Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוד סיפור על DSG

amosbmw

פוסטים מומלצים

לפני 23 שעות, amosbmw כתב:

נדלקה מנורה כתומה שמהר מאוד נהפכה לאדומה                

כמה זמן זה "מהר מאוד"?  אסלח לך אם זה לא ניתן לברור מדוייק כעת ;-) אבל ברור שיש הבדל אם מדובר בדקות בודדות או דו ספרתיות. 

בכל אופן המלצה כללית לקרובים שאינם פטרול-האדס - כשאתם רואים נורה דולקת - לעצור בצד להרים טלפון למומחה בבית שישאל את השאלות הנכונות או למוסכניק מתאים. אמנם ההנחיה של היצרן היא שכתום מאפשר המשך נסיעה למוסך. אבל כתום יכול להפוך לאדום. גם אובדן לחץ בצמיג מדליק בחלק מהמכוניות נורה כתומה ונהג חכם יעשה בדיקה לפני שממשיך בנהיגה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הביטוי ״הכי טוב״ הוא בעייתי כי הוא תלוי נקודת מבט...

נניח את החשמלי בצד לרגע.

פלנטרי הכי נוח, אין ספק.

פלנטרי הכי מזהם - גם בזה אין ספק.

רובוטי מזהם בדיוק כמו ידני (יענו פחות) ובמבחינת נוחות הוא יותר קרוב לפלנטרי מאשר לידני.

אירופה לא רוצה שתזהם ולכן פלנטרי אצלם על הכוונת כאילו מדובר במינימום היטלר.

זה מה שיש ועם זה ננצ... סליחה, נסתדר, כי החיים זאת בחירה בין פשרות נתונות מראש.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר עשור עם רכבים עם dsg (רכבי ליסינג מהעבודה).

הראזון היה פוקוס סטיישן 1.6 שבו הוחלפו המצמדים והמכנטרוניקס לאחר 50k קמ ומאז התנהג מצויין עוד 70k קמ.

אוקטביה 2017 1.2, בטיפול 75k קמ בוצע עדכון תוכנה ומאז הגיר התנהג כמו חדש.

אוקטביה 2020 1.5 דור 3, במשך 132k קמ הגיר תפקד כמו ביום הראשון.

אטקה 2024, הספקתי לנסוע כבר 17k קמ, הגיר בסדר גמור (ממש מפתיע... 😄), אבל התגובות יותר איטיות ומהוססות.

אני ממש מרוצה מהגיר הזה ואין לי ספק שאחד הקריטריןנים בבחירת הרכבים הבאים יהיה גיר כפול מצמדים.

הרכב הפרטי שלנו הוא יונדאי i20 2015 עם גיר פלנטרי. הרכב נוסע בעיקר בעיר (או נכון יתר - בשכונה) כ- 2000קמ בשנה.

לאופי הנסיעות של הרכב מתאים יותר גיר פלנטרי.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, mottis כתב:

אטקה 2024, הספקתי לנסוע כבר 17k קמ, הגיר בסדר גמור (ממש מפתיע... 😄), אבל התגובות יותר איטיות ומהוססות

מניסיון עם הקאמיק החדשה עם מנוע צנום, אני בתנועה על מצב S. מצב D זחלני מדי. 

כל דגם שהיה לי עם DSG היה קצת אחר. אחיטוב זה ב-D עם להוריד מהכפתורים בהגה לפי הצורך, כשיש כפתורים... 

וגם הניסיון שלי לא רע. החלפת מצמדים בלאונים (2) 2012 באחריות, וזהו.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באטקה 2024 יש פליפים להעברת הילוכים ידנית מההגה (לזמן קצר, אחרי זמן קצר הגיר חוזר למצב אוטומטי, אם רוצים מצב ידני קבוע צריך להסיט את מוט ההילוכים ימינה).

יש בקרת שיוט אדפטיבית שביחד עם בלם יד חשמלי עם פונקציית Auto Hold מספקים מצב זחילה בפקקים לא רעה.

מצב ספורט בהחלט הופך את החלפת ההילוכים למהירה יותר, אבל אני משתמש בה בעיקר כשאני רוצה להנות מהרכב בכביש 395...

בגילי המבוגר, ביומיום הגיר מספק אותי בהחלט. אני כבר לא מתרגש אם מישהו נדחף לפניי או חותך אותי.

עריכה אחרונה על ידי mottis
.
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

חוץ מזה, בפקק, לפי הגדרה, אתה צריך לעצור ולנוע. קשה להתקדם בקמ"ש בודד ולא להתקרב לרכב שלפנים, בוודאי בלי לגעת בדוושות.

אם לוקחים מספיק מרווח מהרכב הקודם, אין בעיה לזחול במהירות כמעט 0 די הרבה זמן.

זה לא מונע לגמרי את הצורך להשתמש בדוושות, אבל כן מצמצם אותו באופן משמעותי.

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, mottis כתב:

...מצב ספורט בהחלט הופך את החלפת ההילוכים למהירה יותר, אבל אני משתמש בה בעיקר כשאני רוצה להנות מהרכב בכביש 395...

במצב ספורט המנוע עובד ברצועת סל"ד גבוהה יותר, ז"א יותר כח, פחות החלפות הילוכים.

