Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי טוסון - צריכת דלק

Robert-o
שימו לב! השרשור הזה בן 5816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אף אחד לא השווה אותה לרכבי דיזל אחרים. נכתב שהיא חסכונית יותר מכל משפחתומטית 1600,ועם זה אי אפשר להתווכח.

גם ביחס לרכבי דיזל,היא אולי לא הכי חסכונית אבל גם לא כזאת זללנית.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני השוויתי :-D.

הרי זה ברור שרכב דיזל יהיה יותר חסכוני מרכב בנזין מקביל, אם דיברנו על חסכנות צריך להשוות שני רכבים דומים.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"רד לייבל",אל תשכח שהיונדאי "קצת" יותר חזקה מהרנו (אם אני זוכר נכון,הבדל של 35 סוסים).

וחוץ מזה המון תלוי בסגנון הנהיגה וכמה הרכב נוסע בעיר או בבין עירוני.

אם היא יותר חזקה אז היא לא צריכה להתאמץ...

הצריכה צריכה להיות טובה יותר. 1-14 במשפחתית דיזל מבטל את כל הרעיון של דיזל, טיפולמים יותר יקרים, פחות עידון ושוק עתידי חרא לא מצדיק הבדל של 2-3 ק"מ לליטר.

לא שאני לא אוהב דיזלים ?(דוקא להיפך) אבל שיהיו מוצלחים ומתאימים לאוטו (ג'יפ בנזין זה אחד הקשקושים מבחינתי).

205 94' 1.4, שלוש דלתות אדומות, שני פגושים שחורים והזרקה אחת, מצחיק איך שהאהבה עיוורת... :inlove:

205 1.4 94' 3 דלתות לפניות. :twisted:

KLE 500 2004 לשיוט בקו ישר. :cool:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעוונותי, הסכמתי לקבל מחברת ההשכרה החו"ל "שידרוג" לגולף דיזל שהזמנתי.

נתנו לי יונסאי טוסון דנדשה. ביג מסטייק!!

מילא, צריכת דלק זוועתית בנסיעה רגועה על אוטוסטרדות (מאות רבות של יורו נשרפו), אבל כנראה שאסור לעזוב איתו את העיר.

רועש ודורש שמירת כיוון תמידית. ממש לא לנהיגה בין עירונית או בכביש מפותל.

לא אגע בו יותר אפילו עם מקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה חשבת ? מנוע גדול ,משקל כבד, קוריאני נוסחא בטוחה לצריכת דלק מפלצתית .

7.1 ק"מ לליטר , לא בשמיים וריאלי לגבי סוג רכב זה , אני מופתע אפילו לטובה :evil:

:evil:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצריכה צריכה להיות טובה יותר. 1-14 במשפחתית דיזל מבטל את כל הרעיון של דיזל, טיפולמים יותר יקרים, פחות עידון ושוק עתידי חרא לא מצדיק הבדל של 2-3 ק"מ לליטר.

לא שאני לא אוהב דיזלים ?(דוקא להיפך) אבל שיהיו מוצלחים ומתאימים לאוטו (ג'יפ בנזין זה אחד הקשקושים מבחינתי).

אני לא מכיר משפחתומטית שעושה ממוצע של 11-12 ק"מ לליטר עם נסיעה משולבת גם בעיר וגם מחוץ (נגיד 50:50).

ואני מתערב איתך שגם מהיונדאי הזאת כנראה אפשר להוציא יותר ק"מ לליטר.

בטולדו של ההורים,שיוצא לי לנסוע בה די הרבה,הצריכה המשולבת נעה בין 12 ל17 ק"מ לליטר (נסיעה רגוע יחסית/נסיעה אגרסבית מאוד). כתלות ישירה במצב הרוח שלי.

כמו שאני נוסע בה כשיוצא לי 12 ק"מ לליטר,לא רק ששום משפחתומטית לא תעמוד בקצב אבל גם תצא לה צריכת דלק פשוט מפלצתית.

כך שלקבוע ש14 ק"מ לליטר (משולב!) זה לא טוב זה קצת לא רציני.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעוונותי, הסכמתי לקבל מחברת ההשכרה החו"ל "שידרוג" לגולף דיזל שהזמנתי.

נתנו לי יונסאי טוסון דנדשה. ביג מסטייק!!

מילא, צריכת דלק זוועתית בנסיעה רגועה על אוטוסטרדות (מאות רבות של יורו נשרפו), אבל כנראה שאסור לעזוב איתו את העיר.

