Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לחובבי ה CARPC - המלצה נגד קניה מאתר צ'יפר

poz
שימו לב! השרשור הזה בן 5572 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה יודע מה?

אם ברנש שרוצה לבנות פה בפורום CARPC ילך ויראה את האתר שלו ויראה את הטרד הזה

ועקב זה לא יקנה שם אני יהיה מבסוט עד דמעות

שחסכתי לו מאות שקלים שהוא לא צריך לשלם :)

אתה יכול לקבל את זה ויכול לא לקבל את זה

אתה בוחר לראות את זה רק מנקודת המבט של בעל העסק

אין לי מושג אם יש לך קירבה אליו שאתה כל כך מגן עליו

אבל גם לצרכנים יש זכויות.

HU: CarPC 3 In Progress [00%] AMP: Twister III F4-600

Woofer: Helon 165 (2 ohm) Tweeter: HX 165 PHASE SUBS: (X-ion 10" 350rms) X 2

Mitsubishi king

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סלאבה היקר,

יפה שירדת מהעץ. להבא תשתדל גם להמנע משימוש באיומים, הפחדות, קמיעות ותחת.

הרי ברור היה לחלוטין שאתה עוסק, או עסקת בתחום, מיותר היה אפילו שציינת זאת.

כעצמאי וכבעל עסק, אני מודע היטב לכל ענין ה

"פוגע במכירות ובהכנסות של אותה החנות וכמובן שאותו הבן אדם לא חושב שאותה החנות מאכילה כמה פיות של כמה משפחות ורק ביגלל איזו מלה שפלט בן אדם ביגלל משהו שלא מתאים לו עוד 1000 לא ייקנו ביגללו וכתוצאה מכך החנות והעובדים בה נפגעים"

אני האחרון שרוצה לפגוע בפרנסה של מישהו, ואכן ייתכנו השלכות מהסוג שציינת במקרים של הכפשה, הצגת עובדות לא נכונות כנכונות וכו', אך כלל וכלל לא מדובר במשהו מן הסוג הנ"ל.

גם בZAP אתה יכול לבצע השוואות מחירים, היעלה על דעתך איומי תביעה בגין הצגת חנויות מסוימות כיקרות יותר?

דווקא בשוק חופשי, בו יכול כל מוכר לדרוש כאוות נפשו ואינך חייב לרכוש ממנו או "לדרוש" ממנו למכור במחיר אחר, אותו כנ"ל לגבי כל לקוח פוטנציאלי, משום שהרי אינני חייב לרכוש במחיר מסויים בחנות מסויימת, רק כי אם לא ארכוש שם, אפגע במכירות שלו. [ולא ניכנס כרגע אם הוא מופקע, גבוה, מצדיק את עצמו, הוגן ביחס לעלויות הייבוא והגון מבחינת מתח הרווחים וכו']

יותר מכל דבר אחר, מה שלא נכון היא הפסקה הבאה:

אין לך את הזכות לבוא בפומבי ולהתחיל להריץ טענות ודעות שלך על החנות

הפורום נועד, בין היתר, בדיוק כן לבוא בפומבי ולהתחיל להריץ טענות ודעות שלנו על כל דבר.

לשם כך, גם, אנו כאן.

ההודעה הייתה מאד פשוטה ועניינית:

"לחובבי ה CARPC - המלצה נגד קניה מאתר צ'יפר" - ובגוף ההודעה הסבר:

צ'יפר יקרים מאד במחשבים לרכב ולכן יש לכם חלופות.

לא לגיטימי? לא תקין?

בגלל שמישהו רוצה להאכיל פיות אני חייב לקנות אצלו הגם שהוא יקר? מה זה רלוונטי בכלל אם הוא מרוויח על זה מיליונים, או שלאור ההוצאות שלו הוא בקושי מתפרנס מכך? תכל'ס, לי זה יוצא יותר יקר ממקומות אחרים ולכן מותר לי לומר "ראו חברים יקרים, מוצר כזה או אחר, במקום כזה או אחר עולה יקר, הרבה יותר יקר ממה שתוכלו להשיג במקום כזה וכזה"

מה הבעיה בזה?

מה ההתנפלות עליו?

אז מתחילים להצדיק ולתרץ את המחירים הללו. מה זה אכפת ללקוח? כשאני בא ומספר ללקוח שלי מדוע אני גובה ממנו כך וכך, ומה נשאר לי מזה, אני מקבל בעיקר חיוך של גיחוך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלאבה היקר,

יפה שירדת מהעץ. להבא תשתדל גם להמנע משימוש באיומים, הפחדות, קמיעות ותחת.

