Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכתב שכתב נער בן 17 שנפטר מסרטן

PEUGEOT205
שימו לב! השרשור הזה בן 7541 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לבוא ולהגיד "אין אלוהים" זה ממש יפה ונחמד, אבל ממש לא מבוסס.

אתה לא קולט כמה שהלוגיקה הזאת מעוותת?

אתה בא וטוען טענה חסרת כל ביסוס, ושאינה ניתנת לשום בדיקה לוגית מפני שהיא מבוססת על אמונה בלבד - וכל מי שאינו מאמין לטענתך צריך לנמק?

בוא נגיד שאני אטען שפוקימון בלתי נראה יושב לי על הראש ומנהל את חיי. אז לבוא ולהגיד לי שזה לא נכון זה ממש יפה ונחמד ואבל ממש לא מבוסס?????? אתה חושב שטיעון כזה ימנע מפסיכיאטר מחוזי לקשור אותי למיטה?

אוקיי - אני באמת לא חושב שלבוא ולפגוע באנשים זה דבר חיובי - אבל לדעתי כל דעה שאינה מבוססת היא השערה בלבד, ואם אדם מחליט לחיות את חייו לפי השערות לא מבוססות ומשמיע דעות שמרתיחות את דמי (כמו לדוגמא תגובת הרבנים והמשפחה של הילדה החרדית שנחנקה למוות כי נשכחה ברכב בשבוע שעבר) אז אסור לי אפילו לפצות את פי מחשש שאפגע ברגשותיהם?

כמעט לכל דעה שתביע יש מישהו שהבעת הדעה הזאת פוגעת ברגשותיו. בפוליטיקה, בספורט, בהנאה מנהיגה - בההההההכל. אז למה מותר לפתוח דיון על כל נושא, בידיעה שיש אנשים שאינם מסכימים איתך - אבל על נושא הדת אסור אפילו לפתוח דיון?

אתה יודע למה? כי מנהיגי הדת אינם מוכנים להעמיד את התיזות שלהם למבחן לוגי. כי הן לא עומדות בשום מבחן לוגי. זה הכל. אז בנו טאבו מסביב לזה. ותסלח לי - אבל זה פשוט מפחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חבר'ה אני לא יודע אם זה מכתב אמיתי או לא,אבל בשורה התחתונה אתם קצת מפספסים את הפואנטה שלו:

תחיו את הרגע כדי שאחרי זה לא תצטערו על כל מה שפספסתם.

המכתב הזה לא בא להקרב אתכם לאלוהים ולגרום לכם יותר להאמין בדת וכו' אלא רק להגיד לכם שבמקום לנהל ת'רד מהסוג הזה (כן יש אלוהים,אין אלוהים וכו') פשוט תהנו ותנצלו את החיים כי החיים זה זמן קצוב.

אני אישית לא בחור מאמין,אני לא אנטי יהדות,אלוהים וכו',פשוט אני לא מאמין כי במדינה שיש כל כך הרבה אסונות ופיגועים וילדים קטנים וחפים מפשע מתים כל שני וחמישי קשה לי להאמין שיש אלוהים (אני מקווה שאף אחד לא נפגע ממה שאני כותב כי אני מביע אך ורק את דעתי האישית),קשה לי להאמין בדת שבשנים האחרונות נהייתה כל כך ממוסחרת (אני עדיין זוכר כמה מאות שקלים ההורים שלי שילמו כדי שאני אעלה לתורה בבר מצווה,ואת ה"תרומות" שמחייבים אותם לשלם וכו') ואני שונא צביעות.

אני כמובן לא אומר שאין או יש אלוהים כי את זה אף אחד מאיתנו לא יכול להוכיח, אבל בכל מקרה אם יש או אין,הוא באמת יסלח לי אבל אני לא כל כך מאמין.

עידן.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאכלס - כל החיים מורכבים מאמונה רצופה במשהו.

