Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא 159 נמכרת מהיום ב-191K, זה יזניק את המכירות?

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 5706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה שהמחיר הוזל בכ-100 אלף שקלים לא אומר שהמחיר לפני כן היווה רווח נקי.

בוולו למשל, הוזלת הדגם התאפשרה לאחר שהיצרן הסכים לסבסד את הS60 עבור היבואן

לצורך עזרה בהגדלת המכירות. יכול להיות שאלפא, כמחווה או מתוך אי אילו אינטרסטים החליטה

לסבסד את עלות ה-159 לסמל"ט מה שמאפשר הוזלה כזו.

הבאמת? אתה חושב שבאמת המחירים שנמכרים כאן המכוניות גדול בכמה אחוזים מחו"ל? מאזדה 3 בחול אתה קונה ב 15-20אלף דולר אם אני לא טועה נכון? כמה פה עולה גרסא בסיסית? תודה. א דרך אגב, שלא תחשוב לא נכון, זה בכלל לא גירסא 1.6, פלוס יש אפשרויות לבקרת יציבות וכו'.

היבואן פה מרוויח בגדול, מאוד בגדול, אז הירידה הזאת אומנם תוריד קצת רווח, אבל לטווח הארוך, בכמות המכוניות שיימכרו, הם ירוויחו, כי ככה אמור להיות המחיר פחות או יותר באמת.

בושה שבחול אתה קונה פעמיים טויוטה קורולה במחיר של מאזדה מנוע 2.0 "מאובזרת".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הבאמת? אתה חושב שבאמת המחירים שנמכרים כאן המכוניות גדול בכמה אחוזים מחו"ל? מאזדה 3 בחול אתה קונה ב 15-20אלף דולר אם אני לא טועה נכון? כמה פה עולה גרסא בסיסית? תודה. א דרך אגב, שלא תחשוב לא נכון, זה בכלל לא גירסא 1.6, פלוס יש אפשרויות לבקרת יציבות וכו'.

היבואן פה מרוויח בגדול, מאוד בגדול, אז הירידה הזאת אומנם תוריד קצת רווח, אבל לטווח הארוך, בכמות המכוניות שיימכרו, הם ירוויחו, כי ככה אמור להיות המחיר פחות או יותר באמת.

בושה שבחול אתה קונה פעמיים טויוטה קורולה במחיר של מאזדה מנוע 2.0 "מאובזרת".

זה בגלל המיסים ולא בהכרח בגלל היבואן כאמור מס רכב הוא בסביבות ה160 אחוז.

S2000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאר בלי להעליב, אתה אבל בטוח במאה אחוז שמה שאתה כובת הוא נכון? 160 אחוז על רכב מס? בפעם האחרונה שבדקתי זה היה מתחת ל- 100 אחוז, כמו כן, היבואן מעלה מחיר לפי רצונו, אין 160 אחוז מס, נכון שאם אתה מחשב את המחרי הסופי אז זה כן 150 אחוז, אבל זה לא אורמ שהמס עצמו 160 אחוז, אם מס עצמו היה רק 160 אחוז, אז מחיר הרכב היה עולה 250 אחוז, שזה יותר מדי. (למעט מכוניות יוקרה שגם ככה מחירים שם לא ריאלים וכו', אלה הכוונה למכוניות רגילות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאר בלי להעליב, אתה אבל בטוח במאה אחוז שמה שאתה כובת הוא נכון? 160 אחוז על רכב מס? בפעם האחרונה שבדקתי זה היה מתחת ל- 100 אחוז, כמו כן, היבואן מעלה מחיר לפי רצונו, אין 160 אחוז מס, נכון שאם אתה מחשב את המחרי הסופי אז זה כן 150 אחוז, אבל זה לא אורמ שהמס עצמו 160 אחוז, אם מס עצמו היה רק 160 אחוז, אז מחיר הרכב היה עולה 250 אחוז, שזה יותר מדי. (למעט מכוניות יוקרה שגם ככה מחירים שם לא ריאלים וכו', אלה הכוונה למכוניות רגילות).

סוג הרכב המיוצר והמיובא במישרין

מארצות הקהילה, אפט"א,

ארה"ב וקנדה (ארצות הסכם) המיוצר בארץ אחת ומיובא מאר

ץאחרת (שאינה כלולה באותו הסכם,או

שאינה ארץ הסכם) רכב נוסעים/

אופנוע/

רכב שטח כ- 105.5%

כ- 120%

רכב מסחרי כ- 98.5% כ- 112.5%

זה כנראה ירד כי פעם אחרונה שבדקתי היה כתוב שבמדינות שאין הסכם סחר זה עומד על 160 אחוז

ולמכוניות יוקרה או מכוניות רגילות יש את אותו אחוז מס, רק רכבים מסחריים יש מס שונה.

יש לי שאלה אם משהו יודע לענות עליה, מס לחלפים ולחלקי רכב הוא 45.9 אחוז

זאת אומרת שאם אני הולך וקונה פורשה בוקסטר בארה"ב ושילמתי עליה 46 אלף דולר.

אני מבקש שיפרקו אותה לגמרי ויביאו במכולה את כל החלקים כאשר היא מפורקת.

האם אני ישלם רק 45.9 אחוז על כל החלקים במידה ואני מצהיר בערך כמה עולה כל חלק עד למחיר המלא של הרכב (167 אלף ש"ח) ואני ישלם רק 76,653 ש"ח על המס' של החלקים ונגיד כל המכולה והשליחה שלה והפירוק עלו לי 2500 דולר.

ויוצא ששילמתי 253 אלף ש"ח (חצי מחיר) על פורשה בוקסר שנת 2008 לפני ההרכבה שלה שאני אצטרך לעשות בארץ.

