Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייבוא אישי - מעשים לחוד ותקנות לחוד

Kernel
שימו לב! השרשור הזה בן 5700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא פייר כלפי היבואנים?!?!

זה פייר כלפי האזרח הקטן לשלם על רכב שעולה באירופה 10,000 יורו 130 אלף ש"ח?!?!

היבואן לא אשם שהמדינה גוזלת 110%~ על יבוא כלי רכב לארץ , אני דיי בטוח שהיבואן מקבל הוראות מהיצרן מהיכן לקנות את הרכבים שלו , וישראל קונה ביורו .

נראה לך הגיוני לשלם 98k ש"ח על נינג'ה 600 שעולה 32k ש"ח בארה"ב ? ועוד לשלם יותר מ 12K ש"ח ביטוח כל שנה ?!

לא , לא הגיוני , אבל זה מה יש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוף מתי כל העם יבין שעושקים אותנו על בסיס יומיומי..

הסוכנויות קונות את הרכבים במחירים מיוחדים ,לא מחירי יצרן , וגם מוכרות את הרכבים במחירים "מיוחדים"

מאבדים לקוחות בגלל יבוא אישי ? אז שיתייעלו ,כמו כל חברה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איני יודע כיצד הנוהג לגבי מכוניות בחו"ל, אבל לגבי מוצרים אחרים אני יודע שמחיר המוצר אינו כולל אחריות. מי שרוצה אחריות יכול לרכוש אותה בנוסף, ואף לבחור את תקופת האחריות.

בארץ אין בחירה - זה חובה, לפיכך זה כבר משוקלל במחיר.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה ויונדאי בארה"ב - 10 ו7 שנות אחריות, בהתאמה.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוף מתי כל העם יבין שעושקים אותנו על בסיס יומיומי..

הסוכנויות קונות את הרכבים במחירים מיוחדים ,לא מחירי יצרן , וגם מוכרות את הרכבים במחירים "מיוחדים"

מאבדים לקוחות בגלל יבוא אישי ? אז שיתייעלו ,כמו כל חברה אחרת.

לדעתי זה אפילו לא קטע של ייעול.

סתם ניפוח מחירים, כי עדיין לאלה שרוצים לקנות בסוכנות של היבואן עם אחריות אין בררה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שלא קראת את התגובה מעליך.

קיה ארה"ב נותנת אחריות ל-10 שנים. באנגליה ניתנת אחריות ל-7 שנים. אז על מה בדיוק אתה משלם יותר?

כמעט בכל קניה של רכב בארה"ב אתה מקבל אחריות בין-לאומית לשנתיים עם אופציה להרחבה.

האחריות הזו מחייבת את היבואן גם בארץ ישראל.

בעקרון זה פועל כך:

הם מתקנים את הבעיה, אתה רושם צ'ק דחוי ל-3 חודשים אחרי ונותן אותו למוסך. בזמן הזה היבואן פונה ליצרן וזה משלם את עלות התיקון ליבואן. הצ'ק חוזר אליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מופזי רץ לראשות קדימה,

מאיפה נראה לך שהכסף לכל השלטים והפירסומות מגיעים?

אל תשכח שאלוף/רמטכל בצה"ל מרוויח סכום העומד בערך על 35K,

אם היית רואה איי פעם את הבית של מופז[וילה פרטית עם שטח ענקי], אין סיכוי שבעולם שכל הכסף הגיע מחסכונותיו האיישים,

ומאחר והאיש היה עובד מדינה במשך כל חייו,

מאיפה נראה לך כל הכסף הזה?

כמה ישראלי מצידך להגיד דבר כזה.

לדעתי, אסור לך לצאת ככה בהאשמות חסרות כל ביסוס.

כל עוד לא מוכח אחרת, הוא עבד ועמל בשביל כל שקל ושקל.

אתה באמת חושב שהוא קיבל 35k לחודש, ולא השקיע לפחות חלק מהכסף?

חוץ מזה, יש עוד מלא אפשרויות שונות ומשונות וחוקיות לגמריי.

גי גי גי גי גי גי גיטרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שלא קראת את התגובה מעליך.