גם אם אין אלוהים וההוכחה הנחרצת שסותרת את זה זו תיאורית המפץ הגדול, אף אחד מאיתנו לא יכול להוכיח ולהיוכח בעצמו שאכן המפץ הגדול קרה. מישהו הוכיח (לא ממש אבל נניח) את המפץ הגדול, דיווח על כך לעולם וכולם מאמינים לו. לכו תדעו שהוא לא שקרן. לכו תדעו שהניסוי שהוא ביצע הוכיח מעל ומעבר שאכן היה מפץ, אבל מה יקרה בניסוי המיליארד ואחד? אין לדעת - אז אנחנו מאמינים.

כשאתה הולך לרופא ושואל אותו למהות הפרונקלת הענקי שצמח לך על התחת והוא עונה - "קח משחה, תמרח פעמיים ביום". אין לך שמץ של מושג למה שמשחה תעזור לפורנקל בתחת - אבל אתה עדיין מורח. למה? כי הרופא אמר.

בדיוק על אותו משקל - הכבשים שלי לא מפסיקות למות. הלכתי למכשף השבט והוא התפלל אל האלים שלו והם אמרו לו שזה בגלל שבתי אוכלת ענבים ירוקים בחמש בבוקר. בתי הפסיקה לעשות את זה עכשיו, בגלל שהמכשף אמר. ולמה שזה ענבים ירוקים יהיו קשורים לכבשים? - יכול להיות שכן ויכול להיות שלא, אבל אתה מאמין למכשף.

על אותו משקל אפשר להביא 100001 דוג', שכולן יוכיחו שכל מדע ושכל דת זה ענין של אמונה. אין דבר וודאי בחיים. וכדי להקל על חיינו - רצוי שנאמין במשהו, בין אם זה במכשפים או במדעני פיסיקה.

3 דקות של פילוסופיה חרטטנית.

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאכלס - כל החיים מורכבים מאמונה רצופה במשהו.

ממש לא. אמונה היא מושג ערטילאי. אני חי חיים מלאים, מאושרים וסקפטיים ולא מאמין אמונה שלמה בשום דבר שאינו ניתן להוכחה.

גם אם אין אלוהים וההוכחה הנחרצת שסותרת את זה זו תיאורית המפץ הגדול

אוקיי - המפץ הגדול הוא לא הוכחה שאין אלוהים! אין שום קשר בין המושגים. המפץ הגדול הוא תיאוריה המנסה להסביר את היווצרות היקום. אין לה שום קשר משום סוג לקיומה או אי קיומה של ישות עליונה נעלית כל שהיא. את תיאוריית המפץ הגדול הגו פיסיקאים חילוניים שעבדו על חידת היווצרות היקום ולא חיפשו להוכיח או לסתור את קיומו של אלוהים. את זה עושים פילוסופים ובכלים מדעיים אחרים לחלוטין

אף אחד מאיתנו לא יכול להוכיח ולהיוכח בעצמו שאכן המפץ הגדול קרה. מישהו הוכיח (לא ממש אבל נניח) את המפץ הגדול, דיווח על כך לעולם וכולם מאמינים לו. לכו תדעו שהוא לא שקרן. לכו תדעו שהניסוי שהוא ביצע הוכיח מעל ומעבר שאכן היה מפץ, אבל מה יקרה בניסוי המיליארד ואחד? אין לדעת - אז אנחנו מאמינים.

בוא נעשה קצת סדר באיך עובדת מתודולוגיה מדעית בפיזיקה - זה לא שיושב מדען והוגה תיאוריה ואז מחפש דרך להוכיח אותה. זו הדרך של מחזירים בתשובה ולא פיזיקאים. בדרך מעוותת כזאת אפשר להוכיח כמעט כל שטות.

פיזיקאים עובדים כך - הם עורכים תצפיות וניסויים, מנתחים אותם ומנסים לבנות תיאוריה שתסביר אותם.

התצפיות שלפיהן נבנתה תיאוריית המפץ הגדול הן - מדידת תנועתן של הגלקסיות וההבחנה שכולן נעות החוצה ממרכז משותף, וגילוייה של קרינת רקע קוסמית המתאימה בהסטה הספקטרלית שלה לשאריות האנרגיה שמתאימות רק למפץ הגדול.

