים יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה להסביר.

במשך שנים ארוכות עיקר מכירות סמל"ת היו מכוניות סופר מיני, כשחלק גדול מהמכירות היו לציי רכב - חברות השכרה בעיקר.

המכירות הטובות לציי רכב, שאמנם היו בעלות שולי רווח קטנים יחסית, איפשרו ליבואן כושר מיקוח גדול יותר אצל היצרן, מה שהביא לריווחיות טובה יחסית במכירות למגזר הפרטי.

בשנת 2000 עברה איטלייה לשימוש ביורו, והזינוק החד בשערו הוריד מאד את שולי הרווח, אך הפונטו, והפונטו ספייס שהחליפה אותה נהנו מאופוזיצייה דלילה יחסית.

עד שהגיעה לארץ היונדאי גטס, וכבשה את ציי הרכב, ולמעשה חיסלה כמעט כליל את פלח השוק החשוב ביותר של פיאט- ציי הרכב.

בסמוך להשקתה של הגרנדה פונטו לארץ הגיעה לכאן הסיריון החדשה של דייהטסו ש"תרמה" אף היא לרמת המכירות הנמוכה.

לסמל"ת קשה מאד להעניק הנחות מפליגות לציי רכב בשל שערו של היורו ובשל העובדה שהמכונית מבוקשת באירופה, ויבוא המכונית בגירסאות המאובזרות שלה הופך ללא הגיוני, בייחוד שהתמחור מגיע ל 120K וצפונה, מה שמאפשר רכישת פוקוס או מאזדה 3 והשארות עם עודף.

בנוסף, החוסר בגיר אוטומטי קריטי עבור המכונית, בעיקר בשוק הפרטי.

ברמת מכירות כה נמוכה, קשה ליבואן לקבל מחירים טובים מהיצרן, וכאן מתחיל מעגל קסמים ידוע.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה הכ"כ קשה היתה לעשות הזמנה מיוחדת אצל פיאט? רק אלוהים יודע.

מה הבעיה?

אם סמל"ת יאפשרו לך לעשות הזמנה מיוחדת לדגם עם תוספות אבזור ועם מנוע יותר חזק, הם צריכים לתת גם שירות לדגם שכזה, לא?

החוק מחייב אותם להחזיק מלאי חלפים, מה גם שלא הזכרנו התמקצעות של המוסכים על דגמים נוספים כדי שיוכלו לטפל לך באוטו.

כל זה עולה כסף, והרבה. לכן הם ישבו בסמל"ת ועשו הערכה אם שווה להם לייבא או לאפשר הזמנה של דגמים יותר בכירים, והם הגיעו למסקנה שלא רק שלא משתלם להם לעשות את זה, הם גם יפסידו על זה כסף.

עכשיו יותר ברור?

בלי שום קשר, יש בעייתיות מסוימת בדבריך. אתה מתלונן שלא נתנו לך אופציה לבצע הזמנה לדגם מאובזר יותר. אבל גם אם היו מאפשרים לך לא היית עושה את זה כי זה היה יוצא יקר מדי עבורך... אתה מבין את הנקודה עכשיו? על זה בדיוק חשבו בסמל"ת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה חשבתי שאני מדבר לעצמי או שפשוט לא הייתי מספיק ברור.

תודה לאל, התגובות האחרונות הבהירו לי שהבעיה אינה טמונה בי ושדווקא הייתי ברור מאוד.

אם הייתי צריך לסכם את העניין, הייתי פשוט אומר שגיא נורא רצה לרכוש ג"פ מאובזרת, אולם אפילו אם הדגם הספציפי שבו הוא חפץ היה משווק באופן סדיר בארץ, הוא לא היה מוכן לשלם את המחיר הנדרש עבורו, ועל כן הוא פיתח אנטגוניזם כלפי הרכב הזה.

אין ומעולם לא היה קשר רציונלי בין אותו אנטגוניזם לבין איכויותיו של הרכב בפועל.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיברתי לאורך כל הדרך על "מחיר הגיוני".

לדרוש 120K וצפונה על הרכב זה לא מחיר הגיוני, אחרת הייתי רוכש דרך ייבוא אישי.

במידה והיתה אפשרות לביצוע הזמנה מיוחדת דרך היבואן עצמו- המחיר היה יותר נמוך מהמחיר של הייבוא האישי, כי היבואן בסה"כ מצרף עוד רכב אחד למשלוח, בניגוד לייבוא האישי. מקס' הייתי מוותר על אבזור מסויים כדי להוזיל את המחיר.

גל- זה קשקוש. כמו שאין להם שום בעיה לטפל בגרנדה פונטו אבארט של עומר לוי, וכמו שאין להם שום בעיה לטפל בצמד הגרנדות המולטיג'ט שלהם (יחידות בארץ)- כך אין להם בעיה לטפל גם ברכב עם מנוע 16V- הכל עיניין של רצון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלתה בדעתך האפשרות המטורפת אך האפשרית כי מחיר של 120K ש"ח מגלם את השווי האמיתי של הרכב?

עובדה: אם זה המחיר גם בייבוא אישי, הרי שלפחות בתיאוריה, במידה וזה גם היה המחיר בארץ, לא ניתן לומר שהיבואן גזר כאן קופון חריג או שמן במיוחד.

במאמר מוסגר גם אציין שהמחיר הנ"ל - בהנחה זה מה שהיבואן היה גובה עבור הדגם - לדעתי האישית מאוד הוגן, והתמורה שמקבלים בהחלט מצדיקה אותו.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשורה התחתונה אנחנו חרגנו באופן משמעותי מנושא השרשור, שכן פותח השרשור כנראה נבהל מאיתנו ולא מגיב בו יותר, מה גם שהוא רוצה ביצועים וכוח.

כמו- כן אין לנו בשביל מה לדון בספקולציות, משום שהרכב במילא לא ינחת בישראל עם האבזור והמנועים האלה- וחבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שהזכיר את שיטת השיווק שלהם אז אולי יעיף מבט אל עבר הקישור ויראה שאולי מתחילה דרך חדשה.

http://www.d-say.co.il/d-say/media/fiat/grande/mini/?sum=5000060000&ref=walla

יניב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5544 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...