מסי זה לא רק כדורגל,אסקורט, טריומף, אלפאסוד, מטרו, אונו, פונטו, I30, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, מיץ פטל כתב:

כמה זמן זה "מהר מאוד"?  אסלח לך אם זה לא ניתן לברור מדוייק כעת ;-) אבל ברור שיש הבדל אם מדובר בדקות בודדות או דו ספרתיות. 

לפי הלוג שיחות של הטלפון - 7 דקות ו27 שניות.

• מצחיק 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, falou כתב:

וגם הניסיון שלי לא רע. החלפת מצמדים בלאונים (2) 2012 באחריות, וזהו.

נשמע כמו בעל טסלה ממוצע ״נפלה לי דלת, התוכנה התנגשה ברכב אחר וננעלתי באוטו בלי מזגן אבל זה רכב מדהים! תחי אלון מוסק!״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שנקרא פתחתי לעצמי עין 😆 

החל מהיום ככה נשמעת אצלי התחלת נסיעה עם גיר dsg7 שעבר בסהכ 55 אלף קמ.

הרכב בקושי בן 3, זה לא באג זה פיצ'ר 

😂

• לא הבנתי... 1

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפעיל מוזיקה ולא תשמע את זה.

• מצחיק 2

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, falou כתב:

מניסיון עם הקאמיק החדשה עם מנוע צנום, אני בתנועה על מצב S. מצב D זחלני מדי. 

יש לי במקרר קרטון חלב בנפח הזה...

(סתם ציטוט ששמעתי השבוע והצחיק אותי).

סה"כ שמעתי וקראתי שהמנוע הזה מספק תנועה לא רעה. כמובן שזה אישי, לכל אחד, והציפיות שלו מהרכב/מנוע.

לפני 4 שעות, amosbmw כתב:

לפי הלוג שיחות של הטלפון - 7 דקות ו27 שניות.

הגיוני בחום של הימים האלה, ועוד בפקק בעליה קשה. לא מקובל, אבל כנראה שקורה. עובדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שיותר מדי רגש מעורב באירוע הזה.

סה"כ מנגנון מכני שהתחמם בתנאים קשים ודרש להתקרר ואם היה מתופעל אחרת (על ידך למשל) אז הכל היה בסדר והאמון שלך ברכב לא היה נפגע.

זה רכיב מכני, התקלקל, מחליפים / לומדים להפעיל בצורה ששומרת עליו יותר.

כשגוף החימום בדוד נשרף ביום הכי קר בשנה שניה לפני שאתה נכנס להתקלח כי יש לך חתונה עוד שעה - אתה מאבד אמון בדוד החימום?

יש אינסוף דוגמאות כאלה.

בסופו של דבר, גיר DSG שמשודך למנוע TSI זה שילוב מהנה לנהיגה, כיף להרגיש את כל המומנט מסל"ד נמוך, כיף לשייט ב 120 על אלפיים סל"ד, כי שיש לך רכב חזק שעושה 1-14/16 בזמן שהחברים עם האטמוספרי והפלנטרי בקושי 1-12.

אומנם עוד לא היו לי רכבים עם שילוב DSG+TSI אבל אני בדיוק מחפש אחד, למה?

בגלל מה שציינתי פסקה אחת מעל, מיציתי את ה1.6/2.0 עם הגיר הפלנטרי, רוצה קצת יותר כיף ביום יום.

למה מלכתחילה בחרת לקנות  רכב בידיעה שיש לו גיר "בעייתי" ?

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה רכיב שהתקלקל, כמו דוד חימום, הייתי מתקן אותו ויודע שאני יכול להיות רגוע.

הבעיה שכאן לא התקלקל כלום, ובכל זאת ניתן להגיע למצב שאי אפשר לנסוע. אני רוצה לדעת שכשאישתי או הבן נוהגים ברכב הם לא ייתקעו בצד הכביש. אני מקווה שבאמת השימוש בautohold יפתור את העניין.

אתה שואל למה בחרתי ברכב הזה? כאילו יש ברירה. אם היה פלנטרי או ידני ברור שלא הייתי בוחר בDSG.

הגולף תמיד היה רכב גאוני, לא גדול אבל מרווח ועם הנדסת אנוש מעולה. היו לי דורות קודמים ידני ופלנטרי. 

בדור 8 הצליחו גם להרוס את הנדסת האנוש עם משטחי המגע בכל מקום. לכן קניתי דור 7.5.

גם לגבי הטורבו אני פחות מתלהב ממך. יש המון כוח אבל ההנעה קדמית לא יודעת להתמודד איתו. למרות ששמתי Michelin Pilot Sport 4, הצמיג הכי אוחז שקיים במידה של הרכב. כשרוצים כוח, הרבה פעמים הצמיגים מאבדים אחיזה ויש לוחמת הגה.

ברכב שלי יש מנוע 3000 אטמוספרי, גיר פלנטרי 8 הילוכים והנעה 4x4. הרבה יותר חזק, והכוח יורד בנונשלנטיות לכביש. בכל מהירות אפשר להאיץ בצורה משמעותית. כמובן צריכ(ח)ת הדלק בהתאם אבל לא איכפת לי.

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...