זה לא שמדען אחד ישב וחירטט את זה. ככה לא מתקבלת אף תיאוריה מדעית. כל ניסוי ותצפית שתוצאותיהם מתקבלות כעובדה עוברים מספר איטראציות על ידי צוותים שונים. כל ניסוי או תצפית בעלי תוצאות חדשניות מפורסמים בעיתונות המדעית ומעבדות רבות ברחבי העולם מנסות לשחזר אותן עד שאמיתותן מוכחת. וזו לא בעיה להוכיח אמיתות של ניסוי פיזיקלי. פשוט חוזרים עליו.

דוגמא לתוצאה כזאת שאכן בוטלה (וזה קורה לפעמים) - ניסוי ההיתוך הקר מלפני כעשר שנים, בו זוג מדענים קיבלו פליטות ניוטרונים המעידות על היתוך מבוקר. מעבדות בכל העולם ניסו לשחזר את הניסוי ולא מצאו עדויות לכך והמדענים עצמם הצהירו שככל הנראה הייתה הפרעה לניסוי שפגעה בתוצאות. אף אחד לא קם והכריז "מצאתי שיטה להיתוך קר", בסך הכל פרסמו בזהירות תוצאות.

כל עובדה פיזיקלית המופיעה בספרי הלימוד עברה הרבה מאוד מכשולים ועמדה בהם עד שהוכרזה כנכונה.

אף אחד לא "מאמין" בתוצאות של ניסוי פיזיקלי. אין פה מקום לאמונה. או שזה נכון או שלא. שחור או לבן.

המפץ הגדול הוא תיאוריה. והוא התיאוריה הטובה ביותר שיש לנו כיום המסבירה את תוצאות התצפיות. בהחלט יכול להיות שמחר ימצאו תיאוריה מדוייקת יותר.

בדיוק כמו שהקינטיקה הניוטונית נחשבה כדרך הטובה ביותר לתאר את התופעות הפיזיקליות בעולם הנצפה, עד שהגיעו תורת היחסות ומכניקת הקוונטים והצליחו להסביר טוב יותר את התופעות הללו. אבל זה לא ביטל את חוקי ניוטון. רק חידד אותם במצבי קצה מסויימים.

כך עובדת אבולוציה של תיאוריות. החזקות שורדות. אבל כשתיאוריה מסויימת מקובלת על הממסד המדעי בעולם, סימן שהיא מסבירה הכי טוב שיש את העובדות הנצפות. אף אחד לא מקבל אותה כתורה קדושה - ולמעשה כולם מצווים לפקפק בה ולנסות לתקוף את עצם אמיתותה. בגלל זה המחקר המדעי לא נפסק לעולם. זה שבתחום מסויים יש תיאוריות המסבירות אותו לא אומר שמפסיקים לחקור אותו.

כל זה בניגוד מוחלט לדת. הקופאת על שמריה, המאובנת והמסרבת לקבל כל שאלה או פיקפוק.

כשאתה הולך לרופא ושואל אותו למהות הפרונקלת הענקי שצמח לך על התחת והוא עונה - "קח משחה, תמרח פעמיים ביום". אין לך שמץ של מושג למה שמשחה תעזור לפורנקל בתחת - אבל אתה עדיין מורח. למה? כי הרופא אמר.

את המשחה הזאת מייצרים על סמך מחקרים ובדיקות קשים וארוכים. אם בניסויים רבים העומדים בסטנדרטים מדעיים של קבוצות ביקורת וניתוחים סטטיסטיים מפרכים נמצא שהמשחה יעילה בטיפול בתופעה מסויימת, אתה לא צריך "להאמין" בה. היא תעבוד.

בניגוד למים קדושים, קמעות וברכות - שבהם אתה צריך להאמין, כי יעילותם מפוקפקת.

בדיוק על אותו משקל - הכבשים שלי לא מפסיקות למות. הלכתי למכשף השבט והוא התפלל אל האלים שלו והם אמרו לו שזה בגלל שבתי אוכלת ענבים ירוקים בחמש בבוקר. בתי הפסיקה לעשות את זה עכשיו, בגלל שהמכשף אמר. ולמה שזה ענבים ירוקים יהיו קשורים לכבשים? - יכול להיות שכן ויכול להיות שלא, אבל אתה מאמין למכשף.