רועש ודורש שמירת כיוון תמידית. ממש לא לנהיגה בין עירונית או בכביש מפותל.

לא אגע בו יותר אפילו עם מקל.

ג'יפ, לרבות ג'יפון, למי שאינו נזקק לו באמת, הוא כלי אוילי למדי. צריכת דלק מפחידה, אחיזת כביש, יציבות, היגוי ונוחות נסיעה, בינוניים עד גרועים. זה למי שנוהג ונוסע בהם. זיהום אויר כבד, סיכון לכלי רכב אחרים ותרומה נכבדה לצפיפות, זה למי שצריך להתחלק איתם בדרך. יתרון יחיד, ראות טובה בשל מושב גבוה מהכביש. וכמובן החשוב מכל, "פוזה", "פוזה" ועוד פעם פוזה. שווה ? אולי, למי שלא יכול בלי. חבל רק שהאחרים צריכים גם לסבול.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לאסוף בולים זה אווילי. אז מה?

אתה עושה רק דברים הגיוניים? משתתף בצערך. מוזר לראות הודעה בסגנון הזה בפורום רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השרשור-

1.צריכת הדלק בק"מ הראשונים של הרכב היא תמיד יותר גבוהה מאחר והמנוע עדיין מכניס לפעולה את חלקיו ויש חיכוך גבוה.בסביבות ה5 אלף ק"מ המנוע "נפתח" ונהיה יותר חסכוני.

2.אני לא זוכר אם יש את זה בטוסון אבל מהי הצריכת דלק המופיעה אצלך על כל 100 ק"מ במחשב דרך?

3.איך אתה מאיץ את הרכב מעמידה במקום?-הדרך הנכונה היא לחיצה קטנה ולתת לרכב להאיץ לבד עם לחיצה זו.

4.האם אתה מבצע קיקדאונים? האצות ביניים חזקות? אולי לא אתה אלא האישה שנוהגת.

5.לחץ אויר של הצמיגים בכלל בדקת? אני בדקתי את הרכב שלי לאחר שהוצאתי אותו והיו לחצים שונים.

6.תמיד תדע שהצריכת דלק האמיתית מבחינתך ברכשית רכב היא בד"כ הגרועה ביותר כלומר נסיעה עירונית.

7.הצריכת דלק הכי טובה שלי הייתה מחוץ לעיר בנסיעה על מצב קרוז שיוט זה 10.5 ל' לכל 100 ק"מ שזו צריכת דלק של מכונית משפחתית.

8.יש לך אחלה רכב.תמתין בסבלנות חכה שהמנוע ישתחרר תרגע עם ההאצות ותבין שאתה מוסיף עוד קצת כסף על הדלק אבל אתה נהנה הרבה יותר.תאמין לי שמכונית משפחתית ממוצעת שורפת 1 ל10.אני עושה 1 ל8 וזה שווה.

*טיפ קטן-תשמור על הרצה כמו שצריך זה חשוב! עדיף עד 5 אלף ק"מ.

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2000 ק"מ קניתי רכב חדש, יונדאי טוסון אריזונה בנזין 2.7 ליטר. לאחר ששמתי לב שהסכומים שאני מוציא על דלק הרבה יותר גבוהים ממה שציפיתי, בדקתי באינטרנט ואכן גיליתי דיעה אחידה שהצריכה של הרכב גבוהה הרבה יותר מאשר מצהיר עליה היצרן. לגבי הרכב שלי עצמו, בנסיעת המבחן שהיתה בערך 90% בכביש בין עירוני ו-10% בכביש עירוני, הרכב עשה 7.1 ק"מ לליטר, בניגוד לנתוני היצרן שאומרים שבנסיעה בין עירונית הצריכה היא 12.1 ק"מ לליטר, ועירונית 7.5 ק"מ לליטר.

והשאלה שאני שואל היא האם ניתן לבטל את העיסקה, כי בסופו של דבר הנתונים שפרסם היצרן (בפרוספקטים ובאתר האינטרנט שלו) כנראה מטעים, לפחות לגבי הרכב שלי.

כמו שהיצרן כותב באתר שלו (הדגשתי לך בצבעוני שיהיה לך יותר קל :p );

*EPA estimates for comparison. Your actual mileage will vary with options, driving conditions, driving habits, and vehicle's condition. Some accessories are not available on some models. While the information contained in this website was correct at time of publishing, specifications and equipment can change. Hyundai reserves the right to change product specifications and equipment at any time without incurring obligations. Some vehicles are shown with optional equipment. Specifications apply to U.S. vehicles only. Please contact your Hyundai dealer for current vehicle specifications.