קיה ארה"ב נותנת אחריות ל-10 שנים. באנגליה ניתנת אחריות ל-7 שנים. אז על מה בדיוק אתה משלם יותר?

כמעט בכל קניה של רכב בארה"ב אתה מקבל אחריות בין-לאומית לשנתיים עם אופציה להרחבה.

האחריות הזו מחייבת את היבואן גם בארץ ישראל.

בעקרון זה פועל כך:

הם מתקנים את הבעיה, אתה רושם צ'ק דחוי ל-3 חודשים אחרי ונותן אותו למוסך. בזמן הזה היבואן פונה ליצרן וזה משלם את עלות התיקון ליבואן. הצ'ק חוזר אליך.

זאת כבר בעיה אחרת.

אני מדבר על זה, שביבוא אישי עם הרווחים שהדילר בחו"ל עושה עליך ואתה לא מקבל מחיר מיוחד כמו היבואנים עדיין יוצא יותר זול מלקנות בסוכנות.

אתה רוצה להגיד לי שכל ההוצאות הנלוות של היבואן כמו מוסך, שירות, עובדים, מלאי חלקים ולעשות רווח מכל העניין לא יכולות לבוא במחיר קצת יותר שפויי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוכח 2 דברים.

1- היבואנים קונים מאירופה, באירו, שיקר משמעותית מהדולר (עד לאחרונה נסחר ברמה של 1 יורו = 1.5 דולר).

2- היבואנים מקבלים מחיר טוב לעומת המחיר באירופה, לא לעומת המחיר בארה"ב שם, בהרבה מקרים, הוא זול משמעותית מהמחיר באירופה (סתכל לדוגמא על הפרש המחירים בין 911 באירופה לבין אחת זהה לה בארה"ב).

יותר מזה, מצאתי בפורומים זרים אנשים מאירופה שמתייעצים על ייבוא רכב מארה"ב ומדברים על חסכון של 30 אחוז במחיר.

זה חסכון ע-צ-ו-ם ובהרבה מקרים יותר גבוה מהחסכון בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט המחירים בארה"ב זולים בגלל המס הכמעט אפסי על הרכבים, כי ייבוא אישי היה הרבה יותר זול גם כשהדולר לא היה בכזה שפל, ועובדה גם בייבוא מכוניות אמריקאיות אתה חוסך, לא?

תראה למשל מחירים של מכוניות אמריקאיות כאן:

http://www.bavarian-motors.co.il

קריזלר 300C מחיר משוער של 211K ואצל היבואן מתחיל ב300K

ואאל"ט שוב, היבואן קונה ישירות מהיצרן בלי קשר לשום מס של מדינה מקומית. אז אתה רוצה להגיד לי שכשקמור קונה רכב מב.מ.וו ואיזה דילר אנגלי קונה אותה המחיר לא יהיה דומה (גבוה יותר לישראלי בגלל העלות). כשאתה קונה רכב בחו"ל הוא כבר אחרי כל המיסים של אותה המדינה ואז אתה משלם שוב מס בארץ.

תקן אותי אם אני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, המס בארה"ב מזערי עד לא קיים (אאל"ט, ברוב המדינות מדובר על מע"מ בלבד).

המחיר שדילר גרמני קונה את הרכב אינו המחיר שדילר בריטי קונה את הרכב ואינו המחיר שדילר אמריקאי קונה את הרכב.

מחיר הרכב לדילר נקבע על-בסיס תחשיבים שונים של היצרנית. בין היתר כמות המכירות הפוטנציאלית, כמות המכירות המעשית, עלות רכבים מתחרים ועוד נתונים שונים שנלקחים בחשבון.

לדוגמא, תסתכל כמה עולה פורשה בגרמניה, כמה היא עולה בבריטניה וכמה היא עולה בארה"ב.

רמז: בארה"ב היא עולה כ~60-70 אחוז מהמחיר בגרמניה, בהתאם לדגם.

למה? כי השוק בארה"ב ע-צ-ו-ם. הוא מהווה כ50% מהמכירות של פורשה ויש בו תחרות גדולה.