אז אולי באמת אם ביתך הפסיקה לאכול ענבים הכבשים יפסיקו למות. סתם במקרה.

אבל אתה מסכים איתי שזה לא יעבוד במרבית המקרים (ויש כלים סטטיסטיים להגדיר מרבית)?

זו אמונה. אין שום קשר בין זה לבין הדוגמא של משחה רפואית. שום קשר כל שהוא - ואני נעלב בשם מדע הביולוגיה שאתה בכלל מעז לערוך השוואה כזאת בדבר יעילותן של שיטות ריפוי שכאלו. ואני חושב שיסכים איתך הרב אלישיב (נדמה לי) גדול הפוסקים של העדה החרדית, ששוכב כרגע בבית חולים (ואני מאחל לו רפואה שלמה, בכל ליבי) וסומך על רופאיו, ולא הזמין את הרב כדורי שירקח לו שמנים.

על אותו משקל אפשר להביא 100001 דוג', שכולן יוכיחו שכל מדע ושכל דת זה ענין של אמונה. אין דבר וודאי בחיים. וכדי להקל על חיינו - רצוי שנאמין במשהו, בין אם זה במכשפים או במדעני פיסיקה.

אי אפשר להביא שום דוגמא המקשרת בין מדע לאמונה. אלו שני דברים שונים לחלוטין.

מדע בא מלשון "ידיעה". כשאתה מדען אתה לא צריך להאמין. למעשה לפעמים אי אפשר להאמין לתוצאות מדעיות - כמו לדוגמא לכל נושא אי הוודאות במישור התת אטומי. התיאוריה המדעית הנוכחית גורסת שקיומו של כל אובייקט תת אטומי אינו מוחלט במרחב אלא הוא הסתברות סטטיסטית. זה נראה לך הגיוני? אפשר "להאמין" בזה? ממש לא. אבל העדויות הניסויות תומכות בזה והפיזיקה יודעת שזו כרגע האמת.

נכון - שום דבר לא וודאי ומוחלט, גם במישור התת אטומי, וגם ברמת מה שאנו רואים כתיאוריה הטובה ביותר שיש לנו כרגע. לדעתי החיים יפים הרבה יותר אם לא מאמינים באיזו שהיא אמת מוחלטת. דווקא האפשרות לפקפק לדרוש ולחקור בכל דעה שיש היא הדרך לחתור ולהתקרב לאמת המוחלטת, אם כי להגיע אליה אף פעם אי אפשר יהיה. אבל להגיע לקרבה מספיקה לאמת כדי לתאר את קיומנו זו לדעתי דרך טובה יותר מלחיות ב"אמונה" פתיה שאין שום דרך ושום כוונה להוכיחה. הספקנות המתמדת היא מה שמפרה אותנו ומקדם אותנו. אמונה מאבנת אותנו ומונעת מאיתנו להתקרב לאמת.

אל תאמין - תשאף לדעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שלא הבנת..

כל מה שדיברתי עליו הוא עיקרון פילוסופי פשוט יחסית - אמת מוחלטת. (תודה אריאל)

בכל דבר אפשר להטיל ספק. ומכיוון כך - שומדבר אינו וודאי, בין אם זה קיומו או אי קיומו של אל נסתר ששולט בכולנו ובין אם זה הוכחה פיסיקלית פשוטה. כשעומד מרצה לפיסיקה ומרצה - אתה מאמין לו. בדיוק כמו שעומד חזן והשומעים לו מאמינים בדבריו.

ויתרה מכך - בשביל כל בנאדם ההוכחות הפיסיקליות ( וכל יתר המדעים לצורך הענין) הן כן ענין של אמונה. למה? ככה. ובפירוט - לא ראית מעודך את הניסוי, לא ראית את התוצאות, לא ראית על מה הניסוי אבל את המסקנות אתה מקבל. למה? כי ככה הניסויים אמרו וככה אמרו הפיסיקאים. אתה מאמין להם על סמך הלימודים שלהם ועל סמך הניסיון והניסויים שלהם.

בדיוק באותה דרך אדם אחר המאמין בה' - מאמין לה' ולדרכיו ולנסיו.