אף אחד לא השתמש באיומים! פשוט אמרתי את דעתי בעניין כמו שPOZ אמר את דעתו!

הרי ברור היה לחלוטין שאתה עוסק, או עסקת בתחום, מיותר היה אפילו שציינת זאת.

כנראה שאתה לא מכיר אותי,אז כדאי לך לשאול את אנשי הפורום אלו שמכירים אותי ולשאול מי אני ומה אני וכמה עזרתי בעבר לאנשים. נכון להיום אני כבר כשנתיים מחוץ לתחום עובד בחברת הייטק גדולה עם שם בארץ ובעולם ואני ממש לא מנסה להצדיק חנות זו או אחרת ואני מסכים איתכם בקשר למחירים הגבוהים בחנויות.

כעצמאי וכבעל עסק, אני מודע היטב לכל ענין ה

אני האחרון שרוצה לפגוע בפרנסה של מישהו, ואכן ייתכנו השלכות מהסוג שציינת במקרים של הכפשה, הצגת עובדות לא נכונות כנכונות וכו', אך כלל וכלל לא מדובר במשהו מן הסוג הנ"ל.

מהתגובות שלך אני מאחל לך לקוחות מהסוג של POZ שייתנו תגובות כמו ש POZ רושם.

גם בZAP אתה יכול לבצע השוואות מחירים, היעלה על דעתך איומי תביעה בגין הצגת חנויות מסוימות כיקרות יותר?

דווקא בשוק חופשי, בו יכול כל מוכר לדרוש כאוות נפשו ואינך חייב לרכוש ממנו או "לדרוש" ממנו למכור במחיר אחר, אותו כנ"ל לגבי כל לקוח פוטנציאלי, משום שהרי אינני חייב לרכוש במחיר מסויים בחנות מסויימת, רק כי אם לא ארכוש שם, אפגע במכירות שלו. [ולא ניכנס כרגע אם הוא מופקע, גבוה, מצדיק את עצמו, הוגן ביחס לעלויות הייבוא והגון מבחינת מתח הרווחים וכו']

זאפ בניגוד לPOZ לא יוצאים בהצהרות נגד חנות זו או אחרת שאנשים לא ייקנו בה.

יותר מכל דבר אחר, מה שלא נכון היא הפסקה הבאה:

הפורום נועד, בין היתר, בדיוק כן לבוא בפומבי ולהתחיל להריץ טענות ודעות שלנו על כל דבר.

לשם כך, גם, אנו כאן.

יש דרך לרשום המלצות וטענות ודעות,תרשום מה שאתה רוצה כל עוד זה לא פוגע בפרנסתם של אחרים.

ההודעה הייתה מאד פשוטה ועניינית:

"לחובבי ה CARPC - המלצה נגד קניה מאתר צ'יפר" - ובגוף ההודעה הסבר:

צ'יפר יקרים מאד במחשבים לרכב ולכן יש לכם חלופות.

לא לגיטימי? לא תקין? ממש לא תקין ולגיטימי הכותרת הזו!

בגלל שמישהו רוצה להאכיל פיות אני חייב לקנות אצלו הגם שהוא יקר? אף אחד לא אמר שאתה חייב ואת זה ציינתי בתחילת השרשור! לכן תחשוב שוב פעם לפני שאתה בא אלי בטענות

בקיצור אני את שלי אמרתי ואני הבנתי את הצד שלך ואת זה שPOZ הוא חבר טוב שלך שאתה כל כך מנסה להגן עליו.

שיהיה לכולכם בהצלחה בהמשך הדרך והכל בידידות!

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהה הבנתי

אז אתה רוצה שאני אגיד לאנשים שבחנות X יקר ולא כדאי לקנות בה

בלי להזכיר את השם שלה כדי לא לפגוע בפרנסה שלה

אבל בפרנסה שלהם (המשכורת של הגולשים פה) מותר?

במילה אחת: בולשיט.

HU: CarPC 3 In Progress [00%] AMP: Twister III F4-600

Woofer: Helon 165 (2 ohm) Tweeter: HX 165 PHASE SUBS: (X-ion 10" 350rms) X 2

Mitsubishi king

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכתם מאד רחוק עם כל השרשור הזה.

צביקה וניר, יכול להיות שזה היה קצת ישיר מדי, ואלי גם קצת מפורט מדי(למרות שאני איתכם, וחושב שזו הגזמה פרועה במחירים).

