Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ההבדלים בין החומרים של הרמקולים

WRX
שימו לב! השרשור הזה בן 7542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהנחה שאתה מדבר על החומר ממנו עשוייה הממברנה של הרמקול, יש כל מיני סוגים של חומרים נפוצים יותר ונפוצים פחות. בדר"כ בבחירת החומר המדובר יש הרבה מאד שיקולים של המהנדס, ביניהם שיקולים כמו יחס של משקל לקשיחות. לכאורה רוצים ממברנה כמה שיותר קשיחה, אך קלת משקל. החומרים הנפוצים הם נייר ופלסטיק, לשניהם יש גם כל מיני תערובות מיוחדות עם חומרים אחרים ככה שהמאפיינים שלהם משתנים. בנוסף קיימים - אליומיניום, טיטניום, מגנזיום, סיבי פחמן, סיבי זכוכית, קוולר וכו' וכו'. קיימים כמובן גם שיקולי עלות.

לגבי ההבדלים בשמיעה, זה לא דבר חד משמעי. תלוי ברמה של הרמקול, שכן יכול להיות רמקול עם ממברנה מנייר פשוט, שיישמע יותר טוב מכזה שמשתמש בממברנה לדוגמא מקוולר. זה לא רק החומר שקובע, יש עוד מלא דברים. 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

יש גם חומר שנקרא פוליסטירן (אם אני לא טועה polystiren)

ולפי מה שאני יודע זה חומר טוב, איכותי מאוד. השאלה היא איזה רמקולים אתה מחפש.

החומרים עצמם,מהם עשויה הממברנה של הרמקול צריכים להיות קלים ועמידים.

סער

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

יש גם חומר שנקרא פוליסטירן (אם אני לא טועה polystiren)

ולפי מה שאני יודע זה חומר טוב, איכותי מאוד. השאלה היא איזה רמקולים אתה מחפש.

החומרים עצמם,מהם עשויה הממברנה של הרמקול צריכים להיות קלים ועמידים.

סער

פוליסטירן, קוולר וסיבי פחמן אלו כולם פולימרים, כלומר פלסטיק...

(הזכרתם לי את הבגרות שעשיתי בזה השנה :lol: )

כל החומרים שאתם מדברים עליהם אלו פולימרים, לכל אחד יש תכונות שונות והחוכמה בתעשיה הזו היא למצוא את התרכובת הנכונה שתתן את כל התכונות אותן המהנדסים מחפשים.

לכן כל ממברנה עשויה מחומר שונה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...