Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיבולת מיכל דלק

פוסטים מומלצים

האם קיבולת הדלק המוצהרת כוללת גם את צינור המילוי ?

כלומר אני מנסה להבין מתי אני מגיע לקיבולת מיכל הדלק. האם כאשר האקדח קופץ ? כי אחרי הקפיצה אפשר למלא עוד 1-2 ליטר. או רק כאשר הדלק מגיע ממש עד לפיה ? או שזה לא כולל את צינור המילוי ואז בפועל אפשר להכניס יותר מהקיבולת המוצהרת ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנפח המוצהר קטן משמעותית מנפח מיכל הדלק בפועל. הוא מייצג את הכמות שאתה אמור לתדלק, מבלי להסתכן ולרוקן יותר מדי את הרזרווה (נורה דולקת).

כשנתקעתי פעם עם הכריזמה שלי ללא דלק, נכנסו קצת יותר מ-70 ליטר דלק (נפח מוצהר 60 ליטר).

עריכה אחרונה על ידי yuvk
  • אהבתי 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה קרה בכריזמה, הנפח המוצהר אכן 60 ליטר. בדקתי. אולי המשאבה שמילאת ממנה הייתה מכוילת לרמות אותך.

מעולם לא נתקלתי במצב שנכנס יותר מהקיבולת המוצהרת בשום רכב.

פות"ש, אין טעם למלא בכוח עוד אחרי שהאקדח קופץ. רוב הסיכויים שהתוספת תישפך דרך צינורית העודפים. אתה לא יוצא למסע בערבות אוסטרליה, פשוט תמלא בזמן.

• רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שגם מעולם לא הגעת למצב שהאוטו כבה מחוסר דלק 😏

המדידה שאתם עושים לפי "מה שנכנס" היא מה שנקרא בהנדסה "נכון עד כדי קבוע". יש במיכל כמות דלק לא ידועה ואתם מודדים מה נכנס ומניחים שזה הנפח.

ואכן, כמו שכתבתי, הנפח המוצהר הוא הנפח השימושי - נאמר, הנפח שתמלאו אם תתדלקו מייד עם הדלקות נורת האזהרה. המיכל גדול יותר.

אגב, אפילו כשהרכב כבה מחוסר דלק נותר במיכל עוד דלק, שכן פתח היניקה של המשאבה גבוה מתחתית המיכל.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהייתי צעיר קניתי רכב משומש ומיהרתי, נסעתי לכיוון הבית ונתקעתי ללא דלק. עדיין לא ידעתי שרכב משומש תמיד מגיע עם מיכל ריק...

פעם אחת הספיק לי.

ולא, אם ממלאים מיד כשנדלקת מנורת האזהרה, הכמות שתיכנס היא הקיבולת המוצהרת פחות כמה ליטרים.

אם ממשיכים לנסוע עוד כמה עשרות קילומטרים עם הנורה - הכי הרבה שראיתי זאת הקיבולת המוצהרת פחות ליטר וחצי.

בנתיים אני נוהג מעל 30 שנה בעשרות סוגי רכבים.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט תמלא עד שהאקדח קופץ ואז תמשיך למלא בפולסים עד שאתה רואה שמתחיל לצאת דלק מהפתח ככה אתה מוסיף עוד איזה ליטר או שניים 

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת בדיוק הטעות. בשביל מה?

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.5.2024 בשעה 09:23, amosbmw כתב:

כשהייתי צעיר קניתי רכב משומש ומיהרתי, נסעתי לכיוון הבית ונתקעתי ללא דלק. עדיין לא ידעתי שרכב משומש תמיד מגיע עם מיכל ריק..

אני תמיד במכירת רכב משתדל שיהיה /להשאיר מספיק דלק במיכל לקונה כדי שיוכל להגיע לפחות עד הבית/לתחנת דלק

עריכה אחרונה על ידי Camaro 92
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...