סלאבה - אתה יוצא פה בהצהרות, מדבר על פגיעה בפרנסה, על פגיעה במוניטין.אני מוכן להגיד לך שכל אחד שPOZ חסך לו העלאת ת'רד שנקרא "האם המחיר הזה הגיוני" על מוצרים שהוא קנה או רוצה לקנות באתר זה או אחר, הרי זה מבורך. זה לא משנה מי אתה ומה אתה, במה עסקת, ולמי עזרת(אני לא מכיר אותך, ולכן לא יכול להביע את דעתי בעניין הזה).

מחיר יקר, בייחוד על מוצרים ללא אלטרנטיבה הוא דבר נפוץ.זה לא אומר שזו הדרך הנכונה...יש אחוז רווח שהוא הגיוני. אני קניתי ספק M4 ב400 ש"ח. למה לעזאזל מישהו צריך לשלם פי שלוש? זה מוצר מחשב, שבייבוא עד שלוש יחידות אינו עובר בדיקות כלשהן - כלומר:

3X M4 = ש"ח 1200

משלוח X3 = ש"ח 100

מסים(רק מע"מ) = 200 ש"ח.

עכשיו תוסיף - עלויות קבועות וכו'(שכירות חשמל מים אחסנה תחזוקה וכו').האם באמת הגיוני לגבות כזאת כמות של כסף על מוצרים שאני די בטוח שהוא לא מחזיק במלאי(אולי אחד או שניים, בגודל של שתי קופסאות סיגריות כל אחד, ושנדיר שהם נמכרים בארץ...).תוסיף עלויות קבועות של המוצרים - נניח עוד 100 ש"ח(וזו הגזמה פרועה). סה"כ - 1600 ש"ח(ל3 ספקים).במחירי החנות - 3 ספקים = 3400 ש"ח.100% רווח זה קצת מוגזם לא?יסלח לי בעל החנות אבל אני מפקפק בעובדה שהוא מיבא את המוצרים מסחרית - ולכן החישוב הנ"ל.זה רווח מוגזם, ועשיית עושר על חשבונם של חסרי הידע. אז אם אפשר לספק את הידע, ולחסוך למישהו הרבה כסף בדרך, אני חושב שזה טוב, נחוץ, ואפילו מתבקש.כל המטרה של הפורום היא לעזור לאנשים. POZ פשוט נתן תשובה לשאלה שאף אחד עוד לא שאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלבה, לניר, לך ולכולנו יש חופש הביטוי בכול עניין כול עוד זה לא פוגע בפרטייות שם אדם. לגבי החנות, ניתן לדון בכול מידע שהחנות מציג לפני כולנו (מחירים, מבצעים, מוצרים.....), וגם ניתן לדון במחירים בחו"ל כי ניתן להשוות מול מחיר בארץ ובזה אין שום דבר רע. בגלל שחנות בארץ פירסמה מחירים יחסית גבוים למחירים בחו"ל, זה בעיה שלה, וכי חנות הזה לא עומד בתחרות בינלאומי זה גם עניין שלה. מה עם אתר של ZAP-השוות מחירים?, הוא גם פוגעה בפרנסה של אחרים.

הגלובליזציה עבדת בעניין הזה כמו שצריך, ואם תשים לב על פער שבן מחירים בחו"ל למחירים בארץ, הוא הולך ומצטמצם וזה בעיה של כול עסק מסחרי בארץ, והם מודעים לבעיה, הם יודעים שהם צרכים בקרוב לעמוד בשוק בינלאומי, ולהפחית את מחירים לצרחן סופי ולדרוש הקטנת עלויות (מחיר קניה). קיצור זה לא כזה פשוט, ותאמין לי שניר לא עושה נזק לחנות הזה, ואם נגרם נזק אז הוא קטן יותר ביחס לכול הנזק שיש לו בגלל גלובליזציה של היום.

לדעתי צריך לפתוח אתר השוות מחירים בינלאומי (כמו זאפ אבל יותר גלובלי), ואז זה יהיה מטורף, אתה כי לקוח תוכל לקבל מחיר הנמוך בכול העולם, ולהזמין אותו עד הבית שלך. זה תייה תחרות לעסקים וחברות מטורפת, ורק חזקים ואמינים יוכלו לעמוד מול תחרות הזו. זה לא כמו מרכז הגדול ויחידה בשחונה כמו חברת חשמל בארץ (מונפוליה) זה יהיה יותר גדול מזה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BART יש הבדל עצום בין איך שאתה ניסחת את הכותרת והסברת את מה שאתה רוצה להציג ולהביע את דעתך לבין איך ש POZ הציג את זה.

