Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת תושבות מנוע למאזדה 6 2007 מנוע 2.0

eden-h
מעבר לפיתרון נפתר ע"י Moshe c,

פוסטים מומלצים

שבוע טוב חברים,
שאלה - ברשותינו בבית מאזדה 6 2007 מנוע 2.0.
מזה זמן מה שיש ברכב רעידות בסרק במיוחד כשהמזגן דולק.
הזמנתי תושבות מנוע הידראולית(תוצרת תאילנד), גיר ומשקפיים חדשות (תוצרת טאיוואן).
לאחר ההרכבה שלהן הרכב עדיין רועד, אמנם קצת פחות אבל עדיין רועד..
התושבות שהיו ברכב ככל הנראה המקוריות מהחברה(לרכב 102 אלף קמ)
ייתכן ומדובר בתושבות לא איכותיות? אני באמת לא מצליח להבין למה הרכב עדיין רועד בסרק.
האם יש צורך בתושבות מקוריות בלבד?
אשמח לתשובה מבעלי הנסיון ברכב נ׳׳ל.

עריכה אחרונה על ידי eden-h
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעידות בסרק יכולות לנבוע מסיבות שונות כגון פלגים, מצערת שדורשת ניקוי וכו'.

האם בדקת את מצב התושבות לפני שהחלפת לפני ההחלפה לוודא שאכן הן דורשות החלפה? למרות השנתון, התושבות המקוריות מחזיקות הרבה יותר מ-100K (אלא אם הן התייבשו וזה מה שגרם לקיצור חייהן), יכול להיות שזו לא הסיבה.

אולי ההתקנה לא בוצעה בצורה טובה, אולי התושבות התחליפיות שנרכשו לא זהות למקוריות, רלוונטי במיוחד לתושבת המנוע כי אישית נתקלתי בתושבות מנוע למאזדה שלא תואמות למקוריות. יכולות להיות כל מיני סיבות. 

תושבות לא מקוריות לא אמורות לעשות בעיות מיד עם ההחלפה, הן פשוט מחזיקות הרבה פחות זמן.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, Moshe c כתב:

רעידות בסרק יכולות לנבוע מסיבות שונות כגון פלגים, מצערת שדורשת ניקוי וכו'.

האם בדקת את מצב התושבות לפני שהחלפת לפני ההחלפה לוודא שאכן הן דורשות החלפה? למרות השנתון, התושבות המקוריות מחזיקות הרבה יותר מ-100K (אלא אם הן התייבשו וזה מה שגרם לקיצור חייהן), יכול להיות שזו לא הסיבה.

אולי ההתקנה לא בוצעה בצורה טובה, אולי התושבות התחליפיות שנרכשו לא זהות למקוריות, רלוונטי במיוחד לתושבת המנוע כי אישית נתקלתי בתושבות מנוע למאזדה שלא תואמות למקוריות. יכולות להיות כל מיני סיבות. 

תושבות לא מקוריות לא אמורות לעשות בעיות מיד עם ההחלפה, הן פשוט מחזיקות הרבה פחות זמן.  

אכן בדקתי את מצב התושבות לפני, 17 שנה נראה לי מספיק זמן לתושבת מנוע.
כולם היו גמורות וסדוקות - התושבת מנוע ההידראולית בכלל הייתה קרועה לגמרי. החלפתי בזמן.
בנוגע להתקנה אני ביצעתי אותה, מאמין שהכל פיקס כי אין ממש איך לטעות שם - וכמובן שהשוויתי בין החדשות לישנות והם זהות לגמרי.
ייתכן כי הרכב צריך ניקוי מצערת? מעולם לא נוקה וספק גם שהוחלפו הפלאגים ברכב .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• פיתרון
לפני 6 דקות, eden-h כתב:

אכן בדקתי את מצב התושבות לפני, 17 שנה נראה לי מספיק זמן לתושבת מנוע.
כולם היו גמורות וסדוקות - התושבת מנוע ההידראולית בכלל הייתה קרועה לגמרי. החלפתי בזמן.
בנוגע להתקנה אני ביצעתי אותה, מאמין שהכל פיקס כי אין ממש איך לטעות שם - וכמובן שהשוויתי בין החדשות לישנות והם זהות לגמרי.
ייתכן כי הרכב צריך ניקוי מצערת? מעולם לא נוקה וספק גם שהוחלפו הפלאגים ברכב .

אם אתה יודע להחליף תושבות, לא תהיה לך בעיה לעשות ניקוי מצערת ולהחליף פלגים. הייתי מנקה גם את חיישן מד כמות אוויר עם ספריי יעודי על הדרך. 

הפלגים אמורים להחזיק לפחות 120K אבל בגלל השנתון הייתי מחליף גם אם הם נראים בסדר וגם טוב יהיה להעיף מבט לראות מה מצבם אם יש יש עדות לבעיה כלשהי.

הפלגים אצלך מסוג אירידיום. תקנה באמזון או cars245, אם יש במלאי יעלה לך כמו סט רגיל בארץ. 

