Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריך (צריך = מבקש) ייעוץ לגביי סקודה ניו פליסיה

idan10
שימו לב! השרשור הזה בן 6411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום הנכבדים!

רציתי לקבל מכם עזרה לגבי מידע על הרכב הנ"ל שנתון 2000-2001 גיר ידני נפח מנוע- 1.3 ליטר!

1. צריכת דלק, עירונית / בין עירונית?

2. אמינות?

3. התנהגות בכביש?

4. בטיחות?

5. נוחות?

כל דבר נוסף שתפרטו יועיל. האם יש איזה דגם שנתון שהוא ממולץ במיוחד?

ומה ההבדל בין הניו פליסיה לפליסיה חוץ מזה שהפלסיה יותר ישנה? יש איזה עדיפות מביניהן?

מקריאתי בפורום הבנתי שהמנוע 1300 של הפלסיה מיושן וחלש, האם זה כך גם בניו פליסיה?

תודש מראש על הטרחה!

בברכה,

עידן.

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע ה 1300 זה אותו מנוע מהפייבוריט, רק שהוא קיבל הזרקת דלק.

די חלש, אבל חסכוני, תקבל בערך 1:14. ואין לו רצועת טיימינג.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה בבעלותי פליסיה שנת 98 ידנית 1.3 הרכב אמין מאוד, מבחינת בטיחות אני חושב שהפח שלו הרבה יותר חזק מצרפתיה ממוצעת (נכנסה בי אחת בתאונה אני מאמין שהטמבון שלי היה די קרוב לשמשה שלו אחרי התאונה ;]) הרדיאטור שלה נמצא ממש קרוב לטמבון הקדמי ונוטה להתקמט ולאבד מיעילותו אחרי פגיעות (עליה על מדרכה וכו). הרכב חסכוני מאוד ולא מהחזקים אבל לקחתי איתה מזדה 323 בפתיחות אז הרכב יענה לצרכיכה. אני אהבתי את הרכב עד שמכרתי אותו. הרכב לא יפה או עדכני גם כשיצא בזמנו.

מקווה שעזרתי. אגב תבדוק גם גאת הגומיות של תא המטען כל חורף הייתי צריך להחזיר אותם למקומם כמה פעמים בגלל שהם פשוט היו יוצאים ותא המטען היה מוצף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"פח חזק" זה לא מדד לבטיחות של הרכב, המושג והתפיסה הזאת מתו אי שם בשנות ה 50 או ה 60.

"פתיחות" ברמזורים זה לא מדד לכוח של המנוע או לזריזות של הרכב.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"פח חזק" זה לא מדד לבטיחות של הרכב, המושג והתפיסה הזאת מתו אי שם בשנות ה 50 או ה 60.

"פתיחות" ברמזורים זה לא מדד לכוח של המנוע או לזריזות של הרכב.

אסף
אני מסכים בקשר למנוע זה פשוט היה נחמד למחוק את החיוך של הערס הטיפש בשכונה שלי שחשב שמזדה שלו יכולה לדעתו לקחת אפילו בוגטי וירון.

בפליסיה יש מערכת ABW כריות אוויר ו חגורות בטיחות.

אולי פח חזק לא המדד הכי גבוה לבטיחות אבל תאמין לי אתה תעדיף שאוטו שלך ישרוד תאונה בינונית\קלה בנזק קל כולל אותך מאשר שתצטרך להחליף או לתקן חצי אוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שהמערכת ABW כבר לא עובדת.. עקב מכונאי מרושל..

אגב למה היום לא עושים את זה ברכבים סטנדרטים? כי זה סתם מבלבל ומשגע נהגים?

Skoda Fabia 1.2TSI Sportline 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי פח חזק לא המדד הכי גבוה לבטיחות אבל תאמין לי אתה תעדיף שאוטו שלך ישרוד תאונה בינונית\קלה בנזק קל כולל אותך מאשר שתצטרך להחליף או לתקן חצי אוטו.

אני באופן אישי אוהב ומעדיף שבזמן תאונה הרכב יספוג את האנרגיה ושהנקודות קריסה יעבדו מאשר שהפח יהיה "חזק" והגוף שלי יהיה זה שיספוג את האנרגיה. אבל כנראה שזו רק ההעדפה האישית שלי ולאחרים חשוב יותר שהרכב ישרוד מאשר הנוסעים/נהג.:roll:

מציע שתקרא קצת לידע הכללי: http://en.wikipedia.org/wiki/Crumple_zone

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף תאמין לי שאני יודע על אזורים סופגי אנרגיה במכוניות ואתה לא צריך להסביר לי או להפנות אותי למקורות מידע פשוט כשבוחרים מראש במכונית שבטיחות היא לא מראש סדר העדיפיות כשבנו אותה אני הייתי לוקח אוטו יותר חזק שבמקרה של תאונה יפגע פחות, מאשר צרפתיה שבתאונה במהירות לא גבוהה תדמה את הפגיעה של טנק בפחית שימורים (אל תשכח שגם אתה נמצא באוטו). בקיצור הפליסיה לא נבנתה לבטיחות אבל לפחות החלפים זולים והיא לא מתקפלת בתאונה. אגב בתאונה קשה (מהירות גבוה) הסיכויים של אדם לצאת עם פגיעות קלות יותר מצרפתיה הם קלושות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לפחות החלפים זולים והיא לא מתקפלת בתאונה. .

לגביי החלפים באמת....בסקודה זה לא אותו סיפור כמו אצל האחות פולקסווגן לגביי מחירי חלפים וטיפולים?

יש הבדך רציני במחירים בינהם או שזה אותו דבר רק בגלל שקוראים להם צ'מפיון מוטורס?

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם באמת החלפים והטיפולים זולים אצל הפליסיה?

הרי היבואן הוא צמפיון מוטורס וידוע שהוא מגזים במחירים למשל בפולקסוואגן! אז האם זה ככה גם בסקודה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע פחות או יותר עלות החלפים בניו פליסיה לעומת רכבים אחרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...