אני בעצמי שונא פילוסופיה הדוק, זה חרטטני וזה יותר מדי בולשיט בשבילי. אני מעדיף לא לצאת מתחומי הפילוסופיה בגרוש.

יש דברים שאנו לוקחים כמובן מאליו ומאמינים בנכונותם.

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שלא הבנת.

כל דבר שאני לומד ממרצה לפיזיקה אני יכול ללכת ולבדוק במעבדה.

למעשה - בלימודים שלי, כמעט לכל קורס בפיזיקה הייתה גם מעבדה שבה בדקנו את מה שלמדנו. אמנם ניסויים מורכבים ויקרים לא ערכנו מסיבות תקציביות - אבל כל דבר שמלמד אותך מרצה בפיזיקה אתה יכול ללכת ולשחזר. כל דבר.

אני לא "האמנתי" לאף מרצה שלי ואף אחד לא ביקש את זה ממני. אין פה במה להאמין. הכל ניתן להוכחה מיידית.

כל מדען שמפרסם תוצאות של מחקר לא מצפה שיאמינו לו. הוא יודע שישר יילכו קוראי המחקר ויבדקו את זה בעצמם. מדובר פה על תוצאות. על מספרים. על ערכים ברי מדידה וניתוח. אין לזה שום קשר לאמונה.

אם המדע היה מסתמך על אמונה עדיין היינו גרים בחושות ורועים עיזים למחייתנו. כל ההישגים הטכנולוגיים והידע המדעי שיש לנו נובעים מכך שמדענים לא "האמינו" במה שאמרו להם, אלא חקרו ובדקו כל דבר לפרטי פרטים מפרכים.

איך אתה משווה את זה בכלל לזימרורים של חזן? הוא מספר לך סיפורי אלף לילה ולילה שאין לך שום דרך לבדוק אותם. אתה רוצה, תאמין - אתה לא רוצה, אל תאמין.

תסלח לי - זה חירטוט. אין לזה שום קשר לאמת ואין שום דרך להתייחס לזה בצורה לוגית.[/b]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין לוגיקה לדת, כי אי אפשר להוכיח בהגיון את קיומו של אלוהים.

לי ברור כשמש בצהריים שיש אלוהים והוא מנהל את העולם. למה? ככה. זו אמונה.

חוץ מזה אני ממשפחה דתית אז זה קצת משפיע..

לאישפוז זה זה ממש לא ברור. ההיפך...סבבה לו! אין מה לנהל ויכוח כי על פי רוב אף צד לא ישכנע את הצד השני. בכל אופן, כל מי שנוסע על קרבורטורים ומטפל אצל ג.-אני אוהב אותו,

גם אם הוא כופר מרושע.. :wink:

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיי חושב שעידן ( אישפוז ) צודק , אין כל דרך להוכיח את קיומו של האלוהים .

אין כל דבר לבדוק בכלים המוכרים לנו היום שהוא קיים ואולי טוב שכך , טוב

שאי אפשר להוכיח או לשלול , כי האמונה נותנת להרבה אנשים את הכוח לקום

ליום חדש מלא בסבל ובייסורים , או לקום לסתם עוד יום בעבודה.

האמונה היא מחזקת.

בניגוע לעידן אני חושב שאמונה זה דבר טוב , למרות שאני אישית לא יודע איך להגדיר

את עצמי , אני עדיין לא יודע אם אני מאמין או לא , אבל סביר להניח שאני מאמין

במסורת , אני מאמין באנשים , אני לא מאמין באלוהים .

אני נוסע פעם בשבוע לכותל , ולא כי אני מאמין וצדיק גדול - אני נוסע בשביל לשבת במקום

ולספוג את האווירה הקדושה הזו , האווירה שיש במקום הזה שהוא המקום הקדוש לדת

שלי , אני מאמין ביהדות - אני לא יודע אם אני מאמין באלוהים .

אני חושב שכל התר"ד הזה הוא שטותי כי בכל מקרה אין מקום לויכוח האם יש

אלוהים או אם אין , אם בנושא מכוניות אין "דעה " מוחלטת , אזי שבנושא

האמונה יש , אתה לא יכול להתווכח עם אדם מסויים על אמנותו שלו , זה עניין

בינו לבין עצמו .

