Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חסכוני עד 20K (הכותרת המיואשת נערכה)

mohen
שימו לב! השרשור הזה בן 6458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בן 23 , מטר 93 (שרירי , אם יש פה בנות :) .....סתם ) עם תקציב שלא עולה על 20 K .

מחפש אוטו זול , חסכוני מאד מאד ואמין .

קראתי הרבה בפורמים , והרבה המליצו על פיאט פונטו ( והבנתי שיש כאלו שעשות 1 - 17 ) ולאחרונה ראיתי שגם פג'ו 106 זאת אופציה נחמדה ביותר .

אני גר ברעננה ומתכנן לרדת פעם בחודשיים וחצי לאילת , אז שהנסיעה הזאתי לא תהרוג אותו.

חיפשתי המון באתרי לוחות אבל זה ניראה שהרוב היה ריכבי השכרה ( חסרון כי הרבה אנשים עברו עליו ? או יתרון כי קיבל טיפולים תקופתיים ? ) ..

אני ינסה לקבץ את השאלות שלי

1. איזה רכב בסביבות ה 20 K ופחות הוא נחשב לסופר חסכוני מבחינת דלק ..(עוד דגמים חוץ מפיאט ופג'ו)

2. הרבה מהרכבים שבדקתי הם 170 אלף קילומטר וגם יותר .. האם זה סיכון לקנות לדוגמא פיאט 98 עם קילומטראז' של 180 אלף ( אנשים אמרו לי שמנוע בנזין מת בסביבות ה 200.

סליחה על הבורות אבל האם זה נכון ? )

3. האם בבדיקה הם יכולים לדעת עוד כמה זמן\קילומטראז' הוא יזכה לחיים ?

4. רכב שמנועו הוחלף , האם לשלול את האפשרות הזאתי ? הרבה אומרים שמנוע שלא בא עם הרכב לא שווה קנייה או התלבטות אפילו

5. דיברתי לאחרונה עם בחור שרוצה למכור פיאט פונטו שנת 2000 , לטענתו עושה ב 5.5 ליטר - 100 ק"מ , אבל יש לה פגיעה בשאסי הצדדי והוא טוען שאין בעיה ברכב . השאלה האם לפסול מכוניות עם פגיעות בשאסי ?

(ערוך)

אוטו-מאניה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. איזה רכב בסביבות ה 20 K ופחות הוא נחשב לסופר חסכוני מבחינת דלק ..(עוד דגמים חוץ מפיאט ופג'ו) רכב עם גיר ידני ומנוע בנפח קטן יחסית.

2. הרבה מהרכבים שבדקתי הם 170 אלף קילומטר וגם יותר .. האם זה סיכון לקנות לדוגמא פיאט 98 עם קילומטראז' של 180 אלף ( אנשים אמרו לי שמנוע בנזין מת בסביבות ה 200.

סליחה על הבורות אבל האם זה נכון ? )

זה סיכון לקנות רב משומש, אבל סיכון שאתה חייב לקחת אם אין לך כסף לקניית רכב חדש.

180 אלף ק"מ לרכב בן 8 שנים זה מעט מעל ההממוצע בארץ.

מנועים לא "הולכים ב-200K", אבל ברכב עם נסועה כזו יש בלאי (ולכן הוא זול יותר מרכב חדש).

חפש בפורום במנוע החיפוש - חשוב יותר מצבו והסטוריית הטיפולים שלו מאשר מס' הק"מ שנסע.

3. האם בבדיקה הם יכולים לדעת עוד כמה זמן\קילומטראז' הוא יזכה לחיים ?

לא. אם המנוע גמור - יידעו להגיד לך. בכל מקרה - בבדיקה של רכב בן 8 אל תצפה לשמוע שהכל תקין כמו שהיה כשהיה חדש.

4. רכב שמנועו הוחלף , האם לשלול את האפשרות הזאתי ? הרבה אומרים שמנוע שלא בא עם הרכב לא שווה קנייה או התלבטות אפילו

לאו דווקא. ברכב שמנועו הוחלף למנוע במצב טוב - סביר שהרווחת עוד מספר שנים של שקט, מאשר ברכב שמנועו גמור ואתה תאלץ להחליף אותו.

5. דיברתי לאחרונה עם בחור שרוצה למכור פיאט פונטו שנת 2000 , לטענתו עושה ב 5.5 ליטר - 100 ק"מ , אבל יש לה פגיעה בשאסי הצדדי והוא טוען שאין בעיה ברכב . השאלה האם לפסול מכוניות עם פגיעות בשאסי ?

כל מקרה לגופו. יש פגיעות עם משמעות מסחרית בלבד (ירידת ערך) ויש פגיעות עם משמעות בטיחותית ואף גרימת בלאי מואץ ברכב.

אל תסתמך על מה ש"המוכר טוען". בדוק את הרכב אצל בעל מקצוע.

חפש במנוע החיפוש של הפורום ושאל אם תזדקק לעוד מידע.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כל המכוניות הקטנות הידניות עם מנועי 1300 - 1400 סמ"ק בעלות צריכת דלק דומה פחות או יותר. אל תתן לנתון הזה חשיבות עליונה בבחירת הרכב. נניח לך יש רכב , שצורך ליטר ל 15 ק"מ , ולי יש רכב, שצורך , נניח, ליטר ל 13.5 ק"מ. שנינו נסענו ,נניח 15000 ק"מ בשנה. הדלק עלה לך 600 ש"ח פחות (לשנה שלמה). לא נראה לי הבדל כזה משמעותי.

