Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכתב שכתב נער בן 17 שנפטר מסרטן

PEUGEOT205
שימו לב! השרשור הזה בן 7541 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נכון, אקסיומה היא בהגדרה דבר לא מוכח שאתה יכול להסתמך עליו מפני שהוא עמד באינסוף מבחנים. אקסיומה היא הגדרה העומדת במבחן המציאות אך לא הצליחו לבסס הוכחה חד משמעית לה.

אני לא "מאמין" באקסיומות. אני משתמש בהן כשאין לי ברירה.

תורת השם הקדושה לא עמדה באף מבחן אף פעם. אנחנו כאן בזרזורי השכל בוודאי לא נגיע למסקנה חד משמעית לכאן או לכאן.

אבל פילוסופים רבים ורציניים בחנו את השאלה במאתיים-שלוש מאות השנים האחרונות, והגיעו למסקנה שאין שום הוכחה לקיומה של אלוהות באופן כללי. וזה לא ממש עקרוני אם מדובר באלוהות על פי היהדות או על פי כל דת אחרת.

למעשה, החילונות נולדה כאשר התחילו להעמיד את עקרונות הדת במבחנים לוגיים שלא הוגדרו על ידי אנשי דת. בעיקר הנצרות, אבל גם היהדות על ידי שפינוזה.

ומה לעשות - אני סומך יותר על שיטות ההוכחה המוכחות של המדע והפילוסופיה המודרניים מאשר על טיעונים רבניים שאינם אובייקטיביים.

תראה - אני אינני כופר. אני לא אומר בצורה מוחלטת שאין אלוהים, כי לא אין כלים מוכרים בכלל לגשת לשאלה. אני אגנוסטיקן. ויש הבדל גדול בין הדברים.

כל מה שכתבתי בכל הודעותי עד כה זה פשוט נסיון להסביר את נקודת המבט האגנוסטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• תוכן חדש...