לירן , נותן בדרך כלל 20 שקל לאברכים בפורום... ( איפה ישי שיגיב? :wink: )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמונה היא מחזקת.

בניגוע לעידן אני חושב שאמונה זה דבר טוב

אני לא חושב שאפשר להגיד דבר כזה ש"אמונה זה דבר טוב" כי זה הכל תלוי בבן אדם ובעוצמה הפנימית שלו להתמודד עם דברים גם בלי הקטע של האמונה באלוהים.

אני לא אומר,זה טוב להאמין בכל מיני דברים,אבל לי אישית יותר קל להאמין בדברים שאני רואה\חש,דברים יותר פיזיים,להאמין בבני אדם.

שוב אני אומר,אני לא שולל אמונה של אף אחד,כמו שאומרים "איש איש באמונתו יחייה" ואם זה עושה טוב לבן אדם אז לבריאות ושימשיך בזה עד הסוף.

הדבר שהרחיק אותי מהאמונה באלוהים במשך השנים זה הידיעה שהמדינה שלנו אוכלת כל כך הרבה חרא מכל כיוון אפשרי,וילדים ותינוקות נהרגים בגלל חלאות אדם (המקרה שהכי זעזע אותי זה המקרה של התינוקת שלהבת פס,מי שזוכר צלף פלסטינאי ירה בה בעודה שוכבת בעגלה כאשר ההורים שלה יצאו איתה לטיול בערב שישי),אז אחרי שאתה רואה דברים כאלה במשך השנים פשוט התחלתי לחשוב,אז במה בעצם אנחנו מאמינים ?

אם תינוקת כזאת (ויש לצערי עוד בערך מליון דוגמאות כאלה) נהרגת אז איפה פה אלוהים ?.

ושוב,אני מתנצל אם אני פוגע ברגשותיהם של אנשים פה עם מה שאני אומר אבל זו הרגשתי וזו דעתי.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כל העניין זה חרטא אחת גדולה.....

אני לא מאמין שזה אמיתי...

אולי צעד כמט שיווק כדי שיותר אנשים יתרמו לאגודה נגד הסרטן ....

אני לא יודע ..

בקשר לאמונה .........החרטא הכי גדולה בתולדות האנושות !!!

מאמין......

בני אדם חלשים ומפחדים הם אלה שייצרו את האמונה.....

הפחד מהעתיד.. הפחד מהלא ידוע....הפחד ממה שלא יכולים להסביר...

זו דעתי לטוב ולרע......

אבל אנשים בימים אלה צריכים להיאחז במשהו כדי להמשיך.....וכך הם אומרים זה אלוהים...הם מאמינים בו.. והוא זה שיציל אותם !!! בני אדם תתעוררו רק אתם תצילו את עצמכם !!!

.... אני יודע שזה לא הכי מקובל אבל בכל זאת .. זה לא נגד אף אחד ..

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שאסור לדבר על אלוהים?

טוב, ככה:

מי שאכל חרא מהיצוג הזדוני והמגעיל של הדת הממוסדת והמגעילה

שיש בארץ, לא צריך להסיק מכך על אלוהים/ציובר הדתי.

אני רק יכול להגיד, שאת הדת אפשר להוכיח בדרכים כמעט מדעיות,

שבו פעם עם רב רציני (לא סגנון אמנון יצחק וחבריו),

ותראו איך הוא פותר לכם את כל השאלות אחת לאחת.

עידן, אתה פעם ניסית לשבת עם רב לסדרה רצינית של שיחות על אמונה?

ובפיזיקה - אתה גילית את כל הנוסחאות, או שלקח לך המון זמן רק ללמוד אותן...?

מה שאני מנסה להגיד, זה שאני כמעט בטוח שרב מוחלט של אלה

שלא מאמינים באלוהים, אף פעם לא תהו על קנקנו ברצינות יתרה של לימוד,

ממש כמו מתמטיקה, שכדי לדעת צריך ספרים+הדרכה מדי פעם.