ואני בעצם אומר שזה רכב ישראלי שהורכב בארץ, ומעביר אותו טסט ואת כל השלבים שצריך כדי שהוא יוכל לנסוע בכביש בצורה חוקית בארץ.

האם זה אפשרי?

S2000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הפסקה שהבאת מתייחסת ליבוא אישי, המס על רכב עומד היום למיטב ידיעתי על 87%, ואמור לרדת עד 72% בשנים הקרובות.

למה מס' על רכב ביבוא אישי שונה ממס על רכב ביבוא מסחרי?

איפה אפשר למצוא את המידע על מס' רכב ביבוא מסחרי?

S2000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה? כדי לצמצם את היבוא האישי.

ותחשבו שגם אחרי יבוא אישי יוצא לנו יותר זול מבארץ בעוד ש:

גם הדילר בחו"ל עושה עלינו רווח והיבואנים מקבלים מחיר הרבה יותר נמוך מהיצרן

המיסים שהיבואן משלם יותר נמוכים

המיסים בארץ לא נוראים כמו שהיבואנים עושים אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המס לא שונה, והציטוט שלך, שאני לא ידוע מאיפה לקחת, אינו מדוייק.

על רכב שמגיע לארה"ק יש 3 סוגי מיסוי.

מס קנייה, מכס ומע"מ.

בעוד מס הקניה היה במשך שנים באיזור ה~95 אחוז (אם אני זוכר נכון), ובנוסף אליו היו אחוזי המכס, ועל החישוב הכללי (עלות רכב + עלות שילוח + תקינה וכו' + מס קנייה) היה מתווסף המע"מ,

לפני כ3 שנים החל תהליך של הורדת מס הקנייה כאשר המטרה היא שבסופו של תהליך (1.1.2010) המס קנייה על הרכב יעמוד על 72% "בלבד".

עלות המכס משתנה בהתאם למדינה בה יוצר הרכב והמדינה ממנה ייובא הרכב.

והמע"מ. המע"מ משתנה מעת לעת לפי החלטת הממשלה/משרד האוצר.

REDLABEL - היום המס עומד על 78%, כאשר ב1.1.09 הוא ירד ל75% וב1.1.2010, כפי שכתבתי למעלה, ירד ל72%.

ד"א, על משאיות גדולות (סמי-טריילר) המס עוד יותר נמוך (לא זוכר בדיוק כמה, אבל מחישוב שעשינו, משאית בארץ עולה פחות מאחת זהה לה באירופה).

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המס לא שונה, והציטוט שלך, שאני לא ידוע מאיפה לקחת, אינו מדוייק.

על רכב שמגיע לארה"ק יש 3 סוגי מיסוי.

מס קנייה, מכס ומע"מ.

בעוד מס הקניה היה במשך שנים באיזור ה~95 אחוז (אם אני זוכר נכון), ובנוסף אליו היו אחוזי המכס, ועל החישוב הכללי (עלות רכב + עלות שילוח + תקינה וכו' + מס קנייה) היה מתווסף המע"מ,

לפני כ3 שנים החל תהליך של הורדת מס הקנייה כאשר המטרה היא שבסופו של תהליך (1.1.2010) המס קנייה על הרכב יעמוד על 72% "בלבד".

עלות המכס משתנה בהתאם למדינה בה יוצר הרכב והמדינה ממנה ייובא הרכב.

והמע"מ. המע"מ משתנה מעת לעת לפי החלטת הממשלה/משרד האוצר.

REDLABEL - היום המס עומד על 78%, כאשר ב1.1.09 הוא ירד ל75% וב1.1.2010, כפי שכתבתי למעלה, ירד ל72%.

ד"א, על משאיות גדולות (סמי-טריילר) המס עוד יותר נמוך (לא זוכר בדיוק כמה, אבל מחישוב שעשינו, משאית בארץ עולה פחות מאחת זהה לה באירופה).

באמת? אני עד היום הייתי בטוח שעל ייבוא אישי יש יותר מס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם כאן מתקשקשים, איך לא, על המחירים המטורפים של המכוניות בארץ ובמידה רבה של צדק. אבל מה עם העיקר ? אלפא 159 בקרוב ל50K פחות מבמ.וו. 3 עם מנוע חלוש של 136 כ"ס, כ 100K פחות מנקודת המוצא של לקסוס, A4, שלא לדבר על המרצדס C קלאס הכי זולה ? צאו ותעשו השוואה עם המחירים בחו"ל בכדי להבין עד כמה האיטלקים מורידים את המכנסיים. פשוט תענוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם שוכחים שני דברים:

א. מדובר על דגם ספציפי, לא מהיר במיוחד, ועם גיר רובוטי.

ב. לא צריך לעבוד קשה כדי להוכיח את הרווחים הבלתי סבירים של היבואנים, מספיק לראות שחברות הליסינג מוכרות רכב חדש ב- 20K ש"ח פחות ממחירו בסוכנות, כדי להבין כמה רווח עושה הסוכנות (והרי גם הליסינג עוד מרוויח בדרך על המחיר שהוא מקבל מהיבואן...).

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שביום שישי נלך לעשות נסיעת מבחן על ה159, בתקווה שנקח אותה במקום אאודי.

כשהתקשרנו לבדוק עליה פרטים, אבא שאל אם היא אוטומטית, והמוכרת אמרה שכן.

לפי מה שהבנתי ה159 מגיעה עם גיר רובוטי עם שליטה ידנית בלבד.

מישהו יודע משהו על זה? ומה טיב הגיר?

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר הוא רובוטי. ב-159 הוא חלק הרבה יותר מהדורות הקודמים במצב אוטומטי ווודאי שהרבה יותר חלק מזה של טויוטה, בכל מצב.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...