בגלל שזו לא בעיה משביתה, יש לך זמן לערוך ניסוי ותהייה על פעולות זולות ופשוטות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, Moshe c כתב:

אם אתה יודע להחליף תושבות, לא תהיה לך בעיה לעשות ניקוי מצערת ולהחליף פלגים. הייתי מנקה גם את חיישן מד כמות אוויר עם ספריי יעודי על הדרך. 

הפלגים אמורים להחזיק לפחות 120K אבל בגלל השנתון הייתי מחליף גם אם הם נראים בסדר וגם טוב יהיה להעיף מבט לראות מה מצבם אם יש יש עדות לבעיה כלשהי.

הפלגים אצלך מסוג אירידיום. תקנה באמזון או cars245, אם יש במלאי יעלה לך כמו סט רגיל בארץ. 

בגלל שזו לא בעיה משביתה, יש לך זמן לערוך ניסוי ותהייה על פעולות זולות ופשוטות. 

העניין שהרכב סהכ עובד עגול בסרק, אולי פה ושם יש נפילות קטנות בסל"ד ששמתי אליהם אם אני ממש מחפש בכח.

אכן לא בעיה לעשות ניקוי מצערת, הכל יחסית נגיש ברכב הזה.

אנקה את המצערת וגם את חיישן האוויר בשבוע הקרוב ואעדכן באם נפתרה הבעיה או לא.

בנוגע פלאגים - אכן אחלה תחזוקה מונעת לעשות, אזמין כבר בארץ של חברה מובילה (ngk/denso וכו) ואסגור את הפינה הזאת מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במאזדות ופורד התושבות מנוע לא חיות חיים ארוכים המיוחד בשנתונים האלו ככה שעשית טוב שהחלפת.

כמו שאמרו גם אני הייתי ממליץ להחליף פלאגים וניקוי מצערת, אולי גם לבדוק שהפילטר אוויר לא סתום ולנסות גם לנקות את האינגקטורים על הדרך (יש שיטה בלי לפרק עם ספריי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.5.2024 בשעה 11:28, Shab00 כתב:

במאזדות ופורד התושבות מנוע לא חיות חיים ארוכים המיוחד בשנתונים האלו ככה שעשית טוב שהחלפת.

כמו שאמרו גם אני הייתי ממליץ להחליף פלאגים וניקוי מצערת, אולי גם לבדוק שהפילטר אוויר לא סתום ולנסות גם לנקות את האינגקטורים על הדרך (יש שיטה בלי לפרק עם ספריי)

יבוצע,
הפילטר אוויר חדש לגמרי.
אחזור לעדכן אחרי שאגיע לשאר :) 

לפני 22 שעות, BassDriver כתב:

מנסיון אישי ברכב זהה (מזדה 6 2007), לא ניתן לפתור הרעידות ב D בסרק.
הוחלפו תושבות, נוקה בית מצערת, והבעיה נשארה.

זה לא רעידות מינוריות שאני מוכן לחיות איתם, כל ההגה רועד ושומעים את הכרית אוויר בהגה רוטטת. מעצבן.
חוץ מזה הרכב נוסע כמו חדש, אין שום תלונה שיכולה לתמוך ברעידות האלה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, eden-h כתב:

זה לא רעידות מינוריות שאני מוכן לחיות איתם, כל ההגה רועד ושומעים את הכרית אוויר בהגה רוטטת. מעצבן.
חוץ מזה הרכב נוסע כמו חדש, אין שום תלונה שיכולה לתמוך ברעידות האלה..

לפי התיאור שרשמת - אכן מהותי.
נראה שהתושבות (אחת או יותר) אינן מבודדות את תנודות המנוע מתא הנוסעים.
מנסיוני ברכבי מזדה מזה 17 שנה - תושבות, ויתר חלקי הגומי (כגון במשולשים) - להחליף רק למקורי.
לפי התיאור - אם תרצה לבודד הבעיה הייתי מחליף בסדר הבא - תושבת גיר, תושבת מנוע, תושבת משקפיים.
תוכל לנסות לאבחן בעזרת סטטוסקופ/מברג ארוך שמוצמד לתושבת הנבדקת (והצד שני לאוזן) - האם הויברציה עוברת מצד המנוע לצד שמחבר אותה למרכב הרכב.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום. יש לי ניסיון אישי בנושא תושבות מנוע. היה ברשותי מאזדה 626 שנת 2000 יד ראשונה. בשנת 2008, התחילו הרעידות בדומה למה שהיצגת.

במוסך הקבוע שלי (מוסך מורשה, לא מורשה יבואן מאזדה), הציגו לי את האפשרויות, חלופי או מקורי, פער המחיר היה פי 2. בחרתי בחלופי וכל התושבות הסדוקות הוחלפו. להפתעתי, בעמידה ברמזור הרכב רעד ובאופן יותר גרוע ביחס למצב טרם ההחלפה.