קחו את התנ"ך למשל - נראה לכם שמישהו המציא את הספר הזה?

נו באמת!

ספר כל כך מלא חכמה ותבונה, רק תראו שהוא הספר הנמכר ביותר בעולם מאז ומתמיד,

אפילו בעולם שהולך ונהיה חילוני וחומרי יותר.

באמת חבל שהדת בארץ מייחצנת את עצמה בדרכים כ"כ נבזיות לפעמים,

אבל לא כל מה שאתם רואים מבחוץ, שלפעמים מעורב בתאוות בצע ושאר שחיתות,

זה החממה שיש בפנים.

צריך לחוות את זה לתקופה ארוכה כדי להבין.

כל חור בלילה שחור, אבל של ג'ינג'יות זוהר בחושך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, ככה:

נו באמת!

זה החממה שיש בפנים.

RS6 ....

תגיד לי מאיפה אתה יודע שיש אלוהים ??

איזה תנ"ך אמיתי....

שלנו ( נוצרים)

של היהודים ???

של המוסלמים ...

אולי נאמין בבודא??

אני לא מאמין באלוהים ... לא נדמה לי שמישהו ישכניע אותי ... לא רב לא כלום ...

בוא אני אגיד לך ... אתה מאמין שהיה מוסא?? כשאלוהים עשה שיטפון על העולם כי כולם התרחקו מהדת ...והיה איתו על הסירה כל החיות כדי שיוכלו להתרבות מחדש !!!

ויי כמה חרטות....

אולי המשיח ( בתנך של הנוצרים) האכיל איזה מאה אלף איש בשני דגים ופיתה וחצי ....

נו אולי אכתוב לי באמת כמה חרטות ויאמינו בי אחרי איזה 3000 שנה .... יצא מעניין !

אולי איזה מישהו שלא יודע כלום נלך לים או שהיה שיטפון באמת ועלה לסירה... ואז הוא המציא כל מיני סיפורים...

דביר... זה לא אישי אתה יודע....

אולי תביא לי דוגמאות איך אתה יודע שיש אלוהים ??

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו זה מה שאמרתי,

לא ההית כותב עכשיו הודעה:

דביר, תלמד אותי עכשיו פיזיקה ואנגלית בהודעה... :roll:

אותו הדבר, זה רציני, ולא דבר שמקדישים לו מחשבה של כמה שעות מדי כמה שבועות וזהו.

בקשר לתנ"ך, הוא בעיקרון אותו ספר בשלושת הדתות,

רק ששתי דתות מסוימות לפי ידיעתי, הוסיפו לו מספר קטעים בקשר

להסטורייה של עולמנו הקט.

אני לא בא/באתי להתווכח אם יש או אין אלוהים,

אלא אמרתי שצריך לעשות מחקר רציני בנידון כמו בפיזיקה,

ולא סתם להרהר בינינו לבין עצמינו ולהחליט ללא שום בסיס

אם יש או אין אלוהים..

זה הכל להיום,

אני חודל מרגע זה מלהיות המטיף,

וחוזר להיות החרמן הגשמי החומרי הרעבתן והתאבתן שאני... יום/לילה/שנה טוב/ה :D

כל חור בלילה שחור, אבל של ג'ינג'יות זוהר בחושך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שהפיזיקה באה בניגוד לאמונה באלוהים? למה נוסחאות זה משהו שמאמינים בו

"במקום" באלוהים? זה ממש מגוחך לחשוב כך. אף פעם לא ראיתם מדען עם כיפה?

מצד שני, אי אפשר ככה לזלזל בכל הקטע של האמונה- הרוב המוחלט של האוכלוסיה

בעולם הוא כן ציבור מאמין, כבר משהו כמו 6000 שנה.

אם יש או אין אלוהים, זה בכלל לא משנה את העובדה שהעולם כפי שאנו מכירים אותו,

על כל רבדיו, בנוי לפי מערכת חוקים זהה, תקראו לה מדע.

אינני חושב שאלוהים היה רוצה עולם אנרכי ללא כל הגיון או עקביות, לכן גם במקרה

שהוא קיים, יש "פיסיקה".

מה כן מנוגד לפיסיקה?