2.מכונית פרטית בישראל עוברת כ 17-20 אלף ק"מ בשנה. בשנים שהייתה בליסינג/ השכרה - כפול ויותר מזה. 170 אלף קילומטר לרכב מודל 98, בהנחה שעלה לכביש בסוף 97, זה בערך הממוצע. קילומטרז זה מדד חשוב, אבל לא היחידי, הרבה אנשים מצליחים לגמור מנועים גם ב 120-130 אלף , ואחרים נוסעים 300 אלף ללא בעייות. הכל תלוי באופי הנסעיות , בתדירות ורמת הטיפולים , ובערנות ואיכפתיות של בעל הרכב. באופן כלל, תשתדל, כמובן למצוא מכונית עם פחות קילומטרים. פחות מידי גם לא תמיד מומלץ , ומעלה כל מיני סימני שאלה

מנוע בנזין לא מת ב 200 אלף ק"מ , הוא מת כשבעל הרכב הורג אותו.

3. אף אחד לא יגיד לך בבדיקה, כמה עוד נשאר למנוע שלך, הם יגידו באופן כללי אם המנוע תקין/ לא תקין , או יותר נכון , יגידו - מנוע לא תקין וירשמו את התקלות, ואחוזי בלאי . תקבל גם חוות דעת של הבוחן בעל פה.

4.דעתי האישית - לא כדאי לקנות רכב שמנועו הוחלף, כי המנועים המורכבים הם כמובן משומשים , הרבה פעמים אנשים מחליפים מנוע וישר מוכרים את הרכב , ואתה לא יכול לדעת מה עבר על המנוע שהרכיבו בו. מעבר לכך, רכב , שהחליפו לו מנוע, בדרך כלל עבר הרבה , ויש בלאי גבוה גם בשאר המכלולים. זה לא כלל ברזל, והוא לא תמיד תופש. מנוע שהורכב לפני תקופה ארוכה , מאושר באפן חוקי ברישיון הרכב , יש קבלות על הרכישה ועל החלפה במוסך מסודר , ונמצא תקין בבדיקה , לא אמור למנוע רכישת המכונית.

5.לא לקנות רכב, במיוחד נפוץ , כמו פונטו עם פגיעת שאסי. מהסיבה הפשוטה, שיש מלא כאלו ללא פגיעות.

צריכת דלק של 5.5 ליטר ל 100 ק"מ מושגת באופן הבא : נוסעים נסיעה ארוכה בכביש בינעירוני ריק , במהירות 90 קמ"ש , ללא עצירות ,ללא האצות, ללא מזגן, כשרק נהג ברכב. בחיים האמיתיים צריכת דלק תיהייה גבוה יותר ובהפרש משמעותי.

אה , ועוד משהו - יתכן ויהיה לך צפוף ולא נוח במכוניות כמו פיז'ו 106.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש במנוע החיפוש של הפורום ושאל אם תזדקק לעוד מידע.

תודה רבה על התגובה המהירה.

אני רק צריך דגמים של רכבים אמינים , יהיה נחמד מצידך להמליץ לי על סוגי רכב חוץ מפג'ו , פיאט , סיאט ורנו ( היחידים שאני מכיר )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק צריך דגמים של רכבים אמינים

אין דבר כזה.

רכב בן 8, עם 180 אלף ק"מ יגלה סימני בלאי.

אם הוא הוזנח - הוא יגרום בעיות.

אם טופל (בדוק הסטוריית טיפולים) - תהיינה פחות בעיות, אבל עדיין יהיה בלאי.

אי אפשר לקנות רכב בעשירית ממחירו של רכב זהה חדש, ולצפות שיגלה אותם סימני אמינות.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד פיאסטה שנת 98-99, ידנית בלבד.

אם אתה בחור גדול, הייתי מציע לך לבדוק גם מכוניות קומפקטיות.(כלומר גדולות יותר מפונטו/קליאו/שות')

מוזר, שחוץ מאמינות וצריכת דלק לא מעניין אותך שום דבר.

אם זה אכן המצב , תנסה למצוא דיהטסו שרייד ידנית , שנת 96-97.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד פיאסטה שנת 98-99, ידנית בלבד.

אם אתה בחור גדול, הייתי מציע לך לבדוק גם מכוניות קומפקטיות.(כלומר גדולות יותר מפונטו/קליאו/שות')

מוזר, שחוץ מאמינות וצריכת דלק לא מעניין אותך שום דבר.

אם זה אכן המצב , תנסה למצוא דיהטסו שרייד ידנית , שנת 96-97.

הפורד פיאסטה זה אחד המכוניות היותר מכוערות שראיתי . מה שמדהים, שגם בשנים -98 99 הוא ניראה ישן.

מעניין אותי שיהיו לו חלקי החלפה זולים וגם טיפולים שלא יהיו בשמיים .

המראה הויזואלי משחק תפקיד אבל דיי קטן לעומת הפרמטרים האחרים , זהו פחות או יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...