חזרתי למוסך, התושבות החלופיות הוחלפו במקוריות, כאשר לא חוייבתי על העבודה החוזרת.

בעל המוסך, שהוא גם ידידי, אמר לי שמאז מקרה זה, הוא מזהיר את הלקוח שחלופי לא מומלץ, כל עבודה חוזרת כפי שעשה לי יחוייב בתשלום ע"ח הלקוח.

תובנות:

1. אם בחרת תושבת חלופית, תבדוק ניסיון של אחרים על התושבת החלופית הספציפית שמוצע לך (יש כמה יצרנים).

2. המלצתי האישית, רק מקורי, עם כל הצער בהפרשי העלות, עוגמת הנפש שתהיה עם רכב רועד, לא שווה הפרש זה.

בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי Basko
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.5.2024 בשעה 19:10, Basko כתב:

שלום. יש לי ניסיון אישי בנושא תושבות מנוע. היה ברשותי מאזדה 626 שנת 2000 יד ראשונה. בשנת 2008, התחילו הרעידות בדומה למה שהיצגת.

במוסך הקבוע שלי (מוסך מורשה, לא מורשה יבואן מאזדה), הציגו לי את האפשרויות, חלופי או מקורי, פער המחיר היה פי 2. בחרתי בחלופי וכל התושבות הסדוקות הוחלפו. להפתעתי, בעמידה ברמזור הרכב רעד ובאופן יותר גרוע ביחס למצב טרם ההחלפה.

חזרתי למוסך, התושבות החלופיות הוחלפו במקוריות, כאשר לא חוייבתי על העבודה החוזרת.

בעל המוסך, שהוא גם ידידי, אמר לי שמאז מקרה זה, הוא מזהיר את הלקוח שחלופי לא מומלץ, כל עבודה חוזרת כפי שעשה לי יחוייב בתשלום ע"ח הלקוח.

תובנות:

1. אם בחרת תושבת חלופית, תבדוק ניסיון של אחרים על התושבת החלופית הספציפית שמוצע לך (יש כמה יצרנים).

2. המלצתי האישית, רק מקורי, עם כל הצער בהפרשי העלות, עוגמת הנפש שתהיה עם רכב רועד, לא שווה הפרש זה.

בהצלחה

אני באמת מאמין שזאת אכן ה׳׳בעיה׳׳ שלי.
אבדוק מהיכן אני יכול להזמין תושבות מקוריות במחיר שהוא עוד הגיוני.
תודה!

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב בן 17 שנה.
נסה לקבל הצעה במחיר מופחת ממרכז שירות ברשת היבואן (דלק מוטורס).
בזמנו הצלחתי לקבל הנחה 30% על החלפים. ואז אתה מקבל מקורי במחיר חליפי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, BassDriver כתב:

הרכב בן 17 שנה.
נסה לקבל הצעה במחיר מופחת ממרכז שירות ברשת היבואן (דלק מוטורס).
בזמנו הצלחתי לקבל הנחה 30% על החלפים. ואז אתה מקבל מקורי במחיר חליפי.

תודה על הרעיון!

התפניתי היום לניקוי המצערת, היה לכלוך ברמה שלא ראיתי עד היום במנוע בנזין.

הנה לפני - פשוט מכוסה בפיח
IMG_9442.thumb.JPG.0a2c0e68aa7618b1e2479dc8af03adfa.JPG

אחרי(כן זה לא מושלם)
הרבה יותר נקי.

IMG_9444.thumb.JPG.b790e4f42c786047b76b760f6bc93a65.JPG

חייב להגיד שבסרק הרכב אכן עובד עם פחות רעידות, בכל מקרה התושבות יצטרכו החלפה.
בקרוב מתקרב הטיפול השנתי אז איתו אחליף את הפלאגים בנוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, eden-h כתב:

תודה על הרעיון!

התפניתי היום לניקוי המצערת, היה לכלוך ברמה שלא ראיתי עד היום במנוע בנזין.

הנה לפני - פשוט מכוסה בפיח
IMG_9442.thumb.JPG.0a2c0e68aa7618b1e2479dc8af03adfa.JPG

אחרי(כן זה לא מושלם)
הרבה יותר נקי.

IMG_9444.thumb.JPG.b790e4f42c786047b76b760f6bc93a65.JPG

חייב להגיד שבסרק הרכב אכן עובד עם פחות רעידות, בכל מקרה התושבות יצטרכו החלפה.
בקרוב מתקרב הטיפול השנתי אז איתו אחליף את הפלאגים בנוסף.

כמות פיח לא סבירה. כדאי לנסות לברר מה הסיבה ולטפל בה. 

מציע שלא תחליף ישר את שלושת התושבות. חבל להשקיע כסף וזמן עבודה בהחלפת תושבות שיכולות להחזיק יפה 3 שנים בערך.

תתחיל בתושבת המנוע, היא זו שלדעתי פחות מוצלחת בתחליפי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...