שוב פעם אתם לא מבינים שאני לא בא ואומר שזה רע לבוא ולהשוות ולהציג מחירים בין חנויות אבל יש דרך מסויימת לעשות זאת! להיפך זה מבורך שאנשים באים ומשווים מחירים אבל לא צריך לצאת על גבי דפי הפורום עם הצהרות כמו ש POZ רשם בשרשור הנ"ל ויצא עם כותרת כמו המלצה נגד קנייה מאתר X,אני עוד אף פעם לא ראיתי באתר ZAP שמשווה מחירים ולייד מחיר גבוהה האתר רושם חנות זו לא מומלצת לקנייה מכיוון שהמחיר בה גבוהה מאוד!

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלאבה - אם היה בא חבר ושואל אותך אם לקנות מחנות X, שאתה יודנע שעולה בה הכל כפול מהמחיר הרגיל, ובעזרת קצת הכוונות יכולת לשלוח את החבר לחנות אחרת, איך היית עונה לו על חנות X?"גנבים,עושקים,לא שפויים...". אם אתה יותר רגוע אז אולי רק היית ממליץ.

אין שום פסול במה שPOZ עשה.לבעל החנות יש אפשרות להגיב, וגם לכל אחד אחר.מי שרוצה לקנות אצלו עדין יכול. POZ רק דאג שזה לא יהיה מישהו מהפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך ב 100% הייתי מיעץ לו אחרת! כפי שאתה מבין שהשיחה הזו הייתה מתקיימת רק ביני לבינו, אבל וזה אבל גדול אני בניגוד ל POZ לא הלכתי לתקשורת כגון: אינטרנט שמליוני אנשים יכולים להיחשף לדעתי. אני לא הייתי רץ לפרסם בפני כולם המלצות נגד חנות X וגם אם כן הייתי רוצה להביע את דעתי על חנות X הייתי משתמש במילים אחרות ובניסוח פחות פוגעני מהניסוח של POZ.

אני אישית חושב שהשרשור הנ"ל מיצא את עצמו ואנחנו סתם מקפיצים אותו שוב ושוב ועוד ועוד אנשים נחשפים לשרשור הזה ואנחנו רק גורמים ליותר נזק אז מהרגע הזה אני מפסיק להגיב בנושא ומקווה שלהבא אנשים יהיו יותר אחראים למילים ולדעות שהם רושמים על גבי דפי הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד אוכל את מה שהוא מבשל. אם אתר מסוים מחליט להפקיע מחירים בצורה שלא קשורה לכלום זה בעיה שלו ושיתמודד עם ההשלכות של העניין.

אני מאוד שמח שנכתב מה שנכתב , אני בתור צרחן דואג לעצמי ולא לאף אחד אחר.

זה לא הוצאת דיבה ולא נעליים. זה דעה לגיטימית עם עובדות מבוססות וזה בסדר. אם לציפאר יש משהו להגיד הם היו יכולים להגיד. זה טוב שיש שרשורים כאלו בדיוק כמו שכולנו אוהבים שיש את ההיפך. הרי שמישהו אומר קניתי ציוד כזה וכזה במחיר זול כולם הרי שואלים איפה קנית ובלה בלה. אז אין פה בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא?בוא נעסיק את הראש באיך אנחנו קונים ממקומות כמו ציפר כדי לא לפגוע בפרנסתם.

מה שמקומות כמו ציפר עושים,איך נקראה לזה?:תתקופף,ותיזהר,אני עומד להכניס בלי ווזילין וזה מאוד יכאב בפעם הראשונה

ועוד דבר,אנשים כמו ניר(POZ) בסך הכל פותחים את הקלפים,מה שתורם לכל אלו שרוצים להיכנס לתחום הCAR PC

מי שמעגל פורטים לא בהכרח מעגל פינות!!!! לכל נושא בקשר לפורטים יש לפנות אלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די כבררר.

---

תקנו לא תקנו, מי שמתאים לו המחיר שיקנה מי שלא שייבא מאייבי.

מי שלא יודע לייבא באיביי שיקנה מהארץ אבל לעשות השוואת מחירים קודם . זה הפתרון המתאים.

שיבורך החופש ביטוי, ותמשיכו להעלות מחירים מופקעים, אבל בהצהרות לא תוקפניות. בנימוס :)

---

סלבה, ברוך שובך לפורום ושמח בשבילך על העבוד החדשה, חבל שעזבת את תחום האודיו היה לך פוטנציאל :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כול אלו שאומרים שהמחירים מוגזמים לא מבינים שום דבר בתחום המכירות.