קסם.

כל אותן אגדות שאנו מכירים מתעלמות מחוקים אלו.

כל תיאוריה מדעית, לעולם אינה אמת "מוחלטת". היא נכונה עד שקם מישהו ומפריך

אותה, אם ע"י ציוד רגיש יותר או ע"י תופעה סותרת.

תמיד יש איזו התנשאות שהנה, אנחנו כבר מבינים כמעט הכל, עד שקורסת עוד תיאוריה.

כיום בפיסיקה יש יותר שאלות מתשובות.

בקיצור, החלוקה הנכונה לשתי השקפות החיים היא כזו, לדעתי:

- ישנה ישות משגיחה/מכוונת, הכל קורה לשם מטרה נסתרת, לכל אדם יש איזה גורל שמותאם לו.לעיתים יוצאים נשכרים מאותה ישות , לעיתים נענשים.

היחס של האדם כיחיד כלפיה הוא כבר עניין יותר רבגוני.

כמובן יש את סוגי החיים שלאחר המוות - גן עדן, גיהנום, גלגול נשמות וכו'.

- אין שום דרך קבועה מראש , אין איזו יד חיצונית שמעצבת את עולמנו ואותנו,

המאורעות שאדם עובר, יהיו מוזרים ונדירים עד כמה שיהיו, יכולים לקרות לכל אחד,

רק הסיכוי שכל אחד מהם יקרה לאדם, משתנה. כמובן שיכולות אישיות, אופי, רקע דתי, לאומי, משפחתי וכו' מגדילים או מקטינים את אותן הסתברויות.

שם המשחק זה סיכוי (או מזל).

אף אחד לא משגיח עלינו מלמעלה (חוץ מכמה לוויני ריגול), לאף אחד לא אכפת,

וכשנמות נרקב כמו כל חומר אורגני אחר, נפסיק לחשוב ונגיע בדיוק למצב בו היינו לפני

שנולדנו.

מתנצל על אורך ההודעה, פשוט המוזה החליטה לנחות עלי דווקא עכשיו ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, ככה:

נו באמת!

זה החממה שיש בפנים.

נכון , אני עדיין חושב שכל התנ"ך נכון , מסופרים בו סיפורים אמיתיים .

בתנ"ך הוא בעצם ספר היסטוריה בהתהוותו , כל הקטע של הסגידה לאלוהים היה סביר

להניח קיים , אבל התגלות האלוהים מי יודע, כי אלו הכתבו את התנ"ך לא ראו את ה'

נגלה לעיניהם , אלא שמעו מאלו שראו אותו כיביכול ( נביאים וכו..) וכתבו.

אני בכלל חושב שבתקופת המקרא , אלוהים היה דרך מסויימת של האצולה ושל

השלטון להחזיק את העם שלו .

בלי שום קשר כל מה שקשור לאלוהים בתנ"ך פשוט מחליא אותי , ההערצה , היחס

של אלוהים לאנשים כביכול וכל שאר הדברים , הספר נראה כמו שליטה של קבוצה

מסויימת על ידי שימוש בהאמנת העם הפשוט.

בכלל יש הרבה סברות בנוגע לתנך , כמה מהן אומרת שאלוהים היה מישהו

שהגיע מן העתיד ומכאן כל המטאפורות ברורות.

כי כבר הוכח שאפשר לקפוץ לעתיד ( הוכח מדעית - קפיצה של כמה שניות לעתיד , ככל שהגוף נע במהירות גבוהה יותר לאורך זמן , ואז מגיע לקרקע , הגוף שנע במהירות הגבוהה יתקדם כמה שניות לעתיד שינחת , כרגע זה אולי כמה שניות , אבל בעתיד שיהיה אפשר לרתום את מהירות האור לצידנו , אולי אלו יהיו כמה שנים , עידן אולי יכול לשפוך או על הנושא. )

אולי גם יש

דרך לחזור לעבר.

ויש האומרים שאולי אורחים מחוץ לכדור הארץ , עיצבו את אמונתם של

העם.

כמו קטע מרכבות השמיים" בתנ"ך שרבים מאמינים שמדובר באורחים בלתי צפויים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...