צריכת הדלק שלך היא צריכה נורמלית עבור מנוע V6 בנפח 2.7 ליטר, 4WD ותיבת הילוכים אוטומטית.

בנוסף לכל מה שנאמר עד כה חשוב לי להדגיש (בפעם המיליון) שצריכת דלק עירונית היא לא משהו שניתן להשוות בין איש לרעהו - על אחת כמה וכמה אם מדובר בסוג אחר של רכב.

תתחדש.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא במקרה של ה-I30 גרסת הדיזל היא המוצלחת מבין הגרסאות. היא מאוד מעודנת, נעימה וגמישה, וגם אם היא לא חסכונית כמו רנו מגאן - היא בוודאי חזקה יותר כך שאיזון מסוים מושג (והיא בכל מקרה חסכונית יותר ממנועי הבנזין).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רעיון כיצד לתבוע את החברה: פשוט לאסוף את חשבוניות הדלק, ובסוף השנה להגיש תביעה על ההפרש שהרכב היה נוסע אילו עמד במפרט של היצרן, לבין ההוצאות שהיו לו בפועל. אגב, בפרוספקט של היצרון לא נאמרה כל מילת הסתייגות לגבי הנתונים, ולכן אם הרכב שמכר לא עמד במפרט, מן הראוי שהיצרן יפצה את הרוכש. אפשרות אחרת היא כמובן תביעה ייצוגית.

אגב, תחשיב פשוט מראה שהטוסון צורכת 1 ש"ח לק"מ. אם הרכב שלך נוסע 30,000 בשנה, שילמת על הדלק 15,000 ש"ח יותר. נראה לכם נורמאלי?

ובקשר לתגובות שהיו, אני לא חושב שמי שהולך לקנות רכב צריך להיות מהנדס מכונות. היצרן מצהיר על נתונים מסויימים, הוא צריך לעמוד מאחוריהם, וכל תירוץ כמו "מה חשבת שצריכה להיות צריכת הדלק של רכב כזה" לא נשמע במקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לאסוף חשבוניות דלק עד קץ הימים.

הנתונים הרישמיים הם נתוני בדיקת מעבדה,ואין שום סיכוי שתגיע אליהם בנהיגה "רגילה".

שוב,מי שקונה רכב כבישטח עם מנוע V6 ומשקל עצמי של 1650 ק"ג,שלא יצפה לצריכת דלק של דייהטסו סיריון.

לרוב הרכבים בסגמנט שלו צריכת דלק גבוהה יחסית - מי שרוצה רכב מסוג זה,שישלם.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה נגיד על המאזדה3 שהוא בערך הרכב הכי פופולארי בישראל שעושה אצלנו 1:7-8 באופן קבוע כבר 60 אלף קילומטר!?

אישית אם הייתי קונה רכב חדש והייתי מוצא את עצמי בכזו צריכת דלק אחרי טנק מירב הסיכויים שהייתי מאוד מתבאס על העניין... מכיוון שהרכב מליסינג זה פחות קריטי ספציפית אבל רכב פרטי שאתה משלם עליו את הדלק זה נורא כואב בכיס.

ולשם השוואה המאזדה 3 שלנו עושה כאמור 1:7-8 בנסיעות משולבות, כאשר הC4 במהירות ממוצעת של 28-30 קמ"ש (!!) עושה 1:8.5-9 שניהם רכבים בעלי אותם הספקים +- ובעלי אותם משקלים +- כאשר המאזדה נוסעת משמעותית יותר בכבישים בין עירוניים.

עצוב.

אבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והשאלה שאני שואל היא האם ניתן לבטל את העיסקה, כי בסופו של דבר הנתונים שפרסם היצרן (בפרוספקטים ובאתר האינטרנט שלו) כנראה מטעים, לפחות לגבי הרכב שלי

רגע לפני שאתה נכנס לתהליך של ביטול העסקה, האם נכנסת למוסך לבדיקה? אולי תגלה שיש פתרון לבעייה.

ועוד נקודה לציון, אין קשר ישיר וגורף בין הספק המנוע לתצרוכת הדלק בפועל. כאשר יש שני רכבים בעלי נפח מנוע דומה או זהה החזק יותר לא בהכרח יצרוך דלק יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5816 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...