יש תחרות מצד מותגי היוקרה של היצרנים היפנים (אקורה, לקסוס, אינפיניטי), יש בו תחרות מצד רכבי הספורט של היצרנים הגרמנים האחרים (BMW, מרצדס ואודי),

יש בו תחרות מצד יצרנים מקומיים (קורבט?) ועוד עשרות יצרניות אחרות (אסטון מרטין?) שמתחרות על אותו פלח שוק.

פורשה לא יכולה להרשות לעצמה להפסיד את הפלח שוק הזה, ולכן היא מתמחרת את הרכבים שלה לשוק האמריקאי במחיר הרכב יותר נמוך מאשר לשוק האירופאי.

למען האמת, שים לב שכמעט כל היצרניות האמריקאיות מתמחרות את הרכבים שלהם בארהב פחות מהמחיר באירופה.

גם אם אתה לא מחשיב את המס שיש על מכוניות באירופה (לדוגמא בגרמניה, שם המס עומד על ~19 אחוז, בעיקרו מע"מ אם אני לא טועה).

דוגמא יוצאת דופן: האודי R8 מתומחרת בארה"ב בעלות כמעט זהה לעלות שלה באירופה.

למה? כי הייצור של הR8 מוגבל, הביקוש עצום, ואודי יודעת שR8 שלא תישלח לארה"ב תצליח להמכר במקום אחר (מישהו אמר ישראל?) - במחיר מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישובי המס ושיקולי היצרנים זה נחמד מאוד (למרות שהם ספקולטיביים ברובם). אבל לא רלוונטים מעשית.

בחזרה לישראל. אף אחד, אבל אף אחד לא יודע בכמה היבואן קונה את המכוניות זה למעשה אחד הסודות הגדולים שלהם. אין כמעט מקום לגזירה השוואתית ממה שהולך בחו"ל והשלכה שלה על מה שקורה אצלנו, עם כל העיוותים של השוק הישראלי ונושא הבלעדיות של היבואנים שהופך את העסק למשחק מטונף ועקום.

בשורה התחתונה, לצורך המחשה, אם אדון מוישה זוכמיר יכול לרכוש ג'יפ גרנד צ'רוקי 5.7 HEMI בכ- 300 אלף שקלים ביבוא אישי לעומת 330 אלף לגרסאות ה- 3 ליטר דיזל או 4.7 בנזין הבסיסיות למדי אצל היבואן. אז תסלחו לי הוא צריך להיות די אידיוט כדי לא להעדיף את זה.

אלו לא רק המחירים הנמוכים זה המגוון, היכולת לנהוג במשהו אחר, מיוחד.

דמעות התנין של היבואנים וזעקות ה"אוי אוי אוי" שלהם רחוקות מלהזיז לי את השמאלית.

הם טועמים שמץ קצהו של התנהלות שוק חופשי ופורצים בזעקות שבר. ואם למישהו נדמה כי גל ההנחות של מכוניות היוקרה לאחרונה נובע רק מהיחלשות המטבעות, הוא תמים מאוד. אלו אותן כמה מאות מכוניות פרימיום שנחתו כאן בחצי השנה הראשונה של 2008 שדחקו את היבואנים לפינה.

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת כבר בעיה אחרת.

אני מדבר על זה, שביבוא אישי עם הרווחים שהדילר בחו"ל עושה עליך ואתה לא מקבל מחיר מיוחד כמו היבואנים עדיין יוצא יותר זול מלקנות בסוכנות.

אתה רוצה להגיד לי שכל ההוצאות הנלוות של היבואן כמו מוסך, שירות, עובדים, מלאי חלקים ולעשות רווח מכל העניין לא יכולות לבוא במחיר קצת יותר שפויי?

יכולות גם יכולות.

חבר'ה, תצאו מהסרט שאתם חיים בו.

לא לחינם יבואני הרכב הם מהחברות הגדולות והעשירות בארץ. והבעלים והעומדים בראשם הם מהעשירים במדינה. אין שום הצדקה ברחמים כלפיהם.

קרמבו צודק בהחלט - אם אבי היה יוצא מהקבעון של הליסינג+טויוטה קורולה - כבר מזמן הוא היה נוסע ב-C300.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5700 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...