מן הראוי שכגילוי נאות תכתוב שאתה הבעלים של החנות צ'יפר - לא ?

בקשר למכון התקנים וכו', יש הוצאות זה נכון, אבל לא כולן מגולמות במחיר היחידה, אתה לא אמור לגלם לי את הלאפה שווארמה שאכל הנהג משאית שלך בדרך לנמל חיפה להביא את המוצר, שלא יאכל שווארמה, שיאכל לחם עם שמן זית !

בקיצור יש רווח סביר, ויש הפקעת מחירים, רואים את זה טוב מאוד בכל תחומי המכירות,

לדוגמא רואים פה מוצרים של HAT, TRU נמכרים במחירים שווים למחירים בחו"ל או טיפה יותר ולפעמים טיפה פחות

מנגד אנחנו רואים את מוצרי DLS שלדוגמא הA4 נמכר בישראל ב4500 שקל "במבצע" לחברי הפורום, כאשר בחול אפשר למצוא אותו בפחות מ500 דולר.

אז איך אתה מסביר את זה ? שניהם יבואנים, שניהם מחזיקים מחסן, שניהם מבצעים תקינה וכו' וכו' וכו' ועדיין אחד מוכר לך את הציוד במחיר שווה לכל נפש, והשני אונס לך את הכיס אונס ברוטאלי.

הפורום מחנך לצרכנות נבונה ונכונה, חלק גדול מזה זה כל הזמן לחשוף, לקדם, ולהציף מידע אודות חנויות\מוצרים שפחות כדאי לרכוש, או לחילופין על דרכי רכישה חלופיות.

לאור המחירים שאתר צ'יפר מציע היום לקהילת הCARPC הגדלה מרגע לרגע - נכון לעכשיו לא משתלם בעליל לרכוש ציוד CARPC מאתר צ'יפר ומוטב לקהילה ולרוכשים לחפש אלטרנטיבות אחרות, בדמות רכישה מחנויות אחרות שזולות בהרבה (ויש כאלו) או בדמות הזמנה מחול !

וזאת דעתי בכל אופן !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור יש רווח סביר, ויש הפקעת מחירים, רואים את זה טוב מאוד בכל תחומי המכירות,

לדוגמא רואים פה מוצרים של HAT, TRU נמכרים במחירים שווים למחירים בחו"ל או טיפה יותר ולפעמים טיפה פחות

מנגד אנחנו רואים את מוצרי DLS שלדוגמא הA4 נמכר בישראל ב4500 שקל "במבצע" לחברי הפורום, כאשר בחול אפשר למצוא אותו בפחות מ500 דולר.

מסכים לגמרי !

רכשתי סט של HAT Clarus 61-2 ב- 1950 ש"ח מיבואן בעל חנות כשמחירו של הסט בחול הוא 519$. זול יותר מחו"ל.

וזה היה בסדר גמור אם הייתי פותח נושא: המלצה בעד קניה מחנות מסויימת ?

אז למה זה לא בסדר לנסח נושא: המלצה נגד ?

למה פרנסתם של אחרים באה לפני הפרנסה שלי ?

אני חייל שמרוויח 650 שקלים בחודש ואני לא מוותר על האהבה הגדולה שלי לאודיו.

זה בסדר שאני לא אהיה מודע לזה שבחנות מסויימת אני אשלם הרבה יותר מאשר בחנות אחרת ?

זה בסדר שאלפיים שקל שלוקח לי חצי שנה לחסוך אותם יילכו על מחיר מופקע כי זו פרנסתו של מישהו ?

ואיך בכלל הייתי יודע מאיפה לקנות ומאיפה לא אם אותו אדם שקנה ביוקר ויודע איפה אפשר למצוא עסקה משתלמת יותר ישמור את המידע לעצמו, לא יפרסם ולא ישתף אף אחד כי זו פרנסתו של בעל החנות וייתן לפרנסתם של רבים להיפגע ?

ולמי שכ"כ איכפת מקידום הענף בארץ, יקום ויוביל לשינוי, כגון מחירים אטרקטיביים לקהל הרחב.

אז בבקשה שאף אחד לא ידבר על פרנסתו של בעל חנות זה או אחר. זהו פורום ענייני ומקצועי.

Pioneer P90RS | Celestra RA | Seas Lotus Reference

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5572 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...